www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 7:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dzik napisał(a):
Oprócz tych strasznych rzeczy, które wymieniłaś ewangelia ma być głoszona na całej ziemi, a to nie będzie możliwe po zabraniu kościoła.
Będzie głoszona, tylko nie przez Kościół - co widać w Objawieniu Jana. I wielu ludzi się nawróci podczas tzw. Wielkiego Ucisku. Możesz o tym przeczytać w Obj. 7:9-17.

Dzik napisał(a):
Nie wierzę aby Bóg tak łatwo machnął ręką na zwiedzione masy i pozwolił im iść do diabła.
I nie machnie. Każda apokaliptyczna plaga i katastrofa będzie wołaniem Boga o zwrócenie na Niego uwagi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 1:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
Szukający Sceptyk wrote:Wracając do omamów i religijnych wizji każdy uczestnik eksperymentu doznawał czegoś innego, jeden zobaczył Chrystusa, ale następny mógł zobaczyć zmarłego ojca, inny poczuć wyjątkową jedność ze wszechswiatem, a jeszcze inny mógł nie odczuć żadnego efektu. Teraz porównaj to z opisem na stronie: " Głos, mogący przekazywać fanatykom religijnym instrukcje i rozkazy." Dostrzegasz niemożliwość przekazania tak dokładnej informacji? W jaki sposób wymagana treść zostanie przekazana za pomocą fal elektromagnetycznych? Czy oni będą ja nadawać Morsem? :lol: Pomyśl o tym: wszystkie dostępne możliwości sprowadzają się do modyfikowania częstotliwości fali. Jak w ten sposób przekazać informacje np. literkę "a" ? Czy literka "a" ma swoją częstotliwość? A nieodparta ochota na jagody? :P I w jaki sposób fale elektromagentyczne miałyby precyzyjnie zmieniać układ neuronów w mózgu? Myślę, że wystarczy.

Autor tej teorii spiskowej miał niezwykle bujną wyobraźnię. i tyle.
Cytuj:


Co do wspolnych wizji-ciekawy efekt występuje po spozyciu np. LSD czy popul."marychy" wystarczy ze jeden zobaczy coś reszta widzi to samo.
W artykule brakuje wzmianki o neurofonie http://www.eioba.pl/a/2h5t/neurofon-co-to-takiego oraz jego autorze i jego wynalazku Dr. Falangan http://www.netti.fi/~makako/mind/neurop.htm
Polecam rownież film "Manchurian candidate" gdzie temat kontroli umysłu jest pokazany bardzo sensownie.

Co do UFO http://www.youtube.com/watch?v=vj8d_9dO ... re=related film przedstawia ufo z perepektywy eksperymentów , które robili nazisci, co ciekawe część z nich wyjachała do Ameryki Pn lub Pd, a jak wiadomo najwiecej przypadków z UFo miało miejsce w Roswell i Argentynie. Mój wniosek jest taki, ze tajne projekty UFO mają na celu wzbudzić strach w ludziach, a także przygotować ich do tego tematu jako coś "normalnego", co istnieje naprawdę. Przypadki rzekomych porwań i eksperymentów na
ludziach przypisywanych UFO to prawda z tym jednak, że UFO w takiej formie jak ją lansuje NASA nie istnieje to tajne instytucje(zagrzebane w okultyzm). Z tej perspektywy projekt BlueBeam moze byc częscia planu ogłupiania ludzi. Aczkolwiek jestem pewien, że Duch Św. da poznanie tym którzy znają jego glos aby nie być zwiedzonym.
Jest jescze jedna ciekawa dla mnie sprawa mianowicie teoria heliocentryzmu, która wraz z ewolucją i wielkim wybuchem tworzy niezly mix przeciwko Bogu. Coś co przede wszystkim dało mi do myślenia to Rodz.1:14-17 jest więcej miejsc w Biblii , które wskazują na ruch słońca. Dodam jeszcze że kult słońca to oczywiste bałwochwalstwo i demonizm a sunday(niedziela) to co? -dzien slonca. To iż Ziemia nie jest w centrum daje pole do popisu wszelkim kombinatorom nt.UFO(szczególnie),ewolucji,w.wybuchu a wszystko to ma jeden wspólny mianownik którym jest zwiedzenie wielu.
Dwa modele helio i geocentryczne http://zmianynaziemi.pl/tresc/model-ukladu-slonecznego
Pozdrawiam.

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 04, 2014 1:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 11:24 am
Posty: 45
Programowanie ludzi - w sensie nie za pośrednictwem jakichś fal tylko kombinacji narkotyków oraz szeregu trików i "kuracji" psychologicznych jest w moim odczuciu możliwe. Nie chce mi się wierzyć, że wszystkie te masakry w USA - robione w kontekście rozbrojenia obywateli dla ich dobra były przypadkiem - gdzie niezrównoważony szaleniec, uzbrojony po zęby bez konkretnego powodu, doszedł do wniosku, że postrzela sobie do ludzi. Poza tym i tak nas kontrolują pośrednio przez reklamy i marketing więc ja osobiście nie oglądam telewizji.
Robisz prawnie czachy dla miliona porwanych/znikniętych ludzi i wypuszczasz do społeczeństwa - wypuszczasz w do społeczeństwa - w odpowiednim momencie - "uruchamiasz" tylu ilu potrzebujesz, aby zrobili zaprogramowane rzeczy.

Kolejny ważny temat: Paraliż senny - miałem coś podobnego - ale Jezus pomógł ! :D
http://www.youtube.com/watch?v=AS3S7cd2tgw


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 04, 2014 3:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
Kochani,

Troszkę nie na temat, ale jednak na temat. Od dłuższego czasu chodzi mi bardzo po głowie fragment z Mateusza 24:24:

Matthew 24:24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy. Będą oni czynić wielkie znaki i cuda, aby – o ile można – zwieść i wybranych. (Mat 24:24 NP3)

Zawsze zastanawiał mnie ten wtrącony przez naszego Pana tekst "o ile można". Po angielsku tłumaczą to na "if it were possible" - dosłownie "gdyby to było możliwe". Z kolei w oryginale greckim jest po prostu εἰ δυνατόν - "if possible". Popatrzmy na wcześniejsze fragmenty w Mateuszu, w których Jezus wspomina o fałszywych nauczycielach:

Matthew 24:5 Gdyż wielu przyjdzie w moim imieniu: Chrystus to ja – powiedzą – i wielu zwiodą. (Mat 24:5 NP3)

Matthew 24:11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; (Mat 24:11 BTP)

Tutaj Jezus po prostu mówi, że zwiodą wielu. Może za bardzo kombinuję, ale zastanawia mnie dlaczego dopiero kiedy Jezus mówi o WIELKICH znakach i cudach wrzuca tę małą dygresję o wybranych? Czy jest możliwe, że mówi, że będzie to tak straszne zwiedzenie, że zwiodłoby wybranych, gdyby byli wtedy na Ziemi? Może "if possible" odnosi się do tego, że "gdyby go było możliwe, to zwiedliby wybranych (ale nie jest, bo ich już nie ma na Ziemi)? Czemu nie powiedział "zwiodą niektórych wybranch" albo "część wybranych"? Wyobraźcie sobie, że ktoś przedstawia światu NIEZAPRZECZALNY dowód (i pewnie tak będzie), że Jezus głosił zupełnie do innego - np. jakaś "nowa Ewangelia" z pierwszego wieku zostaje znaleziona, która totalnie burzy wszystko co wiemy dziś o Jezusie/Bogu? Myślę, że Szatan ma dla ludzi przygotowane tak straszliwie uknute kłamstwo, że nawet sobie nie wyobrażamy.

Poza tym kiedy Paweł pisze do Tesaloniczan:

NP3 2 Thessalonians 2:11 Właśnie dlatego Bóg wystawia ich na działanie oszustwa. Czyni to, aby uwierzyli kłamstwu

W oryginale jest mowa o konkretnym kłamstwie, nie jakimś kłamstwie w ogólnym sensie (niestety Biblia King James tłumaczy to "a lie" a po polsku w ogóle nie ma rozróżnienia z racji braku rodzajnika, ale w Greckim języku i innych tłumaczeniach anglojezycznych mamy rodzajnik określony). Może to konkretne kłamstwo to właśnie to, że cała Ziemia jak jeden mąż zostanie poddana tak wielkiemu zwiedzeniu, że każdy w nie wierzy? Wiem, że zwykle ten fragment interpretuje się, że po prostu niewierzący ludzie są zaślepieni i Bóg w pewnym sensie utwierdza ich w ich zaślepieniu, ponieważ nie uwierzyli prawdzie. Ale może jest w tym również bardziej "dosłowny" sens?

Oczywiście to tylko moje wywody - ale jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń i komentarzy, bo chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu - dlaczego Pan dodał ten tekst "if it were possible". Dzięki.

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 04, 2014 4:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 11:24 am
Posty: 45
Moje 3 centy i 20 groszy do tego tematu są takie, że wybrani nie mogę być zwiedzeni bo są wybranymi i nie będzie można ich zwieść ku zatraceniu - ale ja jestem kalwinistą, więc traktuj to z w tym kontekście :mrgreen:
Tak czy inaczej To zwiedzenie będzie gigantyczne (i nie koniecznie pojedyncze) - ale to będzie raczej tzw. "perfect storm" - czyli mieszanka bardzo potężnych anty-chrześcijańskich czynników np.
Jednego miesiąca:
- przyleci UFO i powie, że niema Boga/lub że oni są Bogiem
- promocja "chrześcijańskiego ekstremizmu"
- cuda robione przez ludzi w imię innych bogów, którzy zaprzeczają chrześcijaństwu.
- ów tekst z I wieku, który pokazuje, że religia chrześcijańska to spisek rzymian (taka teoria też krąży po necie <sic>
- ogólna wojna z wielkimi zbrodniami
- znaczący wzrost ateizmu i jego propagandy (z nowymi teoriami ewolucyjnymi)
- wielu znanych chrześcijan przechodzi na "jedyną słuszną religię"
- charyzmatyczny przywódca, który ratuje ludzkość i jest przeciwko "starej wierze"
itp. itd - takie coś mogło by zwieść każdego, ale Bóg ma kontrole nawet wtedy !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL