www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 8:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 12:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gabi napisał(a):
A czy w momencie tych żniw reszta zbawionych zmartwychwstanie i w ten sposób zostanie "zebrana"? Bo trochę to dziwne by było gdyby mowa była tylko o nawróconych w czasie WU
Po Powtórnym Przyjściu Pana zmartwychwstaną wszyscy, którzy zostali usprawiedliwieni przez wiarę, ale nie należą do Kościoła. Czyli święci Starego Testamentu [Dan. 12:2] i męczennicy Wielkiego Ucisku [Obj. 20:4-6]. Oni również będą mieli udział w tzw. "pierwszym zmartwychwstaniu" czyli zmartwychwstaniu zbawionych, które odbędzie się w kilku etapach.

Gabi napisał(a):
A jak wytłumaczyć komuś, że Królestwo Boże to nie Kościół?
Myślę, że w bardzo prosty sposób. Królestwo Boże było na ziemi zanim powstał Kościół i będzie na ziemi, gdy Kościoła na ziemi nie będzie. Bo Królestwo jest tam, gdzie jest Król. Królestwo Boże spełni się na ziemi w 1000 letniej Erze Mesjańskiej, a w wieczności - na nowej ziemi pod nowym niebem. Problem polega na tym, że w Erze Mesjańskiej królem będzie Mesjasz czyli Król Żydów, a w wiecznym Królestwie odda On władzę Ojcu, aby Bóg był wszystkim we wszystkim [I Kor. 15:24]. Teologia tradycyjna, która przez wiele wieków była anty-żydowska, wyrzuciła z planu zbawienia Izrael i na jego miejsce wstawiła Kościół. Dlatego zaczęto utożsamiać Królestwo Boże z Kościołem, a są nawet tacy, którzy Izrael starotestamentowy nazywają Kościołem, a Kościół nowotestamentowy - Izraelem. Tymczasem od czasów Abla wielu weszło do Królestwa Bożego i jeszcze wejdą, nie wchodząc "z automatu" do Kościoła.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 12:40 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
A czym jest Królestwo Niebieskie z Mat.13,24?

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 2:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gabi napisał(a):
A czym jest Królestwo Niebieskie z Mat.13,24?
Królestwem Bożym. Nie Kościołem. Bóg zawsze "zasiewał" na świecie ludzi, którzy byli Mu wierni. Wtedy, kiedy Kościoła jeszcze nie było.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 3:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
czym jest więzienie z Łukasza 12:58?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 4:24 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Królestwem Bożym. Nie Kościołem.

To wiem :) . Zapytam więc: co to jest Królestwo Boże? Przepraszam ale chcę sobie wszystko poukładać.

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 4:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Milenka napisał(a):
czym jest więzienie z Łukasza 12:58?
Przeczytajmy kontekst tego wersetu:

"Powiedział też do tłumów: Gdy zobaczycie chmurę pojawiającą się od zachodu, zaraz mówicie: Deszcz nadchodzi, i tak jest. A gdy południowy wiatr zawieje, mówicie: Będzie upał, i tak jest. Obłudnicy! Zjawiska ziemi i nieba umiecie rozpoznawać, a jakże więc nie umiecie rozpoznać obecnego czasu? Dlaczego więc sami z siebie nie umiecie osądzić, co jest sprawiedliwe? Gdy więc idziesz ze swoim przeciwnikiem do urzędnika, staraj się załatwić z nim sprawę w drodze, aby cię nie zaciągnął przed sędziego, a sędzia oddałby cię strażnikowi, a strażnik wrzuciłby cię do więzienia. Powiadam ci, że nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie oddasz ostatniego grosza" [Łuk. 12:49-59]

Proponuję następującą interpretację: W tym fragmencie i aż do 13:9 Jezus zwraca się do Żydów, którzy powinni byli rozpoznać czas nawiedzenia swego, ale nie rozpoznali z powodu obłudy. Mieli Pisma, a inni ich nie mieli. Pan Jezus dalej zwraca się zresztą do mieszkańców Jerozolimy i ostrzega przed nadchodzącym sądem [13:4-5]. Tłumy nie tylko nie umiały rozpoznać czasu, ale również osądzić, co jest sprawiedliwe. Dlatego uważam, że słowa o strażniku i więzieniu dotyczą Izraela i są wezwaniem do upamiętania tych, którzy później stanowili wierną resztę i utworzyli najwcześniejszy Kościół. Na część (większą) Izraela przyszła zatwardziałość (aż poganie w pełni wejdą), ale do czasu. Kiedy już Izrael "odda ostatni grosz", zostanie uwolniony z więzienia przez samego Mesjasza pod koniec Wielkiego Ucisku. Nie oznacza to oczywiście, że Izrael przestał być narodem wybranym, bo przecież wyjście z więzienia odbędzie się na mocy obietnic danych ojcom, ze względu na których Izrael jest umiłowany co do wybrania [Rzym. 11:25-29].

"Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście! Oto wam dom wasz pusty zostanie. Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim" [Mat. 23:37-39]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 5:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gabi napisał(a):
Cytuj:
Królestwem Bożym. Nie Kościołem.
Zapytam więc: co to jest Królestwo Boże? Przepraszam ale chcę sobie wszystko poukładać.
Królestwo Boże to jest obszar, w którym niekwestionowaną władzę posiada Bóg. Ponieważ pochodzi ono z nieba, jest nazywane Królestwem Niebios. W założeniu królestwem Bożym na ziemi miał być Izrael jako państwo teokratyczne rządzone przez Boga. Docelowo na tej ziemi będzie to królestwo Mesjasza w Erze Mesjańskiej, a w wieczności - gdy Bóg zamieszka na nowej ziemi pod nowym niebem. Zanim nastąpi 1000 letnie Królestwo Boże na ziemi, rozwijany jest plan, w którym Królestwo Boże to sprawiedliwość, radość i pokój w Duchu Świętym - to jest królestwo niewidzialne, ale realne. Widzialne będzie wtedy, gdy wszyscy zbawieni, którzy do niego należą, będą w ciałach uwielbionych rządzić w Erze Mesjańskiej. Obywatelami tego Królestwa są wszyscy usprawiedliwieni z wiary - wszyscy mężowie i niewiasty wiary, którzy zdążali, zdążają i będą zdążać do miasta opartego na mocny fundamencie, które zstąpi kiedyś na ziemię. Wszyscy oni dostąpią "lepszego zmartwychwstania" [Hebr. 11:35]. Oni "wszyscy ci, choć dla swej wiary zdobyli chlubne świadectwo, nie otrzymali tego, co głosiła obietnica, ponieważ Bóg przewidział ze względu na nas coś lepszego, mianowicie, aby oni nie osiągnęli celu bez nas" [Hebr. 11:39-40]. To chyba tyle w największym skrócie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 5:09 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Bardzo dziękuję! :)

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 5:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
W temacie :szok

http://www.chrzescijanin24.pl/ze-wiata/ ... ommentForm

To już jakiś obłęd...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 6:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Nie poszedłbym do takiego kościoła ze względu na mój gust muzyczny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 6:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
[/quote]Królestwo Boże to jest obszar, w którym niekwestionowaną władzę posiada Bóg. Ponieważ pochodzi ono z nieba, jest nazywane Królestwem Niebios. W założeniu królestwem Bożym na ziemi miał być Izrael jako państwo teokratyczne rządzone przez Boga. Docelowo na tej ziemi będzie to królestwo Mesjasza w Erze Mesjańskiej, a w wieczności - gdy Bóg zamieszka na nowej ziemi pod nowym niebem. Zanim nastąpi 1000 letnie Królestwo Boże na ziemi, rozwijany jest plan, w którym Królestwo Boże to sprawiedliwość, radość i pokój w Duchu Świętym - to jest królestwo niewidzialne, ale realne. Widzialne będzie wtedy, gdy wszyscy zbawieni, którzy do niego należą, będą w ciałach uwielbionych rządzić w Erze Mesjańskiej. Obywatelami tego Królestwa są wszyscy usprawiedliwieni z wiary - wszyscy mężowie i niewiasty wiary, którzy zdążali, zdążają i będą zdążać do miasta opartego na mocny fundamencie, które zstąpi kiedyś na ziemię. Wszyscy oni dostąpią "lepszego zmartwychwstania" [Hebr. 11:35]. Oni "wszyscy ci, choć dla swej wiary zdobyli chlubne świadectwo, nie otrzymali tego, co głosiła obietnica, ponieważ Bóg przewidział ze względu na nas coś lepszego, mianowicie, aby oni nie osiągnęli celu bez nas" [Hebr. 11:39-40]. To chyba tyle w największym skrócie.[/quote]

Smoku, nie wiem, czy rozumiem :( W każdym razie mam pytanie.

Czy w świetle tego, co powyżej napisałeś można traktować kościół jako coś w rodzaju podzbioru w większym zbiorze, jakim jest Królestwo Boże?
I werset , który w dalszym ciągu nie daje mi spokoju: Mat. 13:41- Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,

Według tego wersetu (przynajmniej ja to tak rozumiem), z Królestwa zostaną zebrane zgorszenia i ci, którzy popełniają nieprawość. Nie ze świata. Czytając rozumiem, że to jest odniesienie do kąkolu. Jak to rozumieć(prawidłowo)?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 7:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
zielona napisał(a):
Czy w świetle tego, co powyżej napisałeś można traktować kościół jako coś w rodzaju podzbioru w większym zbiorze, jakim jest Królestwo Boże?
Tak jest.

zielona napisał(a):
I werset , który w dalszym ciągu nie daje mi spokoju: Mat. 13:41- Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,

Według tego wersetu (przynajmniej ja to tak rozumiem), z Królestwa zostaną zebrane zgorszenia i ci, którzy popełniają nieprawość. Nie ze świata. Czytając rozumiem, że to jest odniesienie do kąkolu. Jak to rozumieć (prawidłowo)?
Na świecie, czyli na roli, zostali zasiani synowie Królestwa. Czyli synowie Królestwa są "podzbiorem" całej ludzkości. Tam, gdzie są synowie Królestwa, powinno być Królestwo Boże. Ale zwróć uwagę, że żniwa nastąpią dopiero wtedy, gdy pszenica i kąkol wydadzą owoc i będzie widać, kto jest kim [Mat. 13:25]. Podczas Wielkiego Ucisku okaże się, kto jest rzeczywiście w Królestwie Bożym, a kto jest fałszywym wierzącym. Oddzielenie będzie dotyczyło również tych, którzy zostali złapani w sieć w ramach ewangelizacji, ale potem będą musieli zostać odłożeni i wyrzuceni jako zepsute ryby. I tego dotyczy kolejne podobieństwo - nastąpi wyłączenie złych spośród sprawiedliwych [Mat. 13:47-49].

Moim zdaniem, podobieństwo dotyczy oddzielenia zarówno tego kąkolu, który będzie rósł na roli czyli na świecie obok sprawiedliwych, jak i w Królestwie czyli pośród sprawiedliwych. Inaczej musielibyśmy stwierdzić, że świat (rola) jest Królestwem Bożym, co nie jest prawdą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 9:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
Smok Wawelski napisał(a):
Milenka napisał(a):
czym jest więzienie z Łukasza 12:58?
Przeczytajmy kontekst tego wersetu:

"Powiedział też do tłumów: Gdy zobaczycie chmurę pojawiającą się od zachodu, zaraz mówicie: Deszcz nadchodzi, i tak jest. A gdy południowy wiatr zawieje, mówicie: Będzie upał, i tak jest. Obłudnicy! Zjawiska ziemi i nieba umiecie rozpoznawać, a jakże więc nie umiecie rozpoznać obecnego czasu? Dlaczego więc sami z siebie nie umiecie osądzić, co jest sprawiedliwe? Gdy więc idziesz ze swoim przeciwnikiem do urzędnika, staraj się załatwić z nim sprawę w drodze, aby cię nie zaciągnął przed sędziego, a sędzia oddałby cię strażnikowi, a strażnik wrzuciłby cię do więzienia. Powiadam ci, że nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie oddasz ostatniego grosza" [Łuk. 12:49-59]

Proponuję następującą interpretację: W tym fragmencie i aż do 13:9 Jezus zwraca się do Żydów, którzy powinni byli rozpoznać czas nawiedzenia swego, ale nie rozpoznali z powodu obłudy. Mieli Pisma, a inni ich nie mieli. Pan Jezus dalej zwraca się zresztą do mieszkańców Jerozolimy i ostrzega przed nadchodzącym sądem [13:4-5]. Tłumy nie tylko nie umiały rozpoznać czasu, ale również osądzić, co jest sprawiedliwe. Dlatego uważam, że słowa o strażniku i więzieniu dotyczą Izraela i są wezwaniem do upamiętania tych, którzy później stanowili wierną resztę i utworzyli najwcześniejszy Kościół. Na część (większą) Izraela przyszła zatwardziałość (aż poganie w pełni wejdą), ale do czasu. Kiedy już Izrael "odda ostatni grosz", zostanie uwolniony z więzienia przez samego Mesjasza pod koniec Wielkiego Ucisku. Nie oznacza to oczywiście, że Izrael przestał być narodem wybranym, bo przecież wyjście z więzienia odbędzie się na mocy obietnic danych ojcom, ze względu na których Izrael jest umiłowany co do wybrania [Rzym. 11:25-29].

"Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście! Oto wam dom wasz pusty zostanie. Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim" [Mat. 23:37-39]






dzięki,S.W.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Wt lut 21, 2012 10:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Dzięki Smoku za odpowiedź. Myslę, że zrozumiałam. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szok!
PostNapisane: Śr lut 22, 2012 9:03 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
a jeszcze mnie interesuje,czy rzeczywiście w Ezechiela34:16 jest napisane,że `tłustych i mocnych będę strzegł`?Czy może wręcz przeciwnie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL