www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 11:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 27, 2019 11:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
https://www.o2.pl/artykul/zaklad-pogrze ... 895973505a

Czyżby fake...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 28, 2019 4:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Lokalne media piszą, że żadna kostnica w Johannesburgu nie miała informacji o rzekomo zmarłym mężczyźnie."

https://www.tvn24.pl/ciekawostki-michal ... 13467.html

Rzeczywiście, lokalne media zaczynają pisać, że sam kościół tego gościa plącze się mocno w zeznaniach na temat "wskrzeszenia".

https://www.sowetanlive.co.za/news/sout ... n-arrival/
https://www.zimlive.com/2019/02/26/luka ... -the-time/

Tak czy owak o ile pamiętam, to przeważnie wskrzeszenia opisane w Biblii odbywały się po wyproszeniu tłumu z pomieszczenia, a nie po zaproszeniu tłumu do pomieszczenia. W pozostałych przypadkach (Łazarz, Eutychus) nikt nie robił z nich widowiska.

"A wszedłszy, rzekł im: Czemu czynicie zgiełk i płaczecie? Dziecię nie umarło, ale śpi. I wyśmiali go. Ale On, usunąwszy wszystkich, wziął z sobą ojca i matkę dziecięcia i tych, którzy z nim byli, i wszedł tam, gdzie leżało dziecię. I ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł jej: Talita kumi! Co znaczy: Dziewczynko, mówię ci, wstań. I zaraz dziewczynka wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I wpadli w wielkie osłupienie i zachwyt. I przykazał im usilnie, aby się o tym nikt nie dowiedział. I powiedział, aby jej dano jeść" [Mar. 5:39-43]

"Wybrał się tedy Piotr i poszedł z nimi; a gdy przyszedł, zaprowadzili go do sali na piętrze; i obstąpiły go wszystkie wdowy, płacząc i pokazując suknie i płaszcze, które robiła Dorkas, gdy była z nimi. A Piotr, usunąwszy wszystkich, padł na kolana i modlił się; potem zwrócił się do ciała i rzekł: Tabito, wstań! Ona zaś otworzyła oczy swoje i, ujrzawszy Piotra, usiadła. A on podaj jej rękę i podniósł ją; przywoławszy zaś świętych i wdowy, pokazał ją żywą" [Dz. Ap. 9:39-41]

No i z pewnością nie było takich kombinacji, do jakich przyznają się teraz sami członkowie tego kościoła. Ja wierzę w cuda, ale takie sytuacje tylko kompromitują Ewangelię. Pomijam luksusowy styl życia pastora, bo już to powinno dać do myślenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 04, 2019 4:26 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Inwigilacja w Chinach. 20 mln ludzi zakazano podróży, bo zabrakło im "punktów społecznych".
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... raklo.html
PS.
Jestem ciekaw ile pkt. ujemnych jest za chodzenie do kościoła.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 27, 2019 11:08 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 08, 2016 9:13 pm
Posty: 24
https://kresy.pl/wydarzenia/ikea-w-pols ... ania-lgbt/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 28, 2019 3:44 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Anusia napisał(a):
https://kresy.pl/wydarzenia/ikea-w-polsce-zwolnila-sprzedawce-za-cytowanie-biblii-przy-argumentowaniu-sprzeciwu-wobec-promowania-lgbt/

W uzupełnieniu powyższej informacji:
Z urzędu do wyjaśnienia sprawę podjął Rzecznik Praw Obywatelskich. Przypomina on, że zgodnie z Kodeksem pracy pracodawca ma obowiązek przeciwdziałać dyskryminacji w zatrudnianiu, oraz wpływać na kształtowanie w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego. Podejmowanie działań mających na celu pokreślenie potrzeby poszanowania godności każdego bez względu na różne cechy osobiste, należy uznać za wyraz dążenia do realizacji tych zobowiązań – wskazuje Rzecznik.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 28, 2019 5:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
KZ zmienił prawo wewnętrzne. Od 27.09.2019 kobiety mogą pełnić funkcję pastora pomocniczego - Źródło: Blog "Żona Biskupa"

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 28, 2019 7:09 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Myślę, że należy przeczytać to co napisała Żona Biskupa, w linku który podałeś https://www.facebook.com/zona.biskupa/p ... =3&theater cyt. skrót:
" … 1 głos przeważył …";
" Jako kobieta oraz żona Biskupa Kościoła Zielnonoświątkowego jestem przeszczęśliwa. Jestem dumna z mojego kościoła. Jestem dumna, że podejmujemy odważne decyzje, które będą przyczyniać się do rozwoju kościoła. Dumna, że wielu duchownych KZ docenia rolę kobiet i jest gotowych oficjalnie to uznać, umożliwiając niektórym z nich objęcie służby pastora pomocniczego, czyli pełnoprawnej partnerki w służbie.";
"Wszystkich zaniepokojonych tą ewolucją pragnę uspokoić, zachęcając do szczerej odpowiedzi na pytanie, czy kobiety generalnie budują i wspierają kościół, czy go niszczą. ";
" PS. Będę usuwać lub blokować hejt, jeśli takowy wystąpi.".

Czy moje pytanie, o uzasadnienie wyboru kobiet na starszych ( biskupów) w zborze, które to uzasadnienia oczekuję na podstawie Pisma, jest już hejtem, czy jeszcze nie ?

Swoją drogą, warto też przeczytać, co Żona Biskupa pisze o sobie cyt. :
Jestem żoną Biskupa Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. Mamą dwóch młodych mężczyzn oraz buldoga francuskiego. Doktorem nauk społecznych. Wykładowczynią na Uniwersytecie Warszawskim. Autorką książki o myśleniu krytycznym. Siostrą wybitnego pianisty jazzowego. Miłośniczką dobrej muzyki i podróży. Zwiedziłam, wraz z mężem i synami, pół świata. Fascynują mnie obce kultury i ludzie ze wszystkich kręgów kulturowych. Wierzę, że miłość do innych i do „obcych” ma moc zmieniania życia (ich życia, naszego życia) oraz całego świata.
Jestem też, a może przede wszystkim, naśladowczynią Jezusa Chrystusa. Człowiekiem wierzącym w Stwórcę Wszechświata – Boga Jahwe, który posłał Jezusa na Ziemię. Posłał Go po to, by dać mi i Tobie zbawienie.
ZAPRASZAM DO DUCHOWEJ PODRÓŻY WRAZ ZE MNĄ.
Dokąd się udajemy?
Bliżej Boga (źródła życia, światłości, miłości i dobra), bliżej Jezusa (niesamowicie kochającego Mistrza i Zbawiciela), bliżej Ducha Świętego (Pocieszyciela, Przewodnika i Doradcy), bliżej drugiego człowieka...
Po co?
By uczynić nasz świat i życie innych ludzi choć trochę lepszym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 30, 2019 1:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Czy moje pytanie, o uzasadnienie wyboru kobiet na starszych ( biskupów) w zborze, które to uzasadnienia oczekuję na podstawie Pisma, jest już hejtem, czy jeszcze nie?
Jeszcze nie. Ale spróbuj, to zobaczysz jaki zakres ma definicja hejtu zdaniem autorki bloga.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/hejt.html

Żona Biskupa napisał(a):
Wszystkich zaniepokojonych tą ewolucją pragnę uspokoić, zachęcając do szczerej odpowiedzi na pytanie, czy kobiety generalnie budują i wspierają kościół, czy go niszczą
Generalnie, to nieposłuszeństwo Słowu Bożemu niszczy kościół. Sam byłbym ciekaw "uspokajającej" odpowiedzi Żony Biskupa na tak postawione przez Ciebie pytanie.

Stosowanie określenia "pomocniczy" zupełnie nic nie zmienia. To chyba gorzej, bo pastorów pomocniczych w ogóle w Biblii znaleźć się nie da. Wygląda to na zabieg łagodzący, żeby było łatwiej przełknąć wprowadzenie do kościołów przywództwa kobiet jako powszechną regułę.

W razie czego, dawaj znać na bieżąco, jak się sytuacja rozwija.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 30, 2019 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Postanowiłem wyeksponować ten wątek w dziale Problemy Kościoła Powszechnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 30, 2019 4:24 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
Sam byłbym ciekaw "uspokajającej" odpowiedzi Żony Biskupa na tak postawione przez Ciebie pytanie.
Niestety raczej nie ma szans, bo o ile strona Żony biskupa jest do zobaczenia https://www.facebook.com/zona.biskupa/?epa=SEARCH_BOX to ww. link z interesującym nas tematem został usunięty ( było dość dużo wpisów, ale niestety, pochwalnych dla decyzji :( gratulacje złożył też Bogdan Olechnowicz ).
Tak prawdę mówiąc nie oczekiwałbym odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 23, 2019 6:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Nawet nie wiem, jak to skomentować. Komentarze czytelników artykułu mówią same za siebie :(

https://www.o2.pl/artykul/dziecko-ma-zm ... WS4hycajrQ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 23, 2019 10:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Żal mi tych oszukanych i zwiedzionych rodziców. Równie bardzo dziwi mnie zbiórka pieniężna
 "Śmierć Olive Alayne stwierdzono w sobotę 14 grudnia, po tym jak kilkanaście godzin wcześniej rodzice dziewczynki, Andrew i Kalley Heiligenthal, zawieźli ją do szpitala z powodu problemów z oddychaniem. Na miejscu lekarze stwierdzili zgon dziecka. Jego przyczyny wciąż nie są jasne." Ja rozumiem, np zwrot kosztów leczenia, te są wysokie w USA ale tu wynika że to nagły przypadek i nie odratowali jej. Za parę dni wszystko ucichnie... Pozostanie tylko żal i pewien niesmak...

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 01, 2020 4:21 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Poniżej link do artykułu dotyczącego Chin, gdzie w 2020 roku ma zostać wdrożony w „dojrzałej” formie tzw. system zaufania społecznego, który pozwoli władzom na bezprecedensową kontrolę nad ponad miliardem ludzi oraz tysiącami spółek.
Nie ma nic o wierze, ale widać, jak władze mogą już w tej chwili kontrolować "niepokornych" :(
https://cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy ... r_redirect


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 02, 2020 10:16 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
//


Ostatnio edytowano N lut 09, 2020 1:25 pm przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 03, 2020 2:52 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Cytuj:
Nigdy nie widzieliście takiego... nabożeństwa. Warszawska pastor pokazała "Boże tsunami"

Tija sa! Kija si tito! Hara nara! Uderzenie fali ducha! Boże tsunami! Nawałnica z nieba! - krążące po internecie kontrowersyjne nagranie zbiorowej ekstazy podczas nabożeństwa Kościoła Chwały w Warszawie zadziwia nawet ateistów. Tak właśnie wygląda prawdziwe uwielbienie Boga - tłumaczą przedstawiciele wspólnoty.

Nieznana dotąd szerzej wspólnota religijna Kościół Chwały w Warszawie prawdopodobnie mierzy się z największym wyzwaniem od czasu swojego powstania. Niezamierzoną popularność przyniosła im relacja z jednego z niedzielnych nabożeństw. Relacja wideo krąży w mediach społecznościowych, prowokując komentarze o religijnym szale.

Nie było to katolickie murmurando, ale ogień w oczach i głos jak grzmot. - Uderzenie fali ducha! Modlimy się mocno w językach! Ograniczenia są łamane! Jeśli ciebie to nie kosztuje, to znaczy, że twoje ciało i dusza nie są złamane! To musi cię kosztować! W imieniu Jezusa, wyjście na wysoką górę. Ruch z nieba! Boże tsunami!- w ten sposób pastor Urszula Podżorska zagrzewa do mocniejszego uwielbienia Boga. Część modlitwy odbywała się prawdopodobnie w języku aramejskim.

(...)

Nieprzypadkowo w głównej roli pojawia się na scenie pastor Urszula Podżorska. - Na podstawie Pisma Św., a nie średniowiecznych doktryn kościoła umożliwiamy kobietom pełnienie duchowej posługi. Jak miało to miejsce w nowotestamentowym kościele I wieku naszej ery. Zresztą staje się powoli normą także w niektórych historycznych kościołach - tłumaczy dalej Anna Brzezińska.

Kościół chwały łączy uwielbienie Boga z elementami coachingu i rozwoju osobistego."Poprzez kościół będzie wylewała się gwałtowna i potężna fala (...). Ta rzeka będzie jak tsunami, niosąca wielorakie działanie Boże, którego cechą charakterystyczną będzie totalne zwycięstwo Jezusa na krzyżu. Dotknie swoim działaniem każdej dziedziny naszego życia. (...) będzie totalne przełamanie finansowe i błogosławieństwo."


https://wiadomosci.wp.pl/nigdy-nie-widz ... 643571329a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL