www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mam pytanie
PostNapisane: Wt wrz 13, 2016 7:21 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 17, 2016 5:28 pm
Posty: 6
Jak traktować osoby niby wierzące obu płci a znam takie , kiedy się poznały były kobietami bo to są kobiety , teraz jedna z nich jest trakcie przemiany na mężczyznę , na obrone tłumaczą tym że teraz jest nowe stare minęło , wiem co słowo Boże mówi szczególnie list do Rzymian 2 rozdział tylko że oni tłumaczą że niby ono jest już mężczyzną , tylko że nie do końca bo nie ma genitaliów męskich , pozdrawiam Roman


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mam pytanie
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 12:15 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Witaj Roman,

Wydaje mi się, że znasz odpowiedź na pytanie.

Płeć zostaje nam nadana przez Boga już w łonie matki. Psalm 139:13-14; Jer 1:5.

Jeżeli Bóg da Ci możliwość a te osoby są skore do słuchania mogę poradzić Ci abyś w łagodności ale stanowczo powiedział im co mówi Słowo Boże na temat stworzenia człowieka oraz konsekwencje podążania za pożądliwościami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mam pytanie
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 11:36 am 
Offline

Dołączył(a): N lip 17, 2016 5:28 pm
Posty: 6
Pax vobiscum napisał(a):
Witaj Roman,

Wydaje mi się, że znasz odpowiedź na pytanie.

Płeć zostaje nam nadana przez Boga już w łonie matki. Psalm 139:13-14; Jer 1:5.

Jeżeli Bóg da Ci możliwość a te osoby są skore do słuchania mogę poradzić Ci abyś w łagodności ale stanowczo powiedział im co mówi Słowo Boże na temat stworzenia człowieka oraz konsekwencje podążania za pożądliwościami.

ja rozmawiałem na ten temat bo jedną z nich znam dość dobrze , tak szczerze to ją napomniałem by się upamiętała bo żyje w grzechu ale to nie pomogło


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Mam pytanie
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 3:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Ludzie nie zawsze przyjmują napomnienia, powiem więcej większość nie przyjmuję. Co możesz zrobić to z pewnością modlić się.

Odnośnie wypowiedzi tych kobiet;

2 Kor 5:17 nie mówi tego, że w Bożych oczach kobieta przestaje być kobieta a mężczyzna mężczyzną. Gdyby tak było to wiele fragmentów Pisma traciłaby sens. Przykładowo 1 Kor 11:1-16, Przyp Salm. 31:10-31, Ef 5:22-30, 1 Pt 3:1-7 itp.

2 Kor 5:17 mówi o tym, że nieważne jakimi grzesznikami byliśmy kiedyś. W Chrystusie jesteśmy nowymi stworzeniami.

Dlatego dawni wrogowie przykładowo Arabowie i Żydzi mogą dziś wspólnie wielbić Boga. Tak samo Paweł dawny prześladowca kościoła stał się nowym stworzeniem. Bóg mu wybaczył i wierzący również. Stare przeminęło, wszystko stało się nowe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL