www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 14, 2015 8:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Ponieważ mamy wątek Chrześcijanie w Syrii a nie ma ogólnego wątku z wiadomościami, artykułami , newsami poruszającymi ogólnie temat imigrantów i uchodźców w Europie, pomyślałem, że może warto założyć osobny, aby nie wrzucać do "Chrześcijan w Syrii" innych tematów dotyczących uchodźców czy imigrantów. Jeśli wątek ten nie jest potrzebny, to ADMIN może go usunąć lub przenieść.

poniżej artykuł z tego co zaczyna się dziać w Niemczech. Podejrzewam , że podobne sytuacje mogą mieć miejsce i we Włoszech, w Grecji czy Hiszpanii. Może nasz minister zdrowia przejrzy na oczy...a może nie.

http://www.euroislam.pl/index.php/2015/ ... zpitalach/

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 14, 2015 11:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
witajcie
Moim zdaniem jako chrześcijanie powinniśmy kierować się także i w tym temacie tylko wskazówkami zawartymi w Biblii. Tych poleceń zawartych jest dużo ale wszystkie idą w jednym kierunku:
-Iz 58.6-8, Jer.7.6, Jer.22.3 Ezech.22.7, Psalm 146.9 i tekst z Ewangelii Mateusza 25.35 ( wybrane fragmenty z wielu).
Zastanawia mnie zasadność śledzenia, cytowania, komentowania itp. zdarzeń i komentarzy pochodzących ze świata w tym konkretnym temacie?
Ja jako wierzący człowiek opierając się na powyższych fragmentach wiem jak powinienem ustosunkowywać się do uchodźców.Co zrobi "świat" to już inna sprawa.

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 15, 2015 11:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Nakaz pomocy biednym i potrzebującym, sierotom i wdowom, to rzecz bezdyskusyjna. Tyle tylko że w tym przypadku fali uchodźców/imigrantów w Europie mieliśmy do czynienia najpierw z polityczną kampanią/zaproszeniem uchodźców do Niemiec (wszyscy o tym słyszeliśmy, że uchodźcy są mile widziany w Niemczech), a teraz z polityczną kampanią zniechęcania do Niemiec http://www.dw.com/pl/niemcy-pierwsze-kr ... a-18712180. Czyli ktoś tym wszystkim steruje, aby osiągnąć jakieś cele.
Dlatego też uważam, że słusznie patrzymy na światowe doniesienia w tym temacie, gdyż sprawa jest jak najbardziej światowa.

A gdy Pan postawi/stawia mi/nam na drodze osobę/rodzinę potrzebującą pomocy, wówczas powinniśmy wiedzieć, co mamy robić. Jako chrześcijanin wiem, jak ustosunkować się do potrzebujących, ale nie do końca wiem, jak ustosunkować się do milionów uchodźców/imigrantów, którzy znaleźli się w Europie na czyjeś zaproszenie, w związku z realizacją jakichś nieujawnionych celów politycznych.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 15, 2015 3:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
A drugi problem, to czy oni wszyscy są rzeczywiście potrzebujący? Znajomy widział fale imigrantów w Niemczech na własne oczy i mówił, że 90% z nich to młodzi, zdrowi, dobrze ubrani mężczyźni z drogimi zabawkami (smartfonami, itp.)

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 15, 2015 4:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, ktoś próbuje politykę zmieszać z Ewangelią. I robi to skutecznie. A my nie powinniśmy się na to nabierać.

"On Monday Turkish Prime Minister Ahmed Davutoglu criticized the “ridiculously small” share of foreign refugees Europe was accepting, calling the continent the “Christian fortress of Europe.” "

http://www.thegatewaypundit.com/2015/09 ... terrorism/
http://news.yahoo.com/turkish-pm-slams- ... 33869.html

Nie chciałbym uprawiać tutaj polityki. Jak słusznie stwierdził Rafał, wiemy co mamy osobiście robić spotykając człowieka przymierającego głodem. Ale Słowo Boże mówi również, że nie powinniśmy dawać w miarę środków, jakie posiadamy [II Kor. 8:11] nawet jeśli chodzi o domowników wiary [Gal. 6:10]. Politykę światową trzeba zostawić światowym politykom. Wątpię, żeby ktokolwiek zrobił referendum w tej sprawie, więc prawdopodobnie tak czy owak nikt nas o zdanie pytał nie będzie. Czyli nasze ustosunkowanie się do milionów imigrantów nie ma w praktyce żadnego znaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 15, 2015 4:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Rozumiem zatem , że wątek uznajemy za zakończony?:))

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 15, 2015 6:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
wywołany napisał(a):
witajcie
Moim zdaniem jako chrześcijanie powinniśmy kierować się także i w tym temacie tylko wskazówkami zawartymi w Biblii. Tych poleceń zawartych jest dużo ale wszystkie idą w jednym kierunku:
-Iz 58.6-8, Jer.7.6, Jer.22.3 Ezech.22.7, Psalm 146.9 i tekst z Ewangelii Mateusza 25.35 ( wybrane fragmenty z wielu).
Zastanawia mnie zasadność śledzenia, cytowania, komentowania itp. zdarzeń i komentarzy pochodzących ze świata w tym konkretnym temacie?
Ja jako wierzący człowiek opierając się na powyższych fragmentach wiem jak powinienem ustosunkowywać się do uchodźców.Co zrobi "świat" to już inna sprawa.


Może doprecyzuję moje intencje.

Zakładając ten wątek nie miałem na celu zwyczajnie dzielić się informacjami, artykułami, które poruszają temat UCHODŹCÓW I IMIGRANTÓW, czy mojej postawy wobec nich jako chrześcijanina, ani postawy wobec innych chrześcijan. TEŻ wiem co mam robić jak zobaczę głodnego, nieodzianego, potrzebującego. ALE też wiem , co zrobię, gdy zobaczę kogokolwiek stojącego naprzeciw mnie na przykład z maczetą ( jak to miało miejsce ostatnio w Izraelu, Palestyńczyk wjechał w przystanek a potem dobijał ludzi maczetą) czy grożącego mi lub mającego postawę roszczeniową. Po prostu jeśli będę mógł , to wezmę nogi za pas:) Biblia nie mówi, że mam wtedy stać i czekać, żeby ktoś mnie w swej roszczeniowej postawie czy to zgwałcił czy zabił. Paweł uciekał, kiedy mógł, Pan Jezus również uchodził przed tłumem.

Poprzez ten wątek chciałem pokazać, jakie zaczynają się dziać rzeczy, co ci ludzie wnoszą do Europy, jakie postawy, również zło. Tego ( czyli wszelkiego grzechu, nie tylko ich , ale każdego) jako chrześcijanin nie mogę tolerować. Grzech mam mieć w nienawiści.
A że grzeszą również inni ludzie z tego zdaję sobie sprawę, ale raz jeszcze podkreślę, że wątek dotyczy UCHODŹCÓW I IMIGRANTÓW i obcej nam kulturze ( lub niekiedy "nie kulturze"). Jako chrześcijanie mamy być świadomi zagrożeń i tego co się dzieje na świecie, i mamy rozpoznawać znaki końca i być czujnymi. Dlatego myślę, mogę się mylić, więc się nie upieram, że dobrze, jeśli od czasu do czasu będziemy się dzielić informacjami, relacjami na ten temat , by wiedzieć co także i NAS może w niedalekiej przyszłości czekać TU w Polsce.

Jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat, to oczywiście szanuję je. Nie widzę nic niestosownego , aby w normalny sposób , bez zbędnego emocjonowania się, być bacznym i obserwować w jakim kierunku dalej będzie podążać cała ta sprawa.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 15, 2015 6:23 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
Ale Słowo Boże mówi również, że nie powinniśmy dawać w miarę środków, jakie posiadamy [II Kor. 8:11] nawet jeśli chodzi o domowników wiary [Gal. 6:10].
Nie powinniśmy, czy powinniśmy ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 15, 2015 6:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Ale Słowo Boże mówi również, że nie powinniśmy dawać w miarę środków, jakie posiadamy [II Kor. 8:11] nawet jeśli chodzi o domowników wiary [Gal. 6:10].
Nie powinniśmy, czy powinniśmy ?
POWINNIŚMY oczywiście. Coś mi się źle napisało. Sorry. Żeby nie było wątpliwości, podaję werset, do którego odnośnik jest w mojej wypowiedzi, wraz z kontekstem:

"A w tej sprawie daję wam taką radę: będzie to z korzyścią dla was, którzy nie tylko tę działalność rozpoczęliście, lecz i postanowienie to powzięliście jako pierwsi już ubiegłego roku, jeśli teraz dokończycie także tej działalności, aby, jak ochotne było postanowienie, tak i wykonanie nastąpiło w miarę środków, jakie posiadacie. Jeśli bowiem jest ochotna wola, zasługuje ona na uznanie według tego, co ma, a nie według tego, czego nie ma" [II Kor. 8:10-12]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 16, 2015 9:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Znalazłam taki tekst:

„Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.” (Plan III wojen światowych – list Alberta Pike do Giuseppe Mazziniego)

Stary plan szatana, by ludzie nawzajem się zniszczyli.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N paź 18, 2015 5:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Niemcom powoli opada entuzjazm...
http://o2.pl/news/niemcy-tuszuja-przemo ... 881535105a

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 23, 2015 5:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
czyżby Niemcy zaczęli się budzić ze snu? To już postawa roszczeniowa jest beee? Długo nie było trzeba czekać...

https://www.youtube.com/watch?v=jAf79Wd1Pn0

EDIT: nie no kolega z Gany chyba przesadził ( 7min.45.sek.) ubrany jak raper ze słuchawkami na uszach i on krzyczy do rządu włoskiego, że oni umierają , bo żyją w 8 osób w jednym namiocie....świat stanął na głowie...

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 9:40 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Znalazłem ciekawe opracowanie które jak najbardziej pasuje do tego tematu: https://www.opendoors.pl/przesladowania/wiadomosci/2015/10_pazdziernik/4052356/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 9:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Filmików na youtube u burdach i szokującym zachowaniu imigrantów jest mnóstwo. Powoli wychodzi to wszystko na jaw, dotychczas dość skutecznie blokowane przez oficjalne media TV.
https://www.youtube.com/watch?v=TGTkhkqtrBc
https://www.youtube.com/watch?v=d11CriNfqcE
https://www.youtube.com/watch?v=innK6ALKRJQ
https://www.youtube.com/watch?v=acPKOEC7_2M

Europa nie mierzy się z falą uchodźców (prawdziwych), którzy grzecznie przechodzą wszystkie procedury dot. przyznania azylu i chcą zasymilować się z mieszkańcami Europy.
Europa mierzy się teraz z falą agresywnych młodych mężczyzn - imigrantów, którzy już stanowią wielką siłę zdolną do zburzenia porządku w miastach Europy. A będzie ich jeszcze więcej, niech tylko przyjdzie wiosna.

Nie widzę w Biblii poleceń aby pomagać materialnie tym, którzy odtrącają pomoc w postaci szklanki wody i chleba, żądając pieniędzy i dopuszczając się rabunków i gwałtów. Mogę się tylko modlić, aby i wśród tych agresywnych ludzi byli i tacy, którzy się opamiętają i nawrócą do Chrystusa. Wierzę, że te wszystkie wydarzenia nie wymknęły się z Bożej kontroli i są wpisane w Boży plan dla świata przed powtórnym przyjściem Pana Jezusa.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 27, 2015 3:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Nie ma jednomyślności w Niemczech. http://www.tvn24.pl/bawaria-stawia-ulti ... 583,s.html Ciekawe, co będzie dalej...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL