www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 27, 2005 8:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Sceptyku, Ty byles wierzacy? W co? ze sie tak zapytam...
I czego szukasz, skoro masz w nicku "Szukajacy"?
To nie sa zlosliwe pytania, od dawna chodzily mi po glowie jak Cie czytalam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 27, 2005 8:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
To że nie są chrześcijańskie nie oznacza że są pociechą dla diabła albo że smucą Boga :!:

Czy hymn Polski jest duchowym wyznaniem z którego się diabeł cieszy tylko dlatego że nie jest chrześcijański ??

P.S. Tekst rzecz najzupełniej oczywista znam w całości :D

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 27, 2005 8:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 7:56 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
I nawet kiedy będę sam
Nie zmienię się, to nie mój świat

Założenie, że chcę trwać w takim stanie, w jakim nadal jest - kontekst wskazuje, że w stanie braku życia z Boga, narodzenia na nowo.
Prz 1:24 Bw "Ponieważ wołałam, a nie chcieliście słuchać, wyciągałam ręce, a nikt nie zważał,"
(25) ponieważ nie poszliście za moją radą i nie przyjęliście mojego ostrzeżenia, (26) dlatego i ja śmiać się będę z waszej niedoli, szydzić będę z was, gdy was ogarnie strach
Iz 30:15 Bw "Gdyż tak mówi Wszechmocny, Pan, Święty Izraelski: Jeżeli się nawrócicie i zachowacie spokój, będziecie zbawieni, w ciszy i zaufaniu będzie wasza moc; lecz wy nie chcieliście."
(16) Mówiliście raczej: Nie! Na koniach umkniemy! Dlatego umykać będziecie. - Na wierzchowcach pojedziemy! Dlatego wasi prześladowcy was wyprzedzą.


Przede mną droga którą znam,
Pycha co do poznania własnej przyszłości
Jk 4:13 Bw "A teraz wy, którzy mówicie: Dziś albo jutro pójdziemy do tego lub owego miasta, zatrzymamy się tam przez jeden rok i będziemy handlowali i ciągnęli zyski,"
(14) wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, która ukazuje się na krótko, a potem znika. (15) Zamiast tego, winniście mówić: Jeżeli Pan zechce, będziemy żyli i zrobimy to lub owo. (16) Wy natomiast chełpicie się przechwałkami swoimi; wszelka tego rodzaju chełpliwość jest zła.


Którą ja wybrałem sam
Iz 53:6 Bw "Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył

Tak, zawsze genialny
Idealny muszę być
I muszę chcieć, super luz i już
Setki bzdur i już, to nie ja

Iz 64:6 Bw "I wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr."
1Kor 3:19 Bw "Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości;"


Wiesz, lubię wieczory
Lubię się schować na jakiś czas

J 3:19 Bw "A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe."
(20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków. (21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu.



I jakoś tak, nienaturalnie
Trochę przesadnie, pobyć sam
Wejść na drzewo i patrzeć w niebo
Tak zwyczajnie, tylko że
Tutaj też wiem kolejny raz
Nie mam szans być kim chcę

1Kor 10:10 Bw "ani nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali, i poginęli z ręki Niszczyciela."
2Kor 7:10 Bw "Albowiem smutek, który jest według Boga, sprawia upamiętanie ku zbawieniu i nikt go nie żałuje; smutek zaś światowy sprawia śmierć."


Noc, a nocą gdy nie śpię
Wychodzę choć nie chcę spojrzeć na
Chemiczny świat, pachnący szarością
Z papieru miłością, gdzie ty i ja
I jeszcze ktoś, nie wiem kto
Chciałby tak przez kilka lat
Zbyt zachłannie i trochę przesadnie
Pobyć chwilę sam, chyba go znam

Kol 3:1 Bw "A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej;"
Ga 2:20 Bw "Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie."
1Kor 6:19 Bw "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?"
(20) Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.

_________________
<>< Chrześcijanin
www.dobryzasiew.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 27, 2005 10:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

No cóż..
"Jeszcze Polska nie zginęła
Póki my żyjemy"


Złudna ufność 8)
"Lecz jeśli się nie nawrócicie tak samo pomrzecie."
"rzekł do mnie Chananiasz, syn Azzura To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Złamię jarzmo króla babilońskiego.W ciągu dwóch lat przywrócę na to miejsce wszystkie naczynia domu Pańskiego, które zabrał Nabuchodonozor, król babiloński, z tego miejsca, wywożąc do Babilonu.Jechoniasza i wszystkich uprowadzonych z Judy do Babilonu sprowadzę na to miejsce - wyrocznia Pana - skruszę bowiem jarzmo króla babilońskiego.Prorok zaś Jeremiasz przemówił do proroka Chananiasza: Słuchajże, Chananiaszu: Nie posłał cię Pan, a ty wywołujesz w tym ludzie fałszywą ufność.Dlatego tak mówi Pan: Oto Ja usunę cię z powierzchni ziemi. Jeszcze w tym roku umrzesz, gdyż głosiłeś odstępstwo od Pana! "

Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.


Obcy najeźdzca sądem od Pana
"Lecz lud jest złupiony i obrabowany, wszyscy oni są spętani w dołach i zamknięci w więzieniach, stali się łupem, a nie ma kto by ratował, wydani na splądrowanie, a nikt nie mówi: Oddaj! Kto wydał Jakuba na splądrowanie, a Izraela łupieżcom? Czy nie Pan, przeciwko któremu zgrzeszyliśmy? Nie chcieli chodzić jego drogami ani też nie słuchali jego zakonu, dlatego wylał na niego żar swojego gniewu i okropności wojny, tak że objęły go zewsząd, lecz on tego nie zrozumiał, a chociaż płomienie go przypiekły, jednak nie bierze sobie tego do serca"

Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski
Za twoim przewodem,
Złączym się z narodem.


Kult jednostki :wink:
"Nie będziesz pokładał ufności w człowieku"
" Zebrali się tedy wszyscy starsi izraelscy, przyszli do Samuela do Ramy i rzekli do niego: ustanów nad nami króla, aby nas sądził, jak to jest u wszystkich ludów. Ale Samuelowi nie podobało się to, że mówili: Daj nam króla, aby nas sądził. I modlił się Samuel do Pana.A Pan rzekł do Samuela: Wysłuchaj głosu ludu we wszystkim, co mówią do ciebie, gdyż nie tobą wzgardzili, lecz mną wzgardzili, bym nie był królem nad nimi."

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,


Pycha co do poznania własnej przyszłości :))
"Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym."

Będziem Polakami,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Pokładanie nadziei w Napoleonie
"Biada przekornym synom, mówi Pan, którzy wykonują plan, lecz nie mój, i zawierają przymierze, lecz nie w moim duchu, aby dodawać grzech do grzechu.Wyruszają hen do Egiptu, nie radząc się moich ust, aby oddać się pod opiekę faraona i szukać schronienia w cieniu Egiptu.Lecz opieka faraona narazi was na wstyd, a szukanie schronienia w cieniu Egiptu na hańbę. Bo chociaż jego książęta byli w Soanie, a jego posłowie dotarli do Chanes,wszyscy zawiodą się na ludzie, który jest nieużyteczny, nie udzieli pomocy ani nie da korzyści, przyniesie raczej wstyd, a nawet hańbę ludu, który jest nieużyteczny,do Egiptu, którego pomoc jest daremna i marna. Dlatego nazwałem go potworem zdławionym."

Już tam ojciec do swej Basi,
Cały zapłakany -


"Albowiem smutek, który jest według Boga, sprawia upamiętanie ku zbawieniu i nikt go nie żałuje; smutek zaś światowy sprawia śmierć."

I tak dalej..
Kto ma uszy niechaj słucha :)
Mniej więcej taki sam "sens" ma post chrzescijanina

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 27, 2005 10:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 7:56 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Hymn Polski to oczywiście jedna z wielu świeckich piosenek, tych z gatunku "zagrzewająco-zachęcających", dlatego pełna jest przechwałek, odgrażania się i ogólnego "wymachiwania szabelką". Jedna z wielu piosenek, jaką spłodził idący na zginienie świat - ani lepsza, ani gorsza. Nie można jej ośmieszać, bo to hymn państwa, w którym przyszło nam żyć. Poza tym jest bezwartościowa.

_________________
<>< Chrześcijanin
www.dobryzasiew.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 27, 2005 11:00 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Mężowie!Bracia!
A cóż żeście wzięli się za analizowanie tekstów pisanych nie po to,by ewangelizować,tylko po to,by dawać chwilę zadumy ludziom z tego swiata.Ot,poprostu jakiś,z punktu widzenia poezji(i mojego)bardzo fajny tekst zapisany przez człowieka,który nie zna Boga(a tak,Sceptyku,znajomości 8) )Autor jest wrażliwym,nieskomplikowanym,przystępnym człowiekiem i ma prawo pisać co chce,bez pytania kościoła o zdanie.
I tak dobrze,że te teksty są takie a nie inne.W porównaniu z innymi wytworami nietórych tekściarzy,to kalsyka i sama poezja,więc po co się czepiać?
Nie widzę więc sensu analizowania takich tekstów na podst.Biblii.Co można poprzez taką analizę udowodnić?Ano tylko to,co jest powszechnie wiadome-że świat nie zna Boga.Czy jest to odkrycie warte stukania po klawiszach?
Co świat ma do kościoła?
A co do tańca,to pisałem to wszystko szukając czegoś głębiej skrywanego niż tylko to,co ludzie chcieli by zobaczyć i pokazać oficjalnie.
Nawet taniec barokowy naładowany był mocno skrywanym i maskowanym erotyzmem.Ówczesny kościół robił bardzo dużo,by tańce stały się mniej frywolne.Czy osiągnięto cel przez zwiększenie odległości pomiędzy tańczącymi?Wątpię.Ludzie zawsze znajdą sposób na ominięcie granic,bo do tego gna ich sama natura kontaktów męsko-damskich.
Oczywiście trzeba brać poprawkę na realia onej epoki.
Udawanie,że obecnie w tańcu nie ma erotyzmu jest nieco niestosowne.Taniec daje możliwość legalnego przekroczenia pewnych granic(jeszcze istniejących!?),do których poza tańcem nawet nie wypada się zbliżać(co za pruderia!)
Ot,świat umówił się sam ze sobą,że będzie w tańcu pożądny i moralny.Wszyscy(no,prawie)wiedzą o co chodzi,i wszyscy udają,ze tak jest.Mało tego! Raban podnoszą,kiedy ktoś powie,że ''król jest nagi''.
Sceptyku,spróbuj objąć jakąś znajomą nawet kobietę,ot tak,bez powodu.Jak myślisz?Co ona pomysli?Co pomyśli jej mąż?A co przyjdzie do głowy twojej dziewczynie?
Dlaczego podczas tańca to samo zachowanie jest normalne?
Jakieś to dziwne.
Czy to nie jest właśnie ta pruderyjna umowa?
Sceptyku,dlaczego lubisz tańczyć z kobietą? :wink:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 12:47 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
I nawet kiedy będę sam
Nie zmienię się, to nie mój świat

Założenie, że chcę trwać w takim stanie, w jakim nadal jest - kontekst wskazuje, że w stanie braku życia z Boga, narodzenia na nowo.
Prz 1:24 Bw "Ponieważ wołałam, a nie chcieliście słuchać, wyciągałam ręce, a nikt nie zważał,"
(25) ponieważ nie poszliście za moją radą i nie przyjęliście mojego ostrzeżenia, (26) dlatego i ja śmiać się będę z waszej niedoli, szydzić będę z was, gdy was ogarnie strach
Iz 30:15 Bw "Gdyż tak mówi Wszechmocny, Pan, Święty Izraelski: Jeżeli się nawrócicie i zachowacie spokój, będziecie zbawieni, w ciszy i zaufaniu będzie wasza moc; lecz wy nie chcieliście."
(16) Mówiliście raczej: Nie! Na koniach umkniemy! Dlatego umykać będziecie. - Na wierzchowcach pojedziemy! Dlatego wasi prześladowcy was wyprzedzą.


Założenie może być i właściwe aby nie iść tak jak świat oczekuje, i nawet gdybym ciemną dolina podążał, nie zmienię się.

Przede mną droga którą znam,
"Pycha co do poznania własnej przyszłości" Czyz nie taka sama jak tego który mówi że jest zabwiony. Jk 4:13 Bw "A teraz wy, którzy mówicie: Dziś albo jutro pójdziemy do tego lub owego miasta, zatrzymamy się tam przez jeden rok i będziemy handlowali i ciągnęli zyski,"
(14) wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, która ukazuje się na krótko, a potem znika. (15) Zamiast tego, winniście mówić: Jeżeli Pan zechce, będziemy żyli i zrobimy to lub owo. (16) Wy natomiast chełpicie się przechwałkami swoimi; wszelka tego rodzaju chełpliwość jest zła.


Oj, czy nie znasz drogi którą chcesz kroczyć?

Którą ja wybrałem sam
Iz 53:6 "Bw "Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył"
czy aby na pewno nie masz wolności w decydowaniu i wyborze?

Tak, zawsze genialny
Idealny muszę być
I muszę chcieć, super luz i już
Setki bzdur i już, to nie ja

Iz 64:6 Bw "I wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr."
1Kor 3:19 Bw "Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości;" o tym samym.


Tu jest mowa o tym samym.

Wiesz, lubię wieczory
Lubię się schować na jakiś czas

J 3:19 Bw "A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe."
(20) Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków. (21) Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu.

Wieczór kojarzy mi się z ciszą, i spokojem od zgiełku, chwilą wytchnienia od wysiłku dnia. Ot taka duchowa wieczerza :)


I jakoś tak, nienaturalnie
Trochę przesadnie, pobyć sam
Wejść na drzewo i patrzeć w niebo
Tak zwyczajnie, tylko że
Tutaj też wiem kolejny raz
Nie mam szans być kim chcę

1Kor 10:10 Bw "ani nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali, i poginęli z ręki Niszczyciela."
2Kor 7:10 Bw "Albowiem smutek, który jest według Boga, sprawia upamiętanie ku zbawieniu i nikt go nie żałuje; smutek zaś światowy sprawia śmierć."

Tu za dużo rezygnacji, ale tak to jest gdy nie ma mozliwości oparcia sie na czyms innym jak tylko na tym co widac i jest widoczne. Choć w niewysłowionych westchnieniach, tak i my modlimy się :)

Noc, a nocą gdy nie śpię
Wychodzę choć nie chcę spojrzeć na
Chemiczny świat, pachnący szarością
Z papieru miłością, gdzie ty i ja
I jeszcze ktoś, nie wiem kto
Chciałby tak przez kilka lat
Zbyt zachłannie i trochę przesadnie
Pobyć chwilę sam, chyba go znam

Kol 3:1 Bw "A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej;"
Ga 2:20 Bw "Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie."
1Kor 6:19 Bw "Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?"
(20) Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.
[/quote]

On może i nie wie Chrzescijaninie, ale duch tęskni, za normalnością, pokojem, miłością. Oby i umarł w Chrystusie.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 6:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 7:56 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Gratuluję, jak zwykle włączasz się wtedy, kiedy to najmniej potrzebne. Popieranie plugawej "muzyki" i egoistycznych tekstów jakiegoś facecika naprawdę pasuje do chrześcijańskiego forum. Szkoda, że ani ty, ani Sceptyk nie raczycie zauważyć, jak ten tekst jest przepojony egoizmem, egocentryzmem i nihilizmem. To zwykły śmieć, zatruwający duszę.

_________________
<>< Chrześcijanin
www.dobryzasiew.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 8:05 am 
Chrzescijanin napisał(a):
[
Tak, zawsze genialny
Idealny muszę być
I muszę chcieć, super luz i już
Setki bzdur i już, to nie ja

Iz 64:6 Bw "I wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr."
1Kor 3:19 Bw "Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości;"




MASAKRA - Chrześcijaninie czy ty wogóle rozumiesz co czytasz??? Czytanie ze zrozumieniem to rzecz podstawowa. Jak dyskutować z człowiekiem który czyta teksty przez okulary uprzedzenia.

Przecież człowiek pisze, że nie jest geniealny i nie ma już sił na "polityczną poprawność", codzienną idealność - jest własnie słaby, ta cała doskonałość to nie dla niego. Czyli tak naprawde spiewa twoimi biblijnymi cytatami :P :P

Czasami mozna się podłamać, jak się słyszy naszych rodzimych fundamentalistów... :oops: :P


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 8:08 am 
Szukający Sceptyk napisał(a):
Kto ma uszy niechaj słucha :)
Mniej więcej taki sam "sens" ma post chrzescijanina


hmm... Szanowny sceptyku, bedąc świadkiem takiej zdrowej nauki muszę chyba przejść na ciemną stronę mocy i zostać twoim fanem :lol: :wink:

Czasami niektórzy wierzacy potrafią nieźle mnie zaszokować swoimi pogladami. WTedy wolę wybrać zdrowy (choć wg. Smoka nieozywczy) sceptycyzm :wink:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 8:11 am 
Chrzescijanin napisał(a):
Popieranie plugawej "muzyki" i egoistycznych tekstów jakiegoś facecika naprawdę pasuje do chrześcijańskiego forum.


Nie ma to chrześcijaninie jak braterska miłość i szacunek dla drugiego człowieka...
Jakby to powiedział SMok - musisz nsię na nowo narodzić...

Droga Inkizytora, którą obrałeś nie musi podobać się Bogu.
Pomyśl o tym


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 8:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 7:56 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Właśnie dołączyłem do swojego słownika nowy zwrot: "musisz się na nowo narodzić" oznacza: "mam cię gdzieś, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy" :)

Oj, ludzie, kiedy wy wreszcie pozbędziecie się tej obłudy. Kiedy chęć dokopania komuś zostanie przezwyciężona przez usilne dążenie do zgłębiania prawdy. Jesteście gotowi bronić sceptyków, ateistów, twórców plugawych piosenek i podobnych tylko po to, aby dowalić tym, którzy śmieli posiadać inne poglądy na tematy wiary. Wiesz, hubertok, tobie jako katolikowi też jeszcze niejednokrotnie powiedzą, żebyś się narodził na nowo. Zamiast zatem stosować te prymitywne argumenty ad hominem, zacznij ty i inni potwierdzac swoje wywody bądź to Biblią, bądź dobrze udokumentowanymi materiałami w stylu plików video lub audio.

Dlatego nie strasz mnie Bogiem, piekłem, nowonarodzeniem, bo dokładnie to samo mogę powiedzieć o tobie i co z tego? Nie zależy ci na mnie ani trochę, masz gdzieś mnie i moją wiarę/niewiarę, a chcesz jedynie dowieść za wszelką cenę swoich racji i zyskać poklask tłumu [czyli forum]. Masz pragnienie ewangelizacji, to wyjdź na ulicę i głoś ludziom. A na forum proponuję wypowiadać się merytorycznie.

_________________
<>< Chrześcijanin
www.dobryzasiew.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 9:26 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Witaj Hubertoku

hubertok napisał(a):
Czasami mozna się podłamać, jak się słyszy naszych rodzimych fundamentalistów... :oops: :P

Czasami również zastanawiam się co jest gorsze w oczach Boga?
Kultura new age ze swym bałwochwalstwem , postmodernizm ze swym niedowiarstwem czy może protestantyzm ze swym fundamentalizmem :lol:

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 9:27 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
...

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Ostatnio edytowano Wt cze 23, 2009 8:08 pm przez Szukający Sceptyk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 9:33 am 
Chrześcijaninie, pisząc "Musisz się na nowo narodzić piłem tak naprawde nie do Ciebie ale do naszego kochanego SMoka, bo on uzywa tego argumentu w stosunku do mnie już od dłuższego czasu. Myśle więc, że Twój wykład o tym stwierdzeniu może być skierowany do Niego :wink: :lol:

Chrzescijanin napisał(a):
Właśnie dołączyłem do swojego słownika nowy zwrot: "musisz się na nowo narodzić" oznacza: "mam cię gdzieś, nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy" :)


Czytaj SMoku, czytaj :wink:

Chrzescijanin napisał(a):
Wiesz, hubertok, tobie jako katolikowi też jeszcze niejednokrotnie powiedzą, żebyś się narodził na nowo.


Jak wyżej smoku, jak wyżej :wink:

Chrzescijanin napisał(a):
Dlatego nie strasz mnie Bogiem, piekłem, nowonarodzeniem, bo dokładnie to samo mogę powiedzieć o tobie i co z tego? Nie zależy ci na mnie ani trochę, masz gdzieś mnie i moją wiarę/niewiarę, a chcesz jedynie dowieść za wszelką cenę swoich racji i zyskać poklask tłumu [czyli forum]. Masz pragnienie ewangelizacji, to wyjdź na ulicę i głoś ludziom. A na forum proponuję wypowiadać się merytorycznie.


Nie sadzę aby argumenty sceptyczne zyskiwały poklask na chrześcijańskim forum. Powiem tak, może i masz rację ale strzelasz do muchy z działa. Ja zwróciłem tylko uwagfę na PRZESADĘ i nic wiecej.
Poza tym nie jest biblijnie mówić o innych "jacyś faceciki" :wink: i tyle.
Takie odnoszenie się do niechrześcijan pozwala mi wnioskować o dreczącym Cię syndromie oblęzonej twierdzy i postawie w stylu "wszyscy przeciw nam" a IMHO to błędna perspektywa.
Ten cytat też dedykuję SMokowi i myślę że jest bardziej pasujący. Dowalanie sceptykom jest raczej lepiej odbierane niż vice versa :oops:
No i poza tym Smok jest bezbłędnym teologiem-cytatorem-interpretatorem ze swą niezniszczalną i doskonałą zasadą hermeneutyczną godną Habermasa i Rortego :wink:
Zdrówko

I na maginesie, chrześcijaninie nie ma co się obrażać na innych chrześcijan, musisz mieć świadomość że najwięcej niezrozumienia, zawiści i innych postaw "chrześcijańskich" możesz otrzymać włąśnie od braciszków w wierze. Nie warto się więc tak od razu zaperzać i złościć.

Z harcerskim pozdrowieniem "Dasz Bór"


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL