www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt maja 03, 2024 8:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: cisza
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 11:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
czy hakerzy zaatakowali UP ?
jakaś cisza, nikt nic nie pisze, cztery dni bez wpisu. aż się trochę martwię.

a może wszystko co miało być napisane - już zostało napisane ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 1:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Spokojnie. :D Zauważyłem, że tak bywa. Kilka dni przerwy, a potem znowu coś się dzieje. Chyba lepsze to, niż "bicie piany" tylko po to, żeby coś napisać, jak na wielu innych forach...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Też mnie zastanawia, że wierzący na UP tak mało mają do powiedzenia. Chcę powiedzieć, że mnie na przykład brakuje ostatnio wpisów o charakterze budującym, wzmacniającym i ogólnie oddającym na bieżąco chwałę naszemu cudownemu Panu Jezusowi. Brakuje dzielenia się dobrymi, szczerymi świadectwami (niekoniecznie z happy-endem ale być może za to z jakąś nauką), przemyśleniami na temat Słowa czy rozważania w biblijnym kontekście prawdziwych - a nie wydumanych - problemów Obawiam się niestety, że najwięcej ognia i zapału do dyskusji pojawia się w wyniku krytyki (często bardzo potrzebnej, owszem) lub kontrowersji wokół jakiejś postaci :( . To zły znak.

Gdzie jest żywa woda? Spłynęła razem z ostatnimi nawałnicami?

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 2:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Czasami tak jest że i cisza jest potrzebna(na jakiś czas)
Mi Pan ofiarował ostatnio dużo czasu na czytanie Jego Słowa i moge trochę pobyć z Nim w samotności szukając Go.
Nie dawno wróciła siostra w wierze z Polski którą poprosiłem o jedną przysługę. Dowiedziałem się że będzie w okolicach Oświęcimia skąd poniekąd pochodze
(mieszkaliśmy 7 kilometrów od Oświęcimia)
Jako dzieci(ja i mój brat) mieliśmy styczność z pewną kobietą, znajomą mojej mamy której twarz promieniała gdy opowiadała nam o Bogu, widać było że jej zależało abyśmy poznali Jezusa.
Wtedy tego nie rozumiałem lecz z czasem Bóg zaczał przypominać o niej. Kontakt między nią a rodzicami się urwał. Poprosiłem siostrę w Panu czy mogłaby popytać w Oświęcimiu czy ktoś zna tą osobę.O dziwo pamiętałem jej imię i nazwisko. Tydzień temu siostra przyjechała i opowiedziała mi że czas w Polsce był bardzo owocny. Odwiedziły mnóstwo zborów w tym jeden(może więcej niż jeden) w Oświęcimiu. Zapytała siostry tego zboru czy nie znają tej osoby, okazało się, że należy właśnie do tego zboru lecz w ten dzień jej nie było. Siostra przekazała kartke na której napisała że ja i brat należymy do Pana i że pozdrawiamy. Wiem że modliła się o nas a Pan wysłuchuje modlitw!
Jakoś tak jest że mało się dzielimy naszymi świadectwami(sam widze po sobie) a jestem pewien że każdy z nas mógłby wymienić wiele świadectw w których nasz wspaniały Bóg prowadzi/ł nas zmieniając myślenie i czyny. Dając nam tak dużo, wyciągając wielu z ciemności.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 3:31 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
A mnie to trochę odpowiada, że taka "cisza". Niestety tyle jest do zrobienia, praca, dom, rodzina, modlitwa, czytanie Biblii, że człowiek nie ma czasu na zajmowanie się problemami, które nie mają znaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 4:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Spotkałam się już gdzieś ze zdaniem, że kto ma prawdziwe rzeczy do zrobienia, ten się mniej udziela wirtualnie :) Co jakiś czas pewnie porywa nas nurt realu i tak to już jest...A czasami warto poczekać -choćby i w ciszy- aż się będzie miało prawdziwe rzeczy do powiedzenia. Jedno i drugie jest mi znane.

A wy, drodzy zasmuceni ciszą- czemu nic nie pisaliście? ;)

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 4:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Obecna :D .Żaglądam.Ale dzięki Bogu w realnym świecie pracy moc.Odrobimy zaległości w jesienne wieczory.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 7:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
kristina napisał(a):
Obecna :D
...


Ja również :) Jestem z Wami codziennie. Obecny duchem i ciałem :) Taki mruk tylko ze mnie, bo wolę więcej czytać niż nawijać :wink:
Mam problem z czymś, to piszę do wujcia google - dodaję ulica prosta forum i bach - jest już debata :) ( rzadko kiedy jest tak, że jak czegoś do sprawdzenia szukam, to tu nie ma :lol: Czytanie - Biblia w dłoń i sprawdzanie - czy aby tak się sprawy mają :)
tak to ze mną tu wygląda (pomyślałem sobie, że i ja teraz coś odpiszę, bo może to kogoś zainteresuje hehe)

Trzymajcie się wszyscy. Pozdrawiam w Panu Jezusie Chrystusie.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 7:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
szelka napisał(a):
A wy, drodzy zasmuceni ciszą- czemu nic nie pisaliście? ;)

Jeśli chodzi o mnie, to raczej jestem stałym "czytaczem", ale nie "pisaczem", (choć jak patrzę na mój licznik postów, który już prawie dobija do setki, to sam się dziwię, że tyle napisałem) ;) No czasem może jeszcze skasuję jakieś stare ogłoszenie w dziale ogłoszeń i tyle... Ale jak już zostałem wywołany do tablicy to zacytuję dwa fragmenciki, które mnie ostatnio mocno "walcują"

1. z listu do Rzymian: Abraham zaufał Bogu, który... OŻYWIA umarłych i ...TO CZEGO NIE MA POWOŁUJE DO BYTU !! Och niesamowity jest nasz Pan! Nikt mu nie dorówna!

2. z Izajasza: zagłada jest postanowiona, zgodnie z pełnią SPRAWIEDLIWOŚCI - to też mnie uczy tego jaki jest mój Pan - to bynajmniej nie staruszek z demencją, który wszystkich ostatecznie przygarnie litościwie do siebie, ale wyleje swój gniew, a dla tych którzy nie chcieli/chcą GO SŁUCHAĆ nie będzie przelewek, oj będzie krwawo... :( Dlatego chwała mu, że jeszcze okazuje dobroć i cierpliwość i jeszcze można się do Niego nawrócić !!

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Śr cze 12, 2013 8:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
szelka napisał(a):
A wy, drodzy zasmuceni ciszą- czemu nic nie pisaliście? ;)

No, ja pisuję od czasu do czasu, ale tak głupio samej występować. Albo sobie samemu odpowiadać (to już by trąciło niezdrowo bardzo!) :lol:
Off_czyk napisał(a):
Jeśli chodzi o mnie, to raczej jestem stałym "czytaczem", ale nie "pisaczem"

No to nie bądź, miły bracie. Bądź pisaczem, tym bardziej, że sam zagrzewasz do boju. :wink:
Ale fajnie, że się podzieliłeś Słowem! A mnie ostatnio olśniło, że Psalm 46 ma zabarwienie eschatologiczne. To odnośnie tego drugiego fragmentu z Izajasza i też mnie uderzyło:

"Przeto się nie boimy, choćby ziemia zadrżała I góry zachwiały się w głębi mórz.
Choćby szumiały, choćby pieniły się wody, Choćby drżały góry z powodu gniewu jego."

Oj, będzie się działo. W Objawieniu jest napisane, że wszystkie wyspy znikną a góry się zrównają z ziemią w czasie sądu Boga nad ziemią.

"Wzburzyły się narody, zachwiały się królestwa, Odezwał się głosem swoim, i rozpłynęła się ziemia.
Pan Zastępów jest z nami, Warownym grodem jest nam Bóg Jakuba. Sela."

no i w sferze politycznej - też się już nieźle kotłuje, szczególnie na Bliskim Wschodzie.

"Pójdźcie i zobaczcie dzieła Pana, Który czyni dziwne rzeczy na ziemi! Kładzie kres wojnom aż po krańce ziemi, Łamie łuki i kruszy włócznie, Wozy ogniem pali.  Przestańcie i poznajcie, żem Ja Bóg, wywyższony między narodami, wywyższony na ziemi!"

Ale oto szczęsliwe zakończenie i królowanie naszego wywyższonego Pana, przed którym te wszystkie zbuntowane narody będą musiały zgiąć kolana. Bardzo mnie to pociesza i nie mogę się doczekać.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Cz cze 13, 2013 7:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Mama Muminka napisał(a):
A mnie ostatnio olśniło, że Psalm 46 ma zabarwienie eschatologiczne

to ja miałem niedawno takie "olśnienie" w kwestii Izajasza właśnie. Przeczytałem tę księgę 2 razy ostatnio i postanowiłem, że zrobię to jeszcze raz, ale tylko i wyłącznie pod kątem eschatologii, a dokładniej pod kątem proroctw wskazujących na Dzień Pański (czas wylania Bożego gniewu). Mam taki plan, aby zaznaczyć sobie te fragmenty, bo przeczuwam, że procentowo w odniesieniu do całej księgi jest to dosyć znaczna część! A wydawałoby się, że Izajasz to taki miły "bożonarodzeniowy" tekst typu: "lud który chodzi w ciemności, ujrzy światło wielkie..." albo ewentualnie prorok ostrzegający naród wybrany przed odchodzeniem od przykazań Jedynego i ostrzegający przed karą w postaci najazdu wojsk asyryjskich / babilońskich... Co oczywiście jest prawdą, zarówno w odniesieniu do proroctw o (pierwszym) przyjściu Mesjasza, jak również w odniesieniu do ostrzegania przed zejściem z Bożej drogi. Ale tutaj jakiś temacik nowy się zaczyna chyba, bo cisza to już nie jest, chyba, że cisza przed burzą...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Cz cze 13, 2013 1:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Bracie, u proroków "procentowo" jest bardzo dużo eschatologii. Poza kilkoma wyjątkami. A ponieważ w Kościele znajomość pism proroków na ogół jest bardzo słaba, nauczanie eschatologiczne opiera się na kilu fragmentach NT całkowicie oderwanych właśnie od proroków. I wtedy zaczynają się przysłowiowe "schody", polegające na ćwiczeniach z wyobraźni i przypisywaniu tekstom dowolnych znaczeń. Jak ktoś powiedział - chyba Chuck Missler - jeśli ktoś interpretuje Pismo według błędnych zasad, to od razu wychodzi w nauczaniu o czasach ostatecznych. Dlatego najczęściej albo się go unika, albo stosuje się jazdę dowolną bez trzymanki nazywając to "objawieniem w Duchu". Jeśli Ci się coś rozwinie, zapodaj jakiś wątek. Może być ciekawie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: cisza
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 10:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Są na tej stronie dobre wykłady o czasach ostatecznych. Kiedyś bardzo mi pomogły poukładać różne przemyślenia.

http://www.ulicaprosta.lap.pl/nowastrona/tikiwiki24/tiki-index.php?page=Nauczania+MP3

Dla mnie bardzo odkrywcze było, gdy po kilkunastu latach czytania Biblii w końcu usłyszałem, że trzeba ją czytać od początku do końca... :lol: Zaraz w najbliższy długi weekend przeczytałem kilka ksiąg proroków ze Starego Testamentu i od razu wypowiedzi apostołów stały się dla mnie jaśniejsze.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL