www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 02, 2024 10:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 8:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
czyli łatwiej usunąć filmy niż dopisać jedno zdanie z jakiej stronki (lokalizacji) pochodzi ?

Pięknie. I nadal twierdzisz, że zależy Ci aby ten materiał dotarł do jak najszerszej liczby osób ?
Ja powoli zaczynam w to wątpić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 10:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Witam ponownie wszystkich uczestników dyskusji.

Jeśli chodzi o prawa autorskie, to są to prawa autorskie do polskiej wersji językowej a nie filmu jako takiego. Do niego prawa autorskie ma producent, który robi sobie z nimi co chce.
Procedura nabycia praw autorskich do polskiej wersji językowej wygląda tak, że uzyskuję wcześniej od producenta filmu (który ma do niego prawa) zgodę na wykonanie polskiej ścieżki dźwiękowej do takiego filmu. Pracę nad wykonaniem takiej ścieżki i zgrania jej z filmem zlecam na podstawie umowy tłumaczowi. Po wykonaniu przez niego pracy i powstaniu ścieżki dźwiękowej, będącej jego dziełem, wniesieniu przeze mnie opłaty za to zlecenie staję się właścicielem dzieła czyli polskiej ścieżki dźwiękowej filmu. Następnie na podstawie umowy o przeniesienie praw autorskich nabywam je od tłumacza. W ten prosty sposób nabywam prawo copyright do polskiej ścieżki dźwiękowej filmu.
Taką procedurę stosuję przy każdym filmie umieszczonym na Tiqvie. Mamy, jako redakcja, pisemną zgodę autorów na wszystko, co umieszczam na naszej stronie, która powstała z inicjatywy grupy osób, dla których kwestia praw autorskich jest ważna i traktowana bardzo poważnie.

Przeszukałem moją mejlową korespondencję z Przemkiem Owczarskim. Nie znalazłem w niej informacji, że pozwalam na rozpowszechnianie przez niego wszystkich materiałów ze strony Tiqva w internecie.

Cieszę się, że filmy z Tiqvy są cenione przez innych i cieszę się, że są rozpowszechniane przez innych. Pragnę jednocześnie, żeby osoby te propagowały również stronę http://www.tiqva.pl . Zapytanie o zgodę traktuję jako zwykłą grzeczność. Jesteśmy świadectwem dla niewierzących w wszystkim co robimy, w tym też. Jako współprowadzący nigdy nie zabraniałbym rozpowszechniania materiałów z Tiqvy, jeśli nie było to ze szkodą dla strony i nie wiązało się z utratą reputacji. Choć i w takich przypadkach nie poszedłbym do sądu a powierzył sprawę Panu.

Dziś dostałem mejla z informacją od Przemka Owczarskiego, że usunął filmy z Tiqvy ze swojego kanału. Dziwi mnie to Przemku, bo mogłeś przecież zostawić je i z grzeczności wkleić jedynie link do strony Tiqva pod filmem. Ani razu nie kazałem Ci usuwać filmów z kanału. Zależy mi na tym, żeby jak najwięcej ludzi je obejrzało, ale zależy mi również na tym, żeby jak najwięcej osób weszło na stronę Tiqva, bo oprócz filmów jest tam wiele innych wartościowych materiałów. Dlatego skoro propagowałeś filmy z Tiqvy mogłeś konsekwentnie propagować również samą stronę. Wybrałeś usunięcie filmów, twoja sprawa.

Jeśli chodzi o Szymona Matusiaka, to dziś z nim rozmawiałem i powiedział mi, że nie wyraził zgody na umieszczenie filmu „W imieniu Jehowy- Zrozumieć Świadków Jehowy” na kanale Przemka Owczarskiego. Powiedział mi, że Przemek umieścił tam ten film i po fakcie poinformował go, że to zrobił. To zmienia całkowicie obraz sytuacji. Jeśli ktoś chciałby potwierdzić te informacje, to może napisać do Szymona i on chętnie odpowie.

Pozdrawiam,
Dariusz Parfienowicz

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 12:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
Jeśli chodzi o film „W imieniu Jehowy” to zamieściłem go jako pierwszy na YT, a dostałem go od brata Szymona, tak się składa, że mocno działam wśród ŚJ, Szymon o tym wie, nie raz mnie wspierał radami itd. i podrzucał materiały, które mogę bezpłatnie rozpowszechniać w sieci i nie tylko. Cel oczywiście ten sam, dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Ja zawsze pytam, nigdy nie robię nic samowolnie, mam całą masę filmów, które bardzo chętnie bym wrzucił do sieci, ale nie mogę więc tego nie robię, proste.

Poszukiwacz Prawdy napisał(a):
Jeśli chodzi o Szymona Matusiaka, to dziś z nim rozmawiałem i powiedział mi, że nie wyraził zgody na umieszczenie filmu „W imieniu Jehowy- Zrozumieć Świadków Jehowy” na kanale Przemka Owczarskiego. Powiedział mi, że Przemek umieścił tam ten film i po fakcie poinformował go, że to zrobił. To zmienia całkowicie obraz sytuacji. Jeśli ktoś chciałby potwierdzić te informacje, to może napisać do Szymona i on chętnie odpowie.
Hm, jak to napisał Offczyk:

"A swoją drogą, temat się ciekawie rozwija. Jak w powieści przygodowej, dochodzą nowe fakty, a akcja skręca niespodziewanie w różne strony".

To zaczyna już przypominać powieść detektywistyczną... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 19, 2013 12:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
No tak...Ja sama zmieniałam zdanie w tej sprawie chyba ze trzy razy...Poszukiwaczu prawdy- bardzo dobre, wyczerpujące wyjaśnienie.

Hardi, byłabym bezgranicznie zbudowana, gdybyś zamieścił te filmy z powrotem, z adnotacją skąd pochodzą i gdyby cały wątek zakończył się "podaniem ręki na znak braterstwa", zamiast trzaśnięciem drzwiami, bo byłoby to nie tylko dobrym świadectwem dla wszystkich czytelników o wszystkich poglądach, ale znakomitą reklamą dla filmów. (Reklama już jest notabene :) )

A najbardziej się cieszę, że dowiedziałam się przy okazji, że istnieje taka osoba jak brat Szymon Matusiak i jego wykłady o Świadkach. Jestem pod ich ogromnym wrażeniem.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL