www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 13, 2021 1:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Co myślicie o spisie powszechnym?
Nie widziałam tego, ale mówiono mi, że są tam bardzo szczegółowe pytania w tym o wyznanie. Trzeba podawac pesele osób, które ze mną mieszkają (i swój pesel oczywiście też).
Czy to nasz obowiązek uczestniczyc w tym spisie, jako ludzi wierzących? Czy można jakoś nie wziąc w nim udziału (legalnie)?
Jak się czuc bezpiecznie, skoro musimy podawac tak szczegółowe dane o nas i naszych współmieszkańcach?

Jaki macie do tego stosunek?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 13, 2021 2:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Ja wziąłem udział. Jak tylko podałem imię i nazwisko oraz nazwisko rodowe matki, to od razu system mnie wykrył i pokazał mój PESEL. To nie koliduje z nauczaniem Nowego Testamentu więc zdecydowałem się spisać.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 13, 2021 3:11 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Owieczka napisał(a):
Jak się czuc bezpiecznie, skoro musimy podawac tak szczegółowe dane o nas i naszych współmieszkańcach?
Będę zgadywał, osoby które mieszkają w twoim mieszkaniu są tam zameldowane ? W konsekwencji potwierdzasz jedynie, że to co już jest w danych rządowych ( rejestrze Pesel), jest zgodne z prawdą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 13, 2021 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
W sumie msz rację...tak, są zameldowane, czyli i tak wszystko wiedzą. Nie znają mojego wyznania. Chociaż nie ukrywam się z tym...A moje dane i tak są w SIO (bo jestem nauczycielką),nawet info o tym, czy się szczepię czy nie też z tego powodu nie jest tajemnicą. No to wychodzi na to, że nie ma już możliwości ukryc się, schowac, wyjechac...System jest bezlitosny. To po co im ten spis...? Chcą jeszcze wiedziec, gdzie mieszkam, ile mam pokoi, jaką kuchnię...? Ile zwierząt w domu? PO CO?

Ps. Żyję już 51 lat, a nigdy nie uczestniczyłam w żadnych spisach....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 13, 2021 5:30 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Owieczka napisał(a):
To po co im ten spis...?
Też mnie to zastanawia. W tym spisie będzie zawarta informacja, i to już w formie elektronicznej ( a zatem łatwej do wyszukania) o wyznaniu, i to skojarzona z Peselem ! To już jest prosta droga do wyłuskania ludzi pod kątem wyznania. https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/
Wcześniej przy spisie była żądana informacja o wyznaniu, ale ( na ile kojarzę) nie było to powiązane z Peselem.

Osobiście uważam, że w tej chwili nie można już uciec od bycia zarejestrowanym, w takiej czy innej formie, w rządowych rejestrach :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 16, 2021 5:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Nie wzięcie udziału w spisie może się wiązać z nałożeniem kary, https://spis.gov.pl/o-obowiazku-spisowym/

Dane mają być wykorzystane wyłącznie do celów statystycznych. Na takiej zasadzie ze Pesel podaje się tylko do "odhaczenia" człowieka, ze się spisał. A już same dane spisowa mają być szyfrowane (podobno). W pytaniu o wiarę mozna wybrać odpowiedź "nie należę do żadnego wyznania" albo "nie chcę odpowiadać na to pytanie". Jednak to dobra okazja, żeby pokazać, że istniejemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL