www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 1:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 20, 2021 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Ja z kontekstu czerpię informację i oceniam jej wypowiedź.
Ponieważ nie mamy możliwości weryfikacji ogólników, jakie padają w tej rozmowie, posłużyłem się w poprzedniej odpowiedzi ANALOGIĄ do wypowiedzi członków rady przy premierze w Polsce (odpowiednika rady, w której skład wchodzi Pani profesor). Oni też wypowiadają się jednoznacznie, mają tytuły, nie ukrywają twarzy i są fachowcami w swoich dziedzinach. A jednak unikają konfrontacji z fachowcami i rzetelnej debaty publicznej. Rząd, przy którego premierze gromadzi się rada, nie odpowiada na podstawowe pytania zawarte w petycji:

https://www.petycjeonline.com/list_otwa ... sars-cov-2

Nie wiem, jak jest w Izraelu.

wujcio napisał(a):
I co zrobisz, jak to będzie prawda? Bo ja nie umiem ocenić, czy to jest kłamstwo, czy prawda!
Od tego właśnie są procedury dopuszczenia leków do obrotu, żeby się dowiedzieć. Ale w przypadku tych "szczepionek" procedury zostały oficjalnie złamane. Chyba nigdy jeszcze taki skandal na taka skalę nie miał miejsca. Musi upłynąć jeszcze co najmniej kilka lat, zanim dowiemy się, czy to jest prawda. Dowiemy się, bo mamy do czynienia z eksperymentem na milionach ludzi. Co jest sprzeczne z prawem:

https://dailyexpose.co.uk/2021/05/07/co ... ssion=true

wujcio napisał(a):
Rzecz następna, w tej chwili szczepionki zostały przyjęte przez setki milionów ludzi na całym świecie (w samych Stanach Zjednoczonych to 150 mln.), mija praktycznie pół roku. W tej chwili nie widać i nie słychać, żeby ludzie masowo umierali, czy też chorowali po przyjęciu szczepionki, no trup się nie ściśle!
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w tej chwili żaden zgon po szczepionce oficjalnie nie ma związku z samym preparatem. Ale ktoś ostatnio napisał na ten temat pracę. Naukową:

"Analysis suggests that the vaccines are likely the cause of reported deaths, spontaneous abortions and anaphylactic reactions in addition to cardiovascular, neurological and immunological AEs. Based on the precautionary principle, since there is currently no precedent for predictability with regards to long-term effects from mRNA injections, extreme care should be taken when making a decision to participate in this experiment."

https://cf5e727d-d02d-4d71-89ff-9fe2d3a ... 44f57d.pdf

Jak będzie za klika lat, to się okaże. Tylko, że zaszczepieni są już zaszczepieni i nawet nie wiedzieli, że to eksperyment.

wujcio napisał(a):
Domaganie się jakiejś publicznej debaty, bo ktoś coś tam sobie wyobraża, że będzie, albo że może być, sorry ludzie umierają na Covid, albo z powodu braku leczenia (bo lekarze boją się, że zarażą Covidem), trzeba ich ratować, jak ktoś ma coś do powiedzenia, to niech zacznie leczyć ludzi!
"Wyobrażają sobie" ludzie z tytułami, którzy mówią publicznie, są jednoznaczni w wypowiedziach i zadają konkretne pytania. Czyli "jest kontekst", ale tym razem nie wierzysz...

Brak leczenia jest spowodowany m.in. paniką medialną. Są tacy, którzy chcą leczyć i nawet zaczęli. Ale im nie pozwolono. Przypomnij sobie amantadynę i dra Bodnara. Następna jest iwermektyna. Ale władze są przeciwne i utrudniają, jak mogą. Bo chcą szczepić preparatem eksperymentalnym?

wujcio napisał(a):
Zresztą, każdy lek ma skutki uboczne, znam człowieka, który wystarczy, że polizałby pyralginę i dostanie wstrząsu, jakby połknął tabletkę, to by chyba umarł, tak, po zwykłej pyralginie. Paracetamol? A też ma skutki uboczne.
Ale wiemy, jakie to są skutki. I wszystko masz napisane na ulotce. Bo lek przeszedł pełną procedurę dopuszczenia do obrotu. A te szczepionki nie. Są dopuszczone "warunkowo".

wujcio napisał(a):
Rzecz następną, przecież informacja o tym, że szczepionki nie przeszły pełnego cyklu badań przed dopuszczeniem do stosowania, tak jak miało/ma miejsce w przypadku innych preparatów była i jest dostępna, to było publicznie mówione na samym początku. Na samym początku, kiedy tylko zaczęto stosować szczepionkę ostrzegano, zatem domaganie się, że należy informować, że to eksperyment medyczny to jest śmieszne!
Co Ty powiesz?

"Osoby, które przyszły na szczepienie preparatem AstraZeneca w Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic w Chorzowie otrzymywały do podpisu specjalny dokument. Pacjenci musieli poświadczyć, że "świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym". Sprawą już zajął się Rzecznik Praw Pacjenta."

"Zwracałem się do różnych instytucji - np. izby lekarskiej - z prośbą o wykładnię, bez skutku. Na stronach producentów szczepionek znalazłem informację, że szczepionki są eksperymentem medycznym, który zakończy się np. w 2022 czy 2023 r. – powiedział PAP Michała Glogasa."

"Uspokoiło mnie dopiero pismo od prezesa Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, który zapewnił, że szczepionki nie są eksperymentem medycznym – dodał lekarz."

"Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych informuje, że szczepionki przeciwko COVID-19 są opracowywane zgodnie z tymi samymi wymogami dotyczącymi jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, jak w przypadku innych produktów leczniczych. Procedury rejestracyjne zostały skrócone do minimum, ale badania wykonywano według najwyższych standardów bezpieczeństwa, podobnie jak w przypadku innych szczepionek. Wydanie pozwolenia oznacza zatem, iż jakość, bezpieczeństwo i skuteczność takiego produktu leczniczego została udowodniona na podstawie odpowiednich badań klinicznych, przedklinicznych i chemiczno-farmaceutycznych."

https://dziendobry.tvn.pl/a/szczepienia ... j-z-klinik

wujcio napisał(a):
Każdy kto chce jest w stanie uzyskać taką wiedzę, nikt tu nic nie ukrywa. Pamiętam, że mówiono o tym w telewizji, co z faktem, że nie znamy skutków ubocznych - Podjęto świadomą i celową decyzję, aby szczepić ludzi, i to pomimo, że szczepionki nie przeszły pełnego cyklu badań, ale uznano, że te badania, które zrobioną są wystarczające - także polityczną odpowiedzialność wzięły na siebie rządy państw, zawodowo-osobistą tacy właśnie lekarze jak w materiale.
"Podjęto decyzję, żeby szczepić ludzi"? :shock: Już wiem - to dlatego Rzecznik Praw Pacjenta tak zareagował na wymagania świadomego podpisu od pacjentów. Ktoś już za nich zdecydował...

wujcio napisał(a):
Jak to nie ma rzetelnych danych? Oczywiście, że są, a dysponuje nimi rząd, minister zdrowia. Czy te rzetelne dane są udostępniane społeczeństwu, to jest inna sprawa, no ja w każdym razie nie mam dowodów, że takie dane nie są udostępniane! Ja jak zrobiłem test na Covid (prywatnie) to rząd o tym wie, i o tym czy jest negatywny też wie, a zatem wie też mój lekarz rodzinny.
Tak, rząd wszystko wie. A będzie wiedział jeszcze więcej. 8) Rząd i minister zdrowia nie odpowiadają na pytania. Linki powyżej w wątku, bo nie chcę powtarzać. Wracając do Izraela:

The Israeli people haven't been given information required for a sufficient risk-benefit analysis in this extraordinary endeavor.

https://www.israelnationalnews.com/News ... spx/294852

wujcio napisał(a):
szczepionka (w domyśle mRNA) jest to coś bardzo czystego, w przeciwieństwie do szczepionek na malarię, czy żółtaczkę i na tym polega niebezpieczeństwo.
To nie jest szczepionka. Ale o tym pani prof. nie mówi. A przecież w Izraelu piszą:

"What they are being asked to inject is not a vaccine as defined by the CDC as “A product that stimulates a person’s immune system to produce immunity to a specific disease.” Rather, it is an experimental and novel technology."

wujcio napisał(a):
Kiedy będą te skutki uboczne nie wiem, ale może też ich nie być.
Jasne. Na tej zasadzie można wyrzucić wszystkie ulotki wszystkich leków jakie masz w domu. Ja bym Ci odradzał. Bo tam jest napisane, jakich się możesz spodziewać.

wujcio napisał(a):
Zresztą, żeby wykorzystać szczepionkę do złych celów najpierw musisz ludzi przekonać, że szczepienia są dobre, właściwe i pożyteczne, i teraz jest taki czas. I dlatego szczepionka musi być bezpieczna i dobra, bo jak będą chcieli zrobić coś złego to muszą wzbudzić zaufanie wśród ludzi.
No więc już przekonali mnóstwo ludzi. Zanim jeszcze się okazało, na ile to jest bezpieczne. Teraz są w planach paszporty szczepionkowe. Ale to nie będzie nic złego, prawda?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 8:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Dlaczego nie wierzę w OFICJALNE statystyki bezpieczeństwa tych "szczepionek" na covid-19? (w Polsce, w Izraelu, w innych krajach)

W OFICJALNEJ bazie NOP w Polsce mamy zarejestrowanych KILKADZIESIĄT zgonów po tym eksperymencie.
Natomiast z najnowszego pisma Ministerstwa Zdrowia dowiadujemy się, że już 3500 osób zmarło z przypisanym Covid po przyjęciu 1 lub 2 dawki "szczepionki".
https://nczas.com/2021/05/21/35-tys-oso ... czepionki/

Nie wiem, ile z tych osób zmarło w ciągu 4 TYGODNI od "szczepienia". Wiem jednak, że zgodnie z polskim prawem każdy zgon w ciągu 4 TYGODNI od "szczepienia" MUSI być zgłoszony do bazy NOP, bez względu na to, co wpisano w karcie zgonu (zawał, covid, udar...).
To wszystko po to, żeby stosowane szczepienia w Polsce były BEZPIECZNE.

Stawiam pytania:
- Dlaczego te tysiące już zgonów po "szczepieniu", a przynajmniej część z nich (kryterium 4 tygodni) nie jest wpisana do bazy NOP?
- Dlaczego o tym ani rząd, ani główne media, nie informują społeczeństwa?
- Dlaczego odpowiedzialne organy państwa nie sprawdzają, czy w tych przypadkach "szczepionka" przyczyniła się do infekcji wirusowej u danej osoby, która później zmarła? Przypominam, że w osoby mające jakiekolwiek objawy covid nie mogą być szczepione.
- Ile osób umarło w 4 tygodnie od "szczepienia" bez przypisanego Covid, które to zgony nie są wyszczególnione w bazie NOP?
- Dlaczego oficjalna ulotka propagandowa "BEZPIECZNEGO SZCZEPIENIA", którą ja i wielu obywateli dostało do swojej skrzynki pocztowej, nie zawiera ABSOLUTNIE nic o tym, że jest to preparat WARUNKOWO dopuszczony, oraz że ryzyko NOP, w tym zgonu po "szczepieniu" istnieje?

I jeszcze jedna BULWERSUJĄCA sprawa. Rząd zwleka z FUNDUSZEM ODSZKODOWAWCZYM dot. tych "szczepień". Dlaczego? Może dlatego?
"Celem powołania Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych miało być budowanie zaufania do szczepień. Mówi się jednak o nim bardzo mało, co może świadczyć o obawie przed efektem odwrotnym do zamierzonego. Wygląda na to, że instytucje publiczne uważają, iż samo podnoszenie tematu odszkodowań może mieć efekt antyszczepionkowy."
https://www.rp.pl/Zdrowie/305049899-NOP ... lania.html

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 8:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Z tego co czytałem na różnych stronach, to w Izraelu również jest wiele zgonów po "szczepieniach" z rozpoznanym covid. I tych zgonów oficjalnie nie wlicza się do możliwych skutków ubocznych "szczepionki". Oficjalnie w Izraelu nie ma ani jednego zgonu po "szczepieniu covid". Na całym świecie są, a w Izraelu nie ma. :roll:

Oceńcie sami najnowszą wypowiedź premiera Izraela: (eksperyment, czy bezpieczny sprawdzony produkt medyczny?)
"– Pracujemy nad sprowadzeniem kolejnych 36 milionów dawek szczepionki dla obywateli Izraela, by zapewnić im bezpieczeństwo zdrowotne – mówił Netanjahu.
– Chciałbym wyjaśnić dlaczego – dodał. – Te szczepionki, które mamy. Nikt nie wie, jak długo one działają.
– Zapisaliśmy w Zielonym Paszporcie pół roku, ale to może być dłużej, może to być rok, mamy nadzieję, że będą one działały dłużej – wyjaśniał.
– Musimy się przygotować na najgorszy scenariusz. Najgorszy scenariusz to taki, w którym będziemy musieli szczepić co pół roku wszystkich 9 milionów obywateli Izraela dwiema dawkami – mówił."

https://nczas.com/2021/05/21/musimy-sie ... -pol-roku/
Izrael ściśle współpracuje tylko z Pfizerem - z tego co wiem żadne inne "szczepionki" nie są tam stosowane...

SUKCES szczepień w Izraelu? Czy aby na pewno? Bardzo ciekawa analiza dr Martyki, który porównał dane zakażeń koronawirusowych z grypowymi w poprzednich latach w Izraelu:
http://zbigniew.martyka.eu/2021/05/19/w ... c-zakazen/
Konkluzja:
"W czasach przed koronawirusem taką powtarzalność nazywaliśmy „sezonowością”, dzisiaj jest to „dowód na skuteczność szczepień oraz polityki lockdownowej”."

I jeszcze jedna ważna sprawa, o której wspomniał dr Martyka, związana z budowaniem wizerunku skutecznych szczepień:
"Żeby nikt nie miał wątpliwości, że szczepienia są wyjątkowo skuteczne, amerykański CDC przekazał wytyczne dla laboratoriów, aby w przypadku osób zaszczepionych liczba cykli przy badaniu PCR nie przekroczyła 28 CT. Podkreślam, że te wskazówki odnoszą się jedynie do badania osób po przyjęciu szczepionki. Celem takiego działania jest uniknięcie fałszywie pozytywnych wyników u osób zaszczepionych – co mogłoby podważyć zaufanie społeczne do szczepionek. Nikomu natomiast nie przeszkadzają fałszywie pozytywne testy u niezaszczepionych." :roll:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 1:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
A czy ktoś ma informację o szczepionce Sinopharm? Podobno jest oparta na tradycyjnej technologii i zawiera inaktywowanego wirusa. Nie jest jednak dopuszczona w Europie, chociaż szczepi się nią miliony Chińczyków...Czy taka szczepionka byłaby bezpieczniejsza (w przypadku przymusowych, obowiązkowych szczepień, bo chyba do tego to niestety zmierza)? Czy coś wiadomo o NOPach po tej szczepionce?
Czytałam coś o szczepionce Valneva (nie jestem pewna, czy dobrze napisałam),ale coś cisza o niej...A chyba też miała zawierać inaktywowanego wirusa.
Zapewne brak dostępu do niektórych szczepionek jest spowodowany dominacją jakichś koncernów farmacutycznych na terytorium danego kraju (wg mnie jeszcze jeden dowód na to, że nikomu na naszym zdrowiu i bezpieczeństwie nie zależy, chodzi o...interesy i pieniądze, które można czerpać z tych interesów).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 3:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Coś mi to przypomina. Dr. Peter McCullough przed senacką komisją w USA (polskie napisy):

https://www.youtube.com/watch?v=w3PDmKS0Ak4

Ten sam lekarz (bez polskich napisów):

https://rumble.com/vg6dcd-peter-mccullo ... rview.html

"Dr Zbigniew Martyka z kolei w niedawnej rozmowie z naszym portalem mówił, że nie wierzy w możliwość prowadzenia w Polsce rzetelnej debaty na temat koronawirusa. Przywołał przykład próby podjęcia takiej dyskusji w programie Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać", który ostatecznie został zdjęty z anteny za „brak przedstawienia argumentów strony przeciwnej”, po tym jak przedstawiciele Naczelnej Izby Lekarskiej odmówili wzięcia udziału w programie. Dr Martyka komentując działania podejmowane wobec niego przez NIL jasno ocenił, że ich celem jest po prostu „uciszenie niewygodnych głosów”. Na jego przesłuchanie przez Izbą nie zostali wpuszczeni dziennikarze, ani reprezentujący go adwokat."

https://dorzeczy.pl/opinie/185563/nacze ... karzy.html

To samo dzieje się wszędzie. No i jak tu nie podejrzewać, że ktoś nas robi w konia?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 5:15 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
A jednak unikają konfrontacji z fachowcami i rzetelnej debaty publicznej. Rząd, przy którego premierze gromadzi się rada, nie odpowiada na podstawowe pytania zawarte w petycji:

https://www.petycjeonline.com/list_otwa ... sars-cov-2
Mówisz fachowcy, no to może zobaczmy takiego "fachowca" co to się podpisał pod petycją, np. : dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL . W czym się ten fachowiec specjalizuje, cyt.:
W różnych okresach obejmowały one m.in. takie przedmioty jak
poetyka,
teoria literatury,
analiza dzieła literackiego,
interpretacja literatury,
kultura polska,
teoria kultury,
wiedza o kulturze,
antropologia kultury,
etyka prawnicza,
teologia literatury oraz
wykłady monograficzne np.
o sacrum literackim,
o zagranicznych badaniach z zakresu literatury i religii,
o twórczości R. Brandstaettera i J. Wittlina,
o twórczości pisarzy z tzw. nurtu franciszkańskiego
o polskiej literaturze emigracyjnej.
"

Nie, ok. nie kwestionuje, gdzieżbym śmiał, wiedzy fachowej w ww. dziedzinach.

Rzecz następna np. ww. petycji zarzucono, cyt. " Dowody:
Artykuł 1: „Evidence of escape of SARS-CoV-2 variant B.1.351 from natural and vaccine-induced sera” opublikowany w Cell ( https://doi.org/10.1016/j.cell.2021.02.037) w sposób jednoznaczny wskazuje na to, że w chwili obecnej oryginalny wirus z Wuhan, tzw. „early Wuhan”, na bazie którego powstały szczepionki na COVID-19 uległ mutacji. Mamy obecnie do czynienia z wirusami o tak silnych mutacjach, że szczepionki nie są skuteczne.
".

Wystarczy zobaczyć, że są inne badania:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... oxNewsImg9
Cyt. " - Nasze wyniki dają nam pewność, że obecne szczepionki zapewnią ochronę przed zidentyfikowanymi do tej pory wariantami - podsumował naukowiec.".
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... an/cx1yqfn
Cyt. " Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców uniwersytetu w Jokohamie sugerują, że szczepionka firmy Pfizer przeciw COVID-19 jest skuteczna wobec wszystkich głównych wariantów koronawirusa - podała w środę agencja Kyodo.";
https://www.o2.pl/informacje/polski-lek ... 039957920a
Cyt. " U osób, które zostały zaszczepione dwoma dawkami preparatu Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 badania wykazały:
ochronę przed zakażeniem tzw. brytyjskim wariantem SARS-CoV-2 (B.1.1.7): 89,5 proc.
ochronę przed zakażeniem tzw. południowoafrykańskim wariantem SARS-CoV-2 (B.1.351): 75 proc.
ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez tzw. brytyjski wariant SARS-CoV-2 (B.1.1.7): 100 proc.
ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez tzw. południowoafrykański wariant SARS-CoV-2 (B.1.351): 100 proc.
ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez jakikolwiek wariant SARS-CoV-2: 97,4 proc.
".

To już teraz rozumiem, dlaczego z tymi fachowcami nikt nie chce rozmawiać. Wawelski ludzie umierają na Covid, okazuje się, że wirus powoduje wiele skutków ubocznych, trzeba ratować ludzi !
Smok Wawelski napisał(a):
Ale w przypadku tych "szczepionek" procedury zostały oficjalnie złamane. Chyba nigdy jeszcze taki skandal na taka skalę nie miał miejsca. Musi upłynąć jeszcze co najmniej kilka lat, zanim dowiemy się, czy to jest prawda. Dowiemy się, bo mamy do czynienia z eksperymentem na milionach ludzi. Co jest sprzeczne z prawem:
To nie żaden skandal, to przemyślana i świadoma decyzja, czy słuszna zobaczymy. Jak na razie nie był taka zła. Przyjęcie szczepionki nie jest obowiązkowe, jest i była dostępna informacja o tym, że szczepionki nie przeszły całego cyklu badań, tak jak ma to miejsce w przypadku innych szczepionek, zatem o sprzeczności z prawem zapomnij.
Swoją drogą, gdyby tak było, to już prawnicy nie przepuszczą takie okazji, żeby zarobić pieniądze !
Smok Wawelski napisał(a):
Jak będzie za klika lat, to się okaże. Tylko, że zaszczepieni są już zaszczepieni i nawet nie wiedzieli, że to eksperyment
Tak zobaczymy za kilka lat, ludzie mogli z łatwością uzyskać informację, że szczepionki nie przeszły badań, zostały dopuszczone, bo uznano, że te testy i badania są wystarczające.

Smok Wawelski napisał(a):
"Wyobrażają sobie" ludzie z tytułami, którzy mówią publicznie, są jednoznaczni w wypowiedziach i zadają konkretne pytania. Czyli "jest kontekst", ale tym razem nie wierzysz...
O dobrze napisałeś, bo jak widzę posługujesz się wiarą.
Ja oceniam fakty, np. takie jak pisałem - setki milionów zaszczepionych, trup nie ściele się gęsto, ludzie żyją, czy będą skutki uboczne i jakie, to się okaże, jak na razie takie osoby jak ta prof. z Izraela nie zgłaszają niepokojących informacji. Żydzi się zaszczepili, myślę, że gdyby było coś na rzeczy, to nie byłoby szczepień.

Smok Wawelski napisał(a):
Brak leczenia jest spowodowany m.in. paniką medialną. Są tacy, którzy chcą leczyć i nawet zaczęli. Ale im nie pozwolono. Przypomnij sobie amantadynę i dra Bodnara. Następna jest iwermektyna. Ale władze są przeciwne i utrudniają, jak mogą. Bo chcą szczepić preparatem eksperymentalnym?
Brak leczenia wynika z faktu, że nikt nie sprawdził np. amantadyny, bo nie było wirusa. Lekarze leczą lekami, które są skuteczne. Fachowcy podnosili, że amantadyna jest starym lekiem, są leki nowocześniejsze, o lepszych właściwościach, nie dające skutku ubocznych.
Wirus jest podstępny np. w przypadku trzech osób, każda jest zakażona, możemy mieć trzy różne sytuacje:
- osoba nie wie, że była zakażona, w ogóle wirus nie dał żadnych objawów ( znam takie osoby),
- osoba przechodzi to jak lekką grypę, na forum jest taka Pani :)
- ludzie lądują w szpitalu, pod respiratorem, umierają.
Nikt z lekarzy nie wie, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, wirus jest tak nieprzewidywalny, nie potrafią ustalić dlaczego tak się dzieje. Amantadyna nie pomaga tej trzeciej grupie, czy w ogóle miała jakieś znaczenie dla grupy pierwszej i drugiej, tego nikt nie wie, ale nie zmyślaj :( w Polsce są prowadzone badania nad amantadyną, zobaczymy jakie będą wyniki, bo może się okaże, że np. tej drugiej grupie pomogła. W każdym razie badania w toku : https://www.medonet.pl/koronawirus-pyta ... 23272.html
co przeczy, że rząd utrudnia jak może, bo skoro dał pieniądze.
I tak dalej i tak dalej ... .
Zobaczymy, może się okaże, że będzie jeszcze inaczej, czas pokaże.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 7:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
A jednak unikają konfrontacji z fachowcami i rzetelnej debaty publicznej. Rząd, przy którego premierze gromadzi się rada, nie odpowiada na podstawowe pytania zawarte w petycji:
Mówisz fachowcy, no to może zobaczmy takiego "fachowca" co to się podpisał pod petycją, np. : dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL .
Wujciu, konfrontacja z fachowcami to jedno, a petycja to drugie. O konfrontację proszą konkretni fachowcy, którzy już byli wymieniani w tym wątku. Hałat, Martyka i inni. Zamiast z nimi rozmawiać, niektórych wzywa się ich "na dywanik".

Petycję podpisali różni fachowcy z różnych dziedzin. Ja nie napisałem, że petycję podpisali sami fachowcy w omawianej dziedzinie, tylko że są w niej pytania, na które nie odpowiada rząd ani rada zbierająca się przy premierze.

wujcio napisał(a):
Wystarczy zobaczyć, że są inne badania:
Po pierwsze, to co, Ty przytaczasz, to są artykuły prasowe bez linków do publikacji naukowych. Nie zauważyłem w żadnym. W ten sposób to można uprawiać propagandę. W petycji są konkretne linki. Odpowiedzi brak.

Po drugie, nawet Twoje "inne badania" (a właściwie artykuły prasowe) nie odpowiadają na pytania zadane w petycji. Nie wiem, czy zauważyłeś.

wujcio napisał(a):
Tak zobaczymy za kilka lat, ludzie mogli z łatwością uzyskać informację, że szczepionki nie przeszły badań, zostały dopuszczone, bo uznano, że te testy i badania są wystarczające.
Cytowałem, z jaką "łatwością" ludzie uzyskiwali informację, że szczepionki nie przeszły badań i że to eksperyment. Aż się Rzecznik Praw Pacjenta zajął tym, żeby się nie dowiedzieli. Nie chcę się powtarzać.

wujcio napisał(a):
Brak leczenia wynika z faktu, że nikt nie sprawdził np. amantadyny, bo nie było wirusa. Lekarze leczą lekami, które są skuteczne. Fachowcy podnosili, że amantadyna jest starym lekiem, są leki nowocześniejsze, o lepszych właściwościach, nie dające skutku ubocznych
Wujciu, przecież sam piszesz, że ludzie umierają! Trzeba ich leczyć, i wiele osób leczy się amantadyną "nielegalnie", bo władze opóźniają badania.

"Jednak bez uporu doktora Bodnara, dla którego pacjenci stanowili i stanowią największą wartość i w opinii, którego amantadyna działa nawet na nowe mutacje SARS CoV-2, stalibyśmy zapewne dalej w martwym punkcie, słuchając ciągle tych samych rad ekspertów, którzy będąc w błędzie całkowicie wykluczali możliwość oddziaływania amantadyny na wirusa SARS-CoV2, nie widząc przy tym żadnego punktu uchwytu leku dla wirusa."

https://korsosanockie.pl/strefa-covid-1 ... ApIyY1y327
https://nczas.com/2021/05/03/dr-bodnar- ... odpowiada/

wujcio napisał(a):
Zobaczymy, może się okaże, że będzie jeszcze inaczej, czas pokaże.
Może. Tylko nawet, jeśli czas coś pokaże, to wielu tego już nie będzie mogło zobaczyć. Liczby podał Rafał powyżej. Z taką liczbą ofiar po NOP chyba żaden lek nie zostałby wprowadzony do obrotu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 7:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
W kwestii szczepionek jako takich nie mam wprawdzie niczego nowego, co bym mógł wnieść w temacie (przyznaję bez bicia, że raczej pobieżnie śledziłem obszerne wypowiedzi i linki w temacie szczepień w tym wątku), ale chcę skomentować w następującym cytacie zalinkowany artykuł, skoro został w tym wątku podany na poparcie następującej wypowiedzi (tzn. nie wchodzę tutaj w ocenę następującej wypowiedzi, lecz jedynie na jej poparcie zalinkowanego artykułu - jego treści i źródła):
Smok Wawelski napisał(a):
wujcio napisał(a):
I co zrobisz, jak to będzie prawda? Bo ja nie umiem ocenić, czy to jest kłamstwo, czy prawda!
Od tego właśnie są procedury dopuszczenia leków do obrotu, żeby się dowiedzieć. Ale w przypadku tych "szczepionek" procedury zostały oficjalnie złamane. Chyba nigdy jeszcze taki skandal na taka skalę nie miał miejsca. Musi upłynąć jeszcze co najmniej kilka lat, zanim dowiemy się, czy to jest prawda. Dowiemy się, bo mamy do czynienia z eksperymentem na milionach ludzi. Co jest sprzeczne z prawem:

https://dailyexpose.co.uk/2021/05/07/co ... ssion=true

Na samej górze zalinkowanego artykułu czytamy: "Zespół ponad 1.000 prawników i ponad 10.000 ekspertów medycznych pod kierownictwem Dr. Reinera Fuellmicha rozpoczął postępowanie sądowe przeciwko CDC, WHO i Grupie Davos o zbrodnie przeciwko ludzkości" (moje tłum.). Zdjęcie dołączone do artykułu przedstawia Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze, który został powołany "w celu osądzenia głównych zbrodniarzy wojennych Rzeszy Niemieckiej z okresu II wojny światowej, oskarżonych o zbrodnie wojenne, przeciwko pokojowi i przeciwko ludzkości" [https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Trybuna%C5%82_Wojskowy_w_Norymberdze]. Samo zrównanie kwestii covidowych szczepień z potwornymi zbrodniami hitlerowskich Niemiec jest po prostu bezczelne. Następnie mamy w artykule odniesienie kwestii szczepionek do Kodeksu Norymberskiego, który powstał po serii procesów lekarzy, zbrodniarzy hitlerowskich, sądzonych w Norymberdze. Czytamy zatem po kolei np. zasadę kodeksu numer 1 ("Dobrowolna zgoda uczestnika eksperymentu jest absolutnie niezbędna"), a następnie odniesienie kwestii szczepionek covidowych do tej zasady (itd. z kolejnymi zasadami). Kiedy znając historię pomyśli się o przymusowych "medycznych" eksperymentach ludzkich przeprowadzonych przez niemieckich Nazistów [https://pl.wikipedia.org/wiki/Josef_Mengele], takie porównanie jest trudne do zniesienia - okropne.

A jaki artykuł, taki jego bohater: Dr. Reiner Fuellmich. To wg. artykułu osoba, która przewodzi zespół ponad 1.000 prawników i ponad 10.000 ekspertów medycznych w postępowaniu sądowym. A gdzie indziej czytamy o nim np. tak: "Ideolog spiskowy Reiner Fuellmich: prawnik, który obiecał pozew zbiorowy przeciwko [wirologowi] Christianowi Drostenowi. Aby w nim uczestniczyć, jego zwolennicy zapłacili 800 euro na głowę. Teraz od miesięcy czekają na oczekiwany pozew zbiorowy. Niektórzy tracą cierpliwość. Ostatnio znów zwrócił się do ludzi, którzy mu ufają, za pomocą wiadomości e-mail. To znaczy, do wszystkich tych, którzy już zapłacili 800 euro plus VAT. Ilu ich jest, tego Reiner Fuellmich nie podaje." [https://plus.tagesspiegel.de/gesellschaft/fuellmich-g-123614.html - moje tłum.]

A jakie to osiągnięcia ma jeszcze na swoim koncie Dr. Fuellmich? Jest np. współzałożycielem zalinkowanego w artykule "Corona-Ausschuss" (wynika to m.in. stąd: https://www.youtube.com/watch?v=t-xjphKzrKc) - Komisji ds. Koronawirusa. To brzmi bardzo fachowo! O jedno kliknięcie oddalone są posiedzenia tejże organizacji. A tam? M.in. stary niemiecki medialny znajomy, Ken Jebsen, jako... prezenter! Dla niezaznajomionych: to ten sam antysemita Jebsen, który 10 lat temu został wyrzucony z radia po tym, jak w swoim programie na antenie twierdził, że Holokaust wcale nie miał miejsca i że Żydzi są odpowiedzialni za ogarniający cały świat spisek skierowany przeciwko całej ludzkości. Następnie Jebsen siał swoje mądrości na YouTube, aż owe zamknęło mu kanał na stałe. Ale dla Dr.'a Fuellmicha to nie jest aż taki problem: sam dał mu wywiad pod koniec zeszłego roku. A w Komisji najwyraźniej bardzo dobrze im się ze sobą współpracuje.

A jaki bohater artykułu, takie i medium: "Za każdym razem, gdy podążamy za pieniędzmi, prowadzą nas one do Billa Gatesa: Gates założył "Fundację Williama H. Gatesa" w 1994 r. po zapoznaniu się z pracą Andrew Carnegie i Johna D. Rockefellera. Rockefeller jest ojcem chrzestnym przemysłu farmaceutycznego [...]" [https://dailyexpose.co.uk/2021/05/14/every-time-we-follow-the-money-it-leads-us-to-bill-gates-2/ - moje tłum.] => Uwaga, zagrożenie siania teorii spiskowych! A z doświadczenia wiemy: gdzie Rockefeller, tam Żydzi rządzący światem niedaleko (patrz wyżej). Stąd apel: dobierajmy starannie źródła, na które się powołujemy w jakiejkolwiek sprawie. Tak na szybkiego, dla równowagi: https://www.abc.net.au/news/2021-05-21/ ... /100139658


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 8:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
Petycję podpisali różni fachowcy z różnych dziedzin. Ja nie napisałem, że petycję podpisali sami fachowcy w omawianej dziedzinie,
Wawelski petycję mieli podpisać fachowcy, jaki sens i cel ma podpisanie petycji przez fachowca od "literatury" ? W petycji są stawiane zarzuty natury merytorycznej, a zatem ten kto podpisuje nie tylko, że się zgadza z zarzutami, ale POTRAFI to uzasadnić ( ma wiedzę w temacie).
Wawelski ! :?
Smok Wawelski napisał(a):
.. to są artykuły prasowe bez linków do publikacji naukowych.
Tak nie ma tam linków, ale są jednoznaczne wnioski, z których wynika, że szczepionki działają na różne warianty wirusów, m.in. na te obecnie występujące. To co mam podejrzewać, że te artykuły kłamią ?
Smok Wawelski napisał(a):
Po drugie, nawet Twoje "inne badania" (a właściwie artykuły prasowe) nie odpowiadają na pytania zadane w petycji. Nie wiem, czy zauważyłeś.
Nie, nie zauważyłem. Inne badania mówią o wirusach obecnie występujących, że na te wirusy działają szczepionki.
Smok Wawelski napisał(a):
Cytowałem, z jaką "łatwością" ludzie uzyskiwali informację, że szczepionki nie przeszły badań i że to eksperyment. Aż się Rzecznik Praw Pacjenta zajął tym, żeby się nie dowiedzieli. Nie chcę się powtarzać.
Robisz z jednostkowej sytuacji normę. A fakt, że szczepionki nie przeszły pełnego cyklu badań, jest, był i będzie znany - nie chcę się powtarzać.
Smok Wawelski napisał(a):
"Jednak bez uporu doktora Bodnara, dla którego pacjenci stanowili i stanowią największą wartość i w opinii, którego amantadyna działa nawet na nowe mutacje SARS CoV-2, stalibyśmy zapewne dalej w martwym punkcie, słuchając ciągle tych samych rad ekspertów, którzy będąc w błędzie całkowicie wykluczali możliwość oddziaływania amantadyny na wirusa SARS-CoV2, nie widząc przy tym żadnego punktu uchwytu leku dla wirusa."
Nie wiemy, czy amantadyna działa, bo wirus jest tak podstępny i nieprzewidywalny, że ludzie dochodzą do zdrowia i bez amantadyny. Stąd trzeba robić badania, bo gdybyśmy wiedzieli, że działa, to może nie byłoby pandemii i ... badań nad amantydyną.
Smok Wawelski napisał(a):
Liczby podał Rafał powyżej.
Jak wiesz Rafał nie życzy sobie, abym komentował jego dane, zatem musicie sobie radzić jakoś "sami" :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 8:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
ppajda napisał(a):
W kwestii szczepionek jako takich nie mam wprawdzie niczego nowego, co bym mógł wnieść w temacie (przyznaję bez bicia, że raczej pobieżnie śledziłem obszerne wypowiedzi i linki w temacie szczepień w tym wątku), ale chcę skomentować w następującym cytacie zalinkowany artykuł, skoro został w tym wątku podany na poparcie następującej wypowiedzi (tzn. nie wchodzę tutaj w ocenę następującej wypowiedzi, lecz jedynie na jej poparcie zalinkowanego artykułu - jego treści i źródła):
Smok Wawelski napisał(a):
wujcio napisał(a):
I co zrobisz, jak to będzie prawda? Bo ja nie umiem ocenić, czy to jest kłamstwo, czy prawda!
Od tego właśnie są procedury dopuszczenia leków do obrotu, żeby się dowiedzieć. Ale w przypadku tych "szczepionek" procedury zostały oficjalnie złamane. Chyba nigdy jeszcze taki skandal na taka skalę nie miał miejsca. Musi upłynąć jeszcze co najmniej kilka lat, zanim dowiemy się, czy to jest prawda. Dowiemy się, bo mamy do czynienia z eksperymentem na milionach ludzi. Co jest sprzeczne z prawem:

https://dailyexpose.co.uk/2021/05/07/co ... ssion=true

Ppajda, chodzi o ten eksperyment właśnie, więc chyba niepotrzebnie przekierowujesz peleton na boczny tor. Te fakty są strasznym i całkiem nowym zjawiskiem w krajach niby demokracji. W dodatku nadchodzi jakiś apartheid szczepionkowy, więc nie ma co udawać, że problemem jest taki pan, czy inny pan, bo mają złą renomę.
ppajda napisał(a):
Samo zrównanie kwestii covidowych szczepień z potwornymi zbrodniami hitlerowskich Niemiec jest po prostu bezczelne. Następnie mamy w artykule odniesienie kwestii szczepionek do Kodeksu Norymberskiego, który powstał po serii procesów lekarzy, zbrodniarzy hitlerowskich, sądzonych w Norymberdze. Czytamy zatem po kolei np. zasadę kodeksu numer 1 ("Dobrowolna zgoda uczestnika eksperymentu jest absolutnie niezbędna"), a następnie odniesienie kwestii szczepionek covidowych do tej zasady (itd. z kolejnymi zasadami). Kiedy znając historię pomyśli się o przymusowych "medycznych" eksperymentach ludzkich przeprowadzonych przez niemieckich Nazistów [https://pl.wikipedia.org/wiki/Josef_Mengele], takie porównanie jest trudne do zniesienia - okropne.

OK, porównywanie szczepionek do zbrodni nazistowskich jest hiperbolą, ale chyba nie można zaprzeczyć, że na człowieku zmuszanym do eksperymentu medycznego, który mu szkodzi, popełniana jest zbrodnia. To nie jest dla Ciebie zbrodnia? To nie jest bezczelne? Dziwna percepcja bezczelności... Czytam i przecieram oczy. Przecież do tej pory zmarło sporo osób po szczepionce, a wiele innych miało poważne powikłania. Od ilu osób zmarłych lub poszkodowanych mamy do czynienia ze zbrodniami przeciw ludzkości? Za kilka lat może się okazać, że porównanie to nie było aż tak chybione.
ppajda napisał(a):
A jaki artykuł, taki jego bohater: Dr. Reiner Fuellmich.

No ale po co się tyle o nim rozpisywać? Czy gdyby Dr. Reiner Fuellmich powiedział, że dwa razy dwa jest cztery, to trzeba zanegować wszystkie jego stwierdzenia, bo jest antysemitą? Nawet antysemita czasem może podać fakty. Pewnie, szkoda, że jakiś normalniejszy i bardziej wiarygodny człowiek nie podjął się jakiejś sensownej akcji prawnej. Ale niestety porównania z Kodeksem Norymberskim aż same się nasuwają. Już wcześniej niektóre szczepionki dla dzieci powodowały ogromne szkody w zdrowiu maluchów, więc nie jest to nowy temat.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 21, 2021 8:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Petycję podpisali różni fachowcy z różnych dziedzin. Ja nie napisałem, że petycję podpisali sami fachowcy w omawianej dziedzinie,
Wawelski petycję mieli podpisać fachowcy, jaki sens i cel ma podpisanie petycji przez fachowca od "literatury" ? W petycji są stawiane zarzuty natury merytorycznej, a zatem ten kto podpisuje nie tylko, że się zgadza z zarzutami, ale POTRAFI to uzasadnić (ma wiedzę w temacie).
Chyba uciekasz od merytorycznych treści zawartych w petycji, a zamiast tego zajmujesz się tym, kto z podpisanych powinien był się podpisać, a kto nie. Prawda? Bo mówiliśmy o konfrontacji z fachowcami, którzy jej żądają. Napisałem:

SW napisał(a):
Ponieważ nie mamy możliwości weryfikacji ogólników, jakie padają w tej rozmowie, posłużyłem się w poprzedniej odpowiedzi ANALOGIĄ do wypowiedzi członków rady przy premierze w Polsce (odpowiednika rady, w której skład wchodzi Pani profesor). Oni też wypowiadają się jednoznacznie, mają tytuły, nie ukrywają twarzy i są fachowcami w swoich dziedzinach. A jednak unikają konfrontacji z fachowcami i rzetelnej debaty publicznej
I tutaj chodzi o konfrontację. Dlatego naukowcy z różnych dziecin apelowali o debatę w tej sprawie (i to już linkowałem):

"O tych zagrożeniach społeczeństwo polskie powinno być właściwie poinformowane i powinna się na ten temat odbyć debata publiczna z udziałem niezależnych ekspertów. Na bazie rzetelnej informacji każdy polski obywatel powinien mieć prawo do decyzji, czy przyjąć szczepionkę i nie powinien być do tego zmuszany. W przypadku dobrowolnych szczepień powinny być przewidziane gwarantowane przez rząd RP rekompensaty dla osób, które na skutek szczepień poniosą utratę na zdrowiu."

https://dorzeczy.pl/kraj/163148/lekarze ... rzadu.html

Jest dla wszystkich oczywiste, że debata publiczna powinna się odbyć z udziałem ekspertów. Bez względu na to, czy profesor z KUL podpisał się pod apelem czy pod pytaniami. Chodzi o słuszność apelu i pytań. Dlatego nie atakuj posłańca, jeśli nie podoba ci się wiadomość.

wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
.. to są artykuły prasowe bez linków do publikacji naukowych.
Tak nie ma tam linków, ale są jednoznaczne wnioski, z których wynika, że szczepionki działają na różne warianty wirusów, m.in. na te obecnie występujące. To co mam podejrzewać, że te artykuły kłamią?
Może wystarczyłoby mniej naiwności z twojej strony. I chęci sprawdzenia, czy w ogóle dziennikarz podaje jakiekolwiek fachowe źródła. Nawet, gdybyś nie był w stanie ich do końca ogarnąć, to przynajmniej widziałbyś jakieś próby rzetelności. A tak, to łykasz wszystko, co "napiszą w gazecie".

wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Po drugie, nawet Twoje "inne badania" (a właściwie artykuły prasowe) nie odpowiadają na pytania zadane w petycji. Nie wiem, czy zauważyłeś.
Nie, nie zauważyłem. Inne badania mówią o wirusach obecnie występujących, że na te wirusy działają szczepionki.
A tak dokładnie, to na które z pytań zawartych w petycji odpowiadają te "badania"?

wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Cytowałem, z jaką "łatwością" ludzie uzyskiwali informację, że szczepionki nie przeszły badań i że to eksperyment. Aż się Rzecznik Praw Pacjenta zajął tym, żeby się nie dowiedzieli. Nie chcę się powtarzać.
Robisz z jednostkowej sytuacji normę. A fakt, że szczepionki nie przeszły pełnego cyklu badań, jest, był i będzie znany - nie chcę się powtarzać.
Cytuję konkretny przypadek, kiedy organy państwowe wprowadziły obywateli w błąd. Organy państwowe. Nie dozorca placówki. To po pierwsze. A po drugie, czy możesz przytoczyć jakiś artykuł z prasy, w którym zachęca się obywateli do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym i przyjęcia nieprzebadanej szczepionki? Jakiś artykuł o "kolejkach do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym na majówkę"? Proszę. Chociaż jeden taki tytuł. Please! :)

wujcio napisał(a):
Nie wiemy, czy amantadyna działa, bo wirus jest tak podstępny i nieprzewidywalny, że ludzie dochodzą do zdrowia i bez amantadyny. Stąd trzeba robić badania, bo gdybyśmy wiedzieli, że działa, to może nie byłoby pandemii i ... badań nad amantydyną.
Jasne. Czyli ci, którzy po podaniu amantadyny wrócili do zdrowia, wyzdrowieli... bez amantadyny. Nie wiemy, czy działa. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 22, 2021 8:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Ciekawy wywiad 2009 r.
https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... rTugSh7YFA

Jakby to przewidziała...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 24, 2021 5:40 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
Chyba uciekasz od merytorycznych treści zawartych w petycji, a zamiast tego zajmujesz się tym, kto z podpisanych powinien był się podpisać, a kto nie. Prawda?
Nie, to nie jest prawda.
Smok Wawelski napisał(a):
A tak dokładnie, to na które z pytań zawartych w petycji odpowiadają te "badania"?
Pisałem o tym, petycja https://www.petycjeonline.com/list_otwa ... sars-cov-2
stawia m.in. taką tezę, jako pierwszą zresztą: Cyt. "
1. Dlaczego szczepi się masowo Polaków na SARS-CoV-2, kiedy wiadomo, że od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne?
Dowody:
Artykuł 1: „Evidence of escape of SARS-CoV-2 variant B.1.351 from natural and vaccine-induced sera” opublikowany w Cell ( https://doi.org/10.1016/j.cell.2021.02.037) w sposób jednoznaczny wskazuje na to, że w chwili obecnej oryginalny wirus z Wuhan, tzw. „early Wuhan”, na bazie którego powstały szczepionki na COVID-19 uległ mutacji. Mamy obecnie do czynienia z wirusami o tak silnych mutacjach, że szczepionki nie są skuteczne.
"

Czyli teza jest taka, że szczepionki nie są skuteczne ! Zatem po co w ogóle się nimi szczepi ludzi ?
W odpowiedzi na ten zarzut podałem trzy linki, z których wynika, że szczepionki są skuteczne m.in. na wirusy, które występuję teraz. Oczywiście może dojść od mutacji, które nie będą zwalczać nowego, zmutowanego wirusa, jak na razie tak nie jest:
Wystarczy zobaczyć, że są inne badania:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... oxNewsImg9
Cyt. " - Nasze wyniki dają nam pewność, że obecne szczepionki zapewnią ochronę przed zidentyfikowanymi do tej pory wariantami - podsumował naukowiec.".
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... an/cx1yqfn
Cyt. " Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców uniwersytetu w Jokohamie sugerują, że szczepionka firmy Pfizer przeciw COVID-19 jest skuteczna wobec wszystkich głównych wariantów koronawirusa - podała w środę agencja Kyodo.";
https://www.o2.pl/informacje/polski-lek ... 039957920a
Cyt. " U osób, które zostały zaszczepione dwoma dawkami preparatu Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 badania wykazały:
ochronę przed zakażeniem tzw. brytyjskim wariantem SARS-CoV-2 (B.1.1.7): 89,5 proc.
ochronę przed zakażeniem tzw. południowoafrykańskim wariantem SARS-CoV-2 (B.1.351): 75 proc.
ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez tzw. brytyjski wariant SARS-CoV-2 (B.1.1.7): 100 proc.
ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez tzw. południowoafrykański wariant SARS-CoV-2 (B.1.351): 100 proc.
ochronę przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez jakikolwiek wariant SARS-CoV-2: 97,4 proc."
.
Smok Wawelski napisał(a):
Może wystarczyłoby mniej naiwności z twojej strony. I chęci sprawdzenia, czy w ogóle dziennikarz podaje jakiekolwiek fachowe źródła.
Niestety nie będę poświęcał czasu na docieranie do źródeł, mnie te informacje wystarczą, zresztą sam linkowany materiał z youtub,a, a dotyczący wypowiedzi prof. z Izraela, też nie wzbudza niepokoju, co do szczepionek - przynajmniej na razie, zobaczymy co czas pokaże.
Cyt. " W jego ocenie szczepionki przeciwko COVID-19 są transparentne. Wiadomo, jak są skonstruowane, jak działają i wbrew obiegowym opiniom nie powstały w ciągu roku."
https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze ... ocid=ientp
Smok Wawelski napisał(a):
Jest dla wszystkich oczywiste, że debata publiczna powinna się odbyć z udziałem ekspertów.
W świetle ww. badań konieczność takiej debaty nie jest oczywista, bo każdy będzie mówił swoje - w istocie to będą gadające głowy, a ci, którzy nie mają wiedzy fachowej, jak np. ja, i tak nic z tego nie skorzystają. Zdecyduje praktyka i życie, a w istocie te setki milionów zaszczepionych, to oni pokażą, czy szczepionki są skuteczne, czy nie.
Smok Wawelski napisał(a):
Dlatego nie atakuj posłańca, jeśli nie podoba ci się wiadomość.
Analogia z posłańcem chybiona, bo pokazałem tylko, że fachowcy nie mają nic wspólnego z merytoryczną oceną zarzutów z petycji. To nie są żadni fachowcy w dziedzinie ! Osoba z tytułem prof. apeluje o nieszczepienie, problem w tym, że ta osoba jest fachowcem w dziedzinie literatury :(:( I zna się na szczepionkach, technologii mRNA jak gajowy na okręcie, ale mimo tego używa swojego autorytetu do nieszczepienia. No po prostu horror :(:(
Smok Wawelski napisał(a):
A po drugie, czy możesz przytoczyć jakiś artykuł z prasy, w którym zachęca się obywateli do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym i przyjęcia nieprzebadanej szczepionki? Jakiś artykuł o "kolejkach do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym na majówkę"? Proszę. Chociaż jeden taki tytuł. Please!

A możesz wytłumaczyć, czemu ma to służyć ? Co to komu da ? Wawelski ludzie umierają, mają powikłania po Covidzie, dociera to do ciebie ? Nie baw się ! :(
https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290 ... oxWyboImg3
Pisałem to już kilkukrotnie. Wiedzieliśmy, wiemy, że szczepionka nie przeszła wszystkich badań, tak jak ma to miejsce w przypadku innych szczepionek, podjęto świadomą i celową decyzję, to nie był błąd ( przynajmniej na ten moment, oczywiście może się to zmienić, ale patrzymy na setki milionów zaszczepionych). Duży ciężar tego przejął na siebie Izrael, dane ze szczepień będą wpływały do producentów szczepionki, i będą podstawą do wyciągania wniosków.
Smok Wawelski napisał(a):
Jasne. Czyli ci, którzy po podaniu amantadyny wrócili do zdrowia, wyzdrowieli... bez amantadyny. Nie wiemy, czy działa.
Dokładnie, nareszcie dotarło ! Wirus, choroby wirusowe mają to do siebie, że często przechodzimy przez nie, a nie ma na nie lekarstwa, tak jak np. na grypę.
O katarze ( który ma podłoże wirusowe) kiedyś się mówiło, że katar leczony trwa siedem dni, a nie leczony tydzień – i zdaje się, że to dalej obowiązuje.
Wirus u jednych osób nie daje żadnych objawów, u drugich np. występuje w postaci lekkiej grypy, czy amantadyna tym drugim pomogła ? Nie wiemy, a wiemy, że ludzie zdrowieją, i bez podania amantadyny – i to są fakty. Może w przypadku tej drugiej grupy czas leczenia uległby skróceniu, i tylko tyle. Zresztą lekarze przestrzegają przed skutkami ubocznymi amantadyny, nie mówiąc, że wirus może pod jej wpływem zmutować.
Co do trzeciej grupy, tych którzy zmarli wiemy, że amantadyna nie działa - być może znaczenia ma czas podania, czyli została im podana za późno. Ale właśnie po to są badania, które może coś powiedzą.
Co do samego leczenia, to warto przeczytać, cyt. " ...
W danych, do których dotarłem, jest jeszcze jedna istotna liczba. 17 osób, którym doktor przepisał amantadynę i które zrealizowały recepty, zmarło. Przypadki są różne. Niektórzy pacjenci otrzymywali receptę na długo przed chorobą, inni realizowali ją w dniu zgonu.
...".
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,270 ... rapii.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 24, 2021 7:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Czyli teza jest taka, że szczepionki nie są skuteczne!
To nie jest teza, że szczepionki nie są skuteczne. To jest podanie dowodu, że "od zaprojektowania szczepionek wytworzyły się nowe mutacje wirusa, na które szczepionki nie są skuteczne". Dowód jest w postaci pracy naukowej. Czytaj uważnie.

wujcio napisał(a):
Zatem po co w ogóle się nimi szczepi ludzi?
Stawiasz pytanie na podstawie własnego założenia jak powyżej. Które jest błędnym uogólnieniem. Podane przez Ciebie "inne badania" są tylko wycinkami z prasy.

wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Może wystarczyłoby mniej naiwności z twojej strony. I chęci sprawdzenia, czy w ogóle dziennikarz podaje jakiekolwiek fachowe źródła.
Niestety nie będę poświęcał czasu na docieranie do źródeł, mnie te informacje wystarczą, zresztą sam linkowany materiał z youtub,a, a dotyczący wypowiedzi prof. z Izraela, też nie wzbudza niepokoju, co do szczepionek - przynajmniej na razie, zobaczymy co czas pokaże.
Jeśli wystarczą Ci takie informacje i nie chcesz poświęcać czasu na docieranie do źródeł, to masz takie prawo. Ja to nazywam naiwną wiarą w propagandę. Z powodów, o których pisałem.

wujcio napisał(a):
W świetle ww. badań konieczność takiej debaty nie jest oczywista, bo każdy będzie mówił swoje - w istocie to będą gadające głowy, a ci, którzy nie mają wiedzy fachowej, jak np. ja, i tak nic z tego nie skorzystają. Zdecyduje praktyka i życie, a w istocie te setki milionów zaszczepionych, to oni pokażą, czy szczepionki są skuteczne, czy nie.
Tzn. w świetle artykułów prasowych nie popartych źródłami z badań? O tym mówisz? Poza tym, logiczne pytania zrozumiałe dla laików padają i moim zdaniem warto się trochę wysilić, żeby poznać odpowiedzi. Natomiast każda nowość w dziedzinie farmaceutyki powinna być przebadana najpierw na królikach doświadczalnych, w potem na setkach milionów ludzi. To jest zrozumiałe dla wszystkich oprócz entuzjastów nowego preparatu, który nawet nie jest szczepionką, ale tak jest nazywany, żeby był spokój.

wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
A po drugie, czy możesz przytoczyć jakiś artykuł z prasy, w którym zachęca się obywateli do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym i przyjęcia nieprzebadanej szczepionki? Jakiś artykuł o "kolejkach do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym na majówkę"? Proszę. Chociaż jeden taki tytuł. Please!
A możesz wytłumaczyć, czemu ma to służyć? Co to komu da ? Wawelski ludzie umierają, mają powikłania po Covidzie, dociera to do ciebie ? Nie baw się ! :(
Stwierdziłeś, że "wszyscy wiedzą, że to nieprzebadany preparat". Zaproponowałem szybki test. A Ty uchylasz się od odpowiedzi i zmieniasz temat. To o czymś świadczy.

Ludzie umierają i trzeba ich uświadamiać na temat profilaktyki zanim zachorują i leczyć we wczesnej fazie choroby lekami o znanych cechach, a nie "szczepić" czymś, co ma nieznane skutki uboczne - po "szczepionkach" umierają zdrowi ludzie, którzy mogliby się w ogóle nie zarazić. Każda śmierć jest dramatem.

Jeszcze raz linkuję:

https://www.youtube.com/watch?v=w3PDmKS0Ak4

I ja się wcale nie bawię. Oczekuję tych samych odpowiedzi, których oczekuje wielu ludzi (z fachowcami w dziedzinach powiązanych z tematem włącznie). Po to, żeby każdy mógł świadomie i na podstawie uczciwie przedstawionych danych zdecydować się, czy chce brać udział w eksperymencie medycznym. Każdy, kto chce być świadomy. Jeśli nie chce być, to przecież ma do tego prawo.

wujcio napisał(a):
Dokładnie, nareszcie dotarło!
To był sarkazm. Jeśli ktoś był chory i wyzdrowiał dopiero po podaniu amantadyny, to widocznie zadziałała. Taki jest najprostszy wniosek.

wujcio napisał(a):
Wirus u jednych osób nie daje żadnych objawów, u drugich np. występuje w postaci lekkiej grypy
Dlatego mnóstwo ludzi przechorowało już "tego" wirusa. Bez podania czegokolwiek.

wujcio napisał(a):
czy amantadyna tym drugim pomogła? Nie wiemy, a wiemy, że ludzie zdrowieją, i bez podania amantadyny – i to są fakty. Może w przypadku tej drugiej grupy czas leczenia uległby skróceniu, i tylko tyle. Zresztą lekarze przestrzegają przed skutkami ubocznymi amantadyny, nie mówiąc, że wirus może pod jej wpływem zmutować.
Czy amantadyna pomogła, to poczytaj tutaj:

https://przychodnia-przemysl.pl/tag/wlodzimierz-bodnar/

Na temat TOK FM linkowałem już wyżej. Czyli dokładnie o tym, co teraz przytoczyłeś. Widocznie nie czytasz:

"Zawsze powtarzam, że nikt w mojej praktyce nie umarł przez amantadynę. Jednocześnie zaprezentowanie 17 zgonów i sugerowanie związku między realizacją recepty a zgonem jest kłamliwe i szkodliwe. Nie ma nawet żadnej dokumentacji medycznej to sugerującej. Nie tylko w mojej praktyce, ale w całej historii obecności leku na rynku, od ponad 50 lat"

https://nczas.com/2021/05/03/dr-bodnar- ... odpowiada/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 24, 2021 7:41 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Przeczytałem, uważam, żę nie ma sensu dyskutować z tym co napisałeś.
Tak jak pisałem, życie, a w w istocie te miliony zaszczepionych zadecydują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL