www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 04, 2015 1:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
W Heliosie na 6 marca 2015 zapowiedziana jest premiera filmu "Bóg nie umarł". http://www.helios.pl/26,Bialystok/BazaF ... -nie-umarl

Ciekawa propozycja do obejrzenia samemu i polecenia innym, szczególnie ateistom i agnostykom.

W filmie gra Kevin Sorbo, deklarujący swoją wiarę w Jezusa, co nie jest mile widziane w Hollywood http://chnnews.pl/index.php/pl/rozrywka ... ywood.html

Na temat grania przez siebie ateisty powiedział:
- Nie jestem ateistą, więc granie ateisty było zabawne. Jesteśmy aktorami i ciekawie jest grać różne role. Ten film ma w sobie wspaniałe przesłanie. Uwielbiam grać w filmach o wierze, ale nie chcę, żeby to było głoszenie do chóru. Chór już mamy. To ludzie, którzy wierzą w Boga, w Jezusa. Takie filmy są raczej dla tych, którzy siedzą przy płocie, powiedzmy, do niezależnych wyborców - wyjaśnia.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 2:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Od 18 września w kinach kolejny film z tej samej "stajni" co Bóg nie umarł. "Czy naprawdę wierzysz?" - http://www.helios.pl/26,Bialystok/BazaF ... ierzysz%3F
Zamierzam się wybrać do kina, po obejrzeniu napiszę, czy warto moim zdaniem iść.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 17, 2015 11:52 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Rafał napisał(a):
... po obejrzeniu napiszę, czy warto moim zdaniem iść.
Jakbyś mógł :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 19, 2015 8:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Byłem, widziałem, polecam :)

Film jest całkiem niezły. Jest ewangelia o krzyżu Chrystusa, są świadectwa życia ludzi w Chrystusie, są Boże cuda. Są Boże próby wiary, które muszą przechodzić bohaterowie filmu. Przesłanie filmu określiłbym jako "Bóg nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania" (porównaj 2 Piotra 3:9). Wiara musi być też widoczna w uczynkach - i jest widoczna w życiu pokazanych w filmie postaci.

Film wzrusza, uprzedzam szczególnie wrażliwe siostry, bo bracia nie płaczą przecież :wink: Ja nie płakałem. No raczej nie płakałem. No trochę mi zawilgotniały oczy tylko...
Choć film jest od 15 lat :roll: , śmiało można go obejrzeć z młodszymi nastolatkami. Ja byłem rodzinnie z żoną i dwoma jedenastolatkami.

Film jest dość dobrze zrealizowany, jest dobrze przemyślany, aktorzy grają nieźle, akcja czasem wolniejsza, czasem wartka. Ja nie nudziłem się ani przez chwilę.

Z minusów - tłumaczenie (napisy). W kilku miejscach prokatolickie, jakby tłumacz na siłę próbował wcisnąć w film Kościół Katolicki. Nie wypacza to filmu na szczęście, bo film ma przesłanie zdecydowanie ewangeliczne, nie katolickie.
Pewnie jeszcze do czegoś tam by można było się przyczepić, ale... chyba nie chcę tego robić.

Podobał mi się bardziej niż "Bóg nie umarł". Więcej postaram się napisać na naszej stronce kuzbawieniu.pl, zachęcając do pójścia do kina naszych czytelników.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL