www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 1:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
ppajda napisał(a):
Generalnie skrajność we wszystkich sprawach (z wyjątkiem jednej...) jest niezdrowa.

W ciągu mojego życia z Panem Jezusem zauważyłam, że my ludzie (wierzący też, a jakże!) mamy wielką skłonność do skrajności. W pragnieniu gorliwości i radykalizmu wpadamy nieraz w pułapkę fanatyzmu i ekstremalnych tez. Mówię też o sobie, bo zdarzało mi się być blisko różnych skrajnych poglądów, a także! Znałam ludzi o skrajnych poglądach. Tak sobie myślę, czemu tak się łapiemy na to?

Chyba trzeba się przyglądać i badać różne rzeczy. Pozory mogą strasznie mylić. Potrzeba mądrości i objawienia Ducha Św konfrontacji ze Słowem Bożym. Samo słowo to tylko litera, bez Ducha Św można tam wszystko znaleźć i wszystko udowodnić.

Jest taki nauczyciel w sieci (polski), który głosi strasznie namaszczone i uświęceniowe kazania i jak ktoś poważnie szuka Pana, to może się dać na to złapać. Wiele osób własnie w niego wsiąkło a to jest antytrynitarz. Potem był szok po odkryciu, a są tacy, którym on bardzo poważnie zaszkodził i są nim teraz związani. Radykalne kazania w innym duchu :(.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 2:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Mama Muminka napisał(a):
ppajda napisał(a):
Generalnie skrajność we wszystkich sprawach (z wyjątkiem jednej...) jest niezdrowa.

To chyba nie był cytat ppajdy ;) Chociaż bym się z nim zgodził :)

Mama Muminka napisał(a):
Jest taki nauczyciel w sieci (polski), który głosi strasznie namaszczone i uświęceniowe kazania i jak ktoś poważnie szuka Pana, to może się dać na to złapać. Wiele osób własnie w niego wsiąkło a to jest antytrynitarz. Potem był szok po odkryciu, a są tacy, którym on bardzo poważnie zaszkodził i są nim teraz związani. Radykalne kazania w innym duchu :(.

Proszę uprzejmie o publiczne podanie konkretów - imienia i nazwiska - ku ostrzeżeniu (nie wiem, o kogo chodzi).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 2:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
ppajda napisał(a):
Proszę uprzejmie o publiczne podanie konkretów - imienia i nazwiska - ku ostrzeżeniu (nie wiem, o kogo chodzi).


Miałam właśnie o to pytać. :)
-------------------

Złoty Środek na skrajności
To trwać w Prawdzie i w Miłości :D

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
Mama Muminka napisał(a):
ppajda napisał(a):
Generalnie skrajność we wszystkich sprawach (z wyjątkiem jednej...) jest niezdrowa.

W ciągu mojego życia z Panem Jezusem zauważyłam, że my ludzie (wierzący też, a jakże!) mamy wielką skłonność do skrajności. W pragnieniu gorliwości i radykalizmu wpadamy nieraz w pułapkę fanatyzmu i ekstremalnych tez. Mówię też o sobie, bo zdarzało mi się być blisko różnych skrajnych poglądów, a także! Znałam ludzi o skrajnych poglądach. Tak sobie myślę, czemu tak się łapiemy na to?

Chyba trzeba się przyglądać i badać różne rzeczy. Pozory mogą strasznie mylić. Potrzeba mądrości i objawienia Ducha Św konfrontacji ze Słowem Bożym. Samo słowo to tylko litera, bez Ducha Św można tam wszystko znaleźć i wszystko udowodnić.

Jest taki nauczyciel w sieci (polski), który głosi strasznie namaszczone i uświęceniowe kazania i jak ktoś poważnie szuka Pana, to może się dać na to złapać. Wiele osób własnie w niego wsiąkło a to jest antytrynitarz. Potem był szok po odkryciu, a są tacy, którym on bardzo poważnie zaszkodził i są nim teraz związani. Radykalne kazania w innym duchu :(.


Pomyliłaś osoby :shock:

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 5:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
ppajda napisał(a):
Proszę uprzejmie o publiczne podanie konkretów - imienia i nazwiska - ku ostrzeżeniu (nie wiem, o kogo chodzi).
Proszę bardzo, jeśli ktoś ciekaw. Wiem, że wiele pobożnych osób w dobrej wierze nasłuchało się sporo nauczań tego człowieka,

http://chomikuj.pl/jan1423/Zgromadzenia ... 5.08.2010r

ostatnie kazanie na stronie, na dole - już początek wiele mówi, szczególnie widać koło 3 min: "nie zwalczam ludzi, którzy wierzą w Trójcę".

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 5:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
krecik napisał(a):
Pomyliłaś osoby :shock:
Kreciku, nie rozumiem :?:

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 5:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
Mama Muminka napisał(a):
krecik napisał(a):
Pomyliłaś osoby :shock:
Kreciku, nie rozumiem :?:


Naprawdę to jest takie trudne ? Zacytowałaś MNIE ! a podpisałaś inaczej.

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 6:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
krecik napisał(a):
Mama Muminka napisał(a):
krecik napisał(a):
Pomyliłaś osoby :shock:
Kreciku, nie rozumiem :?:


Naprawdę to jest takie trudne ? Zacytowałaś MNIE ! a podpisałaś inaczej.


Ojoj, przepraszam. Oczywiście, cytat jest Twój. Prawa autorskie zachowane.

Na szczęście nie było to żadne wielkopomne dzieło :wink:

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 27, 2017 7:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
Zadałem takie pytanie :

Cytuj:
Moje pytanie związane jest z tezą brata Dariusza Parfienowicza. Wysłuchałem jego nauczania w tej kwestii, chociaż nie znam go osobiście to jednak szanuję. LECZ z tezą że albo lekarz Bóg, lub lekarz człowiek, że nie ma innej opcji ciężko jest mnie zgodzić się.
Osobiście uważam że Stwórca jako Dawca naszego życia może użyć współczesnych medykamentów. Jakie jest Wasze zdanie w tym zakresie ?


Myślę że w takim miejscu otrzymam odpowiedz...Ciekawi mnie też bardzo stanowisko użytkownika o nicku "Rafał" (jeśli coś przekręciłem to przepraszam). Gdyż on przyjaźni się z autorem tej radykalnej nauki.

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 27, 2017 1:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
krecik napisał(a):
Ciekawi mnie też bardzo stanowisko użytkownika o nicku "Rafał" (jeśli coś przekręciłem to przepraszam). Gdyż on przyjaźni się z autorem tej radykalnej nauki.
To może napisz do niego na priva? Albo po prostu bezpośrednio do autora?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 03, 2017 9:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
krecik napisał(a):
Renegat napisał(a):
Chcę jednak powiedzieć, że dzisiaj wiem, iż jedynym lekarzem, który jest w stanie całkowicie wyleczyć człowieka jest Jezus Chrystus. W temacie polecam nauczanie Dariusza Parfienowicza: http://www.tiqva.pl/choroba-i-uzdrowienie/253-choroba-i-uzdrowieniestudium-mp3

Moje pytanie związane jest z tezą brata Dariusza Parfienowicza. Wysłuchałem jego nauczania w tej kwestii, chociaż nie znam go osobiście to jednak szanuję. LECZ z tezą że albo lekarz Bóg, lub lekarz człowiek, że nie ma innej opcji ciężko jest mnie zgodzić się.


ppajda napisał(a):
Abstrahując od ww nauczania (którego nie słuchałem) i koncentrując się na tu zacytowanej tezie: z tak sformułowaną tezą rzeczywiście trudno się zgodzić, bo te "ALBO" brzmi tak, jak by pójście do lekarza kategorycznie równało się rezygnacji z Boga jako lekarza.

Bóg używa też lekarzy. Nasz drogi brat, Łukasz, towarzysz apostoła Pawła, był lekarzem.

"Pozdrawia was Łukasz, lekarz umiłowany [...]" (Kol. 4:14)

Skoro był według Pawła "umiłowanym lekarzem", jego zawód nie mógł być w oczach Pawła czymś niewłaściwym. Łukasz nie był w niesławie z powodu swojego zawodu i nie mamy powodu, żeby przypuszczać, że był "lekarzem tylko z nazwy".

Z błędnego poglądu przedstawionego w powyżej zacytowanej tezie skutecznie może wyprowadzić m.in. porządny ból zęba lub złamana noga :D Choć bywają wyjątki: niektórzy nawet tutaj pozostają twardzi.

Warto wystrzegać się skrajności w temacie, czyli
- z jednej strony nie biegać panicznie po lekarzach (Łk. 8:43, 2.Kronik 16:12) chwytając się kurczowo ich białych fartuchów niczym cicitu Pana Jezusa, ale też
- z drugiej strony odrzucić przekonanie, że medycyna klasyczna praktykowana przez lekarzy jest wierzącym generalnie niepotrzebna, czy wręcz kategorycznie zła.


Kreciku, to nauczanie słuchałem już dawno temu i nie przypominam sobie, aby Dariusz Parfienowicz tak nauczał, jak Ty napisałeś. Jeśli możesz, to podaj miejsce, w którym mówi taką tezę.
Dzisiaj przesłuchałem część nr5, która jest podsumowaniem całości. Najlepiej jest wysłuchać ją całą, ale proszę posłuchać chociaż kilkanaście minut (szczególnie od około 20 minuty): http://www.tiqva.pl/zasoby/mp3/Choroba_i_uzdrowienie/2014_07_19_choroba%20i%20uzdrowienie_cz5.mp3

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 04, 2017 11:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
W zasadzie to mam już Wasze zdanie, czyli że korzystanie z pomocy współczesnych specjalistów medycznych nie wyklucza Bożej ingerencji. Chociaż nikt nie napisał tego otwarcie.

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 04, 2017 4:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Korzystanie z pomocy współczesnych specjalistów medycznych nie musi wykluczać Bożej ingerencji, ale może ją wykluczać. Wszystko zależy od kontekstu sytuacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 04, 2017 9:13 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 02, 2013 4:50 pm
Posty: 22
ppajda napisał(a):
Korzystanie z pomocy współczesnych specjalistów medycznych nie musi wykluczać Bożej ingerencji, ale może ją wykluczać. Wszystko zależy od kontekstu sytuacji.

Co może wykluczać Bożą ingerencję?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lip 05, 2017 8:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Adam92 napisał(a):
ppajda napisał(a):
Korzystanie z pomocy współczesnych specjalistów medycznych nie musi wykluczać Bożej ingerencji, ale może ją wykluczać. Wszystko zależy od kontekstu sytuacji.

Co może wykluczać Bożą ingerencję?

Przykładowo takie zachowanie, jak w 2. Kronik 16:12, czyli bieganie po lekarzach przy równoczesnym ignorowaniu Boga. Albo zwykła niewiara w Boże możliwości: Mt. 13:58.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL