www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 02, 2024 3:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 12, 2006 1:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:11 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 15, 2006 10:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 17, 2006 7:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna - powolutku...

Najpierw mały kurs angielskiego a potem na wakacje do pracy w Anglii...

Choć zarobki w Albionie podobno mocno spadają i konkurencja duża...

A nie myślałaś o korepetycjach?... albo przeniesieniu się do miasta szczęsliwości idobrobytu gdzie raca leży na ulicy? czyli do Warszawy? :wink:

Pozdrawiam wszystkich

ps. Lubię swoją pracę 8)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 17, 2006 11:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 1:43 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Farncombe UK
Grazynko, ja wyjechalem ponad rok temu do UK. Niestety zmusila mnie do tego sytuacja bardzo podobna do twojej, piszesz o mieszkaniu w kawalerce, nie wiem czy wynajmujesz czy jest to twoje mieszkanie, ja bylem w tej sytuacji, ze po 15 latach malzenstwa nie moglem sobie pozwolic nawet na wlasna kawalerke, wciaz wynajmowalem mieszkanie. Nie chcialem wyjezdzac, ale zrobilem to i nie zaluje.


Jednak jesli nie znasz jezyka daruj sobie wszelkie mysli o wyjezdzie. Moja zona nie zna angielskiego i chociaz zalatwilem jej prace u siebie w miejscu gdzie pracuje razem okolo 10 Polakow to nadal czuje sie jak uposledzona i jak jak to okresla "jak idiotka nie potrafiaca odpowiedziec na najprostsze pytania", to bardzo stresujace, a jesli masz jeszcze dzieci i bedziesz musiala zalatwiac im szkole, przychodnie itp, to jesli zadne z was nie mowi choc w miare po angielsku, (lub innym jezyku jesli wybieracie sie gdzies indziej), to rzeczywistosc moze was przerosnac.

Wszystkim wyjezdzajacym lub myslacym o tym polecam wpierw conajmniej pol roczny kurs jezyka kraju do ktorego wyjezdzaja.

_________________
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 18, 2006 5:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:11 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 18, 2006 5:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
....


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:12 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 18, 2006 8:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Długów nie masz, a narzekasz Grazyno. Z regóły jak pracuję staram się pracowac do osmiu godzin. Jednak zdarza sie że pociągne po kilkanaście. owszem kasa sie liczy, ale ciagne i cisnę z uwagi na zobowiązanie wobec drugiej osoby u której cos wykonuję, tak samo wtedy przyjdę i w świątek piątek.

Kilka lat temu kolega miał długi i chciał wyjechac do Szwecji do pracy aby po trzech miesiącach przywieżć jakieś 20 tys zaoszczędzonych pieniędzy. Odmówiłem mimo znacznie lepszych wtedy warunków. On wyjechał i zarobił.
Dziś wyjechałbym za mniejsze pieniądze, gdyby mi nie starczało, ale wystarcza. Lecz jego pokazanie jaki to ja niemądry byłem że nie pojechałem i dzis nie robi na mnie wrażenia a tylko smutek.


Jedni za zycia odbieraja juz swoja zapłate. Niech wiec odbieraja, ja zas nie mam zamiaru cięzko pracowac dla lepszej skóry fury i komóry.

Brak ci czegos Innego Grazynko. Niech Pan cię umocni.

Hej )))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 19, 2006 2:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:12 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 19, 2006 3:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ej Grazka,zobacz sama sobie zaprzeczasz.
Piszesz,że się modliłaś i modliłaś a zaraz potem,ze zaden cud się nie stanie.
Jasne,ze potrzeba Ci wiekszego mieszkania,żeby dzieciaki mogły się uczyć i mieć swój kawałak podłogi.Wy z mężem zresztą też.
Wołaj o ten cud właśnie.Niby dlaczego nie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 19, 2006 3:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Wiesz co Jarek?
Twój kolega bardzo dobrze zrobił ,że pojechał zarobić aby DŁUGI oddać.
Rety,to juz tak strasznie duchowi jesteśmy ,ze pracować ciężko nie możemy.
Ciekawe :evil:
I nie mówię tu o ganianiu za pieniędzmi ale skoro masz długi to je ODDAJ nawet pracując po 12h.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 19, 2006 3:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Grażynko, napiszę Ci coś ku pokrzepieniu. Nasi wierzący przyjaciele przez wiele lat mieszkali w małym mieszkanku z trójką dzieci, a pracę miał tylko ojciec rodziny. Dostawał 1800 zł na rękę i to było wszystko na 5 osób. Niedawno przyjechała do nas jego żona - miała konkretne problemy i przekonanie, żeby pomodlić się w tej sprawie akurat z nami. Żadnej w tym naszej zasługi - takie miała prowadzenie. Ale podczas modlitwy Bóg pokazał nam, że zamierza otworzyć w ich życiu całkowicie nowy rozdział. To było jakiś miesiąc temu.

Kilka dni później on dostał propozycję pracy, o której zawsze marzył i gdzie dostanie 2700 "na rękę". Praca jest w innym mieście i wystąpił problem wynajęcia jakiegoś mieszkania. Zadzwoniliśmy do braci w tym mieście i modliliśmy się. Przedwczoraj zadzwonili, że będą wynajmować dom za 400 zł. miesięcznie (słownie: czterysta złotych).

Przez te wszystkie lata byli wierni Bogu w małych sprawach, dziękowali Mu za wszystko, służyli Mu, a także znieśli wiele trudów i upokorzeń (nawet od braci). Nie myśleli przede wszystkim o tym, co im się należy. I w momencie, gdy było już naprawdę bardzo trudno, "morze czerwone" się otworzyło i wygląda na to, że wyszli z niewoli. Nie muszą nawet wyjeżdżać z kraju. Flp. 4:6-9. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 19, 2006 4:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
si


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 19, 2006 7:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:13 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 19, 2006 7:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Grazyna napisał(a):
Wiesz co, Smoku, to straszne , co napisałeś...
Bo ci ludzie byli tacy dzielni, i za małe dziękowali, a ja...no cóż. Mi się zdarza i narzekać, i bać się, i wiary mi brakuje, i czasem żyć się nawet nie chce...
To mnie się chyba nigdy to "morze czerwone" nie otworzy.
Skąd brać siły na taką wiarę, takie dziękczynienie, taką postawę?
No i nie twierdziłam, że coś mi się należy.

Oni mieli swoje chwile załamań, jak każdy z nas. I bali się, jak każdy z nas - zwłaszcza ostatnio, gdy nie wiedzieli, kiedy nastąpi to najgorsze, czyli zwolnienie z pracy i konieczność opuszczenia zakładowego mieszkania bez dalszych perspektyw. Myślę, że Bóg wejrzał na ich stan i na ich wierne modlitwy. Morze Czerwone nie otwiera się przed nami za to, że jesteśmy tacy świetni, tylko dlatego, że Bóg jest taki łaskawy. To od Niego płynie siła do modlitwy - nawet "wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły Jego" [Ef. 1:19]. Dlatego przylgnijcie do Niego z całych sił, starając się nie wpatrywać za bardzo w okoliczności.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 20, 2006 7:17 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
Bo ci ludzie byli tacy dzielni, i za małe dziękowali, a ja...no cóż

Grażynko,a czy wy nie jesteście ''tacy dzielni''?Przecież sama doskonale wiesz,że Ojciec nie pozwoli,by się wam krzywda działa.Dlatego to,co przeżywacie nie jest krzywdą,tylko doświadczeniem danym od Pana.
Gdzieś jest napisane (chyba Job),''...jeśli dobre od Pana przyjmujemy,to dlaczego i złego również?''.
Gdybyście nie potrafili tego znieść,napewno by Pan takich doświadczeń dla was nie dopuścił.
Powiesz- ''Adamie,łatwo tak pisać,kiedy ma się dom,pracę i bezpieczeństwo''.
Wiedz,że doskonale rozumię twoje cierpienie.Kiedyś pewien brat mówił mi takie same słowa,jak ja tobie.
Odpowiedziałem mu:
-''A niech sobie Bog upatrzy do takich doświadczeń kogoś bardziej mocniejszego odemnie i da mi spokój''.
On mi na to:
-''Ależ to właśnie ty jesteś tym najmocniejszym,który to zniesie''
A ja:
-''Co?Ja najmocniejszy?Ledwie żyję i mam tego dość.Niewiele brakuje,a będę gniewał się na Boga.Już teraz jestem na niego zły,za to,co się dzieje w moim życiu''(potem rzeczywiście wdałem się w ostry spór z Bogiem na parę miesięcy).
Odpowiedział:
-''Acha!Czyli jednak jeszcze żyjesz?Więc uznaj,że Ojciec daje ci przeżywać to wszystko w jakimś konkretnym celu,bo cię kocha''
-''To ja dziękuję za taką miłość i za takiego Ojca''
I na tyle ''mądrości'' i ''wytrwałości'' było mnie wtedy stać.Odrzuciłem wtedy jego słowa,bo cierpienie nie pozwalało mi trzeźwo myśleć o Bożych obietnicach.
A teraz?
Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem,ze Bóg z powodu twardości mojego karku musiał mnie przyprowadzić do takiego miejsca,gdzie nareszcie zaczął bym PROSIĆ Go o pomoc i ratunek.
Bo prosić ,a PROSIĆ,to dwie różne sprawy.
Teraz jestem w stanie szczerze dziękować Bogu za każdy dzień mojego zwątpienia,cierpienia i bólu.Bo wiem,co to wszystko uczyniło we mnie.
Gdybym tego nie doświadczył:
1. ,nie znał bym łaski Boga,choć wierzyłem już paręnaście lat.
2. ,nie znał bym słabości swojej wiary,
3. ,nie wiedział bym nic o tym,jak sztywny jest mój kark i jak trudno mi o pokorę,
4. ,nie wiedział bym o tym,że kocham Pana( nie wierzyłem w to wcześniej,bo nie czułem) i tęsknię za Nim,bo jednak w najciemniejszych chwilach,to do Niego przychodziłem z żalem,
5. ,nie potrafił bym współczuć
6. ,nigdy nie padł bym na kolana przed Nim a innych,słabych,miałbym w pogardzie
7. , i tak z tej niskości mojego upadku dopiero mogłem dostrzec wielkość Boga
Wątpię,czy ci to moje pisanie pomoże,tak jak i mi ''w trakcie'' nie pomagało gadanie owego brata.Coś jednak we mnie zostało.Coś się przydało później.
Grażynko,wiedz,że gdybyście mieli o wiele lepsze warunki,to albo byście stali się letnimi,albo szukali innych celów w życiu.
Chrześcijanie często mówią:
''Oooo,gdybym tak wygrał milion,to napewno te pieniądze by mnie nie zepsuły''.
A skąd oni tacy pewni?Czy często wygrywali już wcześniej?

Proszę wszystkich na tym forum o modlitwę za Grażyną i jej mężem (choć wiem,że i tak wielu to czyni).Nie jednak o zmianę ich sytuacji zewnętrznej,ile o zmianę ich sytuacji wewnętrznej.
Bóg nie da zmiany okoliczności,dopóki te okoliczności nie wykonają dzieła,do którego zostały stworzone.
Tak więc wołajmy do Pana o otwarcie ich serc i zdolność szybkiego przyjęcia tej nauki,bo od tego zależy skrocenie obecnych doświadczeń.

_________________
adam


Ostatnio edytowano N sie 20, 2006 7:20 pm przez Adam, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL