www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: nawiedzone domy
PostNapisane: So gru 02, 2017 6:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Czy demony mogą być związane...z miejscem?
W okolicy, w której mieszkam, podobno straszy w jakimś domu.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/na ... ej/73xyrt9
Sprawę nagłośniły media. o
Czemu takie demonstracje (o ile to prawda, zakładam, że tak, za dużo osób to potwierdza) mają miejsce w niektórych domach? Co to może oznaczać? Po co diabłu byłyby potrzebne takie fajerwerki? Na ogół woli on działać z "ukrycia"- to ludzie są źli, mordują, kradną, kłamią pod wpływem wystawiania się na ataki złego, folgowania grzechom.
A może takie przypadki to tylko zwykły fake, służący szerzeniu niezdrowej sensacji..? Jak myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 04, 2017 2:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Myślę,że są takie miejsca ,które stały się siedliskiem dla demonów.
Duchy nieczyste mogą się w nich manifestować, bo i tak ludzie nie wiedzą co z tym zjawiskiem zrobić ,a nawet jeśli ktoś ma właściwe poznanie to bez Bożego nakazu nie poleci robić tam "porządku ".

"Upadł ,upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego " (Obj.18,2)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 04, 2017 2:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Część z takich informacji to jest rzeczywiście fake. Jak jest w tym przypadku, nie wiemy. Czy w ogóle taka możliwość istnieje?

"A gdy duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, a gdy nie znajdzie, mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem" [Łuk. 11:24]

Czyli ogólnie istnieje taka możliwość, że duchy nieczyste włóczą się po różnych miejscach, szukając ukojenia. To jest jakaś wskazówka. Czy mogą to robić po wyjściu z człowieka nie tylko po jego uwolnieniu? Nie wykluczałbym takiej możliwości i może Dorka mieć rację. "Technologii" tego, w jaki sposób takie duchy nieczyste mogłyby znaleźć się np. w Babilonie nie znamy, a nie jest akurat w Obj. 18:2 napisane, że chodzi o demony zamieszkujące w ludziach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 04, 2017 5:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Moja uczennica podobno widziała nagrane filmiki z tego domu (z latającymi przedmiotami). Ludzie boją się tam chodzić, dom stoi pusty, sprawa jest szeroko komentowana...Swoją drogą, mam mnóstwo okazji do głoszenia ewangelii...
Oczywiście większość mówi o tym, bo to takie sensacyjne i nadnaturalne. Ale część osób może posłucha o Bogu.
W sprawę włączyli się też księża egzorcyści. Aż żal słuchać, co oni wygadują...(święconą sól rozsypać, bo to odstraszy złe duchy...ech).

Czy te błąkające się duchy mogą "wejść" w osobę, która odwiedzi "nawiedzony" dom...? Pytam o niewierzących (osoby zrodzone z Ducha są oczywiście pod ochroną).


Ostatnio edytowano Pn gru 04, 2017 6:00 pm przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 04, 2017 6:00 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Ja w sprawie pytań:
"Upadł ,upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem ... " Czy możemy wnioskować, że teraz też są miejsca ( bo rozumiem, że Babilon to miejsce), w których demony mają schronienie ? Czy może tekst ten mówi jedynie o tym, co się stanie w przyszłości ?
"A gdy duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, a gdy nie znajdzie, mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem" [Łuk. 11:24] Powiedział prawdę, że wyszedł, czy został wyrzucony ?
Wędruje, ale czy też może zamieszkać ? Bo, to że ludzkie ciała ( które składają się z wody) są takimi miejscami ukojenia to wiem, ale czy są miejsca gdzie znajduje ukojenie ? Swoja drogą, musi im brakować wody.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 04, 2017 11:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Babilon to miejsce, na co wyraźnie wskazuje kontekst. A tekst wskazywałby na to, że istnieje możliwość "zasiedlania" miejsc przez demony. Natomiast pierwsza część wersetu z Łukasza to są słowa Pana Jezusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 05, 2017 6:03 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
Natomiast pierwsza część wersetu z Łukasza to są słowa Pana Jezusa.
No fakt :) Nie sprawdziłem tekstu, a skojarzyłem to zdanie z wyrzucaniem demonów o czym było wcześniej: Łuk 11:14 " I wypędzał demona ...".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 11, 2017 9:01 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Lokalni pastorzy włączyli się w akcje "egzorcyzmy":
https://chnnews.pl/kraj/item/4171-pasto ... lkiej.html
Ma się tam też zjawić Korzeniecki.
Jeśli to nie fake- to zaczynam rozumieć, czemu diabeł się tak trudził. Cała rodzina może dołączyć do fałszywego stada....
Albo bardziej zaangażować się w katolicyzm.

No i pastor Korzeniecki się pojawił...
https://chnnews.pl/kraj/item/4178-pasto ... wideo.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 15, 2017 4:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Owieczka napisał(a):
o i pastor Korzeniecki się pojawił...
https://chnnews.pl/kraj/item/4178-pasto ... wideo.html

Ciekawe czy przyniosło to długotrwały efekt?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 16, 2017 12:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Hm....kiedy słucham tego pastora (nagranie), to bardzo zaczynam wątpić w jego "uzdolnienia duchowe", czy jakkolwiek to można nazwać. Przecież on głosi ewangelię prosperity.
Po obejrzeniu nagrania zaczęłam myśleć, że ta kobieta kłamie. Potem zwątpiłam. Teraz niczego nie jestem pewna.
Ale wiem, jak ludzie potrafią kłamać. Całe bajki wymyślać. Pracuję w szkole i rodzice na poczekaniu potrafią takie kłamstwa wysmarować...dzieci nie lepiej....Ci ludzie i tak służą diabłu. Cały czas zachodzę w głowę, po co on miałby się niby manifestować w ten sposób? Po to, żeby media nagłośniły sprawę, żeby różniści księża i pastorzy się w to włączali....i zwiedzenie kwitło? Nie wiem. Ale myślę, że niczego dobrego to nie przyniesie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 08, 2018 11:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
https://chnnews.pl/slowo/item/4176-past ... ...ciekawe zdanie..Dana. Mohlera

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 12, 2018 12:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
Wielki Lew napisał(a):
Owieczka napisał(a):
o i pastor Korzeniecki się pojawił...
https://chnnews.pl/kraj/item/4178-pasto ... wideo.html

Ciekawe czy przyniosło to długotrwały efekt?


Post na fb Leszka Korzenieckiego z 9 stycznia:
Cytuj:
Wczoraj byliśmy z Lindą w byłym "nawiedzony domu" w Turzy Wielkiej.
Domownicy zaświadczyli, że mają spokój, demony odeszły po naszej wcześniej wizycie. Ekipa z TVN zrobiła o tym reportaż, który będzie emitowany w najbliższych dniach.

Rzym.8.31 Cóż więc na to powiemy? Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam?

Cieszę się, że Ci ludzie będą mieli o wiele więcej spokoju i jak mam nadzieję również pokoju Bożego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL