www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 15, 2012 6:08 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Ja zawsze mam z tym kłopot - nie umiem sobie zorganizować czasu urlopu :( Czasami jak przychodzi wrzesień, to czuję ulgę. Z jednej strony chciałbym wypocząć, tj. pojechać na parę dni gdzieś nad jezioro, do lasu, w góry ( tak normalnie wyjechać z domu ), a z drugiej strony jak to zrobię, to nie mam w tym pokoju, że jest to wolą Bożą. Jakoś tak plaża nad morzem to nie miejsce dla mniem, żebym nie wiej jak "uciekał" od ludzi.
Możecie mi jakoś pomóc, macie takie problemy, propozycje ? Niestety nie znam na tyle innych wierzących, z którymi mógłbym spędzić czas wakacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 15, 2012 8:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
A co sądzisz Wujciu o Bieszczadach? Tam jeszcze ciągle ludzi nie ma tak wiele, choć to już nie to, co dwadzieścia lat temu. Na szlaku spotyka się ludzi wędrujących samotnie- niektórzy to lubią, ja też czasami jakąś trasę lubię przejść sama. Dobrze się myśli, wokół jest pięknie, powietrze pachnie, cisza uspokaja. Realnie można spotkać sarny, dziki, węże...jakiegoś wilczka :)

Myślę, że odpoczynek jest ważny- i ten duchowy i ten fizyczny. Dlaczego nie masz w tym pokoju?

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 16, 2012 9:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Wlasnie ze 20 lat temu natknelam sie w Bieszczadach na tlumy, szlam gesiego za gromadka ludzi. Moze po prostu zle tafilam...?
Zapraszam do Swinoujscia! Z Warszawy i Krakowa mozna doleciec samolotem na lotnisko w Heringsdorfie, w Niemczech, ale to tylko 13 km od Swinoujscia.

http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/22667//#komentarz

Plaza u nas jest tak wielka i szeroka, ze kazdy znajdzie sobie swoj kacik, gdzie w spokoju moze zagrzebac sie w piachu :wink:

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 16, 2012 10:01 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
szelka napisał(a):
Myślę, że odpoczynek jest ważny- i ten duchowy i ten fizyczny. Dlaczego nie masz w tym pokoju?

Sam nie wiem dlaczego nie mam w wakacyjnym odpoczynku pokoju. Sumienie mnie gryzie, że zamiast się wylegiwać, to powinienem "coś robić dla Boga".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 16, 2012 11:10 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:) Wujciu,usiadź spokojnie.Na urlopie i pobądź Z Bogiem.Zachwyć sie dziełem stworzenia.Pan sam da Ci robotę.Bez tego nerwicy się nabawisz chłopie.Jedź w najpiękniejsze miejsca i zachwycaj sie Stwórcą.Jak lubisz pustkowia to polecam stan Nevada.tanio i cudownie.I pusto.I majestatycznie.Często takie wyjazdy są tańsze znacznie niż urlopy w Polsce.Stan presji jaką odczuwasz nie jest chyba od Boga.On jest Bogiem pokoju.
Pobądź Z NIM.Przypomnij sobie sytuację jak Piotr z kolegami cała noc pracowali i NIC nie złowili .I na JEDNO SŁOWO Pana Jezusa aż się sieci rwały.
Ale aby wiedzieć kiedy gdzie i jak...musisz słuchac i słyszec Boga.
Pan Jezus wysyłał uczniów na odpoczynek (Mk 6,30-34)
Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu. Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne, osobno.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 16, 2012 11:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
itur napisał(a):
Wlasnie ze 20 lat temu natknelam sie w Bieszczadach na tlumy, szlam gesiego za gromadka ludzi. Moze po prostu zle tafilam...?


A nie byłaś ty dziecięciem 20 lat temu i nie był to jakiś obóz wędrowny? :) Ciekawe, gdzie to mogło być...pomijając oczywiście Polańczyk i okolice, bo tam, to faktycznie jak w Mielnie w lipcu :)

kristina napisał(a):
Jak lubisz pustkowia to polecam stan Nevada.tanio i cudownie.

:D A może jednak Wujciu- Nowa Zelandia? Słyszałam, że tam bajkowo pięknie :D :D

A wracając do twoich wyrzutów sumienia, to powiedz z ręką na sercu- jeśli nigdzie nie wyjedziesz i zostaniesz w domu, żeby "coś robić dla Boga" ile z tego czasu uleci nie wiadomo kiedy i nie wiadomo na co?

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 16, 2012 11:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Szelko, zapewniam - nie bylam dziecieciem i nie natknelam sie na wycieczke, a gdzie to bylo - nie pamietam. Ale rozczarowana bylam, to pamietam, bo chcialo mi sie ciszy, spokoju i malo ludzi.

Nevada, Nowa Zelandia... A tak bardziej realnie? Moze zwykla polska lesniczowka w dzikich ostepach?

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 16, 2012 12:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Piszę całkowicie realnie.Moze byc lesniczówka.Ja lubie zwiedzać i jest to realne i mozliwe za małe pieniądze.Jest mnóstwo propozycji.A dla wierzącego nie ma rzeczy niemożliwych. :D
Tylko zechciej wujciu.To może być najbardziej wartościowy czas.Bardzo Ci polecam.Dziewczyny maja racje.Przesiedzisz w domu i bedziesz "przeciekał"
Ja sie wychowałam w Bieszczadach.Nie lubie lasów.Ale pieknie jest.Jesienią

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 16, 2012 4:34 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
szelka napisał(a):
A może jednak Wujciu- Nowa Zelandia? Słyszałam, że tam bajkowo pięknie

A wracając do twoich wyrzutów sumienia, to powiedz z ręką na sercu- jeśli nigdzie nie wyjedziesz i zostaniesz w domu, żeby "coś robić dla Boga" ile z tego czasu uleci nie wiadomo kiedy i nie wiadomo na co?

Nowa Zelandia - słyszałem, że ładnie, ale Izrael, to miejsce gdzie mnie ciągnie. Chciałbym zobaczyć te miejsca, które opisuje Biblia.
Tak, to prawda, siedząc w domu czas przelatuje nie wiadomo kiedy i na co :(
kristyna napisał(a):
Pan Jezus wysyłał uczniów na odpoczynek (Mk 6,30-34)

O, to już mi lepiej :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 16, 2012 7:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
To ganiaj do Izraela.Z serca Ci życze fajnego urlopu.Po prostu.Czy bedzie aktywny czy leniwy.Nie ma znaczenia.Bylebyś odpoczął i spędził dobrze czas .I podziękował Bogu za super wakacje :D

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 6:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Jeśli Wakacje to tylko rower. Nie ważne gdzie, w jakimś ładnym miejscu np. w Kotlinie Kłodzkiej, a jak finanse pozwolą to w Norwegii. Namiot, trochę jedzenia, nóż i krzesiwo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 03, 2012 6:25 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 9:17 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Polska środkowo-wschodnia
Witajcie !
Ja mam też dylemat gdzie odpocząć, bo że powinienem (ja i rodzina), to nie mamy dylematu. Osobiście lubię cieplejsze klimaty (również ze względów zdrowotnych)

Pisaliście o Bieszczadach.
Otóż mam klucze do małego domku bez wygód,bez prądu (można wziąć od sąsiada, albo lampki solarne i latarka), picie wody ze strumyka (miejscowi piją),WC jest na działce,chrustu na ognisko do oporu.Do tego piękny widok m.in. na Smerek. Nie ma łóżek -trzeba wziąć materac lub spać na skoszonej trawie. Działka jest na uboczu więc cisza i spokój zapewnione (sąsiad na stałe mieszka trochę dalej).Blisko spora rzeka.Domek jest ładny z pięterkiem, pomieści 4 do 5 osób . Można oczywiście pod namioty obok a wtedy wejdzie z 50 osób. Oczywiście nie jest to opcja all in.,( trzeba wziąć butlę z palnikiem i garnki) i nie ma nawet jednej gwiazdki (za to na niebie całe mnóstwo). Tak więc jest to propozycja dla ludzi lubiących surowe warunki.
Ze swojej strony mógłbym wyskoczyć (tylko w lipcu), gdyby kilka osób się skrzyknęło . Nie wiem jeszcze co na to powie moja żona, ale jutro wraca od siostry to porozmawiamy.Myślę ,że na parę dni też by wyskoczyła, a chciałem też synkowi pokazać Bieszczady.
Co Wy na to ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lip 04, 2012 4:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Hej iszq :)
Ponieważ to głównie ja tak pisałam o tych Bieszczadach- poczuwam się do odpowiedzi :)
Nie zrozumiałam, czy jesteś właścicielem domku i czy twój post oznacza zaproszenie dla bliżej nieokreślonej liczby osób, czy chcesz go wynająć np Wujciowi w odpowiedzi na jego post.
Jeśli to pierwsze- to ja bym pogadała na twoim miejscu najpierw z żoną- i zapewniam cię, że to jest bardzo dobra rada :)

Co do mnie - to oczywiście będę w Bieszczadach, ale w sierpniu i bardziej "z drugiej strony", w okolicach Czarnej. Mogę się wtedy "skrzykiwać" :)
pozdrawiam-

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 07, 2012 11:21 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 9:17 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Polska środkowo-wschodnia
szelka napisał(a):
Nie zrozumiałam, czy jesteś właścicielem domku

Nie jestem, mam klucze na ten sezon,bezpłatnie ,a mogę wziąć też przyjaciół pod warunkiem, że nie będziemy tam razem z właścicielką i jej rodzinę (potrzeba skoordynować)
Cytuj:
i czy twój post oznacza zaproszenie dla bliżej nieokreślonej liczby osób

Tak, podałem nawet ile ludzi się zmieści i w jaki sposób. Ponieważ jest to oferta bezpłatna i skierowana do wierzących, miałem cichą nadzieję na to,że ci ze skromnym budżetem i niewymagający mogliby skorzystać. Dla mnie (nas) to też korzyść bo nie mamy społeczności z wierzącymi z pewnych powodów (kiedyś o tym pisałem więc proszę nie pytać).
Cytuj:
Jeśli to pierwsze- to ja bym pogadała na twoim miejscu najpierw z żoną- i zapewniam cię, że to jest bardzo dobra rada :)

Rada jest dobra ale zbędna ,bo napisałem,że to zrobię jak wróci (wystarczy przeczytać uważnie). Nie chodzi tu też o rzekome ukrywanie czegoś przed żoną (czy to miałaś na myśli udzielając mi rady), ale o to czy pojedzie w dość surowe warunki z dzieckiem. Już teraz wiem,że nie pojedzie (kiedyś nie był to problem), więc musiałbym dla rodziny na ten czas znaleźć miejsce w pobliskiej agroturystyce.
Mógłbym znaleźć czas jedynie w lipcu, jak ktoś chciałby to zapraszam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 07, 2012 12:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Iszqu,wakacje dla kobiety to odpoczynek od garów i zajęć domowych.Ja nie znosiłam urlopu,który łaczył się ze spożywczymi zakupami i gotowaniem.
Starsza siostra poleciła mi wakacyjna metodę "słoikową.
Przez cały rok wrzucała do słoika 2 i 5-cio złotówki.To nie reguła .Moga być i 1 złotówki.Byle nie papierki bo kieszeń to odczuwa.Po roku oczom się nie wierzy czasami.Wystarcza na dobre wakacje.Bez specjalnego wysiłku.
Sprawdziłam i polecam.
A dla wierzących są organizowane obozy rodzinne.Poszperaj w necie.Jak chcesz pisz na priv.
Pozdrawiam

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL