www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 12:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Mam starszą ciocie. Zachorowała na alzheimera. Teraz leży biedna w szpitalu, jeszcze chora na sepse. Przed stratą pamięci była żarliwą katoliczką. Na początku choroby alzheimera jeszcze chodziła do kościoła. Teraz prawie całkowicie straciła pamięć i coraz gorzej z nią w szpitalu. Wiem, że wiara katolicka jest fałszywa. Czy osoba z poważnym alzheimerem może się nawrócić? I prosiłabym o modlitwe za nią by poczuła się lepiej, by minęła sepsa.

Dziękuje.

Ewa.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 2:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie rezygnuj, siostro. W tym chorym ciele jest dusza i duch. Głoś jej Ewangelię nawet wtedy, jeśli całkowicie stracisz kontakt "według ciała" i będzie się wydawało, że nie słyszy i nie rozumie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 3:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
A mogę się pomodlić o jej nawrócenie? To jest moja rodzina ze strony ojca, zauważyłam że przez katolictwo członkowie rodziny mają nieszczęścia, ale też niespokrewnieni cieleśnie ludzie związani z katolictwem. Ja myśle, że to wołanie Boga, by się zastanowili, upamiętali i nawrócili. Teraz niedawno dzwoniła córka ciotki do mojej mamy. Starsza ciocia czuje się lepiej i na razie nie grozi jej śmierć. Jedną część modlitwy Bóg spełnił. :wink:

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 3:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Z moim dziadkiem było podobnie (chociaż miał inny rodzaj otępienia). Leżał nieprzytomny w szpitalu, siostra poszła go odwiedzić i głosiła mu ewangelię. Kilka dni później się obudził i pierwsze zdanie, które wypowiedział brzmiało: "Czy mi Bóg też może wybaczyć?". To była chyba ostatnia rozmowa naszej rodziny z dziadkiem, bo potem mu się pogorszyło, zaczął się znów zupełnie nieracjonalnie się zachowywać i o ile dobrze pamiętam 2 tygodnie później zmarł.

Zawsze warto się modlić. Wcześniej rodzice modlili się o dziadka chyba ok. 20 lat... wydawało się, że bezskutecznie, ale jednak w końcu Bóg zaingerował.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 3:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Wcześniej umarła moja babcia, siostra starszej cioci i dziadek. Też katolicy. Mieli ponad 60 lat. Mieli raka. Babcia umarła 23 grudnia. Dziadek płakał wtedy. Był jej wierny do końca. Potem zmarł w lutym następnego roku. Modlili się do Jezusa katolickiego i Marii. To nic nie dało, bo nie modlili się do prawdziwego Boga. Złamali pierwsze przykazanie i Bóg nie ma matki. Raczej są w piekle. :|

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 4:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
Podpisuję się pod tym co napisał Smok.

Módl się siostro nieustannie, a także pość. Wbrew powszechnemu przekonaniu o "uczynkowości" Panu Bogu warto w taki sposób pokazać, że nam na czymś zależy.

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 22, 2015 4:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Dziękuje wam za cenne odpowiedzi.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 7:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ewo, ja tylko dopiszę, tak w kwestii formalnej, że to nie przez katolicyzm ludzie pójdą do piekła, a przez swoje grzechy i brak nawrócenia się do Jezusa. Nie bronię absolutnie katolicyzmu, który jest religią fałszywą, ale zauważam, że w piekle tak samo znajdą się nienawróceni protestanci.
Także w modlitwie warto wspominać Bogu ciocię, jako grzesznika. Po prostu.
Mam nadzieję, że Bóg ma jeszcze coś do zrobienia w tej kwestii.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 10:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Masz racje Rafale. Każdy zgrzeszył i każdy zasługuje na piekło. Można się usprawiedliwić poprzez prawdziwą wiarę w Jezusa Chrystusa. Trzeba szczerze nawrócić się, wtedy Bóg daje nam nowo narodzenie i dopiero wtedy możemy być dzieckiem Bożym. Ja obserwuje wokół katolików, ale nie tylko. Katolicka religia jest fałszywa. I ci katolicy są tak samo pod władzą szatana, jak ateiści, agnostycy i świadkowie Jehowy. Źle sformułowałam tamtą wypowiedź. Przepraszam.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL