www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 11:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Witam.

Porządkuję (moje rutynowe zajęcie :P ) dział ogłoszenia i zastanowił mnie jeden fakt: Smok W. ogłosił pojawienie się filmu na stronie "razem dla ewangelii" po czym Prostak (Robert) zwrócił uwagę, że film ten znalazł się szybko na profilu ju tjubowym niejakiego Przemka Owczarskiego, który o ile dobrze pamiętam chyba się już z nami rozstał, ale nie w tym rzecz. Zauważyłem coś ciekawego: zarówno w przypadku filmu "W imieniu Jehowy", jak i innego "Lampa w ciemności" wspomniane filmy lądują na drugi dzień już na jego (Przemka) koncie. Nie powiem, że nabijają mu oglądalność, bo to nie są jakieś "wysoko klikalne" produkcje, ale w przypadku filmu "Świadkowie Jehowy u Twoich drzwi" (nie wiem skąd ten film się się u niego znalazł) to już jest prawie 40 tys wyświetleń, może też nie jakaś masa, ale już tam jest reklama i pewnie jakieś mini zyski już taki filmik przynosi. Czy taki proceder jest legalny? Czy po prostu machamy na to ręką, wychodząc z założenia, że "byleby Chrystus był zwiastowany". To co napisałem powyżej nie jest w moim mniemaniu oczernianiem wspomnianego właściciela konta na YT, ale chodzi mi w zasadzie o sam proceder, a to jest tylko przykład, choć zahaczający w pewnym stopniu o nasze podwórko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 1:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
O ile dobrze pamiętam, na końcu obydwóch filmów widnieje informacja o tym, kto posiada prawa autorskie do wersji polskiej. A jeśli tak, to wypadałoby się skontaktować z właścicielem praw autorskich i zapytać, czy udziela zgody na skopiowanie filmu na profil YT. Jeśli nie ma takiej możliwości bezpośrednio, to zawsze można napisać na ulicę prostą, żeby taki kontakt nawiązać. Żaden problem. Do mnie Przemek się w tej sprawie nie zgłaszał. Być może uzyskał pozwolenie bezpośrednio od właścicieli praw autorskich.

Teoretycznie właściciel praw autorskich mógłby zażądać od Przemka Owczarskiego zdjęcia filmu skopiowanego samowolnie, jeśli taka sytuacja nastąpiła. Proceder taki jest nielegalny. Jeśli Przemek Owczarski skopiował filmy objęte prawami własności bez uzgodnienia z właścicielem tych praw, to po prostu dokonał kradzieży i jest złodziejem. Dopóki jednak nie wiemy, czy nie uzyskał prawa do ich skopiowania, stosujemy zasadę domniemania niewinności i zakładamy, że Przemek Owczarski taką zgodę uzyskał - przecież twierdzi, że jest chrześcijaninem.

Nawet w przypadku kazań i nauczań nie objętych klauzulą copyright WYPADAŁOBY zwrócić się do ich autorów (według ciała), a w przypadku kopiowania treści z jakiejś strony internetowej podać link do źródła. To jest kwestia dobrego wychowania i kultury.

Być może w przypadku nielegalnego skopiowania danego filmu właściciele praw autorskich odstąpią od ścigania złodzieja i zastosują zasadę "byleby Chrystus był zwiastowany". Przeważnie tak jest. Ale rezygnacja z dochodzenia swoich praw przez właścicieli rzeczy skradzionej (w tym przypadku chodzi o własność intelektualną) nie oznacza, że złodziej przestaje być złodziejem, a kradzież nie miała miejsca.

Uważam, że nie powinniśmy "machać ręką" na grzech, ponieważ to jest sprzeczne z nauczaniem apostolskim o stosunku do grzechu w Kościele. Należy uświadamiać świętych, że nie są ponad Prawem, a przykazania nadal ich obowiązują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 2:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Cytuj:
Witam.

Porządkuję (moje rutynowe zajęcie :P ) dział ogłoszenia i zastanowił mnie jeden fakt: Smok W. ogłosił pojawienie się filmu na stronie "razem dla ewangelii" po czym Prostak (Robert) zwrócił uwagę, że film ten znalazł się szybko na profilu ju tjubowym niejakiego Przemka Owczarskiego, który o ile dobrze pamiętam chyba się już z nami rozstał, ale nie w tym rzecz. Zauważyłem coś ciekawego: zarówno w przypadku filmu "W imieniu Jehowy", jak i innego "Lampa w ciemności" wspomniane filmy lądują na drugi dzień już na jego (Przemka) koncie. Nie powiem, że nabijają mu oglądalność, bo to nie są jakieś "wysoko klikalne" produkcje, ale w przypadku filmu "Świadkowie Jehowy u Twoich drzwi" (nie wiem skąd ten film się się u niego znalazł) to już jest prawie 40 tys wyświetleń, może też nie jakaś masa, ale już tam jest reklama i pewnie jakieś mini zyski już taki filmik przynosi. Czy taki proceder jest legalny? Czy po prostu machamy na to ręką, wychodząc z założenia, że "byleby Chrystus był zwiastowany". To co napisałem powyżej nie jest w moim mniemaniu oczernianiem wspomnianego właściciela konta na YT, ale chodzi mi w zasadzie o sam proceder, a to jest tylko przykład, choć zahaczający w pewnym stopniu o nasze podwórko.


Jest na tyle legalny na ile nie zwraca na to uwagi ten, kto ma do niego prawa.

To nie tylko pan "P" jest takim cwaniaczkiem. Filmy z kanału tiqva są równie szybko umieszczane na kilku innych kanałach. Kto lubi sobie poskakać po kanałach, to zapewne wie.
Są również kanały gdzie pod filmem pisze: umieszczono za zgodą... i to jest ok.
Moje skromne zdanie na ten temat jest takie. Ci ludzie to zwykłe trole, którzy nie mają ani rozeznania, ani pomysłu, a próbują zaistnieć w sieci. Stąd na ich kanałach bardzo często możemy znaleźć materiały które pochodzą z nauczania ewangelii sukcesu i czasami nawet z new age. Wrzucają wszystko, byleby się "sprzedało". I to dopiero są piękne kwiatki, gdzie obok Dave Hunta możemy na playliście zobaczyć nauczanie Cejrońskiego lub reklamę książki Joyce Mayer :lol:
Najciekawsze dla mnie w tym wszystkim jest to, że są to kanały niby chrześcijańskie. Dziwi mnie zawsze to, że ktoś kto promuje się na człowieka wierzącego, nawet nie napisze durnego emaila do kogoś o pozwolenie umieszczenia, jakby nie patrzeć Jego materiałów. Jeszcze nie słyszałem o tym, aby ktoś komuś odmówił gdy poprosi. Zawsze jest tylko prośba aby było info skąd tak naprawdę dany materiał pochodzi. Ja osobiście jako chrześcijanin ze wstydu bym się spalił gdybym tu na forum przeczytał, że jestem złodziejem czyiś materiałów. Można tego uniknąć. Wystarczy czasami tylko poprosić. Po co ma być kiszka w sieci. Jak nie chcesz poprosić to chociaż zalinkuj skąd pobrałeś - może to np. być czyiś "chomik". Tego wymaga kultura.

Na koniec powiem tylko tak. Dla mnie Ci co tak postępują to typowe buraki. Ich kanały mówią tak naprawdę o nich to, co oni sami sobą reprezentują. Często pomieszanie z poplątaniem. :lol: Proszę tylko na mnie nie krzyczeć za te "buraki", bo i tak się nie ugnę i zdania nie zmienię. Nawet pod karą ogródka - zdania nie zmienię. :lol:

Ps. Jeżeli ktoś ma jakieś prawa do danych materiałów i nie życzy sobie aby ktoś je umieszczał jako swoje bez pozwolenia, to sprawa na YT jest bardzo prosta. Zgłasza się dany materiał i po krzyku. Są specjalne formularze i cześć. YT działa bardzo szybko. Na taki kanał nakładane są ograniczenia. Trzy takie ostrzeżenia i kanał leci w kosmos. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że już nigdy ze swojego Ip nie będzie można nic wrzucić, a to już lekki zonk. To nie jest tak, że You Tube wszystko toleruje. Toleruje tak długo - jak długo nikt nie zwraca na coś uwagi.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 4:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Przepraszam braci, że się wcinam. Jednak mam wątpliwości, czy człowiek wymieniony tu z nazwiska ma w ogóle możliwość zabrania głosu we własnej obronie. Czy jego konto jeszcze istnieje, itd.
Myślę podobnie jak Smok, że jednak wyjściowo należy założyć u niego działanie w dobrej wierze, a ewentualne pytania/napomnienie kierować najpierw do niego prywatnie. Może się wszystko wyjaśni.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 4:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
Przepraszam braci, że się wcinam. Jednak mam wątpliwości, czy człowiek wymieniony tu z nazwiska ma w ogóle możliwość zabrania głosu we własnej obronie. Czy jego konto jeszcze istnieje, itd.
Ależ jego nikt nie atakuje. Są dwie opcje i obie bierzemy pod uwagę. Po owocach zobaczymy, jaka jest prawda. Czyli albo "inkryminowane" filmy zostaną zdjęte - a zerknąłem i stwierdzam, jest ich znacznie więcej niż 2, o których napisał Offczyk - albo właściciel konta po prostu napisze, że film zamieszczono za zgoda właściciela praw autorskich.

O ile wiem, konto PO nie zostało u nas usunięte. A gdyby nawet było, zawsze można napisać na ulicaprosta@poczta.onet.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 5:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
szelka napisał(a):
Przepraszam braci, że się wcinam. Jednak mam wątpliwości, czy człowiek wymieniony tu z nazwiska ....Myślę podobnie jak Smok, że jednak wyjściowo należy założyć u niego działanie w dobrej wierze,...


To imię i nazwisko to również nazwa kanału. To tak w formie wyjaśnienia. Kolega nie chciał tu nikogo wystawiać na celownik z imienia i nazwiska.

Co rozumiecie przez pojęcie w dobrej wierze, bo dla mnie działanie w dobrej wierze, to to, że staram się na możliwie najwięcej sposobów promować te kanały i strony z których materiałów korzystam lub je umieszczam. Robię to po to, aby ludzi nakierowywać dalej, a nie skupiać na mojej osobie czy na swoim kanale. Korzystając z cudzych zasobów na stronach, kanałach czy blogach, należy traktować siebie jako kierunkowskaz który pokazuje w jakim kierunku uderzać dalej, jeżeli nas coś zainteresuje. Staram się zawsze robić tak aby człowiek miał możliwość kierowania się do źródła, tam skąd to wszystko pochodzi. Gdy czynię coś takiego, to w pewnym sensie przyczyniam się do promocji strony, kanału czy bloga i w ten sposób odwdzięczam się za czyiś włożony trud i wysiłek z którego ja wcześniej mogłem korzystać, "budować" się czy pogłębiać wiedzę.

Tak w formie wyjaśnienia jeszcze. Ja tu nie rozmawiam o konkretnej osobie tylko o ludziach, którzy podają się za wierzących i mają w nosie podstawowe zasady kultury. Akurat umieszczanie czyiś materiałów bez linkowania czy zgody witryny, kanału czy bloga uważam właśnie za brak kultury.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 5:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Jasne Robercie. Własność intelektualna to też własność, a kradzież nie musi dotyczyć rzeczy, które można wziąć w rękę.

Co to jest działanie w dobrej wierze? Miałam na myśli takie, którego podmiot świadomie nie czyni nic złego. Czyli albo wspomniany brat zwrócił się o prawa do dysytrybucji i je posiada, albo te filmy na przykład już z góry mają adnotację, że wolno je rozpowszechniać, albo ten ktoś nie jest świadomy obostrzeń dotyczących umieszczania filmów na swoim profilu i nie ma świadomości kradzieży albo jeszcze inna możliwość, o której nie wiemy, a która go usprawiedliwia.

Działanie w złej wierze to byłaby z kolei opcja: "wiem, ze to kradzież, ale mniejsza z tym, wszyscy to robią"

A przepraszam, że w naiwności swej zapytam: Czy "normalnie" te filmy ogląda się odpłatnie albo na jakichś warunkach? Czy uważacie, że on coś z tego ma, że te filmy u siebie zamieszcza? Czy naprawdę może chodzić o coś takiego jak prestiż "gromadziciela filmów"? A czy- w przypadku filmów przeznaczonych do nieodpłatnego oglądania- twórcy filmu, lektorzy, tłumacze nie są i tak w jakiś sposób wymienieni w samym filmie?
(Przepraszam, ale jestem mało biegła w tym zakresie i tak sobie dywaguję)

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 6:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
szelka napisał(a):

....A przepraszam, że w naiwności swej zapytam: Czy "normalnie" te filmy ogląda się odpłatnie albo na jakichś warunkach? Czy uważacie, że on coś z tego ma, że te filmy u siebie zamieszcza? Czy naprawdę może chodzić o coś takiego jak prestiż "gromadziciela filmów"? A czy- w przypadku filmów przeznaczonych do nieodpłatnego oglądania- twórcy filmu, lektorzy, tłumacze nie są i tak w jakiś sposób wymienieni w samym filmie?
(Przepraszam, ale jestem mało biegła w tym zakresie i tak sobie dywaguję)


Normalnie większość filmów należy kupić. Niektóre są też darmowe. Lampa w ciemności np. jest tu na stronie producenta ADULLAM FILMS http://www.adullamfilms.com/ i ma swoja cenę.

Ktoś kto umieścił ten film pewnie go kupił i dostał zgodę na rozpowszechnianie. Nie wystarczy przecież tylko kupić. Należy też dostać zgodę na rozpowszechnianie. Tak mi się wydaje, bo został wystawiony na wgląd do użytku publicznego. Dodatkowo został włożony trud tłumaczenia na język polski. Jeżeli komuś chciało się robić tyle zachodu, dzięki czemu taki prostak jak ja ma możliwość obejrzeć coś i wysłuchać po polsku, to chyba należy podlinkować kanał skąd ten materiał pochodzi. No ja tak to widzę. Taka forma podziękowania. Nie kosztuje to przecież nic. Powiem tak. Jak prostak. Przecież gdyby nie kanał tiqva i ludzie z nim związani, to bym sobie mógł.....mógłbym sobie kolorowe obrazki pooglądać na filmach z angielskim lektorem i tyle. Wtedy taki gościu jak ja leży i płacze, bo nic nie rozumie, a chce zrozumieć. Taka jest prawda. Ja np. i z tego co wiem, wielu ludzi jest wdzięcznych twórcom tego kanału za to, że takie materiały są udostępniane i to po polsku. Dlatego będę to powtarzał z uporem maniaka: Należy umieszczać link skąd taki materiał tak naprawdę pochodzi. Taka forma podziękowania.

Ktoś mógłby powiedzieć: Po co wrzucać do siebie materiały które już są w sieci? Przecież można zrobić playlistę i sobie czyiś materiał umieścić u siebie. Jest oglądalność kanału dalej i oglądalność u właściciela. Tak. Tak można robić. Jednak ja wychodzę np. z założenia, że lepiej jest jak jeden film jest na wielu kanałach, bo....bo może np. nastąpić coś takiego, że kanał na którym są umieszczone wartościowe materiały może zniknąć z sieci ( z różnych powodów) i wtedy cała zawartość może pójść w kosmos, a tak zawsze gdzieś się uchowa. Należy zawsze jednak podawać źródło i jest wszystko ok, albo starać się o pozwolenie, to wtedy jest już kulturka pełną gębą :wink:

Droga Szeleczko. Ogólnie to można zarabiać na kanale. YT daje taką możliwość. Większość jednak nie bawi się w to. Jest również coś takiego jak prestiż. To zależy od tego co na kanale się znajduje. Może człowiek sobie np. wyrobić pewien szacunek w pewnych społecznościach i uznanie np. za prezentowanie pewnych materiałów. Sam jestem fanem niektórych kanałów i nie ukrywam, że nie raz już dziękowałem userom za to, że mogę oglądać materiały, które oni umieszczają.

Ja ogólnie wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś coś umieszcza na YT to powinien np. umieścić na danym materiale ( w tym przypadku na filmie ) co jakiś czas logo kanału. Film zanim wejdzie na kanał i tak musi wpierw być obrobiony przez jakiś program w domu. Dodać ze dwa, trzy razy krótkie info i sprawa załatwiona raz na zawsze. Taki dwu sekundowy czas na reklamy ze znakiem wodnym :lol: Wtedy każdy kto wrzuci przez siebie, chce czy nie pokazuje źródło. Wszyscy wiedzieliby od jakiego usera on pochodzi i jest git.

Mam nadzieję Szeleczko, że chociaż odrobinkę wyjaśniłem. :wink: Pozdrawiam

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 6:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
Czyli albo wspomniany brat zwrócił się o prawa do dysytrybucji i je posiada, albo te filmy na przykład już z góry mają adnotację, że wolno je rozpowszechniać, albo ten ktoś nie jest świadomy obostrzeń dotyczących umieszczania filmów na swoim profilu i nie ma świadomości kradzieży albo jeszcze inna możliwość, o której nie wiemy, a która go usprawiedliwia.
Filmy nie mają adnotacji, że wolno je rozprzestrzeniać. Jeśli właściciel praw autorskich zamieścił informację "COPYRIGHT wersji polskiej" to znaczy (jak sama nazwa wskazuje) że right do copy posiada on, a nie każdy. Nie znam "okoliczności łagodzących" - możliwe, że podejrzany jest nauczony w swoim kościele, że własność intelektualną jak oprogramowanie, filmy i inne można kopiować (czyli kraść) do woli. Ale to go nie usprawiedliwia. Już dyskutowaliśmy na ten temat:

viewtopic.php?f=1&t=965

szelka napisał(a):
A przepraszam, że w naiwności swej zapytam: Czy "normalnie" te filmy ogląda się odpłatnie albo na jakichś warunkach? Czy uważacie, że on coś z tego ma, że te filmy u siebie zamieszcza? Czy naprawdę może chodzić o coś takiego jak prestiż "gromadziciela filmów"? A czy- w przypadku filmów przeznaczonych do nieodpłatnego oglądania - twórcy filmu, lektorzy, tłumacze nie są i tak w jakiś sposób wymienieni w samym filmie?
(Przepraszam, ale jestem mało biegła w tym zakresie i tak sobie dywaguję)
"Normalnie" filmy się ogląda nieodpłatnie, jeśli posiadacz praw autorskich zamieścił je na YT. Nie wiem, o co chodzi z "prestiżem gromadzenia filmów". Można się skontaktować z osobą posiadającą prawa autorskie i prawdopodobnie nie będzie problemu z uzyskaniem zgody na zamieszczenie filmu na własnym koncie. Trzeba tylko ODROBINĘ wysiłku w celu napisania maila. Lektorzy i tłumacze mogą być wymienieni w samym filmie, ale to nie oznacza, że są w posiadaniu praw autorskich (informacja zazwyczaj dokładnie pokazuje, kto jest ich właścicielem). Zazwyczaj mają jakiś kontakt z osobą dysponującą prawami i można się przez nich z nią skontaktować - "Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie" [Flp. 4:13]

A z tym logo kanału to jest dobra myśl... :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 7:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Cytuj:
A z tym logo kanału to jest dobra myśl... :D


Jako stary fan kanału YT powiem tak. Uwierz mi. Takie logo naprawdę mocno zniechęca do umieszczania nie swoich materiałów na swoim kanale. W dodatku jest coś takiego, że pomimo braku kultury w sieci, to jednak jakieś resztki wśród userów jeszcze są. I gdy widzi się na jakimś kanale materiały z innego kanału, a które nie są podlinkowane, to taki kanał się omija i nie udziela subskrypcji. Widziałem również coś takiego, że ludzie potrafili to komentować na ogólnym lub nawet, jeżeli ktoś taki został zablokowany przez użytkownika (tak też można i wtedy jego wpisy nie są widoczne), że tworzone były filmiki w odpowiedzi i umieszczane w sieci. No ale to już hardcorowe akcje. :lol: I tak zamiast pozytywnej reklamy kanału, można nabawić się antyreklamy.

Hej

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 7:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
prostak napisał(a):
Mam nadzieję Szeleczko, że chociaż odrobinkę wyjaśniłem. :wink: Pozdrawiam


Wyjaśniłeś bardzo dobrze i wyczerpująco, dziękuję. :)

P.S.
Smok Wawelski napisał(a):
Filmy nie mają adnotacji, że wolno je rozprzestrzeniać.


Nie chcę być uciążliwa, ale spójrz(cie) na pierwsze sekundy na przykład tego filmu (z profilu brata P.O., skoro już jest ujawniony):
http://www.youtube.com/watch?v=lcz7pw1L ... dFOCgSYtsw

Tak tylko, żeby być sprawiedliwym.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 11, 2013 9:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Filmy nie mają adnotacji, że wolno je rozprzestrzeniać.
Nie chcę być uciążliwa, ale spójrz(cie) na pierwsze sekundy na przykład tego filmu (z profilu brata P.O., skoro już jest ujawniony):
http://www.youtube.com/watch?v=lcz7pw1L ... dFOCgSYtsw

Tak tylko, żeby być sprawiedliwym.
:roll: Szelko, proszę Cię...

Napisałaś wcześniej:

szelka napisał(a):
Czyli albo wspomniany brat zwrócił się o prawa do dysytrybucji i je posiada, albo te filmy na przykład już z góry mają adnotację, że wolno je rozpowszechniać
TE FILMY, to są filmy, o których pisał Offczyk - czyli "Lampa w ciemności" i "W imieniu Jehowy". TE FILMY, to są te, które zawierają informację o copyright. TE FILMY miałem na myśli o o nich pisałem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 7:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Smok Wawelski napisał(a):
TE FILMY, to są te, które zawierają informację o copyright. TE FILMY miałem na myśli o o nich pisałem.

prostak napisał(a):

Normalnie większość filmów należy kupić. Niektóre są też darmowe.


Szelko. Pisałem o tym, że takowe są. Oj chyba nieuważnie czytałaś mój post :wink:

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 8:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
OK, OK. Rozumiem mniej więcej, że advocatus diaboli kiepsko się przygotował...i pewnie racja.

Przyznaję, że zabrałam głos nie znając rynku, nie znając kontekstu, prawa autorskiego, samych filmów, ani "oskarżonego", z którym chyba w życiu nie zamieniłam nawet zdania. Zdaje się, że Wy wszyscy macie jakieś rozeznanie w kwestii jak to działa, którego mi brakuje, a być może znacie dobrze samego Przemka O.

Nie wiem, jak bym postąpiła, gdyby moje prawa autorskie zostały naruszone przez chrześcijanina...i obym nie musiała się o tym przekonać.
Chciałam postąpić sprawiedliwie- także w niepopularnej sprawie i nie gniewajcie się, ale jakoś nie żałuję. W najgorszym razie dowiedziałam się czegoś :)
W najlepszym- może udało mi się obudzić wątpliwości co do jednoznacznie negatywnej postawy kogoś, kogo tu nie ma.

Postanowiłam na zakończenie sprawdzić jeszcze ostatnią rzecz dla spokoju sumienia i informuję Was, że na profilu Przemka film "Lampa w ciemności" ma również w pierwszej sekundzie klatkę z oświadczeniem o pozwoleniu dystrybucji:
http://www.youtube.com/watch?v=sgANyem1 ... dFOCgSYtsw

Film "W imieniu Jehowy" natomiast istotnie nie.

Pozwólcie, że mimo to pozostanę w wierze, że istnieje jakieś wytłumaczenie i Przemek, jeśli nas czyta, zareaguje w odpowiedni sposób.

Kończąc- stwierdzam, że na skutek niezamierzonej reklamy wynikającej z tej dyskusji chyba obejrzę te filmy i pewnie inne osoby też. Bywa, że zło Bóg zamierza jako dobro (Rdz 50,20) i to jest najlepsze.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 12, 2013 9:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Nikt tu nie chce rzucać na nikim psów. To tak dla jasności.

Jest tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/198/ojqj.jpg/

A można tak. Prawda? Tym bardziej, że te materiały właśnie stąd pochodzą
http://imageshack.us/photo/my-images/801/r2gl.jpg/

http://www.drdino.pl/Multimedia.html

Jest tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/547/2njw.jpg/

A można by dodać kto tak naprawdę pierwszy zamieścił te materiały. Prawda?
http://imageshack.us/photo/my-images/5/bxyd.jpg/

Cytuj:
TE FILMY, to są te, które zawierają informację o copyright. TE FILMY miałem na myśli o o nich pisałem.


http://imageshack.us/photo/my-images/842/yjui.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/833/zz5l.jpg/

A można tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/46/rt0o.jpg/

Pierwotnie zamieszczony tu na kanale Berea:
http://vimeo.com/67109760

I jeszcze jeden:
http://imageshack.us/photo/my-images/43/0xkw.jpg/

Trochę wdzięczności dla innych i nigdy by nie było tematu. Tylko o to mi chodzi, bo dzięki takim ludziom możemy korzystać wszyscy wspólnie z ich wysiłku czy nakładów finansowych
Pozdrawiam. Ode mnie tyle w tej kwestii.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL