www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 02, 2024 9:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 10:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Mamo Muminka, proszę zwróć uwagę na dalszy tok dyskusji (szczególnie wymiana zdań ze Smokiem) i nie odbieraj tego, co napisałem na zasadzie "skoro tak uważasz, to masz problem". Jak słusznie zauważył Smok, moje wypowiedzi mają charakter teoretyczny i odnoszą się do tego, że nie akceputuję postawy rozdzielenia rzeczy codziennych (fizykalnych) od "niedzielnych" (duchowych). I nie zgadzam się, że robienie czegoś w ostatnim dniu może diametralnie zmienić moją syutację przed Panem.

Przyznałem także, że mogłem niewłaściwie zrozumieć Twoją wypowiedź, do której się odniosłem. To tyle w komentarza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 10:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Dzik nas tu podsumował genialnie, a` la Juliusz Cezar :)

Dobrze Mamo Muminka, poprzestańmy już na tym.

Do jednej rzeczy się jeszcze odniosę: gdyby dokonać syntezy waszej wspólnej ze Smokiem argumentacji, to mniej więcej podkreślacie oboje rozbieżność teorii i praktyki jako argument na rzecz praktyki i przy okazji miernik hipokryzji teoretyka i zamiennie wysokiego poziomu duchowego praktyka.
A jednak sądzę, że nauczać trzeba dobrej teorii- nawet jeśli praktyka pokazuje, jak daleko od niej jeszcze jesteśmy.

P.S. Moim okiem z daleka: Ernest zachował się bardzo z klasą w ostatnich wypowiedziach.

P.P.S. Dziku, ja trochę jeżdżę. Ostatnio bardziej na stacjonarnym, ze względu na zdrowie, za to codziennie. Myślę, że jestem już gdzieś na granicy z Ukrainą ;)

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 10:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Dobra. Poczekam cierpliwie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 11:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
Do jednej rzeczy się jeszcze odniosę: gdyby dokonać syntezy waszej wspólnej ze Smokiem argumentacji, to mniej więcej podkreślacie oboje rozbieżność teorii i praktyki jako argument na rzecz praktyki i przy okazji miernik hipokryzji teoretyka i zamiennie wysokiego poziomu duchowego praktyka. A jednak sądzę, że nauczać trzeba dobrej teorii - nawet jeśli praktyka pokazuje, jak daleko od niej jeszcze jesteśmy.
No, poczułem się częściowo "wywołany do tablicy", więc odpowiem za siebie. :)

Należy nauczać dobrej teorii, kierując nauczanie do ludzi świadomych, jaka jest ich praktyka. Rozbieżność teorii i praktyki sprawia, że przyjmujemy diagnozę o swoim stanie (praktyka) i pokutujemy, żeby nasze życie stawało się coraz bardziej miłe Bogu (teoria). Nie chodzi o "argument na rzecz praktyki", tylko o trzeźwy osąd własnego stanu duchowego przed Bogiem. Nauczanie dobrej teorii odbywać się powinno ciągle w każdym kościele, a tutaj mieliśmy opis hipotetycznej sytuacji jednorazowej i dyskusję w odniesieniu do tego. Ale wydaje się, że wiele rzeczy zostało wyjaśnione w kulturalnej atmosferze i z klasą, co mnie cieszy, bo świadczy o odpowiedniej praktyce w tym zakresie, która jest zbliżona do biblijnej teorii. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 11:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Smok Wawelski napisał(a):
Ale wydaje się, że wiele rzeczy zostało wyjaśnione w kulturalnej atmosferze i z klasą, co mnie cieszy, bo świadczy o odpowiedniej praktyce w tym zakresie, która jest zbliżona do biblijnej teorii. :D


Zgadzam się, ale moim kosztem :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 8:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
szelka napisał(a):
Dobrze Mamo Muminka, poprzestańmy już na tym.

Tak. Bo coś nam ta rowerowa wymiana zdań idzie jak: "dziad o niebie a baba o chlebie" (bez wnikania kto "dziady" a kto "baby" :lol: )
Dzik napisał(a):
Nie jeździcie rowerem ?

Jeżdżę czasem jak mi się uda wyjechać na wakacje i jest gdzieś jakaś w miarę tania wypożyczalnia rowerów. A wtedy szus po lesie i polnych drogach! Wszystko można - byle z umiarem.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 10:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Zachęcam do codziennej jazdy. http://gazetacodzienna.pl/node/85714

Polski sąsiad codzienny, zapewne wyśmieje pomysł przesiadki z auta na rower jednak jego uśmiech będzie powoli bladł wprost proporcjonalnie do objętości jego brzucha. :wink:

Można mu też w razie zaczepki odparować, że rower jest najdoskonalszym pod względem przekazu energii pojazdem świata. Zwykły rower zamienia w ruch 98% energii, rower ostrokołowy 99%, natomiast 60% energii silnika samochodu idzie w zasmradzanie powietrza tylko 40% jest wykorzystane efektywnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 17, 2012 7:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Oświadczam ,ze nie znoszę rowerów.Preferuję auto , jazdę konna lub własne nogi. :mrgreen:Na fejsbuku nie siedzę.Moi znajomi sa ruchliwi jak trzeba a jak trzeba to i o zgrozo przesiedzą trochę przed tv lub komputerem.

.Wszystko to nazywa się ...spedzanie czasu i specjalnego wpływu na duchowośc nie ma.Chyba ,że sie przegina.Ze wszystkim.Czy to z rowerem czy komputerem. :o

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 17, 2012 7:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
kristina napisał(a):
Oświadczam ,ze nie znoszę rowerów.


Skoro jeździłaś na wigrach, chińczykach albo włoskich grzmotach to nie dziwię się, że nie znosisz rowerów...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL