www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 12:07 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
jeśli znacie jakieś mega głupie, nielogiczne i pozbawione sensu wypowiedzi nauczycieli słowa to wklejajcie tutaj, ja zacznę:

"gdybyśmy pozyskali dla Chrystusa kogoś niewybranego, Bóg i to nam by przebaczył" John F. MacArthur

szczerze mówiąc to myślałem, że świadkowie Jehowy mają mistrza w tym, ale ten kalwinista przebił wszystko co dotąd słyszałem :lol:

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 1:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
Hardi napisał(a):
jeśli znacie jakieś mega głupie, nielogiczne i pozbawione sensu wypowiedzi nauczycieli słowa to wklejajcie tutaj, ja zacznę:

"gdybyśmy pozyskali dla Chrystusa kogoś niewybranego, Bóg i to nam by przebaczył" John F. MacArthur

szczerze mówiąc to myślałem, że świadkowie Jehowy mają mistrza w tym, ale ten kalwinista przebił wszystko co dotąd słyszałem :lol:






:lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 2:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Hardi napisał(a):
"gdybyśmy pozyskali dla Chrystusa kogoś niewybranego, Bóg i to nam by przebaczył" John F. MacArthu


jeśli faktycznie tak powiedział...

czyżby Duch Święty się pomylił i ruszył przekonywać tego,kogo swoją suwerenną decyzją skazał wcześniej na potępienie...? (użyłam sarkazmu ...tłumaczę na wszelki wypadek)...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 24, 2013 4:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Dorka napisał(a):
jeśli faktycznie tak powiedział...

napisał to w swojej książce "Charyzmatycy", czytałem te jego dzieło (a raczej paszkwil) i co rozdział to doznawałem większego szoku, to połączenie kalwinizmu z nauczaniem strażnicy :? co ciekawe, o tej książce dowiedziałem się na forum biblijnym od świadka Jehowy, który polecił mi ją, no i się nie dziwię, że ŚJ poleca tą książkę, ten sam duch...

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 04, 2014 10:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 11:24 am
Posty: 45
Czy to nie jest przesada ? Tzn. nie zrozumcie mnie źle - nie jestem fanem McArtura żadną miarą (zwłaszcza po jego ostatnich teoriach - dużo poważniejszych niż to co tu zostało przedstawione). Ale, żeby Kalwinistów porównywać do ŚJ? To trochę tak jakby porównać wszystkich Charyzmatyków do Katolików, bo jakiś ksiądz (Papież?) poleca książkę (lub samego pastora) z jakiegoś ruchu charyzmatycznego (Copeland?) - bo to ten sam duch. Nie za bardzo to mądre, anie rozsądne, ani dobre. Ja rozumiem, że fajnie się czasami pośmiać z kalwinistów (sam nim jestem :P), ale niektóre komentarze wydają się całkiem dalekosiężne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 05, 2014 11:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Metanoia, oczywiście że papież i Copeland to ten sam duch:

http://www.youtube.com/watch?v=hN9dnSwVDTQ

Akurat kalwinizmu ze Strażnicą bym nie porównał, ale Hardi szybciej pisze niż myśli. Jego komentarze nie są wyznacznikiem poglądów wszystkich użytkowników tego forum, ani Ulicy Prostej jako witryny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 05, 2014 12:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 11:24 am
Posty: 45
Cytuj:
Metanoia, oczywiście że papież i Copeland to ten sam duch:

To akurat nie ulega wątpliwościom żadnym - nawet ja się zorientowałem. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL