www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 29, 2014 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Witajcie,

mam pytanie, czy ktoś z was zna jakiś zdrowy zbór w Jeleniej Górze?
Pewna siostra zapytala sie mnie wczoraj to od razu pomyslalem o was.
Jak ktos zna kogoś z okolic Jeleniej Góry to prosze napiszcie na priva to przekaze jej.

Pozdrawiam
Pax.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 30, 2014 1:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Jest tam kościół Zielonoświątkowy.
http://kzjgora.pl/index.php/glownastrona
Byłem tylko raz (i niczego dziwnego tam nie widziałem), więc nie jestem w stanie wydać żadnej obiektywnej opinii.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 30, 2014 5:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Dziekuję, napewno warto sprawdzić.

Pozdrawiam w Panu Jezusie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 26, 2014 2:11 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Mam prośbę, może dla was to nie będzie kłopot.
Szukam uzasadnienia ( oczywiście biblijnego ), że Jezus jest Żydem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 26, 2014 2:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Dz Ap 2,29-36
Rzym 9,5
Obj 5,5
To są niektóre fragmenty mówiące o zmartwychwstałym Jezusie, więc tym, który jest Żydem.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 26, 2014 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
"Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna" [Obj 22:16]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 27, 2014 10:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida. I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca" [Łuk. 1:31-33]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 27, 2014 11:22 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Dzięki :D
Hbr 7:14 bw "Wiadomo bowiem, że Pan nasz pochodził z plemienia Judy, o którym Mojżesz nic nie powiedział, co się tyczy kapłanów."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 27, 2014 1:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wujciu, a Tobie chodzi o to, czy Pan Jezus nie był Żydem od urodzenia, czy o to, że jest lub nie jest Żydem po zmartwychwstaniu? Coś mi się zdaje, że dostałeś do przeczytania artykuł, który ja również dostałem. Niestety. Bo tam autor próbował dowodzić właśnie, że Pan Jezus w ogóle Żydem nie był od urodzenia. Ogólnie rzecz obrzydliwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 27, 2014 5:21 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Spotkałem się z twierdzeniem, że Jezus nie był Żydem i nie jest Żydem. A ponieważ do tematu pewnie będę musiał wrócić, to chcę rzecz przestudiować, aby wskazać na Pismo, iż z niego wynika, iż Jezus był i jest oraz pozostanie Żydem.
Uprościłem moje pytanie, bo uznałem, że jeśli uzasadnię, że jest Żydem, to bym bardziej będzie zasadne twierdzenie, iż był Żydem. Zresztą trudniej mi uzasadnić, iż Jezus po zmartwychwstaniu jest Żydem.
Artykułu nie czytałem ( ale widocznie coś jest w powietrzu :? ), natomiast jest gdzieś w necie artykuł pisany przez katolickiego księdza ( być może lefebrystę), który uzasadnia, iż Jezus nie był Żydem - do artykułu mnie odsyłano, ale o ile wiem, to tam nie będzie uzasadnienia na podstawie Pism.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 27, 2014 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wersety uzasadniające, że po zmartwychwstaniu Pan Jezus nadal jest Żydem, zostały podane przez Poszukiwacza Prawdy i Paxa. Syn Dawidowy pochodzący z plemienia Judy musi być Żydem - inaczej nie mógłby być Królem Żydów [Jan 19:19]. Zbawienie pochodzi od Żydów [Jan 4:22], a Zbawiciel świata jest żydowskim Mesjaszem [Jan 4:25-26]. Cały plan zbawienia polega między innymi na wybraniu przez Boga linii genealogicznej - od Sema począwszy, na Judzie i Dawidzie skończywszy - z której miał wywodzić się Mesjasz. Obejmie on tron Dawidowy (na ziemi po swoim Powtórnym Przyjściu), bo tak brzmi obietnica dana Dawidowi [II Sam. 7:12-13; por. Dz. Ap. 2:30]. Mesjasz powróci, by objąć ten tron i rządzić przez 1000 lat w odnowionym królestwie Izraela w granicach obiecanych Abrahamowi.

Zaprzeczanie żydowskiej tożsamości Mesjasza według ciała jest podważaniem Bożych obietnic, Słowa Bożego jako całości oraz samego Wcielenia, ponieważ Syn Boży wcielił się w ciało o konkretnym pochodzeniu. Dlatego Pismo mówi, że Mesjasz pochodzi według ciała z Izraela [Rzym. 9:5].

Jezus nie jest "Chrystusem kosmicznym", czyli Bogiem wcielonym poza planem nakreślonym w Biblii. Diabeł chce w umysłach ludzkich oderwać Zbawiciela świata od Mesjasza Izraela - dlatego ksiądz nie będzie miał biblijnego poparcia dla swoich teorii. Podobnie jak nikt inny, kto będzie usiłował podważać Słowo Boże.

Ciekawy materiał na temat genealogii Mesjasza:

http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ks ... wiedza.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 27, 2014 7:41 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Dzięki, książkę posiadam w oryginale, papierową :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL