www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niesłyszący
PostNapisane: Pn sty 13, 2020 3:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Kochani! Cieszę się, że mogę być użytkownikiem tego forum kolejny rok :) Nie znalazłam w lupce wątku, dlatego pozwoliłam sobie założyć nowy. Otóż... Czy znacie jakichś wierzących niesłyszących? Chodzi mi o fizycznie niesłyszących. Czy ktoś z Was głosił ewangelię osobie niesłyszącej np w języku migowym? Ciekawa jestem Waszych doświadczeń. Wiem że w Poznaniu jest zbór gdzie część wierzących jest niesłysząca i to spora część. Cały zbór nauczył się migowego aby móc ich rozumieć i rozmawiać. Zastanawiam się czy są jeszcze inne takie społeczności. Kto im głosi. Jak reagują na Ewangelię. W moim regionie są tylko msze dla niesłyszących i to wszystko co się dzieje w temacie wiary. Może jeszcze strażnicowcy mają swoich tłumaczy.

Hah... mam to na sercu od dłuższego już czasu. Nie mam nikogo w rodzinie ale wybieram się na kurs pjm a żeby zacząć kurs muszę zawodowo mieć kontakt z niesłyszącymi lub studiować kierunek lub np właśnie wolontariat..

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 13, 2020 4:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Od pewnego czasu jest to także temat bardzo aktualny dla kilku moich przyjaciół/braci. W 2019 zorganizowali w kościele kurs podstawowy PJM, w tym roku - już przy wsparciu m.in. miasta i jednego z banków - odbędzie się druga edycja kursu, dla szerszego grona (kilka osób z kościoła oraz około kilkanaście z urzędu miasta, banków itp). Więcej informacji na stronie fundacji http://fundacja12godzin.pl/ Tam znajdziesz też kontakt do brata Józefa. Na pewno chętnie z Tobą porozmawia, może coś poradzi (straszny z niego zapaleniec, jeżeli chodzi o temat Głuchych :D )

Dodam jeszcze, że 21 marca, w Szklarskiej Porębie, będzie konferencja na temat małżeństwa tłumaczona na PJM (także przy współudziale moich przyjaciół/braci, tu trochę informacji http://www.ewangeliczni-szklarskaporeba.pl/konferencja/ i zaproszenie w PJM https://youtu.be/-gu9cvb9A9A), a w maju w Jeleniej Górze podczas wystawy Biblii, jeden dzień będzie przeznaczony dla zwiedzających Głuchych - prezentacja w języku migowym (przy pomocy właśnie braci z Poznania).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 13, 2020 5:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Dziękuję, to cenne informacje. Jakże żałuje że tak daleko to wszystko ;(

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 16, 2020 7:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
hej ja robiłam kurs na poziomie podstawowym właśnie u tych braci, o których pisze Ernest. Brat Józef może coś będzie wiedział o ludziach z północy Polski.
Ta społeczność z Poznania to ewenement, jeśli już się trafi jakaś osoba czy cała rodzina Głucha w zborze to raczej jest na uboczu. A nawracają się przez bliskie relacje, np. niesłyszące dziecko wierzących słyszących rodziców, albo chłopak który się zakochał w wierzącej dziewczynie. Piszę to na podstawie kilku świadectw.

A jeśli chodzi o PJM to słyszałam, że refundacja kursu nie jest trudna (może zależy od regionu). Mogłabyś na przykład pójść do lokalnego oddziału PZG i spytać o możliwość wolontariatu (nie wiem, na przykład robienie czasem komuś Głuchemu zakupów lub inna pomoc).

Temat niepełnosprawności w kościele nie jest zbyt popularny. Właśnie 12godzin robiło konferencję na wiosnę na ten temat, wysyłali zaproszenia do zborów, odzew prawie żaden :(

Społeczność z Poznania podjęła się przetłumaczenia Biblii na język migowy, pewnie trochę im to zajmie :) Wiele pojęć biblijnych w języku migowym nie istnieje, więc jest to przy okazji możliwość stworzenia i ujednolicenia języka migowego (podobnie jak było na przykład z językiem niemieckim za czasów Lutra ).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL