www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 3:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Moja cierpliwość sięga zenitu....kolejny rok szkolny a mi ciśnienie rośnie co roku coraz bardziej i nie mogę uwierzyć że wszyscy godzimy się na to....składki na radę rodziców niby nie obowiązkowe ale wszyscy musza płacić (w naszej szkole w tamtym roku rada rodziców zasponsorowała książki dla wszystkich dzieci uzdolniony w szkole, zakupiła nowe książki do biblioteki i dofinansowała szafki szkolne dla dzieci a ja myslałam naiwna że te pieniądze ida na szczytne cele a nie na wymuszony sponsoring szkoły), dodatkowe zajęcia za które obowiązkowo kazdy rodzic musi płacić, pieniądze na kartki na ksero, program librus (który jest produktem komercyjnym podwyższającym prestiż szkole tez obowiązkowy), SKO i spotkania z przedstawicielami banku mówienie dzieciom że będa mogły rywalizować kto ile ma pieniędzy że jak całą klasa się zapisze to będą różne nagrody, wycieczki (nasza szkoła dostała aparat za wysokie wpłaty dzieci w pko) klasa mojej córki była rekordzista dzieci zebrały 20tys. zł ponieważ ich wychowawczyni koordynowała w szkole sko i naciskała dzieci i rodziców do zapisania sie a wtedy załatwi gadżety, szkoła w nagrodze że wszeszła we współprace z jednym z wydawnictw dostała komputery dla wszystkich nauczycieli plus różne gadzety multimedialne (w mediach była afera w tym temacie ale wszystko ucichło jak zwykle).....my z mężem jesteśmy zmęczeni tym wszystkim, tym teatrzykiem, idziemy pod prąd ale słabniemy, jutro czeka męża kolejna rozmowa z wychowawczyniami, może też z dyrektorką żeby przynajmniej naszych dzieci nie naciskano, uczyliśmy ich szacunku dla nauczycieli to teraz są tak im posłuszni że cięzko z nimi rozmawiać że pani czasami nie ma racji.....kochani napiszcie jak sobie z tym radzicie proszę, potrzebuję zachęty :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 3:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Hej, sądzę że nie musisz płacić za coś, czego nie chcesz i w zasadzie nikt cię nie zmusi.

Na RR możesz wpłacić dowolną, określoną przez ciebie i męża (a nie proponowaną) składkę tytułem dobrej woli. RR zresztą to nie szkoła, to rodzice :) Możesz dać się wybrać do tej Rady, będziesz miała głos w kwestii wydawania pieniędzy rodziców.(Przy okazji z ciekawości: jak cel składek na RR byłby szczytny?)

A szacunek dla nauczycieli to w szkole zjawisko bezcenne :) Koniec końców wyraża szacunek dla dorosłych w ogóle i wróci do was, pomnożony o dobrą miarę. Nie rezygnuj, Agape, tylko z powodu beznadziejnej sytuacji finansowej szkoły. Wszyscy dokładają do tej instytucji, zapewniam cię, że nauczyciele też. System jest zły po prostu.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 3:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
zgadza się nie muszę i nie chcę bo uczciwie płace podatki i raz juz zapłaciłam, ale cały czas jest to walka bo trzeba iść pod prąd, jest wiele rodzin w trudnej sytuacji ale nikt nie bierze ich pod uwagę że mogą nie mieć pieniędzy,oni cicho siedza przeważnie, wiele razy byłam w sytuacji że część rodziców się na cos nie zgadzała ale jak przyszło załatwić temat to nikt się nie wychylał...zaszczytny ja rozumię wsparcie potrzebujących uczniów, pokazanie dzieciom że nie sa pępkiem świata że trzeba widzieć innych obok siebie, jak zaproponowałam żeby zrezygnować z jednej wycieczki na rzecz dwójki dzieci w naszej klasie które są w ciężkiej sytuacji zostało to bez odewu, a w nasze dzieci władowuje się cały czas, dla wielu rodziców dzieci są ich "bogami".... wejście do rady rodziców to jak wejście w politykę, próbowałam nieraz ruszyc pewne tematy ale jak grochem ościanę :(

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 7:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ja z pozycji mamy dorosłych juz dawno dzieci.Nie płaciłam składek.Tzn w czasach gdy syn chodził do szkoły ..wiele lat temu to przez mysl mi nie przeszło coby nie płacić.Płąciłam.
Córcia edukowałą się w publicznej szkole 10 lat później.Moja świadomość polityczna wzrosła i przestałam płącić.Po prostu.Sama jestem , pedagogiem i może dlatego uważam,że to hipokryzja jest i tyle.
I wymuszenie.Są ludzie, których nie stać na "bezpłatną|" szkołę.
Agape - na ile możesz - pomagaj.Osobom ale nie systemowi. :D Bądź dobrej myśli.Bóg jest przy Tobie.I my :)
Spodziewam się wnuków i będę walczyła jak lew o homeschooling :)))

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 8:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Kristino, ty rewolucjonistko :)
Czasami społeczne pieniądze potrafią załatać systemową dziurę i jeśli ofiarodawcy widzą sens ofiarności, to są ofiarni i dzięki Bogu (bo indywidualne szafki na odzież i książki to genialny wynalazek moim zdaniem). Gorzej, jeśli płacący nie maja wpływu na nic, a do płacenia czują się zmuszani.
Ja bym tam właśnie o ten wpływ powalczyła. Z założenia te pieniądze mają służyć dzieciom i tak może się stać.

A tak tytułem czarnego humoru, czytałam niedawno o szpitalu, który był tak niedofinansowany, że wymagał od pacjentów zgłaszania się do operacji z własnymi słoikami, celem umieszczenia w nich wyciętych narządów do badań...
W tym zestawieniu szkoły jeszcze tak źle nie wypadają, nieprawdaż?

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 9:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Na książki wydam każdą złotówkę. :D.A szafki niech kupuja z podatków . Do systemu nie bedę dokładała bo to dziurawy worek.Podatki mamy płacic ale ustawiczne narzekanie na biedę i kryzys to dla mnie zwykła nieudolnośc w zarządzaniu społecznymi pieniędzmi.
Zarządzający powinni uczyc sie od pań domu - gospodarowaniu tym co się ma.A dobrowolna pomoc - jak najbardziej.Najlepiej anonimowo.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ja sie przy starszym dziecku rozpedzilam i wszystko ladnie popłacilam do konca semestru. Ale mlodsze poszlo w tym roku do zerowki i znow oplaty na to i tamto. Zdecydowalam tutaj nie placic za komitet rodzicielski, zwlaszcza ze jedna mama cos niesmialo napomknela wychowawczyni, ze przeciez to jest nieobowiazkowe, na co wychowawczyni: "no to ja nie bede zmuszac nikogo do placenia jak nie chce". No to jak nie bedzie zmuszac, to nie :-) I tak są oddzielne skladki klasowe na przerozne rzeczy, wiec nie wiem, po co to podwojne zbieranie pieniedzy. A slysze, ze pieniadze pojda np. na: andrzejki, mikołajki, bale, dzien chlopaka itp. itd..... :? To ja dziekuje, przewaznie nie skorzystam.

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Z mojej strony wygląda to tak że szkoła dostaje pieniądze na funkcjonowanie te pieniądze są z naszych podatków, obowiązkiem dyrektora jest jak najlepiej zarządzać naszymi pieniędzmi, jak słysze że szkoła nie ma pieniędzy i wymusza zakup różnych rzeczy, korzysta ze sponsorowania różnych firm od których potem kupuje różne prodykty lub rodzice kupuja ksiązki to nie jest oszczędność, nie łudzmy się nie ma tzw. gratisów wszystko zawarte jest w cenie, współpracuję z firmami przemysłowymi i wiem jak to wygląda, często klienci wybierają firmy droższe bo dostają albo różne drogie prezenty albo żywą gotówkę, wpływa to oczywiście na cene końcową produktu, a żeby wyprodukowac np. lodówke to dostawców są setki a co za tym idzie....wiec kupując taką lodówkę płacimy tez za łapówki...to samo dotyczy gadzetów które dostaje szkoła, płacimy za nie w książkach lub w droższych usługach lub produktach które kupuje szkoła, teksty typu że nie ma pieniędzy słysze wszędzie w szkole, w NFZ w małych firmach i dużych korporacjach i mi się śmiac chce jak to słyszę, bo widzę całkiem co innego...Kristina jesteś dla mnie wielką zachętą :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 8:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
a i najlepsze jest to że jak rozmawia się z nauczycielem, dyrektorem to sa oni nauczeni rodzicom z uśmiechem mówić co rodzic chce usłyszeć (techniki jak się patrzy, mnie na szkoleniach uczono takich rzeczy straszne) a i tak robią swoje, mam wierzące koleżanki w szkole moich dzieci które mi opowiadają różne historie jak mówi się o rodzicach...to jest mega żenujace...

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 9:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Moje kochane :)
Wyczuwam ogromną frustrację (także społeczną) w temacie "oświata". I obawiam się, że każda ze stron ma swoje argumenty.

Zastanawiam się skąd się to wzięło, że rodzice tak nie lubią nauczycieli i nie ufają im, postrzegając dzieci jako rodzaj zakładników szkoły, a nauczycieli jako wrogów i nierobów, ci ostatni z kolei są bardzo zmęczeni i skarżą się głównie na postawy roszczeniowe rodziców względem szkoły i niewymaganie niczego od własnego dziecka.

Myślę, że między postawą: "nie pompuję w system bez dna, niech się sam rozwali" a postawą: "płacę za wszystko dla świętego spokoju" można by znaleźć złoty środek i uratować "konkretną krewetkę" (nawiązuje tu do znanej opowiastki o człowieku, który wrzucał krewetki z powrotem do morza).

Szafki na odzież, myślę sobie, to przecież nie zysk dla szkoły, to czysty zysk dla dziecka i rodzica. Korzystanie z bezpłatnej i "państwowej" szatni, może i należnej jak psu zupa, skutkuje nieustannym gubieniem worków od wf, rękawiczek i czapek, nieprawdaż?

Słynne podatki jak wiemy nie płyną wprost do szkół, tylko trafiają do czarnej dziury, w której są trwonione. Moja dyr., choć ma swoje słabe strony, jak każdy, i nie zawsze jest z nią łatwo, jest po prostu geniuszem gospodarności. Chapeau bas, naprawdę.
Ale i tak szkoła nie może pozwolić sobie na wszystko, co byłoby jej potrzebne. Trzeba wybierać. Albo szukać sponsorów :)

A tak z innej beczki. Dla mnie na przykład typowym wydatkiem bez sensu ponoszonym przez rodziców są tony kwiatów dla nauczycieli z okazji np. Dnia Nauczyciela. Jest tego za dużo, niepotrzebne i tylko z tym kłopot, nauczyciel i tak nie pamięta "kto dał, a kto nie dał" mówiąc wprost, kwiaty gniją w pokoju nauczycielskim, sprzątaczki narzekają, a pieniędzy wydanych mnóstwo. Do tego nikt nikogo nie zmusza, prawda? A jakoś nikt nie potrafi przestać.

Myślę sobie, że jako chrześcijanie możemy szukać Królestwa Bożego też w takich drobnych decyzjach- kogo wesprzeć, a komu się przeciwstawić, co jest słuszne, co nie, co nam i dzieciom służy, a co szkodzi. Niezależnie od tego, że system jest zły, bo jest, nasza granica może być tam gdzie z pomocą Bożą ją postawimy.

Agape, nie chcę cię znowu negatywnie "nakręcać", ale jestem ciekawa o jakim "robieniu swojego" przez obłudnych nauczycieli mówisz? Co takiego konkretnie ci robią?

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 9:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Szelka wiem ze są nauczyciele w porządku nie o nich piszę, nie chodzi mi o negatywne nakręcanie ale otworzenie oczu...

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 26, 2013 1:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Szelko - złoty środek?Tzn kupowanie szafek, które powinny być na wyposażeniu każdej szkoły?Jak moje dzieci uczyły się to komitet rodzicielski albo finansował Andrzejki /demokracja - większość zadecydowała/ albo nowe okna w szkole.
Uważam,że szkoła publiczna jest szkołą publiczną :) .I ja chyle czoła przed Twoja Pania Dyrektor ale chylę czoła przed każda pania domu,która musi prowadzić dom za to co ma.
Problemem jest to,ze publiczne pieniądze są marnotrawione.Widzę to non stop.Nie będę nawoływała do rewolucji ale tez nie do ciągłego łatania dziury budżetowej.
Naprawdę namawiam na homechooling.Bezpiecznie i jeśli się płaci to przynajmnie wiadomo za co.I wiadomo czego się uczy dzieci.
Podsumowując - mamy płacić podatki.I płacimy.Mamy wspierać biednych.Wspieramy.Mamy pomagać -pomagamy.Ale nie mamy wspierać dziurawego systemu.Gdyby Twoja Pani Dyrektor zwołała rodziców i zawołała - ratujcie bo potrzebujemy na........ pewnie każda z nas ruszyłaby z pomoca.Ale te wszystkie komitety, skłądki.Z całym szacunkiem...nie.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 7:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Mi tak naprawdę chodzi o uczciwość...jeśli szkoła proponuje program librus to powinna poinformowac rodziców że jest opcja podstawowa bezpłatna a nie mówić że kosztuje to tyle i tyle i nie mówic o opcji podstawowej, w szkole moich dzieci powiedziano na wstępie że zeby mieć ubezpieczenie musimy z librusem opłacić (ubezpieczyciel z librusem przdstawili wspólną ofertę), po sprawdzaniu prawa, dzwonieniu do kuratorium okazało się że jest to bezprawne, odnośnie wszelakiego typu składek które są "nieobowiązkowe" ale nauczyciele non stop naciskają moje dzieci kiedy przyniosa pieniądze, dla mnie jest to wymuszony sponsoring, mam prawo żeby pomogac jak chce i komu chcę a nie żeby mi na siłę wyciągali te pieniądze naciskając moje dzieci...

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 8:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
OK, poddaję się.
Jeśli nie akceptujecie samej idei składki na RR, to oczywiście nie płaćcie- to są Wasze (rodziców) pieniądze, nie szkoły.

Co do e-dziennika, to z jednej strony opłaty od rodziców za wprowadzenie go są istotnie nielegalne, z drugiej szkoły mają zalecenie, aby go wprowadzić i już, z trzeciej samorządy nie zamierzają tego finansować, a z czwartej czytam, że opcja podstawowa nie daje rodzicom wglądu w oceny dzieci, czyli nie spełnia podstawowego zadania takiego dziennika.

Poniżej kilka linków ntt.

Jak się w tym odnalazła moja szkoła przyznam, że nawet nie wiem. (Jestem na zwolnieniu, ale jeśli temat będzie cię interesował nadal, dopowiem więcej w przyszłym tygodniu. W zeszłym roku byliśmy na papierowych dziennikach.)

Jako rodzic korzystałam z e-dziennika u córki kilka lat temu, nie płaciłam za to jakoś oddzielnie (być może w ramach składki na RR, nie pamiętam) i owszem, uważałam program za duże udogodnienie.

W tej chwili moje dzieci jako studenci korzystają z tzw. usosa i też nie wyobrażają już sobie ganiania z papierowymi indeksami.
Idziemy w tę stronę, tak czy siak. Zgadzam się, że kwestię finansowania tego należałoby jednoznacznie prawnie rozwiązać.


http://www.sp1.poznan.pl/dziennik.php

http://www.bibliotekako.pl/news.aid,199 ... a_MEN.html

http://www.experto24.pl/oswiata/place-i ... ennik.html

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Ostatnio edytowano Pt wrz 27, 2013 8:34 am przez szelka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 8:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
dzięki za linki :) wszystko zalezy od rodzica ja nie mam potrzeby mieć wglądu w oceny dziecka, prawdę mówiąc wolę żeby samo mi mówiło bo jest to dla nich tez nauka uczciwości wzgledem nas, wiem że jest to wygodne dla wielu rodziców ale nam to nie jest potrzebne, nie bierze się też pod uwagę rodziców którzy nie mają internetu, nikt u nas nie zapytał czy wszyscy mają internet, ale płacic powinni, w klasie córki i syna sa rodzice którzy skromnie funkcjonują lub są z rodzin z problemami ale oni siedzą cicho pewnie dlatego żeby nie najeść się wstydu...długi to temat szelko :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL