www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Wt maja 28, 2024 10:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 03, 2018 8:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
north napisał(a):
Proszę o chwilę cierpliwości, odpiszę jak będę przy komputerze, bo na telefonie zetrę sobie opuszki ;)

To taka daleka ta twoja droga do komputera? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 04, 2018 6:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
Przepraszam, ale w pracy nie mogę pisać, a jak wracam to od tygodnia nie włączałem komputera w domu. Postaram się napisać w czwartek lub sobotę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 04, 2018 6:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Ok, ale nie rób sobie stresu. To nie jest pilne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 05, 2018 6:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
Aktualnie jest stosowanych kilka rodzajów rfid (dla uproszczenia identyfikatory zbliżeniowe), ale dominują dwa standardy - unique na częstotliwość 125 khz oraz mifare na częstotliwość 13,56 Mhz (bardzo podobne do używanego w telefonach nfc). Zasada działania chipa jest prosta - polega na zjawisku indukcji - w tym przypadku identyfikator(chip) jest zasilany przez pole magnetyczne o częstotliwości 125 kHz, które powoduje włączenie chipa i odesłanie jego numeru (w standardzie unique) - można to przyrównać do tatuażu/naklejki z numerkiem który do czegoś nas uprawnia - jest podawana jedna niezmienna informacja - z reguły ciąg 12 cyfr (bajtów) w standardzie szesnastkowym. Zasięg tego standardu - max 2 m, czas odczytu ok 1/20 sekundy.

Inaczej się ma sprawa ze standardem mifare 13,56 MHz , tu oprócz numeru karty możemy na kartę zapisywać w sposób zaszyfrowany 16 (standard 1k) lub 64 (standard 4k) sektorów zawierających po 4 - 32 bajtowe bloki (oprócz bloku pierwszego o numerze 0 zawierającym numer karty, ten możemy zapisywać tylko w specjalnych chińskich klonach nazywanych magic card). Czyli w tych kartach możemy zapisywać i odczytywać różne informacje np. numer szafki na basenie, godzinę wejścia , uprawnienia wejścia do sauny itp. Zasięg - max 30-50 cm (ale to max z reguły 5-10 cm) czas odczytu w zależności od ilości danych od 1/20 do nawet sekundy.


Dlaczego wg mnie nie jest to znamię bestii ???

Po pierwsze, za prymitywne i za mały zasięg, aktualnie są wyprodukowane chipy które można namierzyć i zlokalizować przy użyciu specjalnych anten z odległości kilkunastu kilometrów, nie widziałem ich na własne oczy, ale z informacji które mam , taka produkcja się odbyła (o ile się nie mylę na zlecenie NATO) i technicznie jest to jak najbardziej możliwe... Więc te chipy byłyby bardziej użyteczne do kontroli ludzi.

Po drugie, dziś ich wszczepienie , co dla wygody robią nie którzy ludzie, nie wymaga żadnych deklaracji religijnych czy poddania.

Po trzecie, jak już pisałem wcześniej , uważam że wszczepienie chipów, jeżeli one będą znamieniem bestii, będzie możliwe pod warunkiem dodatkowych korzyści dla osoby która go nosi - czyli np chip na ręce wzmacnia siłę, chip na czole powiększa pamięć lub zdolności matematyczne albo przetwarzania obrazu - ale to jest moja teoria...

PS mój pies ma chipa identyfikacyjnego i czasami ma trochę z bestii ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 05, 2018 6:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
north napisał(a):
Dlaczego wg mnie nie jest to znamię bestii

Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 07, 2018 3:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
http://portalpoprostu.pl/pastor-zielono ... gurodzice/

Aż trudno uwierzyć... :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 10, 2018 12:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Owieczka napisał(a):
Aż trudno uwierzyć... :(
Chciałbym zwrócić uwagę na mały szczegół. Występ jest z 2015 roku, a artykuł z 2018. Członkiem NRK został w 2016 roku. Więc chyba w nagrodę. :)
Niestety to już patologia. Ostatnio dowiedziałem się, że dzisiejsi chrześcijanie muszą podchodzić do wszystkich z miłością, a nie tak, jak to robili w dawnych wiekach: kolonizowali, nawracali siłą, nieśli biblię z mieczem, przyczyniając sie do zagłady kultur i narodów.
Czy w to również trudno uwierzyć? To proszę posłuchać nauczania kolejnego pastora KZ Mariusza Muszczyńskiego, który bierze udział w cyklicznej ramówce o nazwie "Echo Ekumenii": http://doxa.fm/audycja/27-05-2018-mt-28-16-20/
Jakoś nie współgra mi to z tym, co mówi Krzysztof Dubis w kazaniu z 22.04.2018 "Mówię wam, moim przyjaciołom"(9:30) - http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multimediaa/kazania-z-ulicy-prostej/117-kazania-z-2018
Jak to pogodzić? Jeden nauczyciel mówi, że chrześcijanie w wiekach średnich mordowali, a drugi, że byli mordowani. :?:

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 10, 2018 6:16 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Renegat napisał(a):
Jak to pogodzić? Jeden nauczyciel mówi, że chrześcijanie w wiekach średnich mordowali, a drugi, że byli mordowani.
Ludzie, którzy podawali się za chrześcijan (a w rzeczywistości nimi nie byli) mordowali , a ci którzy byli chrześcijanami byli mordowani. Zwracam uwagę na słowo "mordowali".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 11, 2018 10:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Renegat napisał(a):
Jak to pogodzić? Jeden nauczyciel mówi, że chrześcijanie w wiekach średnich mordowali, a drugi, że byli mordowani. :?:

Żyjemy w trudnych czasach. Jesteśmy świadkami ekumenicznych spotkań, na których pastorzy wspólnot ewangelicznych modlą się razem z księżmi Rzymskokatolickimi, uważając ich za prawdziwie wierzących. Najwyraźniej ci ewangeliczni pasterze już nie rozpoznają, kto jest owcą (człowiekiem narodzonym na nowo), a kto wilkiem w owczej skórze, skoro modlą się razem z wilkami. Tylko jak taki pasterz ma uważać na trzodę? Przed kim ma ją strzec, skoro nie umie on odróżnić owcy od wilka? Dlatego wpuści on wilka przebranego za owcę - i to bez zmrużenia oka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 06, 2018 7:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Chiny wprowadzają ciekawy system. Tworzy on wirtualne konta wszystkich mieszkańców miast, śledzi ich za pomocą kamer, sprawdza co robią i przyznaje im punkty za ich zachowanie. Jak podpadasz władzy, to dostajesz kary, jak ograniczenie możliwości podróżowania, a jak masz dużo punktów, to masz przywileje.

Oficjalne informacje:
https://www.theguardian.com/world/2018/ ... overeignty
https://en.wikipedia.org/wiki/Social_Credit_System

Krótki film o tym zjawisku:
https://www.facebook.com/abcnews.au/vid ... 802945830/

Ciekawe jak punktowane jest uczęszczanie na spotkania kościoła...

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 19, 2018 3:22 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cyt. "
Trudno w to uwierzyć, ale 21 października, w dniu wyborów, katolicy podczas nabożeństwa usłyszą nazwę rządzącej partii. Słowa "Pan miłuje prawo i sprawiedliwość" padną z ust księży, ponieważ kalendarz liturgiczni przewiduje tego dnia Psalm 33. Możemy w nim przeczytać:
Bo słowo Pana jest prawe,
a każde Jego dzieło niezawodne.
On miłuje prawo i sprawiedliwość:
ziemia jest pełna łaskawości Pańskiej.
Ks. Dominik Ostrowski, prof. Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wyjaśnia w rozmowie z Polsat News, że jest to zbieg okoliczności. - Wyrażenie "prawo i sprawiedliwość" z Psalmu 33 nie jest w Biblii aluzją do nazw własnych, ale wyrazem idei biblijnej wyrażonej w jęz. łacińskim jako "iustitia et iudicium" - mówi duchowny. To nie pierwszy tego typu przypadek. 6 sierpnia 2015 r., czyli w dniu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta, wierni mogli usłyszeć słowa "Prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu". "

Zródło : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxMMtImg3


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2019 2:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No i wszystko się posuwa w kierunku dobrze nam znanym z Biblii:

https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/dowody ... 83550.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2019 9:54 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Apple usunął aplikację organizacji religijnej.
Cyt. " Według krytyków, dostępna w App Store aplikacja Living Hope Ministries promowała nietolerancję w stosunku do mniejszości seksualnych."

"LHM głosi skoncentrowany na Chrystusie, biblijny światopogląd seksualnej ekspresji zakorzeniony w jednym mężczyźnie i jednej kobiecie w zaangażowanym, monogamicznym, heteroseksualnym małżeństwie na całe życie
".
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,243 ... =BoxOpLink


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 09, 2019 10:51 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Wspólna deklaracja Papieża i wielkiego imama Al-Azhar - https://religie.wiara.pl/doc/5328157.Ws ... a-Al-Azhar
Cyt. " Pluralizm i różnorodność religii, koloru, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej Woli Boga.".

Ja rozumiem, że Bóg dopuszcza w tej chwili istnienie różnych religii, ale że to jest wolą Bożą :shock: ( chyba, że to kwestia tłumaczenia).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 21, 2019 8:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Komiks o powtórnym przyjściu Jezusa .

Bóg przedstawiony jest jako rozczarowany pierwszym przyjściem Jezusa i tym ,że spowodował jego ukrzyżowanie. Posyła swego syna znów na ziemię, aby

uczył się od Sun-Mana superbohatera.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kont ... n-na-calym


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 524 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL