www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 3:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 04, 2012 3:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Wierzyć, nie wierzyć...?

http://emaus-mikolajki.pl/czytelnia/754 ... echczasow-


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 2:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Neurofizjolodzy wiedzą, że elektryczne oddziaływanie odpowiednich miejsc w mógu powoduje pojawienie się doznań mistycznych i religijnych. Niekiedy eksperymenty dają zdumiewające rezultaty: "Typowe jest poczucie czyjejś obecności. W jednym przypadku światło stroboskopowe wywołało wizję Chrystusa w promieniach tego światła." Jednak aby osiągnąć taki efekt potrzebna jest specjalna elektroda lub kask magnetyczny. Musi istnieć źródło pola elektromagentycznego. Tworzenie takich wizji na odległość jest bardzo wątpliwe, jest to nie pierwsza spiskowa teoria dziejów wymyślona przez człowieka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/HAARP

HAARP jest przedmiotem wielu teorii spiskowych, ma rzekomo być to:
a) broń elektromagnetyczna, która potrafi skumulować energię elektromagnetyczną w niewielkim obszarze, znane wyłączenie prądu w Nowym Jorku było następstwem testów tej broni (oparta na pracach dotyczących bezprzewodowego przesyłu energii Nikoli Tesli).
b) broń geofizyczna i powodować: trzęsienia ziemi, cyklony, tsunami itp.
c) urządzenie potrafiące sterować myślami ludzi.
d) urządzenie mające wyżej wymienione cechy + możliwość: zniszczenia wszystkich satelitów na orbicie i międzykontynentalnych pocisków balistycznych, podziemnej tomografii, łączności z okrętami podwodnymi, sprowadzania na wybrany dowolny cel fali promieniowania o sile 20 megaton.

Część tych teorii spiskowych budowanych jest przez analogię do systemu Echelon, który ostatecznie okazał się instalacją podsłuchową. :P

Bardziej szczegółówo projekt Blue Beam jest opisany przez angielską RationalWiki, http://rationalwiki.org/wiki/Project_Blue_Beam .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 3:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
A te dziwne dźwięki słyszane w różnych miejscach na świecie...też mistyfikacja? Niektórzy przypisują ich powstanie próbom HAARP...

http://zmianynaziemi.pl/wideo/dziwne-dz ... egunowania


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 4:56 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Załóżmy przez chwilę, że dźwięki są wywoływane przez HAARP. Czy to coś zmienia w ocenie tej spektakularnej akcji? Impuls elektryczny przyłożony w odpowiednim miejscu w mózgu może sprawić, że zaczniesz się śmiać, mieć omamy lub bezwiednie ruszać ręką, ale w ten sposób neurofizjolog nie opowie ci dowcipu, nie pokaże teatralnej sceny, nie wmówi że sama zdecydowałaś o ruszeniu ręki. Wszystko co można zrobić to pobudzać obszary w mózgu odpowiedzialne za konkretne uczucie czy doznanie, ale jest to bardzo nieprecyzyjna metoda wpływania na umysł. W ten sposób nie przekażesz nikomu treści. Możesz sprawić, że ktoś w sztuczny sposób buchnie gromkim śmiechem, ale nie jesteś w stanie włożyć w jego umysł powodu/uzasadnienia dla którego zaczął się smiać. Mózg jest najbardziej skomplikowaną strukturą we Wszechświecie, jest to sieć złożona z miliardów neuronów. Bez manipulowania tą siecią nie zmienisz myśli człowieka, a tego zdecydowanie nie da się zrobić na odległość i bezoperacyjnie (współczesna neurochirurgia nie jest wstanie zmieniać treści myśli nawet z bliska i operacyjnie).

Cytuj:
miliardy ludzi na całym świecie otrzyma przekaz – głos mesjasza, rozlegający się w ich umysłach. Głos, mogący przekazywać fanatykom religijnym instrukcje i rozkazy.


Wracając do omamów i religijnych wizji każdy uczestnik eksperymentu doznawał czegoś innego, jeden zobaczył Chrystusa, ale następny mógł zobaczyć zmarłego ojca, inny poczuć wyjątkową jedność ze wszechswiatem, a jeszcze inny mógł nie odczuć żadnego efektu. Teraz porównaj to z opisem na stronie: " Głos, mogący przekazywać fanatykom religijnym instrukcje i rozkazy." Dostrzegasz niemożliwość przekazania tak dokładnej informacji? W jaki sposób wymagana treść zostanie przekazana za pomocą fal elektromagnetycznych? Czy oni będą ja nadawać Morsem? :lol: Pomyśl o tym: wszystkie dostępne możliwości sprowadzają się do modyfikowania częstotliwości fali. Jak w ten sposób przekazać informacje np. literkę "a" ? Czy literka "a" ma swoją częstotliwość? A nieodparta ochota na jagody? :P I w jaki sposób fale elektromagentyczne miałyby precyzyjnie zmieniać układ neuronów w mózgu? Myślę, że wystarczy.

Autor tej teorii spiskowej miał niezwykle bujną wyobraźnię. i tyle.

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 8:18 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
O.K. Trudno się z Tobą nie zgodzić, to co piszesz, brzmi wiarygodnie.
Ale jeśli ktoś tam sobie pofantazjował, to ja się zastanawiam nad czym innym- po co puszczać w obieg takie rzeczy ( już samo to, że powszechnie można sobie o tym poczytać budzi moje wątpliwości co do wiarygodności tych informacji)? Czy można delikatnie założyć, że komuś bardzo zależy na tym, aby ludzie w to uwierzyli Na co to miałoby ioch przygotować? Tak się tylko zastanawiam.
Aha- skoro dźwięki słyszane w rożnych miejscach to nie efekt prób HAARP, to być może...naprawdę coś się dzieje z ziemią?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 10:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Zgadzam się z SzS, że wpływanie na mózg w tak skomplikowany sposób, żeby przekazywać konkretne myśli lub rozkazy o konkretnej treści, jest z definicji niemożliwe technologicznie. Jedyne, co można zrobić z punktu widzenia technologicznego, to tak wpłynąć na mózg (nie na umysł), żeby doprowadzić człowieka do stanów apatii, lęku czy depresji. Tutaj można puścić wodze fantazji i przypuścić, że obrazy związane z obietnicą uwolnienia od takich stanów rzeczywiście mogą mieć jakiś wpływ nawet na całe masy ludzi.

http://www.bibliotecapleyades.net/socio ... dcon21.htm

Jednak naukowcy nie ustają w poszukiwaniach sposobu na manipulację ludźmi poprzez przekazywanie informacji w formie "głosów" o częstotliwości niesłyszalnej dla ucha:

http://www.bibliotecapleyades.net/scala ... tech08.htm

W tym tekście znajdują się odnośniki do amerykańskiej patentowej bazy danych. Sam link bezpośrednio nie działa, ale po kliknięciu Pat_Num u góry i podaniu numeru patentu podanego w tekście (bez krzyżyka) mamy opis urządzenia opatentowanego oficjalnie.

"Lowrey Patent # 6052336 "Apparatus and method of broadcasting audible sound using ultrasonic sound as a carrier" clearly focuses on non-lethal weapon application against crowds or directed at an individual.[41] Communication is understood as an inner voice with loss of the directional quality of sound perception.

"Since most cultures attribute inner voices either as a sign of madness, or as messages from spirits or demons, both of which . . . evoke powerful emotional reactions", quotes the Lowrey patent's effect on people.

Replaying speech, with a delay impedes talking and causes stuttering. Normal brain wave patterns can be changed (or entrained), which "may cause temporary incapacitation, intense feelings of discomfort."

http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Pars ... PN/6052336


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 11:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Szukający Sceptyk napisał(a):
Wracając do omamów i religijnych wizji każdy uczestnik eksperymentu doznawał czegoś innego, jeden zobaczył Chrystusa, ale następny mógł zobaczyć zmarłego ojca, inny poczuć wyjątkową jedność ze wszechswiatem, a jeszcze inny mógł nie odczuć żadnego efektu. Teraz porównaj to z opisem na stronie: " Głos, mogący przekazywać fanatykom religijnym instrukcje i rozkazy." Dostrzegasz niemożliwość przekazania tak dokładnej informacji? W jaki sposób wymagana treść zostanie przekazana za pomocą fal elektromagnetycznych? Czy oni będą ja nadawać Morsem? :lol: Pomyśl o tym: wszystkie dostępne możliwości sprowadzają się do modyfikowania częstotliwości fali. Jak w ten sposób przekazać informacje np. literkę "a" ? Czy literka "a" ma swoją częstotliwość? A nieodparta ochota na jagody? :P I w jaki sposób fale elektromagentyczne miałyby precyzyjnie zmieniać układ neuronów w mózgu? Myślę, że wystarczy.

Autor tej teorii spiskowej miał niezwykle bujną wyobraźnię. i tyle.


Jak wytłumaczyć zbiorowe samobójstwa, czy opowieści o masowych zatruciach sporyszem gdzie całe wioski widziały zbliżające się legiony aniołów ? Albo chociażby ognie św Elma...
Po za tym nie wiemy jakie są dostępne możliwości. To co jest istotne do sprawowania kontroli jest trzymane w tajemnicy ponieważ jest kontrowersyjne i wymaga eksperymentów na ludziach. Odsetek zaginionych ludzi z roku na rok jest pomnożony, nie sądzę żeby sama chęć życia motywowała ludzi do zabijania innych w celu pobrania ich narządów.


Ostatnio edytowano Wt lut 07, 2012 11:58 am przez Dzik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 11:45 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
O zbiorowych samobójstwach nie słyszałam( dasz jakiś link?)- chyba tylko o tym słynnym, w sekcie Słońca czy jakoś tak.
No a zatrucie sporyszem...ten grzyb wywołuje halucynacje i chyba nie ma związku z tematem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 12:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Owieczka napisał(a):
O zbiorowych samobójstwach nie słyszałam( dasz jakiś link?)- chyba tylko o tym słynnym, w sekcie Słońca czy jakoś tak.
No a zatrucie sporyszem...ten grzyb wywołuje halucynacje i chyba nie ma związku z tematem...


No chociażby ta sprawa z sektą Słońca... Nie mogę znaleźć nic konkretnego w internecie o zbiorowych halucynacjach, ale czytałem kiedyś książkę "Ogień św Antoniego" opisującą zdarzenia w wioskach we Francji kiedy zboża zostały zatrute właśnie tym grzybem i dochodziło do masowych objawień i przeżyć mistycznych. (Wszyscy widzieli to samo) Chodzi mi o to, że takie zdarzenia nie mogły przejść bokiem specom od manipulacji i być na pewno ktoś próbuje zgłębić ten fenomen. A jeśli chodzi o tego gościa http://time4men.pl/polecamy/najwieksze- ... wieku.html jest tylko dowodem, że ludzki rozum jest siłą, ale tylko na jednej częstotliwości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 4:26 pm 
Offline

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 3:14 pm
Posty: 42
straszna tragedia... Właśnie dlatego Bóg mówi że Jego pokój będzie strzec serc naszych
Fil 4:7 "A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Strach jest potężnym narzędziem manipulacji


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 10:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
o ogniach św.Elma :)
zaskoczyłeś mnie Dziku z tymi ogniami.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ognie_%C5% ... 9tego_Elma

Myślę podobnie do SzS i SW, że nie można działać tak kierunkowo na mózg przez fale elektromagnetyczne - chociaż są już urządzenia które pozwalają na sterowanie myślami np. myszką w komputerze czy zaawansowanymi protezami - ale sa one bardzo skomplikowane i są kosmicznie drogie

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8677132.stm

Dobrym pytaniem jest, po co ktoś mówi takie rzeczy. Pewnie intencja jest ostrzeżenie przed "możliwością" wykorzystania nas lub, "o ile możliwe" zwiedzenia wielu. Ale czy to przynosi taki efekt? Ja po przeczytaniu miałem złe sny, serio.

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 11:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Koriel napisał(a):

Dobrym pytaniem jest, po co ktoś mówi takie rzeczy. Pewnie intencja jest ostrzeżenie przed "możliwością" wykorzystania nas lub, "o ile możliwe" zwiedzenia wielu. Ale czy to przynosi taki efekt? Ja po przeczytaniu miałem złe sny, serio.

K.


Też myślę podobnie jak SW i SC, ale dręczy mnie myśl, że historia potrafi zaskakiwać. To co kiedyś było uważane za przejaw działania Boga lub jakiegoś ducha dziś jest w jakiś sposób wytłumaczalne co w gruncie rzeczy nie robi wielkiej różnicy. Kiedy na niebie będą się dziać niewytłumaczalne cuda sceptycy zaczną coś mówić o technologii Power Beam, a niektórzy uwierzą w przyjście Chrystusa i oddadzą pokłon czymkolwiek by to nie było.
Takie historie raczej wzbudzają niewiarę w prawdziwego Boga skupiając się na ludzkich możliwościach. Mam podobne wrażenia jak przy czytaniu Hegla, który próbując udowodnić nieistnienie Boga sam nie zauważa, że Bóg staje się jego obsesją i w efekcie tworzy sobie własnego w swoim umyśle.
Pamiętam scenę z filmu chyba "Europa, Europa" kiedy w szkole komunistycznej nakazano dzieciakom modlić się do Stalina o zrzucenie z nieba cukierków. Jedno wierzące dziecko nie chciało się pomodlić więc nauczyciel nakazał mu głośno pomodlić się do swojego Boga w tej samej intencji. Oczywiście tylko na słowo Stalin zrzucono z przewodu wentylacyjnego mnóstwo cukierków i cała masa w bezrefleksyjnej euforii oddała się konsumpcji. Efekt został osiągnięty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 11:11 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Napiszę, co myślę, choć to może śmieszne...
Te wszystkie teorie spiskowe, coraz więcej wiadomości o UFO, jakieś tajemnicze światła tu i tam, zjawiska, teorie spiskowe...może to taki rodzaj przygotowania ludzi na wieść o pochwyceniu Kościoła. Z całego świata znikną ludzie. Nie wiem, czy będą to "masowe zniknięcia", jak chcą niektórzy, myślę, że będzie to dotyczyć mniejszej liczby ludzi, ale jednak będzie to zjawisko zauważalne i na skalę globalną. Trzeba to będzie jakoś wytłumaczyć. Porwania przez kosmitów...? Tajemnicze energie? Tajemne programy iluminatów? Już teraz jest tego mnóstwo, łatwo dostępne w sieci, kto chce, może sobie przeczytać. Są nawet portale mówiące o zagadkowych, niewytłumaczonych dotąd zniknięciach ludzi i próby wyjaśnienia, jak do tego doszło.
Myślę, że w teorii spiskowej dotyczącej przejęcia kontroli nad ludźmi przez wąską elitę rządzących jest ziarno prawdy, ale wszelkie informacje na ten temat w necie zaciemniają, a nie rozjaśniają tę tajemnicę. Czytamy to, co chcą, abyśmy czytali. Widzimy to, co chcą, abyśmy widzieli.
"Wizjonerzy" New Age wieszczą wielką ewolucyjną przemianę, na ziemi mają dokonać się wielkie zmiany mające doprowadzić do powstania nowej ludzkości, pełnej miłości i harmonii. Wielkie wyznania szykują się do pełnej ekumenii. Przywódca islamski wieści jakieś niezwykłe wydarzenie, mające prowadzić do zwycięstwa Allaha i jego wyznawców. Cała masa przepowiedni wieszcząca koniec świata( kumuluje panikę przed 2012, świetne warunki do powstania zbiorowej histerii). Trochę za dużo tego wszystkiego...
Trzęsienia ziemi, katastrofy naturalne to obiektywne wydarzenia, które mają miejsce na całym świecie, a w 2011 naprawdę było tego bardzo dużo.
Do tego ten konflikt zbrojny na bliskim wschodzie...

Może ktoś się śmiać, ale ja myślę, że wszystkie te znaki zwiastują rychły koniec, niekoniecznie w 2012. Zmierzamy do końca dziejów.

Dodałabym do tego ogólny upadek obyczajów, demoralizację, propagandę homoseksualną, która jest coraz silniejsza i zatacza coraz większe kręgi. I sąd, który zaczyna się od Domu Bożego( zwiedzenia). Nie wiem, czy Wy to widzicie, ale ja coraz wyraźniej zauważam polaryzację chrześcijan. To, co kiedyś nie było zauważalne, wychodzi na jaw. Zaczynamy widzieć, kto jest kim. Coraz wyraźniej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 11:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Oprócz tych strasznych rzeczy, które wymieniłaś ewangelia ma być głoszona na całej ziemi, a to nie będzie możliwe po zabraniu kościoła. Nie wierzę aby Bóg tak łatwo machnął ręką na zwiedzione masy i pozwolił im iść do diabła.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 12:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Ależ będzie możliwe. Odsyłam Cię do bardzo dobrych kazań na ten temat:
http://www.ulicaprosta.net/nowastrona/t ... czania+mp3


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL