www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 13, 2020 4:41 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 11:11 pm
Posty: 11
Witajcie kochani bracia i siostry. Od 20 lat mieszkam za granicą. W niedługim czasie wybieram się z wizytą do Polski. Szukam w związku z tym dobrego zboru w Białymstoku..Pomożecie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 13, 2020 12:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Witaj siostro,

Zgromadzamy się w Białymstoku po domach 3 razy w tygodniu. Prowadzimy strony http://www.kuzbawieniu.pl i http://www.tiqva.pl.
Zerknij. Jeśli będziesz chciała (będziecie chcieli) nas odwiedzić, to zapraszamy :) .
Kontakt e-mail do nas znajdziesz na tych stronach. Pozdrawiam w Panu.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 15, 2020 4:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 11:11 pm
Posty: 11
Dziękuję Rafał. Znam ciebie z forum i znam twoje strony. Chętnie was odwiedzimy. Liczyłam jednak, że ktoś podpowie jakiś kościół gdzie jest normalnie nabożeństwo, jakbym chciała zaprosić kogoś z rodziny chociażby. Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 16, 2020 12:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
U nas jest "normalnie" nabożeństwo w niedzielę :wink: , gdzie jako Kościół zgromadzamy się razem i praktykujemy to, co widzimy w Piśmie na temat zgromadzeń wierzących. :D

Jeśli jednak chodzi ci/wam o nabożeństwo jakiejś denominacji w budynku kościelnym, gdzie zgromadzają się wierzący i jest więcej przestrzeni niż w prywatnym domu, to niestety w Białymstoku nie mogę polecić żadnego. A to ze względu na propagowany ekumenizm, czy psychologię, a to ze względu na zapraszanych fałszywych nauczycieli i proroków, czy inne niebiblijne praktyki.

Pytanie, co się rozumie pod pojęciem "dobry zbór", którego użyłaś, i czego się szuka :)
To tak w kwestii wyjaśnienia.

p.s. Gdybyście chcieli kiedyś nas odwiedzić w kilka osób, to zapraszamy. A jeśli w większym gronie np. kilkunastu osób, no to się niestety w jednym domu wszyscy nie pomieścimy. Może kiedyś. Póki co jednak sali żadnej nie wynajmujemy. A nawet duże mieszkanie / dom mają swoje techniczne ograniczenia :wink:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 16, 2020 3:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Rafale ja mieszkam w Warszawie ale pochodzę z Białegostoku i jestem tam dość często a w Warszawie póki co nie mam żadnego zboru gdyż jest wiele złej nauki. Czy jest możliwość przychodzenia do Was raz na jakiś czas na przykład w Niedzielę?? :) :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 16, 2020 4:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 11:11 pm
Posty: 11
Pisząc " dobry" zbór miałam na myśli zdrowy. Właśnie taki gdzie nie ma ekumenii, ewangelii sukcesu, legalizmu itd. Szkoda, że nie ma nawet jednego :shock: . Gdybym chciała zaprosić kogoś z rodziny aby pokazać im, że jest inaczej niż w kościele katolickim, to wątpie czy spotkanie w domu nie kojarzyło by im się od razu z sektą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 17, 2020 11:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Magda1993 napisał(a):
Rafale ja mieszkam w Warszawie ale pochodzę z Białegostoku i jestem tam dość często a w Warszawie póki co nie mam żadnego zboru gdyż jest wiele złej nauki. Czy jest możliwość przychodzenia do Was raz na jakiś czas na przykład w Niedzielę?? :) :)

Oczywiście, zapraszamy :) Nieraz odwiedzają nas bracia i siostry, którzy aktualnie mieszkają z dala od Białegostoku. Napisz do mnie na priv, podam namiary.

Smoczka napisał(a):
Pisząc " dobry" zbór miałam na myśli zdrowy. Właśnie taki gdzie nie ma ekumenii, ewangelii sukcesu, legalizmu itd. Szkoda, że nie ma nawet jednego :shock: . Gdybym chciała zaprosić kogoś z rodziny aby pokazać im, że jest inaczej niż w kościele katolickim, to wątpie czy spotkanie w domu nie kojarzyło by im się od razu z sektą.

Zdrowe zbory spotkania mają coraz częściej po domach, gdyż coraz trudniej trzymać się Biblii i trwać w pobożności, będąc w takiej czy innej denominacji, o czym na forum UP często piszemy. Oczywiście są i znam takie zbory, które są zarejestrowane, mają własny czy wynajmowany budynek i póki co trzymają się Pisma. Ale w Białymstoku takiego nie znam, który mógłbym z czystym sumieniem polecić. :(
Mógłbym dużo opowiedzieć na temat baptystów, gdzie byłem członkiem, jak też innych zborów zarejestrowanych, z których znam braci i siostry, ale to nie miejsce na to. Możemy popisać o tym prywatnie, jeśli będziesz chciała, czy też porozmawiać, gdybyście kiedyś do nas zajechali.

Co do spotkań w domu i kojarzenie tego z sektą, to nic nowego. Spójrz na Dzieje Apostolskie, gdzie spotkania wierzących odbywały się w różnych miejscach, często po domach, ale nie w budynkach "kościelnych", które dzisiaj znamy i widzimy, a których wtedy po prostu nie było (nie licząc zburzonej w 70 r. Świątyni i budynków synagog żydowskich, do których jednak wierzący w Jezusa mieli wstęp utrudniony lub wcale, ale to oddzielny temat).
Kiedyś też tak myślałem, że jak zaproszę rodzinę z kościoła katolickiego do ładnego i przestronnego kościoła baptystycznego, to zobaczą i zrozumieją, że to nie sekta. Ale w większości przypadków i tak to nie zadziałało. Dla większości z rodziny jesteśmy nadal sektą, bez względu na to, czy spotykamy się w jakimś budynku kościelnym (ale nie katolickim), czy też w domu. Warto to przemyśleć, żeby nie stawiać tutaj samemu pewnych barier, których nasz Pan nie stawia.

My z życia naszego zboru widzimy, że może być całkiem odwrotnie. Mąż jednej z sióstr zaczął jakiś czas temu przychodzić do nas do domu, aby jak to później przyznał, zebrać dowody na to, że jesteśmy sektą. Od kilku miesięcy jest naszym narodzonym na nowo bratem w Chrystusie i przychodzi regularnie na zgromadzenia świętych :D

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2020 11:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Takie jest ogłoszenie na Facebooku. Te spotkania prowadzi Brat Marcin, który się pojawia na Ulicy Prostej: Jesteśmy grupą chrześcijan, którzy w wyniku okazanej nam łaski Bożej, narodzili się na nowo i uwierzyli ewangelii. Ewangelii, która głosi, iż Jezus Chrystus, przyszedł na ten świat i zmarł za nasze grzechy oraz zmartwychwstał dla naszego zbawienia oraz oczekujemy jego powtórnego przyjścia w chwale.

Wierzymy, że każdy człowiek, który uwierzy w Jezusa, zostaje usprawiedliwiony przez Boga.

Wierzymy również, że jako grzeszni ludzie, jesteśmy martwi w swoich grzechach i ciąży na nas gniew Boży. Jednakże dzięki łasce Bożej i jego opatrzności, poprzez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, ten Boży gniew i kara wiecznego potępienia, zostaje usunięta wobec każdego, kto narodził się na nowo, pokutuje ze swoich grzechów i wierzy w Jezusa Chrystusa.

Naszym pragnieniem jest dzielenie się ewangelią zbawienia oraz przybliżanie Bożych prawd objawionych w Słowie Bożym.
Nasze pragnienie realizujemy między innym podczas naszych wspólnych spotkań.

Spotykamy się w niedzielę o godz.10:00; CAMERA CAFE ul. Lipowa 14 lok. 11 (wejście od ul. Nowy Świat) w Białymstoku.

Zapraszamy!

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2020 3:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Takie jest ogłoszenie na Facebooku. Te spotkania prowadzi Brat Marcin, który się pojawia na Ulicy Prostej
Tomciu, a rozmawiałeś z nim już na temat kalwinizmu? Bo nie wiem, który to Marcin, natomiast czytając takie ogłoszenie i wiedząc, kto to jest, a nawet je przekazując dalej, na Twoim miejscu najpierw bym się tego dowiedział. Pisane jest dość charakterystycznym językiem i może się mylę, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Skoro już polecasz, to sprawdź, żeby była jasność.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2020 4:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Ja się nie znam na temat Kalwinizmu. Nigdy w to nie wnikałem. To na pewno Marcin z Ulicy Prostej. Bo pisał do mnie i mam go w znajomych na Facebooku. To jest w porządku Brat. Ogólnie jeśli chodzi o wybranie Kościoła to bym szukał takiego w którym jest ''Świadectwo Jezusa czyli duch proroctwa'' Znajoma Smoczki powinna wyjść z takiego spotkania i powinna powiedzieć: ''Tam był Bóg i ja muszę zrobić coś ze własnym życiem'' Osobiście byłem w Warszawie na spotkaniach tzw ''Kościoła domowego'' gdzie na jednym były demoniczne manifestacje a na drugim panował jakiś ''duch sztywności'' że nie można było się odezwać tylko wszystko było pod kontrolą samo-posłanych misjonarzy ze Stanów. Człowiek powinien się nawrócić aby być sługą Chrystusa, a nie szukać kolegów i nawracać się na przynależność do organizacji.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2020 9:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tomciu, tu nie chodzi o organizację ani o kolegów. I nie wiem, o jakiego Marcina chodzi. Jeśli byłeś w tym kościele i potwierdzasz, że tam jest "świadectwo Jezusa czyli duch proroctwa", to przecież możesz z czystym sumieniem go polecić. Ciekawe, czy byłeś i znasz tamto nauczanie, czy tylko dlatego kogoś polecasz, że masz go jako znajomego na fejsbuku? Co to znaczy "on jest w porządku Brat"? Można spytać, czy zjadłeś z nim chociaż łyżeczkę soli? Bo jeśli tak, to trochę za mało moim zdaniem... Jest wielu takich, którzy "nie znają i nie wnikają". Mają nawet dobre chęci. Tylko na tej zasadzie można komuś zrobić krzywdę.

Jeśli Smoczka przyjeżdża po 20 latach do kraju i pyta o zbór godny polecenia, to ja bym jej oszczędził eksperymentów na podstawie znajomości z fejsbuka. Nigdy nikomu takich nie funduję. I to nie dlatego, że nie mam tam konta. :)

Rafał podał miejsca w sieci, gdzie można znaleźć nauczania jego kościoła i wyrobić sobie zdanie. To jest uczciwe postawienie sprawy. Smoczka może sobie sama zdanie wyrobić. Jeśli podasz jakieś nauczanie z tamtego kościoła, to byłoby dla niej pewnie cenne.

Smoczko, nie bój się, że ktoś nie będzie chciał pójść do domu, bo będzie się bał sekty. Tak było kiedyś. Teraz wielu ludzi łatwiej wejdzie do czyjegoś domu z polecenia, jeśli rzeczywiście szukają Boga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2020 10:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Może za pochopnie Smoczi umieściłem te ogłoszenie. Nie chciałem nikogo wpakować ''na minę'' Chyba najlepiej będzie się pomodlić i czekać na Boże prowadzenie czy można pójść do jakiejś Społeczności.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 18, 2020 10:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tomciu, szacunek. :)

Nie wiedziałem nic na ten temat z wyjątkiem ogłoszenia, które pachniało mi na kilometr kalwinizmem. Ale dosłownie przed chwilą dostałem informację, która wszystko wyjaśnia i będzie chyba dla Smoczki przydatna. Oto strona kościoła, do którego było to ogłoszenie:

https://kosciolchrzescijanski.bialystok ... anie-wiary
https://kosciolchrzescijanski.bialystok.pl/
https://kosciolchrzescijanski.bialystok.pl/blog

Przed tą nauką ostrzegam. Więcej tutaj:

http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... acja-video
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... -tu-chodzi
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/ksiaz ... tekstualna


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2020 2:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
Smoczka napisał(a):
Pisząc " dobry" zbór miałam na myśli zdrowy. Właśnie taki gdzie nie ma ekumenii, ewangelii sukcesu, legalizmu itd. Szkoda, że nie ma nawet jednego :shock: . Gdybym chciała zaprosić kogoś z rodziny aby pokazać im, że jest inaczej niż w kościele katolickim, to wątpie czy spotkanie w domu nie kojarzyło by im się od razu z sektą.

Chciałbym Cię również zachęcić żebyś się nie bała kogoś z rodziny zabrać do domu na nabożeństwo. Jak byłem pierwszy raz u braci na takim spotkaniu jeszcze jako mocno wątpiący ale szukający katolik (nie dokładnie w domu ale też po prostu jakby większy pokój, krzesła, stolik i tyle), to miałem trochę myśli "ale nędza". Zatęskniło mi się trochę za taką fajną mszą (z modlitwą o uzdrowienie najlepiej, muzyka, zespół, kadzidła). Na szczęście tylko troszkę i tylko na chwilę :D Szybko chciałem wrócić, bo od początku było głoszone samo Słowo Boże z Biblii + modlitwy z serca i spójne świadectwo. Jak ktoś z Twojej rodziny szczerze szuka, to myślę, że tylko biblijne nauczanie może w nim realnie pracować i poprowadzić (wyprowadzić :) ) dalej. Reszta będzie na krótką metę :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 20, 2020 5:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
//


Ostatnio edytowano N lut 09, 2020 1:27 pm przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL