www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 20, 2024 9:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ...
PostNapisane: Pn gru 09, 2013 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 02, 2013 4:50 pm
Posty: 22
...


Ostatnio edytowano So lut 28, 2015 12:57 am przez Adam92, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 7:38 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Nie, to zdecydowanie zły pomysł. Sam piszesz, że powodem Twojego nieprzygotowania się jest lenistwo. Trzeba po prostu ponieść konsekwencje swojego postępowania, dostać jedynkę, którą można przecież potem jakoś poprawić. Ucieczka przed odpowiedzialnością potrafi poza tym wejść w nawyk...A Słowo Boże nie zachęca do tego, ani do oszukiwania.
Ja kiedyś poszłam na zwolnienie lekarskie z powodu przemęczenia, szefowa zafundowała mi tyle pracy, że nie mogłam tego udźwignąć. Powiedziałam jednak lekarce szczerze, dlaczego u niej jestem i czego potrzebuję. Okazało się, że na mój stan jest nawet nazwa(przemęczenie to jednostka chorobowa! Byłam osłabiona, miałam depresję, słabe wyniki krwi, nie była w stanie pracować). Ale tutaj...
Kombinowanie zakłada kłamanie(jakkolwiek)- a przecież "mówcie prawdę" i "wszelkie kłamstwo pochodzi od diabła"...

Zatem szoruj na sprawdzian, a jak go oblejesz, naucz się i go popraw :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 4:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Adaś napisał(a):
Co można na ten temat się dowiedzieć z Pisma Świętego? Mam jutro większy sprawdzian z matmy i przez moje lenistwo nic nie umiem. Czy kombinowanie aby uzyskać usprawiedliwienie lekarskie, które pozwoli mi nie iść na ten sprawdzian jest dobrą rzeczą?


:lol: No to teraz Adaś dałeś popis. Jak to przeczytałem pierwszy raz, to pomyślałem sobie, że robisz z sobie z nas jakiś cyrk. Szczerze powiedziawszy dalej nie jestem pewien czy pytasz się poważnie.
Kombinuj, kombinuj, tylko patrz aby Ci takie cwaniactwo bokiem gdzieś w życiu nie wylazło. Lekko mnie zaskoczyłeś. Ogólnie to zapewne pofolgowałeś sobie i olałeś wszelkie przygotowania do egzaminu - egzaminów- naważyłeś piwa, to je wypij. Twoja nauka, to w pewnym sensie Twoja praca. Podchodź do tego poważniej. W pracy też zamierzasz migać się od jakiś obowiązków z którymi trzeba będzie sobie poradzić? A idąc za Panem Jezusem - też zamierzasz szukać jakiejś taryfy ulgowej? Jak ze szkołą i lewym zwolnieniem, to może by i przeszło, tak z z drogą za Bogiem - już nie.

Trzymaj się.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 5:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Witam Cię Adasiu :) jeszcze tyle czasu przed Tobą kawałek dnia i nocka walcz :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 5:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Jak poszło?:))

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 6:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Nie zwróciłam uwagi na datę :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 11, 2013 2:03 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 02, 2013 4:50 pm
Posty: 22
......


Ostatnio edytowano So lut 28, 2015 12:57 am przez Adam92, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 11, 2013 7:17 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Chwała Bogu :D Taki wstyd to dobra oznaka. Zapytałeś, i dobrze.Jesteś szczerym człowiekiem.Od tego są bracia i siostry w Chrystusie , żeby zachęcać do dobrego. Potem postąpiłeś słusznie- chwała Bogu! Bardzo się cieszę.
I powodzenia z tą matematyką :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 11, 2013 7:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Adaś napisał(a):
Byłem, mało napisałem i trzeba się pouczyć do poprawy. Teraz tylko czuję wstyd i zażenowanie takim pytaniem. Nie wiem skąd w ogóle miałem takie myśli? Jak mogłem mieć takie myśli.. ech szkoda gadać.


Masz, bo przychodzą :wink: Na myśli jakie do nas przychodzą nie mamy wpływu. Mamy za to wpływ na to co robimy w swoim życiu. Czasami jest tak, że sami siebie oszukujemy (żeby było śmieszniej - oszukujemy siebie wmawiając sobie, że siebie nie oszukujemy :lol: ) wtedy dobrze jest mieć jakiegoś brata czy siostrę pod ręką aby lekko dał po łbie na opamiętanie i wyprostowanie tego co wykrzywiliśmy. Sam miałem ostatnio taką historię w swoim życiu ale i miałem pod ręką brata, który dał po łbie :wink: a ja cóż? Przyjąłem wszystko z pokorą do wiadomości,(powstydziłem się :oops: ) przeprosiłem Boga i tyle - żyję dalej ale już bez jednego bałaganu mniej :D Tak więc głowa do góry Adaś - zakasaj rękawy i bierz się do roboty, to znaczy do nauki na bieżąco :wink:

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL