www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn cze 03, 2024 10:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 03, 2005 11:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
przyjaciel pisze:
Cytuj:
Jezeli olbrzymowie zgineli w potopie to o kim mowa np w tym wersecie?


można przeczytać
http://www.biegpo.chrystus.pl/nifilim.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 03, 2005 1:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Poszukiwaczu czy Ty w to wszystko wierzysz :i w Henocha i w Jubileuszy i w klasyczna interpretacje z http://www.biegpo.chrystus.pl/nifilim.html?
Jak Ty to wszystko godzisz ?
Mam wrazenie ,ze dla Ciebie sa to tylko ciekawostki?
Myle sie :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 03, 2005 2:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
przyjaciel pisze:
Cytuj:
Poszukiwaczu czy Ty w to wszystko wierzysz :i w Henocha i w Jubileuszy


Wolę to niż niektóre pomysły z forum.Przy nich Sapkowski i Daniken to cieniasy. :D

przyjaciel pisze:
Cytuj:
i w klasyczna interpretacje z http://www.biegpo.chrystus.pl/nifilim.html?


Bardziej jako ciekawostkę ale nie bajkę. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 03, 2005 3:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Toz Ty jestes agnostykiem!
Nie tyle poszukiwaczem prawdy co wiecznym szukajacym :!:
Na wszystko patrzysz z takim dystansem!
Wyznajesz,rzecz oczywista ,ze w zyciu nie chodzi o to ,zeby zlapac kroliczka,ale zeby gonic go,gonic go,goniccccc ... ufff :D :) :( :o :x.
Az do utraty tchu :!:
Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 03, 2005 5:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Ej to wytłumaczenie ze stronki mi sie podobało :)

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2005 7:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
przyjaciel napisał(a):
Toz Ty jestes agnostykiem!
Nie tyle poszukiwaczem prawdy co wiecznym szukajacym :!:
Na wszystko patrzysz z takim dystansem!
Wyznajesz,rzecz oczywista ,ze w zyciu nie chodzi o to ,zeby zlapac kroliczka,ale zeby gonic go,gonic go,goniccccc ... ufff :D :) :( :o :x.
Az do utraty tchu :!:
Powodzenia


Czyli zabrakło argumentów :wink:

warto przeczytać :Jan. 7:24, 1 Kor. 4:5 ,Mat. 7:1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 04, 2005 8:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Że się wtrącę :D

Przykro mi, ale autor artykułu na podanej stronie nie doczytał kilku rzeczy w Biblii. Otóż aniołowie bywają nazywani synami Bożymi, a wśród nich rówież i szatan [Job 1:6] oraz inne duchy z duchami kłamliwymi włącznie [I Król. 22:19-23] - syn to po hebrajsku "ben" i dokładnie tak są określani aniołowie w powyższych fragmentach.

Judy 6 mówi wyraźnie o "aniołach, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu", a nie o ludziach.

I Mojż. 6:4 mówi wyraźnie, że synowie Boży obcowali z córkami ludzkimi, co sugeruje, że synowie Boży mieli jakieś nieludzkie cechy w przeciwieństwie do czysto ludzkich cech kobiet.

To prawda, że ludzie byli odpowiedzialni za zło popełniane w przedpotopowym świecie i to ludzie płodzą ludzi, natomiast aniołowie jako byty duchowe raczej z kobietami fizycznie współżyć nie mogą. Pamiętajmy jednak, że Kain został przeklęty [I Mojż. 4:11] i oddzielony od rodziny [4:14], natomiast dopiero po urodzeniu Seta i jego syna Enosza zaczęto wzywać imienia Pana [4:26].

Wydaje mi się, że określenie "synowie Boży" [I Mojż. 6:2] w połączeniu z "aniołami, którzy nie zachowali swego okręgu" [Judy 6] może dotyczyć rzeczywiście upadłych aniołów, którzy prawdopodobnie mieli łatwy dostęp do potomków Kaina. Szatan doskonale wiedział o obietnicy danej Ewie, że jej potomstwo zdepcze mu głowę [I Mojż. 3:15], więc próbował skazić potomstwo (nasienie) Ewy, żeby temu zapobiec. Potomkowie Kaina wzięli sobie za żony córki Seta, pochodzące z "linii Bożej". Z "technicznego" punktu widzenia myślę, że raczej chodzi tutaj o potomstwo "opętane po mieczu" i wyposażone w nadludzkie gabaryty (tak jak opętani często wykazują nadludzką siłę). Ale nadal jest to potomstwo ludzkie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 5:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
przyjaciel

bardzo ciekawy temat ,wiele razy zastanawiałam sie nad tymi powiązaniami 1M 6.

>>>>>
Cytuj:
Wnioskuje zatem,ze zyja od czasów przedpotopowych wsrod nas istoty ludzkie zwane "nefilim", "giborim"("upadli dominatorzy") bedacy tego samego ducha co ich "duchowi praojcowie"-zbuntowani "synowie boży"- mogacy dzieki swojej sile i autorytetowi duchowowemu dominowac nad reszta potomkow Adama .
To przez nich niebieskie "moce i zwierzchnosci" maja bezposredni wplyw na ludzkosc.

>>>>>>



upadli dominatorzy ,którzy maja tego samego ducha ,czy to sie dzieje bezwzgledu na wyznanie ,kraj ,polityke?


Cytuj:
Jeszcze jedna rzecz zwraca tutaj moja uwage:

Otoz w tym miejscu w Biblii po raz pierwszy na okreslenie istot ludzkich pojawia sie nowe slowo "ANASZIM"-jest to l.mn. od "ENOSZ" -co doslownie znaczy "slabi" "smiertelnie chorzy" ,albo lepiej "SMIERTELNICY".
Dzieci "synow bozych" i "corek Adama" okreslone sa jako ANASZIM.

Troche to dziwne ,ze olbrzymi, "upadli-dominatorzy" sa nazwani "slabymi smiertelnikami"?

>>>>>>




6 Jam rzekł: Bogowieście, a synami Najwyższego wy wszyscy jesteście.
7 A wszakże jako i inni ludzie pomrzecie, a jako jeden z książąt upadniecie
.

Czy to o nich mowa ?






Cytuj:
Ale to tym bardziej wskazuje na pojawienie sie wtedy na swiecie nowych istot ludzkich o POTEZNYM ,DOMINUJACYM DUCHU otrzymanym od "zbuntowanych synow bozych" oraz slabym ,smiertelnym ciele ludzkim!
Jezeli pojawili sie wtedy na Ziemi tacy "upadli-dominatorzy" dysponujacy potezniejsza moca niz reszta ludzkosci to zapewne w naturalny sposob podporzadkowali sobie adamitow i SOBIE ROZKAZALI ODDAWAC HOLD-czyli STWORZENIU ,albowiem "duchowo" uznawali sie ,i faktycznie BYLI NIMI, za potomkow "istot boskich"-ale oczywiscie tych zbuntownych.~
Moze to wtedy ludzkosc zaczela oddawac czesc stworzeniu tj POTOMKOM '"corek Adama" i "synow bozych"(kimkolwiek by oni nie byli!):

>>>>>>
czy ten duch działa dzisiaj w tych ,którzy w jakikolwiek sposób usiłuja dominowac nad druga osoba?


"Przeto iż POZNAWSZY BOGA, nie chwalili jako Boga, ani mu dziękowali, owszem znikczemnieli w myślach swoich i zaćmiło się bezrozumne serce ich; Mieniąc się być mądrymi, zgłupieli;

Cytuj:
I ODMIENILI CHWALE NIESKAZITELNEGO BOGA w podobieństwo OBRAZU SKAZITELNEGO CZLOWIEKA

>>>>>>>

Jest to bardzo wymowne , bardzo!

Cytuj:
i ptaków, i czworonogich zwierząt, i płazów. A przetoż podał je Bóg pożądliwościom serc ich ku nieczystości, aby lżyli ciała swoje między sobą, Jako te, którzy

>>>>>

zatem .


Cytuj:
ODMIENILI PRAWDE BOZA W KLAMSTWO I CHWALILI STWORZENIE I SLUZYLI MU RACZEJ NIZ STWORZYCIELOWI, który jest błogosławiony na wieki. Amen."

>>>>

religie swiata?



Cytuj:
Moze homoseksualizm i biseksualizm jest dziedzicznym poklosiem tej historii z dalekiej przeszlosci?
W grece to widac lepiej ,albowiem np czasownik "odmienic"
(gr "allasso") wystepuje w tzw aoryscie czasu przeszlego co wskazuje na jakis jeden fakt z przeszlosci -jedna przyczyne odmiany!
Homoseksualizm i biseksualizm zatem nie jest to przypadkowe "zboczenie" lecz moze to byc dziedzicznie rozwijajacy sie przez pokolenia(u niektorych) grzech bedacy skutkiem tego wydarzenia z czasu ich "praprzodkow"!
Stad tak wielki problem z gejami-maja oni poteznego ducha "synow bozych,ktory ich wiezi -stad tez sa pewni ,ze ich "sklonnosc" jest zapisana w ich genach!"
Pozdrawiam

>>>>>>>

Właśnie ,tez tak uważam ,chociaz do niedawna nie zgadzałam sie ,że wszystko zwala się na geny a jest to sprawa duchowa ,Jednak wychodzi na to ,że ducha łączysz z genami ,czy dobrze rozumiem?

czy pod to nie podlega dalsza lista ,która jest wymieniona w Rz1/28-32

oni znaja orzeczenie Boga ,że ci którzy TO czynia winni są śmierci.[/b]>>>>>>
Cytuj:
Moze w potopie zgineli wszyscy ludzie-adamim- czyli "dusze zyjace"?A jakies istoty duchowe w cialach ludzkich, owi anaszim-smiertelnicy czyli potomkowie bene Elohim i corek ludzkich(nefilim) ocaleli?

Wszak Slowo mowi ,ze Biblia jest ksiega skierowana do ludzi:

Rdz 5:1 Bg "Teć są księgi(po grecku:Biblos) rodzajów Adamowych"

>>>>>>>
[b]
Kain nie widnieje w spisie Ksiąg Adamowych,nigdzie.

1list Jana 3/12
nie jak Kain ,który pochodził od ZŁEGO-Węża?
Czy on był początkiem giborim?
O jakim duchu jest mowa ,który rządzi w synach buntu?


pozdrawiam

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 21, 2006 4:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
przyjaciel

Cytuj:
Jezeli istnieje taki duch "upadlych-dominatorow" do dnia dzisiejszego i od czasu do czasu ten "utajony" duch odradza sie w pokoleniu potomkow "corek adama" ZARAZAJAC NOWYCH POTOMKOW to wpierw nalezy stoczyc boj z tym duchem zanim zaczniemy ewangelizowac!
Ja takiego ducha "GIGANTOW" odnioslem do homoseksualizmu ,ale wydaje mi sie ,ze on ma szersze znaczenie !
To przez tego "utajonego" na ziemii ducha szatan i jego sludzy "z okregow nieba" maja moc panowac nad ludzmi i niszczyc ich!
To poprzez zyjacych na ziemii potomkow "nefilim" "zbuntowani aniolowie" maja wplyw na innych ludzi-na cale narody.

W szerszym znaczeniu walka duchowa polega zatem wpierw na UMIEJSCOWIENIU takiej osoby w spoleczenstwie-takiego "upadlego-dominatora" i stoczeniu walki z jego duchem!
Aby powstrzymac proces niszczenia rasy ludzkiej!
Aby uwolnic ludzi nad ktorymi on dominuje!

Aby dac ludziom szanse na uslyszenie Ewangeli!


Wszystko to co piszesz jest według mnie wazne i tak zapewne jest ,ale jak to przenieść na miejsce w którym zyje mieszkam jak to odnieść do siebie aby sie w tym odnaleźć.
Czy podejmowałeś taka walke na własnym terenie ,a jesli tak to z jakim skutkiem.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Giganci!
PostNapisane: N lip 02, 2006 10:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 22, 2006 10:11 pm
Posty: 17
[quote="przyjaciel"]
Kod:
Rdz 6:1-4 Bg 
[i]"A byli olbrzymowie(nefilim) na ziemi w one dni; nawet i potem, gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, rodziły im syny. A cić są mocarze(giborim), którzy od wieku byli mężowie sławni[/i]. (dosłownie:[i] ludzie tego imienia:[/i])"


Dzieci z tego mezaliansu byly "hybrydami" Byli olbrzymami nie tylko pod względem fizycznym, ale też intelektualnym. Byli to mężowie sławni. Biedna ludzkość nie mogła z nimi współzawodniczyć. Prawdopodobnie z tych związków rodziły sie chlopcy stąd "mężowie sławni" Również z tąd "mitologia grecka" Ap.Piotr poucza nas,że upadli aniołowie w czasie potopu zostali strąceni do tartarus 2Piotra 2:4 "tartarus" w grece więzienie dla złych duchów. Ef.2:2;Mat.12:24-27;Ef.6:11,12; 2Piotra 2:4; Juda 6.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 16, 2007 9:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 22, 2006 10:11 pm
Posty: 17
...


Ostatnio edytowano Pn gru 17, 2007 8:13 pm przez ruta, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 17, 2007 12:17 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
ruta napisał(a):
Ten post pisałam w Lipcu 2006 roku, czyli już więcej niż rok temu, i nie ma odzewu.

Skoro tak, to widocznie nie ma zainteresowania tematem.

ruta napisał(a):
Jeszcze jedno, nie widzę żeby to forum rozwijało sie dynamicznie, gdyby administracja bardziej zwracała uwagę, w jaki sposób posty userów są atakowane, pewnie by tego nie było. wydaje mi się,że każdy tutaj piszący powinien mieć prawo do wypowiedzenia się, a na tym forum tego niestety nie ma. :cry:

Administracja odpowiada: zwracamy uwagę na wszystko, co się dzieje na forum. Misjonarzy i oszołomów wysyłamy do Archiwum, gdzie mają swoje własne wątki, w których można z nimi gawędzić do woli. Administracja nie bardzo rozumie określenie "ataki na posty userów", jeśli chodzi o dyskusję. Natomiast ataki ad personam są tutaj tępione. Każdy ma prawo do wypowiedzenia się, ale nie można tutaj głosić herezji ani robić awantur pod pozorem dyskusji, korzystając z wolności słowa w sposób nieodpowiedzialny. Wszelkie skargi i wnioski do admina proszę kierować do admina na priva. Posty wykraczające poza tematykę wątków proszę pisać gdzie indziej (czyli w wątkach odpowiednich), albo będą wycinane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL