www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 03, 2014 5:44 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxt
Cyt.
Abp Gądecki na Jasnej Górze:
Państwo i Kościół nie są tylko instytucjami żyjącymi obok siebie, swoim własnym autonomicznym życiem. To są dwie instytucje zdane na siebie. I to zdane na podobieństwo ciała i duszy. Kościół, jeśli jest autentyczny, powinien być duszą państwa, bez duchowych wartości, jakie przynosi Kościół, ciało państwa obumiera.
W kazaniu nawiązał do rocznicy uchwalenia konstytucji z 1791 roku, która unowocześniła struktury sprawowania władzy i zmieniła ustrój i "katolicyzm uznała za religię panująca".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N maja 11, 2014 8:17 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
"Dedykuję tę nagrodę wszystkim, którzy wierzą w pokój i wolność. Wiecie, kim jesteśmy. Jesteśmy jednością. Nikt i nic nas nie zatrzyma - mówiła wzruszona Conchita"-
Eurowizję wygrywa facet przerobiony na babę, w sukience, z brodą. I mówi takie słowa. Zaiste- dożyliśmy "ciekawych czasów". I jeszcze się odgraża, że ich nic nie zatrzyma...I zapewne...ma rację. Pókój? Wolność? Raczej totalny upadek.Znaki czasów...

Myślę, że cały tekst piosenki "Conchity" to groźba i jakiś manifest:
Rise like a phoenix
Budząc się w gruzach
Chodząc po szkle
Sąsiedzi mówią, że jesteśmy problematyczni
Cóż, ich czas minął
Spogląda z lustra
Nie, to nie ja
Obcy się zbliża
Kto to może być?

Nie znałbyś mnie wcale
Dziś
Wyfrunę z gasnącego światła

Powstanę niczym feniks
Z popiołów
Szukając zamiast zemsty
Kary
Zostałeś ostrzeżony
Kiedy zostanę przemieniona
Kiedy będę odrodzona
Wiesz, że powstanę jak feniks
Ale Ty jesteś moim płomieniem

Zajmij się swoimi sprawami
Zachowuj się jakbyś był wolny
Nikt nie mógł być świadkiem
Tego co mi zrobiłeś

Bo wcale byś mnie dziś nie poznał
I musisz zobaczyć
Żeby uwierzyć
Z blaknącego światła, lecę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 14, 2014 6:30 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Rodzice nie będą już mieli żadnego prawa ingerować w wychowanie dzieci( mogą sobie dzieci w "weekendy edukować"), Konstytucja nie gwarantuje prawa rodziców do wychowania zgodnie ze swoimi przekonaniami...Rodzice nie będą mieli możliwości wpływu na programy szkolne i przedszkolne, a ..."geneder nie przeszkadza" tym, którzy te porgramy mają układać. "Zaściankowych" rodziców ustawiają do pionu!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 23, 2014 11:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
“Stworzyliśmy popyt na aborcję narzucając dzieciom edukację seksualną” – przyznaje była właścicielka kliniki aborcyjnej

Katolicka strona opublikowała świadectwo byłej właścicielki kliniki aborcyjnej. Warto przeczytać. Wyraźnie widać, jakie prawdziwe przesłanki stoją za edukacją seksualną dzieci.
http://www.bibula.com/?p=74684

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 28, 2014 8:42 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 02, 2013 4:50 pm
Posty: 22
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1070799.html
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Izrael- ... 33026.html
"Bez gotówki zdrowiej, bezpieczniej i lepiej", "Świat walczy z gotówką"
Hmm...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 1:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Byłam ostatnio jako opiekun uczniów na filmie "Czarownica"(disneyowska przeróbka "Śpiącej Krolewny") i chcę się podzielić wrażeniami.
Flim w 3d, ładnie zrobiony, ale treść...Może króciutko opowiem: czarownica to śliczna wróżka, tyle, że ze skrzydłami i rogami jak u diabła(imię też ma diabelskie: Diabolina). Poznaje jako dziewczyna pewnego człowieka, chłopaka, przyjaźnią się ze sobą. Chłopak dorasta i zaczyna pragnąć władzy. W tym celu musi zdobyć rękę królewny. Żeby przypodobać się królowi postanawia zabić Diabolinę. Brakuje mu jednak odwagi i tylko obcina jej skrzydła. Diabolina się mści rzucając klątwę na królewskie dziecko, dziewczynkę- ma ukłuć się wrzecionem w wieku 16 lat i zasnąć. Obudzić ją może tylko pocałunek kogoś, kto szczerze ją kocha. Potem dziewczynka oddana jest pod opiekę innych trzech wróżek, ale z daleka czuwa nad nią Diabolina, która ją zaczyna kochać jak córkę. Ostatecznie Diabolina chce odwołać zaklęcie, ale nie może. Dziewczynka po dowiedzeniu się prawdy ucieka do ojca, ale ten ją odpycha, omamiony żądzą zabicia Czarownicy. Ostatecznie po nieudanych próbach zabicia Diaboliny, sam ginie. Dziewczyna zasypia, ale pocałunkiem budzi ją...Diabolina. Ponieważ okazuje się, że to ona "szczerze ją kocha". Komentarz na końcu: harmonię i pokój przywrócił nie ktoś, kto jest dobry lub zły, ale ktoś, kto jest i dobry, i zły- Diabolina.

Dlaczego to strzeszczam? Żeby coś pokazać. W bajkach- takich, jakie ja pamiętam- dobro to było dobro, zło to było zło. Teraz baśnie są "przeprawiane" w taki sposób, że dziecko po obejrzeniu takiej bajki nie wie tak naprawdę, kto tu był zły, kto dobry i w zasadzie trudno powiedzieć, że dobro zwyciężyło.
Natomiast postać, która pierwotnie była ukazana jako zła, teraz pokazywana jest jako dobra, lepsza od króla, choć nie pozbawiona pewnych słabości.Miałam wrażenie, ze twórcy tego filmy chcieli "wybielić diabła"( rogi Diaboliny, jej imię kojarzy się jednoznacznie), "oswoić" zło, a w efekcie nieźle namieszali dzieciom w głowach.

Jak sądzicie, mylę się?

Tu zwiastun filmu: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1-32580


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Oczywiście, że się nie mylisz.
Natomiast zastanawiam się nad stwierdzeniem
Cytuj:
Komentarz na końcu: harmonię i pokój przywrócił nie ktoś, kto jest dobry lub zły, ale ktoś, kto jest i dobry, i zły- Diabolina.

"Tradycyjny" pogląd wrażał myśl, że harmonię i pokój przywróci ktoś kto jest dobry ( nie dobry lub zły) - w domyśle, kto jest dobry, tylko Bóg.
Natomiast pogląd, że harmonię przywróci ktoś, kto jest i dobry i zły, to nic innego jak zakwestionowanie możliwości życia świętym życiem.
PS.
Filmu nie widziałem i pewnie nie zobaczę, nie moje klimaty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 8:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Owieczka dzięki za streszczenie, choć fabuła mnie zaintrygowała delikatnie to ja i tak z daleka od takich filmów.
Natomiast pytanie, w jakim wieku są dzieciaki?

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 11, 2014 8:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dzieciaki były w wieku 11-15 lat


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 10:58 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
Aż strach mieć dzieci. :/

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 6:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Widziałam tylko zwiastun i wystarczy! Jaką daleką drogę pokonał Disney od wersji "Królewny Śnieżki" z lat 50-tych, w której królewna modli się przed snem "i Panie Boże, spraw, żebym Gburek mnie polubił". Moja mała córeczka krzyknęła wtedy zachwycona: "Mamusiu! Królewna Śnieżka jest chrześcijanką!" Nie ukrywałam swojego zadowolenia, choć kombinacja głupawa - bo tu magia (które przywraca dobro) a tu Bóg (który jest nieobecny). A teraz dzieci mogą oglądać żeńskie wcielenie Bafometa, który oczywiście pomaga - jak najbardziej.

Jakiś czas temu widziałam zwiastun innej, również totalnie mrocznej wersji o królewnie Śnieżce "Królewna Śnieżka i łowca". Też mi wystarczyło. Jak w każdej dziedzinie i tu też, czyli w świecie dziecięcej wyobraźni dokonuje się przedefiniowanie pojęć, ba, nawet całkowite wywrócenie wszystkiego do góry nogami. Dzieci również są przygotowywane na przyjęcie antychrysta :cry:

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 7:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Takie filmy są nie tylko dla dzieci. Moja znajoma jest tak urzeczona (hmm) tym filmem, że aż podzieliła się zachwytem na Facebooku. Że piękny. O bardzo profesjonalnie i wciągająco robionych serialach typu "Dexter" (bohter seryjny morderca) czy "Breaking Bed" (handlarz narkotykami), gdzie dobro i zło są wymieszane i niejednoznaczne, tylko wspomnę. Młodzież (ta koło 30tki też :)) tym żyje.
Mi wystarczająco w czasach młodości Beverly Hills namieszało w głowie :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 12, 2014 8:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
Izrael pracuje nad "rozwojem turystyki":

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4529558,00.html

The goal is to have more events of the LGBT community during the year which will allow Tel Aviv to maintain its status in the world." Tel Aviv has been named recently as one of the most gay-friendly cities in the world by online magazine Business Insider, as well as one of the "14 places you should plan to visit In 2014."

Celem jest organizowanie coraz większej ilości imprez społeczności LGBT w ciągu roku, dzięki czemu Tel Aviv utrzyma swój status na świecie. Tel Aviv ostatnio został okrzyknięty przez magazyn Internetowy "Business Insider" jednym z najbardziej przyjaznym gejom miast na świecie a także jednym z "czternastu miejsc, które warto odwiedzić w roku 2014.".

Przykro mi na to patrzeć, a co dopiero YHVH...

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N cze 15, 2014 8:14 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
http://prawy.pl/portal_aktual/z-kraju/2 ... kot-i-tusk
Rząd po cichu chce wprowadzić edukację seksualną w przedszkolach i szkole od września:( zaczynam się cieszyć, że moje córki niedługo opuszczą mury szkolne i że nie mogłam mieć więcej dzieci..... :(
Czytałam ten program- założenia są po prostu z piekła rodem. Dzieci będą uczone, że aborcja jest czymś dobrym, że inne związki poza małżeństwem są OK i są innym "modelem rodziny" w ramach- a jakże- nowej tolerancji... :( Na lekcjach będą instruktaże...różnych rzeczy, bo to aż wstyd powtarzać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 17, 2014 9:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Też słyszałam o tym programie - ale aż mi się nie chciało wierzyć, że to już wpełza ... Tempo zmian ekspresowe. Podobnie jak Ty, Owieczko, od dawna się cieszę z braku małych dzieci ( i chyba wnuków także) :(.

A tak z innej beczki - dzisiaj przeczytałam wypowiedź papieża F. na temat nadchodzącego kryzysu. Pisze o tym, jakby wszystko było już zaplanowane. Kryzys i III Wojna światowa .... brrrr. Oj, ciężko się nie wygadać ...

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/papie ... ski-upadku

http://www.inquisitr.com/1298546/pope-f ... -collapse/

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL