www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 19, 2015 9:17 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
Wyrok wówczas nie był jeszcze prawomocny, ale dziś Eric Hovind oglosił, że wszystkie zarzuty zostały oddalone i brat Kent wychodzi na wolność!

Cytuj:
Dr. Hovind Acquitted on all charges!
It is time to CELEBRATE!!!!

I just received the motion filed tonight that shows Kent Hovind’s charges have been dismissed AND the motion for acquittal on count three has been granted by Judge Rodgers. Can you feel my excitement!!!!
Celebrate this amazing news with us by supporting what Dr. Hovind has spent his life teaching. Many people got their start through Kent Hovind Videos. We would love for you to prayerfully consider a gift of support to continue the efforts of creation ministries through the Creation Network by going to:
www.SupportCreation.org
Let’s continue the work that Dr. Hovind started in a bigger way than he ever dreamed.
Thank you,
Eric Hovind

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 19, 2015 9:57 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 7:55 pm
Posty: 28
Chwała Panu Jezusowi! Zastanawiam się jednak, czy Kent Hovind nie trafił do więzienia z woli Pana. Może Kent potrzebny był tam dla jakiejś zagubionej duszyczki. Wiele osób dzięki niemu poznało tam Jezusa. Napisał on również wiele książek w czasie pobytu w więzieniu. Gdy myślę o tej sprawie przypominają mi się Dzieje Apostolskie i więzieni apostołowie, którzy głosili i tam ewangelię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 19, 2015 2:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
veiner napisał(a):
Chwała Panu Jezusowi! Zastanawiam się jednak, czy Kent Hovind nie trafił do więzienia z woli Pana. Może Kent potrzebny był tam dla jakiejś zagubionej duszyczki. Wiele osób dzięki niemu poznało tam Jezusa. Napisał on również wiele książek w czasie pobytu w więzieniu. Gdy myślę o tej sprawie przypominają mi się Dzieje Apostolskie i więzieni apostołowie, którzy głosili i tam ewangelię.


Myślę, że był potrzebny dla niejednej zagubionej duszyczki. :) Zważywszy na to, o czym często wspomina w swoich wykładach - że Hiob był wierny i w dobrym i złym czasie, że trzeba być gotowym na służbę Panu za każdą cenę, gdziekolwiek nas pośle - to myślę, że Pan posłał go tam, bo wiedział, że wytrwa i przyniesie owoc w postaci wielu nawróconych dusz. Teraz zaś, kiedy jego dzieło zostało dokonane, Pan wyzwala go z niewoli, zgodnie z tym co powiedział król Dawid: "Pan nagradza człowieka za sprawiedliwość i wierność" (1 Samuel 26:23a).

Jest to bardzo budujące i zachęcające. Mnie osobiście nic tak nie podnosi na duchu jak oglądanie jak inni bracia i siostry trwają w prawdzie i wierze mimo przeciwności. Podobnie, bardzo mnie osłabia duchowo widok braci i sióstr odstępujących od prawdy lub nie dochowujących wierności, a przy tym odgrażających się, że wszystko jest super.

Dodam jeszcze, że patrząc na okoliczności jego uwzięzienia, był to diabelski spisek uknuty przeciwko temu, który jawnie przeciwstawiał się bezbożnemu systemowi na wielu płaszczyznach. Sądzę też, że szatan zacierał ręce kiedy Kenta zamykano w więzieniu, nie podejrzewawszy co z tego wyniknie.

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 08, 2015 6:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Brat Hovind wychodzi na wolność w sierpniu. Bracia z creationtoday dziękują za wszystkie modlitwy. Poniżej mail jaki otrzymałem dzisiaj:

"Thank you for asking about Dr. Hovind! The new charges had been dropped and he is scheduled for release on August 9th! Thank you so much for all of your prayers! For more information, please visit KentHovindBlog.com."

Chwała niech będzie Panu!

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 8:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Wraca do domu 11 lipca :) http://freekenthovind.com/

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 29, 2015 4:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
dobre wieści :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 3:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 7:55 pm
Posty: 28
Kent Hovind wychodzi dzisiaj na wolność. Wygląda na to, że Eric już po niego przyjechał i Kent dopełnia tylko formalności :-D

https://www.facebook.com/drkenthovind

Chwała Panu Jezusowi!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 4:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 7:55 pm
Posty: 28
Już wracają do domu :D

https://www.facebook.com/drkenthovind/p ... 53/?type=1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 8:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
veiner napisał(a):



Dla tych braci i sióstr co nie maja Facebooka :wink:

https://drive.google.com/file/d/0B8KR7UixnhWIQjBkYksxVkx4WWc/view?usp=sharing

Z Bogiem

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 11, 2015 5:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 7:55 pm
Posty: 28
Dobra myśl :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 11, 2015 9:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
A tutaj wywiad z synem Hovinda: https://www.youtube.com/watch?v=r7qYsDD2UOY


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 26, 2016 10:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
:shock:

https://www.youtube.com/watch?v=ccXfPAL ... e=youtu.be


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 27, 2016 6:32 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Czy ja dobrze zrozumiałam??? Kevin jest po rozwodzie (żona odeszła od niego, jak siedział w więzieniu), a teraz żeni się ponownie z jakąś Mary, przeciwniczką szczepień dzieci? :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 27, 2016 11:03 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Kent Hovind po wyjściu z więzienia zaszokowal wielu swoich zwolenników, gdy zachwalał i rekomendował popularną w ruchu Nowopowstającego Kościoła książke Paula Younga "The Shack" /"Chata".

Cytuj:
Kent Hovind: "Czytałem tę książkę 8 (9) razy; to jedna z najlepszych książek jakie czytałem w życiu, jest świetna. Jest w niej parę teologicznych poglądów, z którymi się nie zgadzam, ale podsumowując całość - jest po prostu niesamowita. Już wiele lat temu nauczyłem sie jeść mięso i wypluwać kosci, bo jak się tego nie nauczysz, to mógłbys się czymś udławić. Ale jest tyle dobrego mięsa w tej książce, np. pytanie 'Boże, czemu na to pozwoliłeś'. Jest to świetna lektura i każdemu polecam ją przeczytać".

od minuty 3.31

https://www.youtube.com/watch?v=5FW3-e695Rk

https://www.youtube.com/watch?v=NPdEvidq6ec


Rzetelna analiza książki "The Shack"/"Chata" i czy należy ją polecać:

Cytuj:
Porównując credo uniwersalizmu ze szczegółami treści The Shack, można dostrzec, jak głęboko książka jest przesiąknięta uniwersalizmem. Oto pokrótce dowody. [Odniesienia do wydania oryginalnego w języku angielskim – przyp. red.].

1. Credo uniwersalistyczne w 1899 roku stwierdza, że „jest jeden Bóg, którego naturą jest miłość”. Young stwierdza, że Bóg „nie może działać inaczej niż z miłości” (s. 102) i że to, co Bóg czyni, zawsze zamyśla jako wyraz miłości (s. 191).

2. Nie istnieje wieczna kara za grzech. Credo z 1899 roku stwierdza, że Bóg „ostatecznie przywróci cały rodzaj ludzki do świętości i szczęśliwości”. Również Young zaprzecza, że Pappa (Bóg) „wylewa swój gniew i wtrąca ludzi” do piekła. Bóg nie karze grzechu, jest jego „radością jego leczenie” (s. 120). Pappa „dokonuje odkupienia” sądu ostatecznego (s. 127). Bóg nie „skaże większości na wieczną mękę, z dala od swej obecności i w oderwaniu od swej miłości” (s. 162),

3. Zawarty tu obraz potworności grzechu i zła jest niekompletny. Szatan jako wielki zwodziciel i sprawca pokus do grzechu nie zostaje wspomniany w omówieniu upadku człowieka (s. 134-137).

4. Boża sprawiedliwość zostaje podporządkowana Bożej miłości – jest to centralne założenie uniwersalizmu. Credo z 1878 roku stwierdza, że Boży przymiot sprawiedliwości jest „zrodzony z miłości i przez miłość ograniczany”. Young stwierdza, że Bóg wybrał „drogę krzyża, gdzie miłosierdzie triumfuje nad sprawiedliwością z powodu miłości”, i że jest to droga lepsza, niż gdyby Bóg miał wymierzyć sprawiedliwość (s. 164-165).

5. Pojawia się kardynalny błąd w ukazaniu Trójcy. Young twierdzi, że cała Trójca uległa wcieleniu jako Syn Boży i że cała Trójca została ukrzyżowana (s. 99). Zarówno Jezus jak i Pappa (Bóg) noszą na swoich rękach ślady ukrzyżowania (sprzeczność z Iz 53,4-10). Błąd Younga prowadzi do modalizmu, poglądu, że Bóg jest jedną osobą, a tylko w różnych okresach przyjmuje zróżnicowane przejawy w postaci Ojca, Syna bądź Ducha Świętego; herezja ta została odrzucona już przez wczesny Kościół. Poza tym Young czyni z Boga także boginię, co więcej, łamie drugie przykazanie, ukazując obraz Boga Ojca jako osoby.

6. Pojednanie jest skuteczne dla wszystkich bez konieczności wiary. Pappa stwierdza, że jest pojednana z całym światem, a nie tylko z tymi, którzy wierzą (s. 192). Creda uniwersalizmu, zarówno to z 1878 roku jak i to z 1899 roku, nigdy nie wspominają o wierze.

7. W przyszłości nie nastąpi sąd. Bóg nigdy nikomu nie narzuci swojej woli, nawet w swej roli sędziego, ponieważ byłoby to sprzeczne z miłością (s. 145). Bóg poddaje się ludziom, a ludzie poddają się Bogu, tworząc „okrąg relacji".

8. Wszyscy są jednakowo dziećmi Boga, jednakowo przez Niego kochanymi (s. 155-156). W przyszłej rewolucji „miłości i dobroci” wszyscy ludzie z miłości wyznają Jezusa jako Pana (s. 248).

9. Instytucja Kościoła zostaje odrzucona jako diaboliczna. Jezus twierdzi, że „nigdy nie stworzył i nigdy nie stworzy” instytucji (s. 178). Kościoły ewangeliczne są przeszkodą dla uniwersalizmu.

10. I wreszcie w powieści tej Biblia zostaje zlekceważona. Jest uznana za księgę raczej poczucia winy niż nadziei, zachęty i objawienia.

http://www.tiqva.pl/bezdroa-bdu/137-cha ... y-do-rodka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 27, 2016 12:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Owieczka napisał(a):
Czy ja dobrze zrozumiałam??? Kevin jest po rozwodzie (żona odeszła od niego, jak siedział w więzieniu), a teraz żeni się ponownie z jakąś Mary, przeciwniczką szczepień dzieci? :?
Niestety, tak. I bardzo dziwnie się tłumaczy:

https://www.youtube.com/watch?v=cVrvEDG ... e=youtu.be

Zrozumiałaś nie do końca dobrze, ale biorąc pod uwagę fakt, jak niewyraźnie i szybko mówi Kent, to i tak jesteś niezła.

Żona Kenta założyła sprawę rozwodową w styczniu bieżącego roku. Sam Kent mówi, że wyszedł z więzienia około rok temu (czyli sprawa została założona już po jego wyjściu). Mówi, że nie mógł temu zapobiec ze względu na przepisy prawne na Florydzie, ale pościł i modlił się, i już w lutym Bóg mu odpowiedział na modlitwę o kolejną żonę, która pomogłaby mu w służbie. Reszta tego, co napisałaś, się zgadza.

Trzeba się o niego modlić, bo nie chce się upamiętać mimo napomnień. Choć niektóre napomnienia w sieci swoją drogą są przerażające. Ale to inny problem.

P.S.
Nie wiem, kto robił napisy, ale ich autor najwyraźniej nie do końca zrozumiał wypowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL