www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 11:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Od pewnego czasu analizuję sobie new ageowe nauki i koncepcje które zdobywają nasz zachodni świat. Jedną z rzeczy która od pewnego już czasu zdobywa popularność są kursy szybkiego czytania, nauki, przyswajania informacji itp. Czy ktoś z was analizował już ten temat? Byłbym wdzięczny za jakieś informacje cenne. Pozdrawiam.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 06, 2007 2:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Pozatym polecam film, jest po angielsku, ale jeśli ktoś zna język naprawdę warto obejrzeć... Zwłaszcza w obliczu tego co dzieje się dzisiaj...

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... &q=new+age

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 06, 2007 8:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Powiem szczerze , że nie wiedziałem o tym , że kurs szybkiego czytania to także new age . :o
Prawie dwa lata temu byłem na takim kursie , ale prócz tego , że rzeczywiście szybciej czytam to nic więcej nie wbito mi do głowy .
Dziś jestem nowym człowiekiem ale czytać nie zapomniałem .
Zaznaczam jednak ,że bardzo uwaznie wybierałem kurs i rozmawiałem wcześniej z wykładowcą .
Kurs kursowi nie równy. Pewnie są tacy co pod przykrywka kursu serwują fałszywa naukę .

Pozdrawiam PP


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 06, 2007 11:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
No ja nie powiedziałem że samo szybkie czytanie jest new agem bo w sumie polega ono na wyćwiczeniu oczu by pochłaniały większe ilości tekstu (z tego co wiem od ukochanej, która w przeszłości się tym zajmowała, te techniki bardzo męczą i wcześnie psują oczy). Problem polega na tym, by wszystkie te techniki grały bardziej efektywniej, potrzeba wielu godzin ćwiczeń koncentracji, obserwacji myśli itp. Nie jestem też do końca przekonany czy twórca większości tych technik - Tony Buzan, nie jest powiązany w jakiś sposób z ruchem new age. Obok mego miejsca zamieszkania na studiach znajduje się księgarnia okultystyczna i można tam znaleźć wiele książek tego autora... Stąd też moje podejrzenia i pytania.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 07, 2007 5:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Słyszalem, że często jedną z technik lansowanych na tego typu szkoleniach (trening pamięci i koncentracji) jest metoda Silvy (czysty okultyzm-wizualizowanie przewodników duchowych)....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 10:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Byłem na kursie technik mnemonicznych. Nic z okultyzmem to nie miało wspólnego. Wizualizowałem zapamiętane obrazy i ustalonymi wcześniej obrazami przyporządkowanymi liczbom. Efekt jest taki, że po miesiącu ćwiczeń można zapamiętać 1000 wyrazów i podać np, który to był 568. Fajna sprawa, ale nie stosowałem tego w szkole chyba, że po to aby zrobić wrażenie. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 28, 2018 6:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 04, 2018 9:01 am
Posty: 10
Ja także brałam udział w kursie szybkiego czytania i technik pamięciowych kilka lat temu. Dostałam 2 segregatory z książkami. Po przebrnięciu przez książkę miałam 'egzamin'. Oblałam pierwszy ;). Za drugim razem miałam zadowalające wyniki. Po przebrnięciu przez drugą książkę firma, od której ten kurs wykupiłam, splajtowała i nie dostawałam egzaminów. Mimo to przerobiłam całość. Dziś czytam tak szybko, jak przed kursem :D. Czyli- pieniądze wywalone w błoto ;). Nie polecam nikomu. Mi wciśnięto tą ofertę w gimnazjum- oczywiście wmawiając nam, że po tym kursie będziemy geniuszami a na naukę poświęcimy 30 sekund dziennie ;). Wiedzieli dobrze, gdzie znajdą naiwnych klientów ;)...

_________________
"Bezpieczeństwa nie znajduje się przez brak zagrożenia- ale przez obecność Jezusa"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL