www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 17, 2016 5:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Zachęcam do rozważań nad treścią Księgi Ezechiela

Po wakacjach kontynuuję internetowe studium Księgi Ezechiela. Dochodzimy do 37 rozdziału. Najbardziej znanym fragmentem z Księgi Ezechiela jest wizja Doliny Suchych Kości. Jest ona piękną ilustracją do poprzedniego, 36 rozdziału. Zachęcam do rozważań nad tym rozdziałem. http://ezechiela.blogspot.com

Mam też do Ciebie prośbę, jeśli już przeczytałeś/aś Księgę Ezechiela to proszę, abyś podzielił/a się ze mną Twoimi refleksjami nad jej treścią. Czy według Ciebie księga Ezechiela zawiera ważne ponad czasowe przesłanie dla naszego pokolenia. W jakim miejscu planu Bożego jest obecnie Państwo Izrael ? Będę wdzięczny gdy podzielisz się ze mną swoją opinią.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Bożego błogosławieństwa
mój e-mail; aolsza1963@gmail.com


Ostatnio edytowano So sty 28, 2017 1:00 pm przez aolsza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 04, 2016 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
"Jahwe przemówił do mnie w te słowa: Synu człowieczy, zwróć swe oblicze na Goga w krainie Magog, naczelnego księcia [ludów] Meszek i Tubal. Prorokuj przeciw niemu i mów: Tak mówi Pan, Jahwe: Oto Ja jestem przeciw tobie, Gogu, naczelny książę Meszek i Tubal. Zawrócę cię i włożę wędzidło w twoje szczęki. Wyprowadzę ciebie i całe twoje wojsko: konie i rycerzy, wszystkich doskonale uzbrojonych, olbrzymią rzeszę z tarczami i puklerzami, wszystkich władających mieczem. Paras, Kusz i Put będą razem z nimi, [uzbrojeni w] puklerze i szyszaki. Gomer i wszystkie jego oddziały, Dom Togarma z dalekiej północy i wszystkie jego zastępy, liczne narody będą z tobą." Ezechiela 38:1-6

Kim jest Gog ? Skąd pochodzi ? Kto uczestniczy w Bitwie ? Kiedy wybuchnie ( a może już była) ?

"A gdy się skończy tysiąc lat, szatan zostanie zwolniony z więzienia. I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, aby ich zgromadzić na bój. A liczba ich jak piasek morski. I rozlali się jak ziemia szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. A od Boga z nieba zstąpił ogień i pochłonął ich." Objawienie 20:8

"Oto dzieje rodu synów Noego: Sema, Chama i Jafeta, gdy po potopie urodzili się im synowie. Synami Jafeta są: Gomer, Magog, Madai, Jawan, Tubal, Meszech i Tiras. Synami Gomera są: Aszkanaz, Rifat i Togarma. Synami Jawana są: Elisza, Tarszisz, Kittim i Dodanim. Od nich wywodziły się narody wyspiarzy podzielone według swoich krajów i według swoich języków i plemion w narodach swoich." Rodzaju 10:1-5,

Proszę podziel się z innymi swoimi przemyśleniami w tym temacie, możesz to zrobić poprzez profil studium na FB.

https://www.facebook.com/Prorok-Ezechiel-1487491881574194/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 20, 2016 8:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Informuję, że na stronę ze studium Księgi Ezechiela dodałem kolejną część rozważań w wersji PDF -

9. Księga Ezechiela - Rozdziały 33-37

Zachęcam do pobierania, rozważania i udostępniania innym osobom. Serdecznie pozdrawiam.

http://ezechiela.blogspot.com/2016/06/studium-ksiegi-ezechiela-w-plikach-pdf.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 28, 2017 11:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Dzisiejszy wpis na blogu http://ezechiela.blogspot.com/ kończy internetowe studium Księgi Ezechiela, jakie prowadziłem w latach 2015 - 2016. Pozostanie nam tylko jeszcze jedno opracowanie, tekst na temat proroka Ezechielu. Czego możemy się nauczyć od proroka Ezechiela ? Chciałbym jednak, aby ten tekst powstał przy udziale czytelników studium. Dlatego jeżeli spotkałeś/aś się z prorokiem Ezechielem, poznałeś/aś go i przyjrzałeś/aś się jemu, to proszę napisz coś na temat tego spotkania.

Jestem przekonany, że ta Księga odegra ważną i wyjątkową rolę w czasach ostatecznych, dla naszego pokolenia, dla chrześcijan i dla Żydów. Dlatego zachęcam wierzących w Polsce i poza jej granicami do czytywania i studiowania tej zapomnianej Księgi.

Zachęcam Was, aby poświęcić czas na przeczytanie Księgi Ezechiela. Możecie to zrobić indywidualnie lub w małych grupach. Będzie mi miło, jeżeli będziecie czytać i zachęcać innych do czytywania moich przemyśleń związanych z proroctwem Ezechiela. Niech Pan Bóg nam błogosławi i nasze rozważania nad Jego Słowem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL