www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:46 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 03, 2017 10:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 6:31 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Tarnów
Pasażer czytał głośno Biblię

Sytuacja okazała się bardzo niebezpieczna dla pasażerów, ale ich zachowanie daje do myślenia. "Sprawcy" nie postawiono zarzutów - Precedens z Londynu.

_________________
"Wzmocnijcie się, nie bójcie się. Oto Bóg wasz z pomstą przyjdzie, z nagrodą Bóg sam przyjdzie, i zbawi was." /Izaj.35,4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 03, 2017 2:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Właśnie to samo miałam zalinkować - szok, prawda?

Aż się dziwię, że go nie aresztowali pod zarzutem stworzenia zagrożenia w przestrzeni publicznej. A z drugiej strony jakie to znamienne, że Słowo Boże powoduje taką panikę. To jakby ktoś poświecił lampą w ciemności a stamtąd łopot skrzydeł - nietoperze, ćmy i jakieś inne okropności wylatują z piskiem. Panika w duchowym świecie ... .

Na poziomie emocji może ci ludzie myśleli, że on zrobi coś strasznego - rzuci się na innych z nożem, itp. no i sama niekonwencjonalność tego zachowania pewnie swoje zrobiła.

Myślę, że takie incydenty będą skutkować niestety tym, że Biblię uzna się za fanatyczną, niebezpieczną księgę i będzie zakazane się do niej odwoływać (do Koranu można, a jakże).

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 03, 2017 5:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
A ja myślę że ludzie po ostatnich wydarzeniach są sparanoizowani...

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 03, 2017 6:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Też tak myślę...Ludzie boją się fanatyków i nie odróżniają,kto dobry, kto zły. Dla nich ktoś, kto głośno cytuje religijne fragmenty o sądzie ostatecznym może być wariatem, który zaraz pociągnie zawleczkę bomby...Niektórzy to pewnie Biblii od Koranu nie odróżniają...


Ostatnio edytowano Wt paź 03, 2017 8:06 pm przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 03, 2017 7:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 6:31 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Tarnów
Moją pierwszą myślą było - to muszą być demoniczne manifestacje (demony nie mogą zdzierżyć Słowa!), ale mąż szybko wybił mi to z głowy mówiąc, że pewnie sam by uciekł razem ze wszystkimi... On to zawsze rzuci mi inne światło :wink:

Facet z wypchanym plecakiem zaczyna głośno czytać, że "śmierć jest dopiero początkiem drogi!" (tylko czekać aż krzyknie Allah Akbar!) Ale fakt, chłopak dobre chęci miał. Gdyby ktoś miał podobne pomysły, polecam jeden, jedyny sprawdzony złoty środek:

"Nikt nie może przyjść do mnie, jeśli go wpierw Ojciec nie pociągnie"
i "Nikt nie może przyjść do Ojca, jak tylko przeze mnie".

Jezusa głosić, a nie od razu Sąd :wink:

_________________
"Wzmocnijcie się, nie bójcie się. Oto Bóg wasz z pomstą przyjdzie, z nagrodą Bóg sam przyjdzie, i zbawi was." /Izaj.35,4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL