www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 26, 2017 6:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
A czy w zborach, do których uczęszczacie/uczęszczaliście zetknęliście się z problemem transwestycyzmu lub transseksualizmu? Macie jakieś doświadczenia?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 26, 2017 9:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 08, 2016 9:13 pm
Posty: 24
Witaj Owieczko,

Kiedyś na studiach zaocznych jeden z wykładowców zamiast mówić na tematy zajęć, poruszał temat Boga. Po zajęciach podeszłam do niego i spytałam się czy mogę wysłać do niego emaila. Zgodził się. Odniosłam się do wszystkich rzeczy, które poruszał, wskazując co Biblia mówi na ten temat. Na następnych zajęciach nie poruszył już tych kwestii. Może coś jeszcze wspomniał, ale się zaraz zatrzymał.

Pracuje w instytucji państwowej i razem ze mną w jednym zakładzie pracuje homoseksualista razem ze swoją „teściową”. Jest jednym z największych plotkarzy w instytucie, ubiera się w czerwone sweterki i spodnie tak obcisłe, że dosłownie mu wchodzą w tyłek. Normalnie się z nim witam i traktuje go jak każdego innego pracownika. Jeśli Pan postawi mi Go na mojej drodze i otworzy drzwi do głoszenia Ewangelii to z Bożą pomocą podejmę wyzwanie. Ważne też, że ten homoseksualista wie kim jestem. Dwa razy do roku (Wielkanoc, Boże Narodzenie) poprzez pocztę emailową wysyłam całemu zakładowi cytaty ze Słowa Bożego. Staram się też żyć na co dzień w pracy tak, by nie przynieść ujmy Zbawicielowi. Ten homoseksualista to widzi i jego „teściowa” też, która w przeciwieństwie do niego mnie nienawidzi. Staram się jednak zapierać samej siebie i nie dawać po sobie poznać, że mnie to rani.
Jak do tej pory w zborze nie był poruszany ten temat, bo jak na razie go nie ma (przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 26, 2017 10:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dziękuję Anusiu :) Wykonujesz dobrą pracę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 26, 2017 11:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 08, 2016 9:13 pm
Posty: 24
Owieczko, Ty też jesteś dla mnie niesamowitym zbudowaniem. Nie raz swoim świadectwem pokazałaś , że żyjesz z Bogiem i nie zapierasz się Jego ani w pracy ani na uczelni.
Piękne jest również to, że nie kryjesz się ze swymi emocjami, nie robisz „pokerowej twarzy” wtedy kiedy się coś dzieje.

Niech Pan udzieli Ci szczególnego Błogosławieństwa w tym ciężkim dla Ciebie okresie i pozwoli siać tam Jego Słowo gdzie otwiera On sam szeroko drzwi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 27, 2017 12:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Owieczka napisał(a):
Co do poprzednich studiów - pani poprosiła (w ramach sepakingu) o podzielenie się doświadczeniem, które było ważne i coś w naszym życiu zmieniło. Uznałam to za... otwarte drzwi. Czasem się można zwyczajnie pomylić...
Oczywiście, że można. To nie jest żadna tragedia.

Owieczka napisał(a):
Rozumiem też, że "nie zasiadać w gronie szyderców" nie oznacza rezygnacji ze studiów w przypadku, kiedy wykładowca naśmiewa się z Boga, większość studentów razem z nim się z tego śmieje, a ja siedzę pośród nich...? Nie "zasiadanie" w gronie szyderców oznacza tutaj- nie śmianie się razem z tymi studentami...? Tyle, że to naprawdę ciężkie doświadczenie... :(
Nie miałem na myśli rezygnacji ze studiów i nie przypuszczam, żeby o to chodziło. Niektóre kierunki studiów rzeczywiście chrześcijanie powinni sobie odpuścić, ale do nich nie należą studia językowe. Jeśli można wyjść, to trzeba wyjść. Jeśli można inaczej okazać dezaprobatę (na przykład nie śmiejąc się z dowcipów, które nas kalają), to można się po prostu nie śmiać. Czasem dobrze jest spokojnie zwrócić komuś uwagę, żeby przy nas nie używał niecenzuralnych wyrazów, bo nam to przeszkadza. Moja żona wychodzi z pokoju dla lektorów, kiedy zaczynają się jakieś sprośne gadki. Nie przychodzi na "grille integracyjne". Nie wywiesza flagi i nie macha nią wszystkim przed oczyma, ale oni znają jej poglądy na sprawę. Jeśli ktoś będzie chciał, to zapyta. A jak jest jakaś sprawa wymajająca dobrej rady albo dyskrecji, to do kogo przychodzą? Do niej. Tak już jest - w grupie mało kto pokazuje, co naprawdę myśli. Dlatego moim zdaniem miejsce pracy nie nadaje się do stawiania tam kazalnicy. Połów odbywa się na wędkę, a nie na sieć. Zresztą tak jest teraz coraz częściej we wszystkich miejscach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 27, 2017 4:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Połów odbywa się na wędkę


Świetne...na wędkę, nie w sieci...Muszę zapamiętać.

Cytuj:
w grupie mało kto pokazuje, co naprawdę myśli


Oj, święta prawda. Nawet w gronie tzw. chrześcijan. Polityczna poprawność, towarzyska obłuda. Potem mi szczeka opadała, jak czytałam wypowiedzi ludzi na anonimowych forach. Jakbym zajrzała do środka ich serc- a wolałabym nie!

Zwrócić komuś uwagę nie jest wcale łatwo. Szczególnie, jeśli ktoś się boi odrzucenia. Niestety, bycie człowiekiem wierzącym = nieustanne odrzucenie. Przez wszystkich dokoła, prędzej czy później (poza małymi wyjątkami). Czasem sobie myślę- jeśli Pan mnie nie odrzucił z powodów moich grzechów i słabości, i kiedyś trafię do Niego, to jak ja się odnajdę wśród ludzi??? Nie umiem wśród nich być teraz, nie doświadczyłam bycia w społeczności wierzących (nie licząc rzadkich spotkań)...Znam tylko ludzi świata i z ludźmi tego świata mam codzienne relacje...
Ale to na marginesie, bo odchodzę od tematu. A temat chyba się wyczerpał...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 28, 2017 6:31 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 08, 2016 9:13 pm
Posty: 24
Dla mnie Owieczko było wielkim zbudowaniem, gdy mogłam przeczytać jak przed całą grupą złożyłaś świadectwo. Siałaś, a wiadome jest, że to Pan daje wzrost. Wiesz może jestem naiwna, ale ja cieszę się z każdej sytuacji kiedy mogę zaświadczyć. W pracy obok mnie siedzi ateistka. Kiedy przed urlopem rozmawialiśmy o istnieniu Boga, wskazałam jej na cudowny wszechświat, który nas otacza. Niestety w trakcie rozmowy się uniosłam i później przepraszałam za to Boga. Kiedy koleżanka wróciła z wakacji powiedziała mi, że zastanawiała się nad tym co jej powiedziałam i kiedy patrzyła w gwiazdy myślała o istnieniu Boga. Wierze, że jeśli robimy coś z czystego serca to Pan się do tego przyznaje , mimo tego, że często ja robię to nieudolnie ..może dla kogoś innego nic by to nie znaczyło, ale dla mnie wiele.
Inny przykład. Bardzo chciałam by moja rodzina która mieszka w różnych częściach Polski i za granica poznała Ewangelię. Mimo, że facebooka nie akceptuje to posłużyłam się nim by móc im głosić Ewangelię. Na pogrzebie mojej siostry ciotecznej wielkim zaskoczeniem było dla mnie gdy moja bratowa świadczyła innej mojej siostrze, że nie można się modlić za zmarłych i powiedziała, że wyczytała to na naszym facebooku i , że czyta to co załączamy. Być może jestem głupia, ale powiem Ci, że wolę być głupia dla tego świata niż ,żeby mi było głupio przed stolicą Apostolską.
U nas na nabożeństwie pastor dzielił się z nami świadectwem jak to był na pogrzebie wierzącego baptysty. Po uroczystości podeszła do niego luteranka i powiedziała” wiesz pastorze, 30 lat z nim pracowałam i nie wiedziałam, że jest baptystą” …oby to nikogo z nas nie spotkało.
Skończ studia. Włożyłaś w to wiele sił i energii. Wśród niewierzących po prostu bądź sobą i proś Pana by Cię prowadził.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 28, 2017 7:02 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dziękuję Ci Anusiu za słowa otuchy. Niech Ci Pan Jezus błogosławi.

Niemniej ciągle piszę nie na temat (adminie, wybacz). Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z osobami transseksualnymi, niechaj się tym podzieli...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 29, 2017 6:39 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 08, 2016 9:13 pm
Posty: 24
Cytuj:
Czasem sobie myślę- jeśli Pan mnie nie odrzucił z powodów moich grzechów i słabości


Nie odrzuci, kochana. On jest pełen miłosierdzia i nigdy „trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi”.

Również przepraszam adminie za odbiegnięcie od tematu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 05, 2017 11:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Naukowcy z Kalifornijskiego Uniwersytetu przebadali 37 identycznych bliźniaków płci męskiej, urodzonych z tym samym schematem genetycznym, aby dowiedzieć się, które geny są związane z homoseksualizmem. W każdej parze jedno z bliźniaków było gejem. Okazało się, że jedynie 20 procent par badanych bliźniąt jednojajowych to geje. W zwiazku z tym naukowcy uważają, że muszą istnieć jakie inne przyczyny, które nie są dziedziczone!

https://www.theatlantic.com/science/arc ... ne/410059/
http://www.telegraph.co.uk/science/2016 ... ter-birth/ (Z wieloma wnioskami z tego artykułu się nie zgadzam)

Wniosek: Jako, że identyczne bliźnięta mają identyczny materiał genetyczny, fakt, że większa połowa jest heteroseksualna, skutecznie obala ideę, że homoseksualizm ma podłoże genetyczne. Jeżeli homoseksualizm byłyby genetyczny to 100% badanych bliźniat byłaby homoseksualistami.

Poniższe cytaty pochodza z:

https://concernedwomen.org/images/conte ... orbred.pdf

Profesor psychiatrii z Uniwersytetu Columbia Dr Robert Spitzer napisał raport opublikowany w październiku 2003, archiwa zachowań seksualnych. Twierdził, że ludzie mogą zmienić swoją "orientację seksualną" z homoseksualnej na heteroseksualną. Spitzer przeprowadził wywiad z ponad 200 osobami, z których większość twierdziła, że poprzez
powtarzaną terapię, ich pragnienia wobec partnerów tej samej płci albo znacznie się zmniejszyły, albo zmieniły się w orientację heteroseksualną.

Robert L. Spitzer, “Can Some Gay Men and Lesbians Change Their Sexual Orientation?”, Archives of Sexual
Behavior, Vol. 32, No. 5, October 2003: 403-417
.

Chociaż sam doktor nadal jest zwolennikiem aktiwizmu homoseksualnego, Spitzer został bezlitośnie zaatakowany przez byłych zwolenników za naruszenie ideologii, że ludzie "rodzą się gejami i nie mogą się zmienić." Niezmienność jest główną zasadą żądań "praw gejów" i "małżeństw homoseksualnych".

Ostatnie wydarzenia sugerują również, że homoseksualizm nie jest genetycznie zdeterminowany. Washington Post doniósł, że biseksualność jest modna wśród wielu młodych nastolatek, które raz są heteroseksualne, następnie homoseksualne, następnie "bi" a później ponownie heteroseksulane i tak dalej.

Laura Sessions Stepp, “Partway Gay? For Some Teen Girls, Sexual Preference Is a Shifting Concept,” The Washington Post,
January 4, 2004, p. D-1.


Reporterka Laura Sessions Stepp pisze:
Ostatnie badania wśród kobiet sugerują, że kobiecy homoseksualizm może być bardziej ugruntowany w interakcji społecznej, może stanowić atrakcję emocjonalną oprócz lub w miejsce fizyczne i może się z czasem zmienić.

Dr Jeffrey Satinover napisał:
Zobaczymy później fałsz powtarzajcych się twierdzeń aktywistów, że homoseksualizm jest niezmienny. Starają się stworzyć wrażenie, że nauka roztrzygneła tę kwestie ale z całą pewnością tak nie jest. Zamiast tego, zmiany, które zaszły zarówno w opinii publicznej, jak i zawodowej, wynikają z polityki, presji oraz relacji publicznej.

Jeffrey Satinover, M.D., Homosexuality and the Politics of Truth (Grand Rapids, Michigan: Hamewith Books, Baker Books,
1996), p. 38.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL