www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 02, 2024 3:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 23, 2006 1:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
SKoro droga Grazyno nauczyciel pracuje "jak każdy" to czemu TYLKO TY narzekasz :wink:
Odrzuć wreszcie słowiańską duszę narzekacza i przywdziej zachodni sposób patrzenia na świat streszcający się w krótkim żołnierskim
"It's OK" :wink:


ZDróweczko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 23, 2006 2:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:16 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 6:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna napisał(a):
W końcu nasza edukacja też czerpie ze wzorów zachodnich i coraz "lepiej" na tym wychodzi...


Zadziwiające tyko, ze większość młodych doktorów, noblistów i tym podobnych ciągnie na uniwersytety w UK i USA a nie obserwujemy trendu odwrotnego :D Ludzie głosują Grazyno nogami i portwelami...
Szkolnictwo na zachodzie jest jaki jest ale przynajmniej nie toleruje ściągania, pomagania na klasówkach czy maturze przez nauczycieli i ogólnego "kręcenia" - coś co jednak na tym zgniłym zachodzie jest nie do pomyslenia...

Zdróweczko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 1:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:16 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 2:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna napisał(a):
Co do tych, którzy "ciągną" do USA i UK...taaa zapewne ich bardzo ważną motywacją jest wysoki ( merytoryczny i , hm...moralny?) poziom tamtejszych uczelni :wink:


DOKŁADNIE TAK!!! Ich motywacją jest wysoki poziom merytoryczny. Masz jakiś znajomych którzy studiują/pracują na zachodnich uniwersytetach? Ja mam i wiem że jedną z podstawowych motywacji jest możliwość ROZWOJU NAUKOWEGO, doskonała INFRASTRUKTURA, współpraca z najlepszymi, najnowsze programy badawcze i tak dalej i tak dalej + oczywiście większa kaska niż w Polsce.

Problem dla tzw. inteligentów jest taki, że zachodnie uniwersytety mają duże sito selekcyjne oraz surowe ocenianie wykładowców. Nie tolerują chałupnictwa i chałtury. Możliwość pracy nad najnowszymi projektami z genetyki zachęciła mojego dobrego przyjaciela do pracy na UCLA w Kaliforni na ten przykład. Kasa była na drugim miejscu.

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 2:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna napisał(a):
Jak również akcentuje prawa ucznia z pominięcie jakichkolwiek praw nauczyciela, naucza postawy "humanistycznej", robi pośmiewisko z Boga ...Szkoda , że nie widziałeś niektórych programów nauczania...


Możesz podać jakiś przykład "robienia pośmiewiska z Boga"? no chyba, że za takowy uznajesz np. kwestionowanie potopu...

Jesli zaś krytykujesz zachodni model to zwróć uwagę, że to w polskich szkołach atakuje się nauczycielisiekierami i zakłada kosze na głowy... Nie wiem czy na tzw. "zachodzie" jest to praktykowane...

Poza tym szkoły publiczne to zawsze było i będzie dziadostwo. Państwo nie jest od kształcenia i wychowywania ludzi...


ZDróweczko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 3:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:17 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 6:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna napisał(a):
Możesz podać jakiś przykład "robienia pośmiewiska z Boga"?
Np. kiedy sens czytanki zamieszczonej w podręczniku jest mniej więcej taki: jest wiele dróg prowadzących do Boga( możesz być muzulmaninem, buddystą czy kim tylko chcesz), a Indianie mają w ogóle świetną drogę do Boga( gdyż matka ziemia nas chroni...).I treści te bynajmniej nie są podane w taki sposób, żeby brać je za legendy czy baśnie, tylko jako teksty umoralniające.

Do tego dołóż jeszcze teskty wyraźnie katolickie( NP. wiersz "List do Matki Boskiej", "Pieta",fragmenty przemówień papieża,żywoty świętych- zwykła indoktrynacja).
Dorzuć do tego teksty o ewolucji, wróżby, "promocję" tradycji Andrzejkowych etc.



Ten tekst o robieniu pośmiewiska miał dotyczyć robienia na zachodzie więc nie sadzę aby akurat na zachodzie zachwycano się katolickimi tekstami :lol:
Poza tym jeśli twierdzisz, że mówienie o wielu drogach jest pośwmiewiskiem z Boga to najwyraźniej mamy bardzo odmienne poczucie Humoru :shock: Teksty o ewolucji też jako przykład "pośmiewiska" - przedziwne te przykłady. Przypominam też, że baśnie ze swej istoty zawierają teksty umoralniające i różne przesłania w stylu "czyń dobrze" - nawet grecka mitologia jest tym przesiąknięta. Nikt nie utrzymuje jej prawdziwości choć docenia morał zawarty w licznych opowieściach. Tak jest zapewne też z indiańskimi legendami które są mocno moralizujące w stylu "nie krzywdź innych" "szanuj zwierzęta"

Jesli to pośmiewisko z Boga to przepraszam, nie mam więcej pytań. 8) I pamietaj nie wszyscy na świecie są chrześcijanami a oni też mają prawo do istnienie skoro powołał ich do zycia BÓG bo wedłu Twojej teologi przecież Bóg powołuje wszystko do istnienia. To i widać chciał żeby osobnik X urodził się muzułmaninem lub hinduistą... I z tej racji ma on przecież prawo odebrać wykształcenie zgodne z własnątradycją religijną... no chyba że mu tego zabraniasz i twioerdzisz, że jego przychodzenie do szkoły i czytanie, że jest Bóg Wisznu to robienie pośmiewiska z Boga...

Nawet Paweł na AGorze tak nie twierdził a powoływał się raczej na to że ZNA Boga a oni czczą tego co nie znają ale nie robią pośmiewiska z tego co ZNA PAWEŁ...

ZDróweczko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 8:35 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:17 am przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 9:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna napisał(a):
Co do "Bóg chciał, aby dany osobnik urodził się muzułmaninem"...to ...oj, czy Bóg przeczyłby sam sobie...?


Możemy zmienić temat ale przy tym jednym problemie chciałbym się chwilkę zatrzymać.
Prosze wytłumacz mi dlaczego ktoś się rodzi w rodzinie muzułmańskiej? Jest to wola Boga czy nie? Czy Bóg sprawia że się wogóle rodzimy czy nie?
Odpowiedź na te pytania przybliży nas do zrozumienia tego co napisałem...
Dla mnie ateisty-agnostyka rola Boga sprowadza się do czegoś co w konstytucji nazywa się "kontasygnatą" - czyli decyduje człowiek a Bóg poprzez tchnienie duszy rozumnej nadaje niejako "kontarsygnatę" ludzkim działaniom w stylu - "skoro człowiek coś tam zmajstrował to trzeba w ten nowy zarodek tchnąć duszę, co zrobić stało się :wink: "

Inaczej musisz przyjąć, że Bóg CHCE aby dane dziecko przyszło na świat w wyniku np. gwałtu...

ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 11:04 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
...


Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 9:18 am przez Grazyna, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 11:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Grazyna napisał(a):
Bóg CHCE , aby wszyscy doszli do poznania prawdy i zostali zbawieni.


czyżby głosicielka poszechnosci zbawienia :roll: :wink:

Wymigujesz się od odpowiedzi i wrzucasz tematy zastępcze... Przecież wiesz, że jest dużo więcej zapisów o tym czego Bóg CHCE. No i są tez zapisy w stylu "Ja ciebie stworzyłem, znam Cię, policzyłem wszystkie włosy na Twojej głowie"

No to pytanie jest własnie proste - Bóg nas stwarza czy nie :lol:

ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 11:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Przeczytaj jeszcze raz mój powyższy post.Bóg nas stwarza, ale my jesteśmy odpowiedzialni za okoliczności, w których przychodzimy na ten świat i w nich żyjemy.

Zbawiony może być każdy, o ile przyjmie prawdę i będzie nią żył.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 8:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 1:43 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Farncombe UK
Grazyno, uciekasz od odpowiedzi. Pytania agnostyka sa powazne, co z milionami ludzi w Chnach, Indiach itp, ktorzy nigdy nie slyszeli ewangeli lub slyszeli ja tylko w przekreconym , katolickim stylu? Jak mieli przyjac prawde i jedyne imie przez ktore jest zbawienie, skoro nigdy o nim nie slyszeli? Tak latwo wrzucic te MILIONY do ognia plonacego dniem i noca i odmowic im zbawienia, tylko dlatego, ze nie mieli szansy uwierzyc?

_________________
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 26, 2006 9:47 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Wierzę, że Bóg do każdego chce dotrzeć i kazdemu daje szansę. O tych , którzy nie słyszeli ewangelii jest napisane, że będą sądzeni według prawa, które Bóg wypisał im w ich sercach.
Nikogo nie wrzucam zatem do pieca ognistego...
A poza tym- nie mam zwyczaju spierać się z Bogiem w tej kwestii( w innych mi się zdarzało! 8) ).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL