www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 02, 2015 9:10 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 7:55 pm
Posty: 28
Witajcie Bracia i Siostry. Czy ktoś z Was byłby w stanie przetłumaczyć to o czym jest mowa w tym filmie?

https://www.youtube.com/watch?v=_dkXzYt6Kmo

Domyślam się, że ten człowiek chyba wyjaśnia, że brat Kent nie siedzi w więzieniu tak naprawdę za podatki...

Nie wiem czy czasem nie grozi mu kolejne 20 lat :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 02, 2015 11:00 am 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 17, 2014 5:38 pm
Posty: 43
Witaj,
W filmiku jest mowa o tym, że Kent Hovind oskarżany jest o structuring, czyli coś w stylu prania brudnych pieniędzy. Chodzi o to, że wpłaty i wypłaty kwot o wartości wyższej niż $10'000 muszą być zgłaszane przez instytucje finansowe do FBI. Prezenter mówił, że ten przepis został wprowadzony w celu wykrywania transakcji narkotykowych. Kent Hovind wypłacał co tydzień kwoty nieznacznie mniejsze od $10'000, którymi, jak twierdzi, pokrywał wydatki duszpasterskie. Zażądano od niego zwrotu wypłaconych $434'000. Żeby odzyskać tę kwotę, wystawiono na sprzedaż posiadłość Kenta Hovinda, ale IRS nie udało się jej sprzedać, bo Kent wysyłał listy (mimo sądowego zakazu) z informacją o niepewnym stanie prawnym posiadłości, co odstraszało potencjalnych kupców.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 02, 2015 11:30 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 7:55 pm
Posty: 28
Dzięki za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 03, 2015 9:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Obejrzałem jeszcze ten materiał https://www.youtube.com/watch?v=AGMNqYDXnEY, niestety nie wszystko rozumiem.
Mam nadzieję, że Kent Hovind ma czyste sumienie przed Bogiem, bo to dużo ważniejsze niż sprawiedliwe/niesprawiedliwe osądzenie przez ludzi. Rzutuje to bowiem na całą wieczność...

A tutaj Kent Hovind sam wyjaśnia fałszywość oskarżeń. Mówi dość szybko, gdyby ktoś z lepszym angielskim niż mój mógłby pokrótce zrelacjonować jego wypowiedź, będę wdzięczny.
https://www.youtube.com/watch?v=_Cl7MhiynoY#t=13

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 07, 2015 3:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jakość dźwięku jest mizerna, ale udało mi się zrozumieć, co następuje:

Kent wymienia zarzuty, jakie mu postawiono.

1. Niepłacenie podatków za swoich pracowników. Kent odpowiada, że nie miał nigdy pracowników, ponieważ misja zatrudniała ludzi na niezależnych kontraktach (chyba chodzi mu o rodzaj samozatrudnienia). Jako ordynowany kaznodzieja Kent nie mógłby ich nawet zatrudniać, bo to byłoby wbrew prawu. Pytał, co powinien z tym zrobić, ale nikt mu nie odpowiedział, tylko go aresztowano.

2. Structuring. Kent mówi, że nigdy nie słyszał o czymś takim. Przez lata podejmował pieniądze z banku, żeby utrzymywać i remontować domy w okolicy, w których mieszkał personel misji. Jego żona podejmowała z konta po 1000, 2000 czy 3000 dolarów. Ktoś im powiedział, żeby nie podejmowali więcej niż 10000 dolarów jednorazowo (prawdopodobnie wzbudza to podejrzenia i pranie brudnych pieniędzy) i żeby zaczęli się posługiwać kartą kredytową, co też zrobili. Zarzucono im jednak, że podjęli powyżej 10000 dolarów jednego dnia, co nie jest prawdą, ponieważ dokonywali 1 transakcji na w ciągu 12 dni.

Były jeszcze zarzuty o przeznaczenie pieniędzy na zakup narkotyków, a poza tym sąd chciał od Kenta zwrotu pieniędzy za niezapłacone podatki, ale okazało się, że Kent nie posiada majątku, ponieważ dysponuje tylko własnością misji lub kościoła, gdzie jest ordynowany. Więc sąd zajął nieruchomości należące do misji i teraz nie można ich sprzedać. Kent mówi również o jednym z prokuratorów, który zajął konto misji, a sam pojechał do Detroit, dopuścił się aktu pedofilii, po czym złapany przez FBI powiesił się w więzieniu. Potem Kent mówi o cichym podziale kraju na strefy zarządzania.

3. Pogróżki wobec urzędnika skarbowego podczas pełnienia przez niego czynności służbowych. Kent mówi, że podczas swojej audycji radiowej pomodlił się za niego i oddał sprawę Bogu, co zostało potraktowane jako pogróżka i dostał za to 3 lata więzienia.

Na zakończenie Kent mówi, że chrześcijanie uważający, że widocznie złamał prawo, skoro siedzi w więzieniu, nie wiedza o czym mówią.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 07, 2015 10:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Bracie, śliczne dzięki za wysłuchanie i przetłumaczenie :)

W maju ma być kolejna rozprawa dot. Hovinda. Módlmy się, aby Boża wola się wypełniła.

Póki co cieszę się, że Hovind w więzieniu się nie załamał. Na jednej ze stron przeczytałem, że w wyniku jego głoszenia ewangelii w więzieniu około 700 osób uwierzyło w Jezusa :!: Ponadto Kent napisał w tym czasie ponad 30 książek :!: Nie marnował zatem czasu :D

"Despite Kent’s tribulation, he has managed to lead over 700 prisoners to Jesus Christ and write over 30 books over the duration of his imprisonment" - http://freekenthovind.com/

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 08, 2015 6:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Bracia też słuchałem i też modlimy się za nim każdego dnia. Obejrzałem jeszcze kilka innych filmików i wygląda na to, że generalnie w USA jest jakaś dziwna ustawa o zajęciu czegokolwiek pod pretekstem czegokolwiek IRS - agencja rządowa od podatków, może zająć dom, samochód , konto nie pytając cię o nic, po zarzutem tego , że jesteś podejrzany o coś. Ludzie nie mają ani sił , ani pieniędzy , by dochodzić swego przed sądem. To jest nagminne działanie w USA w tej chwili, po prostu kradzież w białych rękawiczkach. Tu ciekawy filmik jeszcze o structuringu i o ludziach wobec których stawia się absurdalne zarzuty. Policjant, który zatrzymał do kontroli młodego mężczyznę, który dostał od ojca 2tys. dolarów na podróż z jednego końca wybrzeża gdzieś w głąb kraju, stwierdził, że wygląda podejrzanie i na pewno jechał ileś tys. kilometrów kupić narkotyki. Pieniądze skonfiskowano , a jego zatrzymano.
https://www.youtube.com/watch?v=ys2V-qR18_c

i jeszcze tu po angielsku, ale można zrozumieć ze słownikiem. Czym jest Civil Forfeiture, czyli konfiskata mienia. Smoku przetłumacz dokładnie proszę, jeśli się pomyliłem:)))

http://endforfeiture.com/

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 08, 2015 10:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ale szok... :shock: Jak za Stalina. Obywatel musi udowodnić własną niewinność. Tak, to jest konfiskata mienia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 12:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 06, 2013 11:29 am
Posty: 25
Wracając pokrótce do tematu. Czytałam kiedyś, że Kent w okolicy gdzie mieszkał nie był za bardzo lubiany przez świeckich urzędników i szukali sposobu (przysłowiowego haka) by się go pod byle pretekstem pozbyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 13, 2015 12:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Do rozprawy zostało nieco ponad 4 dni - 18.05.2015 r.
http://freekenthovind.com/

Bardzom ciekawy, czy wolą Pana jest, żeby opuścił już więzienie. A jeśli jest taka wola, to o wynik jestem spokojny :)

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 18, 2015 8:58 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 7:55 pm
Posty: 28
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wygląda na to, że zarzuty zostały chyba obalone i Kent Hovind niedługo wróci do domu:

https://www.youtube.com/watch?v=XQw2ZrN ... e=youtu.be


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 18, 2015 9:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Na to wygląda :D Bardzo się cieszę - chwała Najwyższemu :D
Mam nadzieję, że Hovind będzie dalej służył Bogu, z jeszcze większą ufnością i wiarą. Mam nadzieję, że to trudne doświadczenie go wzmocniło.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 18, 2015 11:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
https://youtu.be/TKTDFUuYTEM
http://freekenthovind.com/2015/05/16/di ... prejudice/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 18, 2015 2:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Tak w wielkim skrócie, Smoku, co się wydarzyło?

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 18, 2015 3:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
W największym skrócie to... odstąpiono od głównych zarzutów, a Ken w poniedziałek (czyli chyba dzisiaj) dzisiaj powinien wyjść na wolność. :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL