www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:48 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 01, 2012 1:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Co o tym myślicie ? Czy może to być rodzaj służby dla Pana Boga ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 27, 2014 8:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 25, 2014 10:24 am
Posty: 45
W jakiej formie ten sabotaż miałby być realizowany? Bo chyba nie chodzi o podkładanie ładunków wybuchowych ?

_________________
"Wtedy Szadrach, Meszach i Abed-Nego odpowiedzieli królowi Nebukadnesarowi: My nie mamy potrzeby odpowiadać ci na to. Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas z rozpalonego pieca ognistego i z twojej ręki, o królu. A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 22, 2015 10:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Sabotaz to kiepski pomysl jesli chodzi o sprawy wiary.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N sie 23, 2015 9:08 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
sabotaż
1. «forma walki z wrogiem lub protestu polegająca na uchylaniu się od pracy, wadliwym jej wykonywaniu lub na uszkadzaniu maszyn i narzędzi»
2. «ukryte działanie mające na celu przeszkodzenie komuś w realizacji jakiegoś planu»

Nie mamy zwalczać zła złem, ale złu dobrem się przeciwstawiać.
Zatem- nasze działania nie mogą być "ukryte"- mamy prawo mówić prawdę, i to mówić głośno (ostrzegać, argumentować)- jednakże nie po to, aby szkodzić, ale aby chronić przed skutkami fałszywych proroctw (zupełnie inna motywacja). Nie atakować personalnie kogoś, a skupiać się na tym, czego naucza i co głosi dana osoba.
Nie uczestniczymy w spotkaniach z udziałem fałszywych proroków. Oddzielamy się od nieczystych rzeczy, nawet jeśli to oznacza zerwanie relacji z tymi, którzy aprobują fałszywych proroków i zachęcają do korzystania z ich "usług".
Apostołowie byli odważni w mówieniu prawdy, występowali z "otwartą przyłbicą", znosili prześladowania.

Ostrzegać też trzeba umieć. Kiedyś popełniłam ten błąd i zrobiłam to źle, nauczka do końca życia. Nie wchodzimy na strony fałszywych nauczycieli i proroków, aby tam pisać i ostrzegać, nie "zaczepiamy" ich na ich "własnym gruncie" i nie pchamy się do jaskini lwa. Nie szukamy na siłę konfrontacji. Poza tym są osoby do tego powołane przez Boga- to oni piszą listy do takich fałszywych proroków i nauczycieli, oni są upoważnieni przez Boga do napominania ich. To, co ja mogę zrobić, to dać świadectwo prawdzie, jeśli z kimś rozmawiam i ten ktoś chce dodatkowo słuchać.

W większości przypadków pozostaje trzymać się z daleka od kłamstw i obłudy, nie szukać bliskich relacji z ludźmi świadomie i z wyboru tkwiącymi w kłamstwie, no i oczywiscie modlić się. Tak myślę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL