www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 11:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Drogie siostry - Owieczko i Mamo Muminka. Całkowicie rozumiem, co piszecie, że mieć teraz małe dzieci to wiele kłopotów, w obliczu zmian prawnych i demoralizacji społeczeństwa. Jednak pamiętajcie (wiem, że pamiętacie), że każde życie jest darem od Boga, z którego trzeba się cieszyć.

Forum jest czytane przez różne osoby, które być może jeszcze nie mają dzieci, a chciałyby mieć. Moim zdaniem nie warto ich zniechęcać do tego. Ja sam bałem się wychowywać drugie dziecko, w obliczu tego, co się dzieje. Jednak pomimo tego cieszę się i raduję w Panu, że obdarzył nas Zosią, która ma teraz pond półtora roku. Wiem, że będzie coraz gorzej w przedszkolach i szkołach. Ale razem z Panem wszystko przejdziemy.

Czy kiedyś było lepiej? Zawsze były diabelskie ataki. A to palono rodziców z dziećmi na stosach, za posiadanie Biblii i naukę modlitwy we własnym języku, a to zamykano rodziców w więzieniu (np. przez komunistów), gdzie dzieci pozostawały na łaskę i niełaskę sąsiadów i nauczycieli w szkole. Jeszcze inni zginęli wraz z dziećmi na arenach, pożarci przez lwy - razem z dziećmi... Kiedyś też można było mieć obiekcje, co do tego, czy lepiej mieć, czy lepiej nie małych dzieci. I dzisiaj nic się nie zmieniło.

Nie zrozumcie mnie źle, ale z waszych wpisów powiało jakimś pesymizmem co do nowego życia, które daje Bóg. Ja z nadzieją patrzę w przyszłość i cieszę się, że mam małą Zosię :D , choć wiem, że lekko w przyszłości nie będzie.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 1:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Absolutnie nie jestem przeciw nowemu życiu i nie śmiałabym zniechęcać młodych małżeństw do posiadania dzieci! Każdy niech rozpatruje tę sprawę sam przed Bogiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 9:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Masz rację, Rafale, że bywały takie straszne sytuacje i całe rodziny wraz z dziećmi musiały się w nich nieraz znaleźć. Jednak w miejscu, gdzie akurat żyjemy (Polska, Europa Środkowa) zdecydowanie częściej było pod tym względem w miarę spokojnie. I przyzwyczailiśmy się do tego spokoju ostatnio, dlatego też z trudem przychodzi nam oswajać się z myślą o zmianach, które tak szybko zachodzą na naszych oczach. Myślę, że nasz głos nie ma większego znaczenia - bo to same fakty przecież mówią za siebie i są wystarczająco pesymistyczne. Też myślę, że ludzie sami muszą przed Bogiem zdecydować z wiarą i szczerością i słuchać, do czego ich Pan prowadzi. W końcu nasz Bóg jest też Wybawcą i w Nim trzeba położyć nadzieję. To tak samo, jak z każdym trudnym zadaniem: ten, któremu Pan je daje, nie patrzy na trudności a raczej skupia się na zaufaniu i nadziei - bo inaczej, jak by chciał wykonać zadanie? Ale ten, dla którego to nie jest przeznaczone, stoi z boku i ma inna perspektywę i być może kręci głową nad stopniem trudności - ale to nie jego wyzwanie.

Stojąc więc z boku, zdecydowanie nie chcę nikogo dołować ani od niczego odwodzić. Jeśli ktoś doświadczył przez mój wpis doła, to bardzo przepraszam. My z Owieczką mamy już etap wychowywanie małych dzieci za sobą i pewnie trochę patrzymy na to z pozycji "cokolwiek się nie wydarzy, mam to już z głowy", (chociaż temat krąży dookoła nas, bo jednak są inni ludzi z małymi dziećmi i oni mają dylematy!). No i do tego dochodzi zmęczenie materiału :).

Rzeczy, o których mówimy (posiadanie i wychowanie dzieci) to są przecież tak ważne i święte i osobiste decyzje! Ale myślę też, że świadomość powagi sytuacji może zmobilizować rodziców do bojowania o bezpieczeństwo duchowe ich pociech teraz i później. No i do znalezienia różnych alternatywnych rozwiązań, w których dzieci jakoś będą mogły może w miarę zdrowo funkcjonować (np. do przedszkola dziecko nie musi iść, a edukację - przy zjednoczonym wysiłku większej ilości rodziców -można zorganizować w domu, co w Polsce jest bardziej popularne obecnie, niż przed laty).

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 7:11 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Ale myślę też, że świadomość powagi sytuacji może zmobilizować rodziców do bojowania o bezpieczeństwo duchowe ich pociech teraz i później. No i do znalezienia różnych alternatywnych rozwiązań, w których dzieci jakoś będą mogły może w miarę zdrowo funkcjonować (np. do przedszkola dziecko nie musi iść, a edukację - przy zjednoczonym wysiłku większej ilości rodziców -można zorganizować w domu, co w Polsce jest bardziej popularne obecnie, niż przed laty).


Jako nauczycielka w szkole powszechnej zdecydowanie bym do tego młodych rodziców zachęcała. Szkoła to teraz teren eksperymentalny, a dzieci traktuje się jak przysłowiowe króliki doświadczalne. Moja córka na w-fie miała już jogę i jakieś dziwne tańce, nauczycieli wysyła się na szkolenia, wskutek czego bez żadnych oporów wprowadzają oni kinezjologię edukacyjną( w mojej szkole funkcjonuje- uczniowie z trudnościami w nauce ćwiczą pozycje "sowy, żyrafy"itp., mają ćwiczenia oddechowe i medytacje!), już do wielu szkół wchodzą tzw. edukatorzy seksualni( nikt nie sprawdza, skąd są, jakie mają kwalifikacje- wchodzą, proponują parę gadżetów dla dzieci, lekcje i są po prostu wpuszczani przez dyrektorów!).
Starsza córka, w liceum odmówiła udziału w jakichś dziwnych warsztatach organizowanych przez szkolnego pedagoga- to były także jakieś ćwiczenia medytacyjne i ...modlitwa indiańska do boga -słońce w ramach tej medytacji...(nauczycielka tłumaczyła, że to tylko "zabawa" integracyjna). Plus świadectwa katolików nawróconych od alkoholizmu dzięki..."matce bożej". Oto, czym karmi się dzieci w szkołach...
Muszę też powiedzieć, że feministki są bardzo aktywne i pełno ich wszędzie, nawet na naszej prowincji(połowa pań prowadzących szkolenia to były nawiedzone mocno feministki, przepełnione nienawiścią do rodu męskiego).
Bardzo modne są filozofie wschodu, i wszelkie inne "mądrości" zaczerpnięte ze wschodnich religii. Na szkoleniach bardzo często(psychologowie , pedagodzy) posługują się cytatami Sai Baby i Dalajlamy, w ogóle w modzie jest "pozytywna psychologia"(przy okazji uczenia nas, jak motywować dzieci do nauki albo siebie samych do pracy...).

Nauczycielom to się na ogół bardzo podoba i chętnie promują to wśród uczniów w swoich szkołach...

Wiarę w Boga teraz się wyśmiewa. Jest coraz więcej szyderców. A światopogląd wynikający z wiary i posłuszeństwa Bogu jest nazywany "wsteczniactwem" i ciemniactwem jak nigdy wcześniej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 30, 2014 4:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Widzieliście to?
http://interaktywnie.com/biznes/artykul ... tow-248768

Kiedy obejrzałam ten spot, to zamiast myśleć o niesprawnych autobusach myślałam o tym, że to ukryta promocja eutanazji w odniesieniu do ludzi starych lub/i niepełnosprawnych w jakiś sposób (czyt. bezużytecznych)...:(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lip 10, 2014 7:16 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Grad rakiet spadł na izraelskie miasto Beer Szewa.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael- ... zewe/dlj92
Cyt. " Kiedy wyszedłem przed klasztor, a mieszkamy w części arabskiej Jerozolimy, było słychać okrzyki radości i oklaski, ale nie z powodu, że rakiety zostały strącone, tylko z powodu, że w ogóle tu doleciały ... ".

Przecież ci ludzie, którzy wystrzeliwują te rakiety muszą być świadomi, że taka rakieta może dolecieć do wzgórza, na którym stoi meczet i jak nie zniszczyć to uszkodzić !!! Zresztą sam fakt, że spadnie na wgórze będzie już problemem. Wojna gotowa, bo kto udowodni, która ze stron wystrzeliła rakietę ?!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 12, 2014 9:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
wujcio napisał(a):
Przecież ci ludzie, którzy wystrzeliwują te rakiety muszą być świadomi, że taka rakieta może dolecieć do wzgórza, na którym stoi meczet i jak nie zniszczyć to uszkodzić !!!
No właśnie, nie zdziwiłabym się, gdyby tak własnie spadła - choćby w ramach zimnego prysznicu gaszącego temperaturę tego demonicznego entuzjazmu. Okrzyki radości pewnie by nieco ucichły.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 12, 2014 3:14 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Mama Muminka napisał(a):
wujcio napisał(a):
Przecież ci ludzie, którzy wystrzeliwują te rakiety muszą być świadomi, że taka rakieta może dolecieć do wzgórza, na którym stoi meczet i jak nie zniszczyć to uszkodzić !!!
No właśnie, nie zdziwiłabym się, gdyby tak własnie spadła - choćby w ramach zimnego prysznicu gaszącego temperaturę tego demonicznego entuzjazmu. Okrzyki radości pewnie by nieco ucichły.

Problemem będzie reakcja na uszkodzenie, czy też zniszczenie meczetu. Żydzi nie będą chcieli dopuścić do jego odbudowy, co ze strony islamistów będzie odczytane jako dążenie do odbudowy Świątyni ( i słusznie ). Hamas wie, że wojny z Izraelem sam nie wygra, stara się wciągnąć w to resztę islamistów, być może zniszczenie meczetu będzie na jego korzyść, zatem - być może - to jest ich celowe i świadome działanie.
Zniszczenie, czy też uszkodzenie meczetu może być początkiem wojny z Izraelem nie tylko przez sam Hamas ale przez islamistów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 14, 2014 5:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
wujcio napisał(a):
Zniszczenie, czy też uszkodzenie meczetu może być początkiem wojny z Izraelem nie tylko przez sam Hamas ale przez islamistów.

A ... masz na myśli ten konkretny meczet - jakoś nie załapałam. No pewnie, to by był swoisty Big Bang! Ciekawe i chyba bardzo możliwe. Może byłby to najlepszy zapalnik globalnego konfliktu z Izraelem w świecie arabskim.

Dzisiaj znalazłam informację, że Hamas wystrzelił już kilka razy rakiety na elektrownię atomową w Dimonie. Przerażające.

http://www.prophecynewswatch.com/2014/July14/141.html

Gdyby z kilku stron padł taki skoordynowany ostrzał, to tarcza antyrakietowa nie poradziłaby sobie z wszystkimi pociskami. Aż strach myśleć.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 14, 2014 6:24 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Mama Muminka napisał(a):
A ... masz na myśli ten konkretny meczet - jakoś nie załapałam.

Tak, meczet na Wzgórzu Świątynnym. Zniszczenie jakiegoś meczetu nie spowodowałoby problemów. Dopiero zniszczenie tego meczetu http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopu%C5%82a_na_Skale
i odmowa jego odbudowy spotkałoby się z odzewem wielu muzułman, i w ten sposób Hamas wciągnąłby do wojny z Izraelem "całe" narody muzułamńskie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 14, 2014 9:35 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 02, 2013 4:50 pm
Posty: 22
W kościele Anglikańskim kobiety będą mogły zostawać biskupami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 21, 2014 9:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Czy ktoś z Was, Forumowicze, używa aplikację na iphone'a zwaną Siri (osobisty asystent)?
Wpiszcie pytanie : "Co to za dzień - 27 lipca 2014?" ! Wyglądałoby to na kiepski żart, gdyby nie moment, w którym żyjemy, bo odpowiedź brzmi: "Niedziela. Otwarcie bram Hadesu (Otchłani)." Ponoć nie tylko w angielskim ale też i w wersji hiszpańskiej. Czy ktoś próbował po polsku?

Dzień ten (i stąd hasło) to jakieś ważne święto satanistów - szczyt satanistyczny - na którym będą składanie krwawe ofiary i popełniane inne najobrzydliwsze czyny rytualne - nie będę wymieniać. Część imprez kulturalnych odbywających się w tym dniu może mieć ukryte lub jawne nawiązania do okultyzmu i satanizmu.

A oto jeden z linków:

https://www.youtube.com/watch?v=LSjJcaNa4wI

Musimy się modlić o zbroję Bożą dla samych siebie i słabszych braci, a także ochronę dla niewierzących, którzy w różny sposób mogą paść ofiarami tego wydarzenia.

Oglądam wydarzenia; bestialstwa armii ISIS w Iraku wobec chrześcijan, rzucanie zwłokami pasażerów zestrzelonego samolotu, niczym piłkami - przez separatystów - i wołam w duchu "przyjdź Panie Jezu!". :cry:

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 22, 2014 10:44 am 
Mama Muminka napisał(a):
Czy ktoś z Was, Forumowicze, używa aplikację na iphone'a zwaną Siri (osobisty asystent)?
Wpiszcie pytanie : "Co to za dzień - 27 lipca 2014?" ! Wyglądałoby to na kiepski żart, gdyby nie moment, w którym żyjemy, bo odpowiedź brzmi: "Niedziela. Otwarcie bram Hadesu (Otchłani)." Ponoć nie tylko w angielskim ale też i w wersji hiszpańskiej. Czy ktoś próbował po polsku?
Podobno to samo odpowiada Siri na zapytanie o 7 sierpnia 2013 lub 14 sierpnia 2015. To początek chińskiego miesiąca duchów (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C ... uch%C3%B3w). Programiści mieli słabe poczucie humoru. (http://www.cultofmac.com/259040/siri-pr ... ates-hell/) Nie używam ajfona i nie sprawdzę.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 3:13 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom ?
http://www.youtube.com/watch?v=BFbIF_6yHHw


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 4:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
pasowałoby raczej zapytać: "Co palestyńskie dzieci robią izraelskim żołnierzom?" :?

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL