www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 9:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 7:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Nie byłem pewien, gdzie najlepiej umieścić to co przeczytałem, zatem umieszczam tutaj:)

Bynajmniej nie jest mi do śmiechu. To co wyczytałem na temat rosyjskiego transhumanizmu i ogólnie idei samej w sobie, może zjeżyć włos na głowie. Mam tylko na dzieję, że nie doczekamy tego i ,że Pan Bóg nie dopuści, by pewni jegomoście "bawili się w boga". Odnoszę wrażenie po lekturze tego artykułu, że co poniektórzy budują chyba nową wieżę Babel, tylko , że ta wieża , to jakaś "cyber- nano-transhumanistyczna highway to heaven". Nie wiem czy ja śnię, czy to się dzieje jak najbardziej na naszych oczach. Oto krótkie urywki tego, co wyznają rosyjscy naukowcy i transhumaniści ( film Avatar to przy tym pikuś):

"Inicjatywa rozpoczęta przez Dmitrija Ickowa i zastępy rosyjskich naukowców nie kończy się jednak na stworzeniu androida, człowieka połączonego interfejsem z komputerem i przyszłych awatarów. Przeniesienie ludzkiej osobowości na nośnik inny niż biologiczny, ma pozwolić na uzyskanie nieśmiertelności, co jednak nie wyczerpuje całej misji. Osobną uwagę organizacja ta poświęca także modelowaniu przyszłych przemian społecznych. Celem ma być m.in. transformacja ludzkości porównywana z największymi duchowymi rewolucjami w dziejach. Rosyjscy transhumaniści mówią o stworzeniu najpełniejszego dialogu między największymi na świecie tradycjami duchowymi, nauką i społeczeństwem”.

"To jednak nie wszystko. Władze ruchu rozpoczęły tworzenie swojej partii politycznej. Nazywać się będzie – „Ewolucja 2045”. Jej celem ma być „realizacja nowej strategii rozwoju ludzkości”. Wśród czternastu punktów manifestu nowej partii znajdziemy m.in. stwierdzenia o stworzeniu z Rosji światowego „think tanku” (ros. mozgowyy centr) naukowego, kulturalnego i strategicznego, który stanie się „lokomotywą napędową historii”. Jest mowa o budowie „fabryki nowych Ciołkowskich i Einsteinów”, stworzeniu płaszczyzny dialogu między religiami na temat strategii rozwoju ewolucji człowieka, ustanowienie w Dumie stałej komisji, centrum analityczno, które zajmowałoby się strategicznymi prognozami „globalnej przyszłości Rosji, ewolucji człowieka i społeczeństwa, rozwojem nowej strategii rozwoju oraz odpowiednimi inicjatywami ustawodawczymi”. Ostatni punkt pokazuje rozmach całego przedsięwzięcia, a dotyczy opracowania strategii ekspansji ludzkości w kosmos przy wykorzystaniu awatar-technologii na najbliższe 100 lat"

poniżej link do artykułu:

http://geopolityka.net/rosja-i-postczlo ... rtelnosci/

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 27, 2015 8:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
Polecam wykład Chucka Misslera o transhumaniźmie, niestety po angielsku:

https://www.youtube.com/watch?v=xkJe9re-8AI

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL