www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Post
PostNapisane: Wt lut 23, 2016 6:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Witam wszystkich serdecznie w Panu naszym.

Mam do was pytanie. Chciałam bym odbyć post, by oddać się w modlitwie do Pana. Tylko mam taki problem. Otóż mieszkam z mamą i bratem i nie dam rady ukryć przed mamą postu, zwłaszcza moja mama pilnuje mnie z jedzeniem, mam niedowagę 6 kg. Zwłaszcza, że ostatnio byłam w szpitalu, dostałam wcześniej przeziębienia i zatrułam się tabletkami przeciwzapalnymi(przestrzegam przed tymi tabletkami) bez recepty. Dostałam krwawienia przewodu pokarmowego. Na początku nie wiedziałam, że to przez tabletki, snułam choroby nowotworowe. Na ironię mama kupiła mi te tabletki i zalecała jak brać. Dobro wyszło takie, że Bóg wypróbował mnie tym przykrym wydarzeniem i ukarał i pokazał, iż On jest najważniejszy. Za co bardzo Bogu dziękuje. Teraz nie wiem jak mam przeprowadzić w ukryciu post. Co myślicie?

Mateusza 6:16-21 – „Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.„

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Post
PostNapisane: Śr lut 24, 2016 10:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 08, 2016 12:31 pm
Posty: 53
Super że masz takie pragnienie, post z pewnością zbliża do Boga. Myślę jednak że nieco opacznie rozumiesz tę kwestię. Chodzi o nie manifestowanie o tym wszem i wobec, jednak członkowie rodziny są poza tym kręgiem.
Poza tym można też pościć, pijąc samą wodę zamiast posiłków.

_________________
Nie ma bowiem żadnego znaczenia to, czy się jest obrzezanym, czy nie. Ważne jest jedynie to, żeby być nowym stworzeniem (Ga 6;15)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Post
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 12:40 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Takie pragnienie jest jak najbardziej dobre. Postu jednak nie jesteś wstanie ukryć przed domownikami, dlatego myślę ,że byłoby dobre abyś mamie o tym powiedziała ,że chcesz w jakiś dzień np. sobotę zrobić post i modlić się więcej niż zwykle. Myślę ,że warto byłoby też abyś udała się do lekarza i zapytała czy w twoim stanie zdrowia jest to bezpieczne? Twoja mama może mieć obawy o Ciebie np. może pomyśleć ,że masz anoreksję - dlatego dobrze abyś mamie wytłumaczyła ,że chciałabyś pościć ze względów religijnych nie by być chuda. Przede wszystkim jednak warto się modlić o mądrość którą Bóg chętnie daje. On jest najlepszym doradcą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL