www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 21, 2016 1:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
"Młody Mesjasz" to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? Czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? Kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? Jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? Jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? Czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył?"

http://www.filmweb.pl/film/M%C5%82ody+M ... 016-459612

Premiera w Polsce 6 maja.

Ktoś idzie?

Obrazek

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Ostatnio edytowano Pn maja 02, 2016 11:03 pm przez Ewa95, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 22, 2016 10:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Zdecydowanie nie wybieram się na ten film. To co powinniśmy wiedzieć o latach dorastania Jezusa, jest w Piśmie. Ten film jest grzeszną próbą powiedzenia nam więcej, niż Bóg uznał za właściwe i wystarczające.

Twórcy filmu najwyraźniej nie robią sobie nic z tego, że do Pisma dodawać niczego nie można. Roztaczają swoje wizje i wymysły, aby zainteresować ludzi i zarobić kasę. To widać już w trailerze. Moich 20 zł za bilet nie dostaną.

Jeśli ktoś chce oglądać film o innym wymyślonym Jezusie, droga wolna. Tylko po co?

Wybieram się za to do kina na "Bóg nie umarł 2". Wydaje się to być zdecydowanie lepszą propozycją. http://www.helios.pl/26,Bialystok/BazaF ... ie-umarl-2

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 22, 2016 4:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Rafał napisał(a):
Wybieram się za to do kina na "Bóg nie umarł 2".
To może napisz jakąś recenzję po obejrzeniu, ok?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 22, 2016 6:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Rafał napisał(a):
Zdecydowanie nie wybieram się na ten film. To co powinniśmy wiedzieć o latach dorastania Jezusa, jest w Piśmie. Ten film jest grzeszną próbą powiedzenia nam więcej, niż Bóg uznał za właściwe i wystarczające.

Twórcy filmu najwyraźniej nie robią sobie nic z tego, że do Pisma dodawać niczego nie można. Roztaczają swoje wizje i wymysły, aby zainteresować ludzi i zarobić kasę. To widać już w trailerze. Moich 20 zł za bilet nie dostaną.

Jeśli ktoś chce oglądać film o innym wymyślonym Jezusie, droga wolna. Tylko po co?

Wybieram się za to do kina na "Bóg nie umarł 2". Wydaje się to być zdecydowanie lepszą propozycją. http://www.helios.pl/26,Bialystok/BazaF ... ie-umarl-2


Tak samo jak Ty myślę Rafale. Moje pytanie było bardziej retoryczne i też się na ten film nie wybieram. Tak samo jest grzeszną próbą powiedzenia więcej, niż Bóg powiedział jest nowy serial na TV Puls ''10 przykazań" o Mojżeszu.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 23, 2016 10:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Smok Wawelski napisał(a):
Rafał napisał(a):
Wybieram się za to do kina na "Bóg nie umarł 2".
To może napisz jakąś recenzję po obejrzeniu, ok?


Pewnie :). Do pierwszej części też skreśliłem kilka słów. http://kuzbawieniu.pl/artykuly/zachecam ... -nie-umarl
Mam nadzieję, że druga część też będzie do przyjęcia. Ale to się dopiero zobaczy...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 23, 2016 10:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ewa95 napisał(a):
Tak samo jak Ty myślę Rafale. Moje pytanie było bardziej retoryczne i też się na ten film nie wybieram. Tak samo jest grzeszną próbą powiedzenia więcej, niż Bóg powiedział jest nowy serial na TV Puls ''10 przykazań" o Mojżeszu.


Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej :D. A ostrzegać zawsze warto. Kiedyś może obejrzę ten film, jeśli będę miał pewność, że mam napisać krytyczną recenzję tego "dzieła". Tak było np. z Harry Potterem. http://kuzbawieniu.pl/artykuly/ostrzega ... -byc-dobra
Na razie jednak przekonania do zajęcia się "Młodym Mesjaszem" nie mam.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N kwi 24, 2016 10:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 25, 2014 10:24 am
Posty: 45
A jakie są odczucia Formowiczów odnośnie filmu Zmartwychwstały ? Ja widziałem i jest całkiem dobry tylko końcówka przesłodzona.

_________________
"Wtedy Szadrach, Meszach i Abed-Nego odpowiedzieli królowi Nebukadnesarowi: My nie mamy potrzeby odpowiadać ci na to. Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas z rozpalonego pieca ognistego i z twojej ręki, o królu. A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Film "Zmartwychwstały" widziałem. Zainteresowała mnie rola Josepha Fiennesa, tego samego, co grał Marcina Lutra w głośnym filmie.
Niestety, z biblijnego punktu widzenia filmu nie polecam. Główny bohater uczestniczy w wydarzeniach po zmartwychwstaniu Jezusa, o których Biblia milczy. Rozmawia i chodzi z Apostołami. Rozmawia i chodzi ze zmartwychwstałym Jezusem. Jest to niestety dopowiadanie i dokładanie do Biblii.

Z niebiblijnego punktu widzenia film zrobiony dość zgrabnie, może nawet dać osobie niewierzącej do myślenia. Ale od filmu opartego na Biblii należy oczekiwać trzymania się Pisma, tak jak to tylko możliwe. A tutaj mamy ewidentne dokładanie do Pisma... niestety.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 6:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2015 2:34 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Wa-wa Mokotów
Film porównując do "Noe" robi wrażenie.
Kieruje uwagę na Mesjasza i kończy się z uwagą na ewangelizacji.
Nie biblijny wątek, ale cóż, można wziąć na myśl że nie wszystko jest spisane, nieprawdaż. Ale te zaś.....
Jan. 20:30
I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze;
(BW)
Jan. 20:31
Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.
(BW
Film nie trzyma się dokładnie co do wersetu, to tylko film, lecz ma coś w sobie :?:
10 za śmiałość dla producenta, nie jest to produkcja klasy (B) i kosztować musiał sporo,
temat na teraźniejsze czasy dla świata.
Aby ludzie wybrali tę produkcję niż nowego Batmana :roll:

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wznoszą się do góry na skrzydłach jak orły, biegną a nie mdleją, idą a nie ustają
Iz.40;31


Ostatnio edytowano Pn kwi 25, 2016 11:29 pm przez ZoeLov, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 10:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Werset z Ew. Jana absolutnie nie usprawiedliwia scenarzysty i reżysera filmu "Zmartwychwstały" w kwestii splecenia ze sobą losów rzymskiego żołnierza z Apostołami i Panem Jezusem.

Posługując się tym wersetem w dowolny sposób możemy dodać do Biblii wszystko, co tylko chcemy. A przecież do Biblii dodawać nic nie możemy.

Zgadzam się, że "Zmartwychwstały" to tylko film. I możemy na niego patrzeć z różnych perspektyw. Porównując do Batmana, czy nawet Noego, film jest ciekawy. Ale moim zdaniem niepotrzebnie przekroczono w nim granicę nienaruszalności biblijnych wydarzeń. W ten sposób całkowicie pomieszano fikcję z prawdą Biblijną. A tego nie wolno robić.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 10:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2015 2:34 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Wa-wa Mokotów
Co racja to racja mieszają, i filmu z wielkich wytwórni na tematy ściśle biblijne
nie widziałem.
Ale wiem ze Słowa,
Jan. 21:25
25. Wiele też innych rzeczy dokonał Jezus, które, gdyby miały być spisane jedna po drugiej, mniemam, że i cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by należało napisać.
(BW)
że wszystkiego nie mamy z tego co się wydarzyło,
po za tym, co mamy. Lecz to co mamy wystarcza. :!:
Nie sugeruję że to co jest w filmie to prawda,
Film pokazuję że Jezus zmartwychwstał , mimo widocznych prób zafałszowania tego, oby dotykało serca nie wierzących i zachęciło do zajrzenia do biblii ,
czy tak się sprawy mają.

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wznoszą się do góry na skrzydłach jak orły, biegną a nie mdleją, idą a nie ustają
Iz.40;31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 10:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Obejrzałem dzisiaj w kinie "Bóg nie umarł 2". http://www.filmweb.pl/film/B%C3%B3g+nie ... 016-750635
Spodobał mi się. Zbliżony do części pierwszej, ale tym razem spór o wiarę i Boga przenosi się z sali akademickiej na salę sądową. A tam widzimy na przykład jako świadka/biegłego Lee Strobela, autora niezłej książki o historyczności Jezusa "Sprawa Chrystusa", http://www.dobryskarbiec.pl/sprawa-chrystusa.html

Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach wielu rozpraw sądowych w USA, jakie faktycznie miały miejsce - jest o tym wzmianka w napisach końcowych.
W filmie podanych jest kilka ciekawych faktów dot. np. mitu rozdzielności kościoła od państwa, w odniesieniu do konstytucji USA.

Tłumaczenie w postaci napisów oczywiście prokatolickie. Armia Zbawienia to Caritas :lol:, a pastor to nieraz ksiądz :roll:

Film może obejrzeć każdy, bez względu na wiek, jeśli tylko umie czytać napisy.

Mam propozycję - może zmienimy temat wątku na "Filmy warte lub niewarte obejrzenia", jeśli jeszcze takiego tematu nie ma? Będzie bardziej adekwatny, bo fajny nam się wątek zrobił.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 11:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2015 2:34 pm
Posty: 40
Lokalizacja: Wa-wa Mokotów
Rafał napisał(a):
Mam propozycję - może zmienimy temat wątku na "Filmy warte lub niewarte obejrzenia"


Jestem za , pytają mnie o filmy godne polecenia, i tylko takie bardzo stare,
na myśl mi przychodziły jak "Pielgrzym" czy "Pozostawieni"
Chętnie zajrzę w temat "Filmy warte" jak bym miał czas i chęci na film o tematyce chrześcijańskiej .

_________________
Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wznoszą się do góry na skrzydłach jak orły, biegną a nie mdleją, idą a nie ustają
Iz.40;31


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 02, 2016 11:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Zmieniłam tytuł wątku na "Filmy warte lub niewarte obejrzenia" tak jak zaproponował Rafał wyżej. Mam nadzieje, iż nikt nic nie ma przeciwko temu. :wink:

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 03, 2016 10:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Super :) Dzięki.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL