www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 12, 2017 8:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Niedawno szukałem hasła "Jezus nie przyszedł dla jaj". Dostałem informację, że pod tym hasłem jest nauczanie Dariusza Parfienowicza dotyczące świąt. Nauczania nie znalazłem, ale znalazłem stronę "Jezus bez religii". Czy ktoś już poznał nauczanie z tej strony?

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 12, 2017 9:14 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 13, 2007 6:28 pm
Posty: 96
Posluchalam poczatku w dziale "o nas" tylko troche, bo dalej nie dalam rady.
Takie teksty "ze Pan Bog sie wkurzyl" to nie dla mnie. A pelno tego tam.
Nie uwazam bysmy mieli prawo spoufalac sie z Panem Bogiem.Za duzy luz jak dla mnie.
Moze to i dobre dla niektorych, ja w kazdym razie juz tam nie wdepne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 12, 2017 10:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 5:28 pm
Posty: 26
Z ta strona powiazany jest kanal uzdrowienie.com na YT. Bog uzyl jednego z filmow tam zamieszczonych aby mnie przyciagnac do swego Syna. Teraz kiedy juz wiem nieco wiecej, nie polecam tej strony i tego kanalu. Zalatuje Ruchem Wiary i Ewangelia Sukcesu. Jak widac Bog moze dotrzec do czlowieka w najmniej oczekiwany sposob. Wchodze tam od czasu do czasu z ciekawosci czy cos sie tam zmienilo. Niestety nie. Jakis czas temu widzialem nauczanie kobiety na playliscie (Heidi Baker bodajze). Padanie w duchu, smiech, zwierzece zachowania rowniez im nie przeszkadzaja, i z tego co sie zorientowalem po komentarzach pod filmikami to nie wierza oni w pieklo jako miejsce wiecznej kary.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 13, 2017 6:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Nauki głoszone przez tych ludzi są wypełnione błędami. Uznaje te stronę za zawodzącą. Zdecydowanie przestrzegam.

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 13, 2017 10:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Przebudzony75 napisał(a):
Zdecydowanie przestrzegam.
Również.

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 13, 2017 12:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Trochę posłuchałem i poczytałem. Włos się jeży. Film o "hiper-łasce" powinien się u nas ukazać już niedługo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 8:37 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
"Padanie w duchu, smiech, zwierzece zachowania rowniez im nie przeszkadzaja, i z tego co sie zorientowalem po komentarzach pod filmikami to nie wierza oni w pieklo jako miejsce wiecznej kary"

Wierzą,tyle że według nich miejsce to nie będzie trwać wiecznie, będzie obrócone wniwecz, wrzucone do jeziora ognistego. Przepraszam, jeszcze nie umiem jeszcze cytować :)

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 11:00 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 24, 2016 5:28 pm
Posty: 26
Witaj.

Trochę dziwne te ich wierzenia. Niezbawieni ludzie pójdą na wieczne męki do jeziora ognistego a nie do piekła. To prawda że piekło będzie wrzucone do tego jeziora i pewnie z tego powodu wychodzi im że piekło nie będzie istnieć wiecznie.

(13): I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. (14): I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. (15): I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. [Biblia Warszawska, Ap 20]

Wystarczy to przeczytać bez uprzedzeń i tak jak wskazuje logika i nie ma problemu. Problem jest wtedy kiedy ludzie nie chcą zrozumieć że Bóg wrzuci niezbawionych ludzi na wieczne potępienie, bo nie zgadza się to z ich obrazem Boga.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 02, 2018 9:09 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 23, 2018 8:50 pm
Posty: 9
"Jezus bez religi" jest bardzo kontrowersyjna grupa.
Poddaja pod watpliwosc by Mojzesz dostal przykazania od Boga na podstawie tego co Szczepan mowil przed ukamienowaniem i Tlumaczenia z orginalu wersetow opisujacych Mojzesza rogatego po tym jak zszedl z gory z tablicami. Przez analogie dobrego Boga i slow Jezusa ze nikt nigdy Boga nie widzial wykreslaja spora czesc starego testamentu. Biblie traktuja wybiurczo w zaleznosci co pasuje a co nie pasuje do obrazu dobrego ojca.
A mimo to pieknie mowia o lasce i o milosci Boga.. i okazuja sobie nawzajem milosc agape.

_________________
Yolka83


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 02, 2018 5:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj na forum, Yolka :)

Byłoby miło, gdybyś tutejszym zwyczajem przedstawiła nam się w wątku do tego przeznaczonym:

viewtopic.php?f=10&t=12

Yolka83 napisał(a):
"Jezus bez religi" jest bardzo kontrowersyjna grupa.
Ja śmiem twierdzić nawet, że to są zwodziciele. Mają jakąś ideę i do niej naginają Pismo w sposób bezczelny momentami. A Mojżesz im się nie podoba, ponieważ przeciwstawiają Prawo łasce. Efekt? Hiper - łaska. Czyli zwiedzenie. Mogą sobie mówić pięknie o łasce i miłości Boga, ale sami sobie te pojęcia definiują - nie biorą ich znaczenia z Biblii tak jak jest tam napisane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 02, 2018 6:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 23, 2018 8:50 pm
Posty: 9
Witaj Smoku.
Juz sie przedstawilam dziekuje za odnosnik.

Masz racje ... w pelni zgadzam sie z komentem.
Ich hiper laska byla dla mnie drugim biegunem przegiecia. Kociol biznesowy w jakim sie "wychowalam" gardzil laska... kazdy szczycil sie praca swoich rak.. uznawanym za nawroconego osobe ktora miala sukces

_________________
Yolka83


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 10:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ci ludzie jawnie BLUŹNIĄ Bogu. To straszne, co oni tam przedstawiają w poszczególnych filmach i wykładach. Wystarczy obejrzeć choćby pierwszy film stąd http://www.jezusbezreligii.pl/nauczania ... -boga.html żeby zobaczyć, że ludzie ci wyszydzają Boga Ojca, głoszą inną fałszywą ewangelię i innego Jezusa.

"Dobra nowina jest lepsza, niż to, co do tej pory słyszałeś" - tak nazwali swój filmik. Ja bym to nazwał tak: "nasza dobra nowina jest całkowicie inna, niż to, co do tej pory słyszałeś". A ich stronę nazwałbym nie "Jezus bez religii" lecz "religia bez Jezusa"... Radzę omijać tych zwodzicieli szerokim łukiem...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Już czerwoną lampkę powinna zapalać zakładka "apokryfy"

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL