www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 16, 2024 3:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So gru 14, 2013 12:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Hej, postanowiłam napisac o czymś malo duchowym :wink:
Może ktoś mi podpowie, jak nauczyć się rozumienia ze słuchu...Jestem zdołowana tym, ze prawie nic nie rozumiem ze słyszanego(nagranego, tak jak do FCE) tekstu m i m o znajomości słówek, które są tam używane! Normalnie zlewa mi się wszystko w jedną papkę, wyłapuję pojedyncze slowa, ale żeby potem rozwiązać test na czytanie ze zrozumieniem( fałsz, prawda, uzupełnij luki, dopasuj tytuły etc.)- to....mogiła, jak mawiają moi uczniowie! Mam już 43 lata, może ja jestem za stara, żeby się tego nauczyć? (młodsi jakoś łapią lepiej ode mnie...) :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 14, 2013 2:04 pm 
Owieczko, ja lubię oglądać filmy z oryginalnymi napisami. Bardzo mi to pomogło. Na YT znalazłam fajną serię szkoleniową: http://www.youtube.com/user/kenhhoctien ... ture=watch.

Edit: To jest poziom podstawowy zupełnie, ale to tak na przykład. Myślę, że można znaleźć też bardziej zaawansowane lekcje. Ja po prostu szukałam na YT filmów, które mają subs.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 14, 2013 2:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dzięki :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 07, 2014 10:49 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 31, 2014 9:50 pm
Posty: 27
Dam jeszcze inną radę, choć nie wiem czy dla każdego się sprawdzi. Może by tak łączyć pożyteczne z pożytecznym i słuchać biblii po angielsku? Może być to trochę na początek trudne. Ale jak lata temu zaczynałem uczyć się na NT (co prawda książkowym) łatwo mi przychodziło chłonięcie nowych rzeczy bo w tle pamiętałem sporo z polskiej wersji.

Podaje stronę gdzie legalnie można pobrać biblie po angielsku (i inie tylko, są dwa polskie przekłady NT) w mp3.

http://www.bible.is/download/audio

O ile dobrze pamiętam, to po zalogowaniu można zrobić 3 ściągnięcia (dostępne są biblie w całości i nowe testamenty).

Dla koneserów odpowiedników Biblii Gdańskiej polecam King James Bible, koneserom przekładów bardziej literalnych polecam NRS, World English Bible a zwłaszcza ESV. Myślę jednak że dla uczących się będą najlepsze NIV (wypośrodkowanie między dosłownością a "czytalnością") i jeszcze chyba prostsza CEV - przyjazna dla początkujących.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 08, 2014 12:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj uczniu,

Chcielibyśmy Cię trochę poznać. Przedstaw nam się ładnie tutaj:

viewtopic.php?f=10&t=12&p=47580#p47580


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL