www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 13, 2016 5:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Witam wszystkich. Przepraszam, ze tutaj pisze. Pisałam do Smoka Wawelskiego ale wiadomości wolno chodzą a ta sprawa sie zamartwiam. Otóż .Kiedyś gdy byłam głupia młoda nastolatka byłam raz ateistka, raz agnostyczką i raz chciałam być zła. Kiedyś powiedziałam, ze wierze w istnienie Boga ale nie uznaje. Wyklnelam brzydkimi słowami Ojca Syna i Ducha Świetego, Marie i Józefa. Złe sie z tym czułam wtedy, dziwnie i potem zagluszalam sumienie.Nie znałam Boga. Myślałam ze jest zły i bawi się ludźmi i nie pomaga i daje cierpienia. Teraz boje sie bardzo Boga i żałuje i chciałabym cofnąć czas i tego nie popełnić. Czy popełniłam Grzech Przeciwko Duchowi Świętemu? Proszę o odpowiedzi. Dziękuje.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 13, 2016 6:34 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Moim zdaniem nie, zrobiłaś źle, ale to nie kwalifikuje się jako grzech przeciw DŚ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 13, 2016 7:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Boje sie ze powiedziałam słowo przeciwko Duchowi Świętemu. Nie rozumiem jak mogłam być taka głupia. Żałuje i mam duży strach przed Bogiem, bojąc sie czy popełniłam grzech, nie czytam Pismo Święte a chce pokuty tylko czy jest możliwa dla mnie. Mam bałagan i strach w głowie i na sercu. Pragnę wierzyć a to mnie blokuje.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 13, 2016 7:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Siostro, PO tym, co opisałaś, nawróciłaś się, narodziłaś się na nowo. Znaczy to, że Bóg Cię przyjął (Rzym.15:7), bo inaczej nie dał by Ci swego Ducha. A dał Ci Go przecież przez wiarę (Gal.3:2). Także miałaś Boży smutek ku upamiętniu (2.Kor.7:10) i po pokucie Bóg Cię zabawił, dając Ci życie wieczne (Dzieje 11:18). Jesteś więc teraz w Chrystusie, wszystko stało się nowe - Bóg zmienił twoje serce (2.Kor.5:17). Stało się to właśnie przez Ducha Świętego, który w ramach twojego wejścia w Nowe Przymierze zamieszkał w twoim sercu (1.Kor.3:16). Skoro Duch Święty mieszka w Tobie i Bóg Cię przyjął, możesz zwracać się do Boga jako do twojego Ojca (Rzym.8:15).

Wiesz, co to znaczy?

Znaczy to, że Pan odpuścił Ci WSZYSTKIE przedtem popełnione grzechy (Kol.2:13). Musiało to nastąpić, bo inaczej nie dał by swojego Ducha do twojego serca. Nie przeżyła byś w ogóle nowych narodzin. A że je przeżyłaś, jest dowodem na to, że CAŁY list dłużny, który zwracał się przeciwko Tobie, jest przybity do krzyża - wraz z tym grzechem, o którym myślisz, że mógłby być grzechem przeciwko Duchowi Świętemu (Kol.2:14). Nie ma dla Ciebie już potępienia, bo znalazłaś zbawienie schronienie w Bożej Arce (Rzym.8:1).

Gdybyś zgrzeszyła przeciwko Duchowi Świętemu, nie stać by Cię już było na "Piotrowy smutek ku upamiętniu" (Mt.26:75).

Ale pokutowałaś przed Panem, a On Cię przyjął. PAN za Ciebie dał swojego Syna. Czy nie darował Ci wraz z Nim wszystkiego? (Rzym.8:31-35).

Szukaj Go i dziękuj za wolność, którą masz w Mesjaszu!

Gesendet von meinem Nexus 7 mit Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 13, 2016 7:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przepraszam, mam ostatnio tyle spraw na głowie, że teraz dopiero zajrzałem. Ewo, na priva będzie prywatnie i osobno. Wiadomość doszła. Sorry za opóźnienie.

Ale skoro "wyciekło do sieci", to zajmę stanowisko. Byłaś wtedy niewierząca i nie wiedziałaś, o jakim Bogu w ogóle mówisz. W innym wątku pisaliśmy o tym, że faryzeusze, którzy zgrzeszyli przeciwko Duchowi Świętemu, mieli wszystkie przesłanki ku temu, żeby rozpoznać w Jezusie Mesjasza - włącznie z tą, że według ich własnych nauczań tylko Mesjasz mógł wypędzać demony z osób niesłyszących i nie mówiących [Mat. 12:22-32]. Dlatego z nimi Pan Jezus skończył w tym momencie, odmawiając im nawet znaku, o który nieszczerze poprosili.

Ewa95 napisał(a):
Teraz boje sie bardzo Boga i żałuje i chciałabym cofnąć czas i tego nie popełnić
Sam fakt, że żałujesz, chciałabyś cofnąć czas i nie zrobić tego, dowodzi że Twoje serce jest zdolne do upamiętania. Jak mówił apostoł Piotr i pisał apostoł Paweł, działałaś w nieświadomości [Dz. Ap. 3:17], w niewierze [I Tym. 1:13]. Poproś Pana o wybaczenie i przyjmij Jego łaskę. Masz miękkie serce. Raduj się.

Cytuj:
To Duch Święty przekonuje. Mnie nikt nie przekonał do wiary. Dopiero Duch Święty mnie przekonał. Miałam depresje, nie widziałam sensu życia i miałam wielką pustke. Uwierzyłam, że Bóg istnieje. Dostałam sens życia. A po 2 latach, w listopadzie 2014r przyjełam świadomie Jezusa do serca. Zdałam sprawe z moich okropnych grzechów. Pokutowałam z nich i nowo narodziłam się. Staram zapierać się siebie i nieść krzyż.

Cytuj:
Moje nawracanie trwało około 2 lata. Podoba mi się, że na forum walczycie z herezjami. Odwracam się od tego świata, zapieram siebie i staram się nieść krzyż(nie jest łatwo, czasem jest bardzo trudno) Ale warto, nawet nie ma słów by opisać, jak warto. Pragnę spędzić wieczność z Trójjedynym Bogiem i życzę wam też tego.
Pamiętasz, kto to napisał? :) Czy to są słowa człowieka bez nadziei na odpuszczenie grzechów?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 13, 2016 9:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Otóż teraz choruje. Nie wiem co dokładnie mi jest. Badania krwi mam dobre. USG układu pokarmowego tez. Ale mam cały czas stan podgorączkowy. Przed choroba trwałam w grzechu. Zwodził mnie mój wygląd, ulegałam porzadliwisci i wygodnemu życiu. Chciałam być piękna dla przyszłego męża. Gdy przyszła obawa o zdrowie, w ogóle ziemskie rzeczy przestały mnie interesować. Od dłuższego czasu dręczy mnie czy nie popełniłam tego grzechu i przez to jestem w letnim chrześcijaństwie. Dręczy mnie ze nie czytam Bibli. Wiem, ze może być pózniej za późno. Obawę czy zgrzeszyłam miałam już przed choroba. To oddalało mnie systematycznie od szukania i poznawania Boga. Dzisiaj sie załamałam. Mówiłam, ze jak bym była zdrowa ale odpadła od Boga to nie mam po co żyć. Przypominał mi sie Judasz i jego smierć przez powieszenie. Dostałam głosy bym sie zabiła lub grzeszyła jak już odpadłam i nie mam co szukać u Boga. Ale ja stwierdziłam ze nie chce sie zabijać i nie mogę grzeszyć z premedytacja. Nie chce by wyszło jak trwoga to do Boga. Teraz mam wstyd bo Bóg jest dobry a ja żyłam jak bym już życie wieczne miała ale grzeszylam. Wielu ludzi co grzeszy zapomina o śmierci. Czuja sie nieśmiertelni Ja wierze w Boga, w piekło. Wiem, ze zasługuje na piekło i rozumiem Boga ze mam tam iść jeśli wyszło, ze zgrzeszyłam przeciwko Duchowi Świętemu. Bóg jest dobry, dał nam Swego Syna za grzechy i jeśli człowiek zgrzeszy przeciw Duchowi Świętemu to sobie sam jest winien. W tym strachu chciałam powiedzieć mojej mamie ze po mnie, ze zgrzeszyłam przeciwko Duchowi Świętemu i by ratowała sie u Jezusa i nie skończyła jak ja. Czyli wychodzi, ze szatan chciał mnie oszukać. Proszę o zdrowie dla mnie. Choroby są smutne ale zauważyłam jak grzeszę i bez Boga jestem nad przepaścią nad piekłem.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 13, 2016 9:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Znałam wcześniej tylko Boga z KK. I pamietam jak wyklnelam Boga Ojca, Syna, Ducha Świetego, Marie i Józefa to ciurkiem a nie konkretnie osobę. Nie rozumiałam Trójcy i po co Jezus dokładnie przyszedł, po co umarł na krzyżu. Chociaż słuchałam jak to KK tłumaczy. Żałuje tego bardzo. Po nawróceniu nie mam nienawiści w sobie i chce by każdy został zbawiony. Jak słyszę o złych czynach ludzi to czasem mam gniew ale najcześciej sie zasmucać i chce by sie nawrócili. Wiem, ze pomsta należy do Boga i sama jestem grzesznikiem. Czy to owoc nawrócenia?

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 13, 2016 11:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przeproś Pana, poproś Go o wybaczenie i chodź w światłości. Nienawiść i odraza do własnego grzechu to dobry objaw. Zapytaj się Pana o resztę. On Ci najlepiej odpowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 18, 2016 6:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Wysłałam Ci Smoku wiadomość. Ale tu wolno wszystko dochodzi... :wink:

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 19, 2016 6:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Napisalam kolejna wiadomość.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL