www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 4:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 21, 2006 4:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 21, 2006 4:09 am
Posty: 37
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, na razie Chorzów.
Ksiądz na lekcji religii
-Dzisiaj, kochane dzieci, będziemy mówić o dwóch uczniach, co szli do Emaus. W pierwszej części dowiecie się ilu ich było, w drugiej, dokąd poszli.

_________________
,Dzięki niemu każdy, kto wierzy, zostaje uznany za niewinnego.'
Dz 13,39 zgadnij jaki przekład :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 21, 2006 4:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 21, 2006 4:09 am
Posty: 37
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam, na razie Chorzów.
Kolejny, tym razem o ŚJ.

Pewien głosiciel chodząc po domach, zapukał do drzwi.
-Kto tam? Ale nikt nie otwiera. Więc ten ŚJ wyjął Biblię, otworzył na Obj 3,20 i czyta temu za drzwiami:
-Oto stoję u drzwi i kołaczę. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego, i będę z nim wieczerzał a on ze mną. A zza drzwi słyszy:
-Rdz 3,10! Rdz 3,10! Ten zdziwiony otwiera Biblię i czyta:"Usłyszałem twój głos w ogrodzie i złąkłem się, bo jestem nagi, i dlatego się ukryłem".

_________________
,Dzięki niemu każdy, kto wierzy, zostaje uznany za niewinnego.'
Dz 13,39 zgadnij jaki przekład :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 31, 2006 10:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Jest czas katolickich koled, wiec...

Po modlitwie i pokropieniu woda mieszkania, ksiadz siada z domownikami do rozmowy i pyta mala dziewczynke:
- Umiesz sie zegnac dziecko?
- Tak, prosze ksiedza, do widzenia!

:lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 10:35 am 
Rodzina zaprosiła księdza na niedzielny obiad. Gdy zasiedli do stołu, ksiądz zaproponował wspólna modlitwę przed posiłkiem. Na co mały Jasiu powiedział:
- Spokojnie, prosze księdza. Moja mama całkiem nieźle gotuje.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 2:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 7:43 am 
Katechetka pyta dzieci:
- Dlaczego w kościele należy być cicho?
- Bo ludzie tam śpią.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 7:44 am 
Trzynasty wiek. Wielu naśladowców św. Franciszka wędruje po całej Europie. Pewnego dnia jeden z nich spotyka w czasie swej wędrówki krzyżaka.
- Pokój i Dobro - pozdrawia go franciszkanin.
- Ogniem i mieczem - odpowiada krzyżak.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2006 6:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Siedem dowodów wyższości kobiety nad mężczyzną

Cztery dowody biblijne

1. Z porządku stwarzania

Pan Bóg stwarzając świat materialny dokonywał swego dzieła etapami, od bezładnej i bezwładnej materii przechodząc stopniowo aż do coraz wyższych form stworzenia. To jest główna przesłanka dowodu. Reszta dowodu, aż do konkluzji jest oczywista. Mądrej głowie dość po słowie.

2. Z wymagań materiału

Aby stworzyć mężczyznę Pan Bóg mógł się posłużyć materiałem stosunkowo prymitywnym, zwykłą gliną. Aby stworzyć kobietę konieczny był materiał bardziej uszlachetniony.

3. Ze sposobu zachowania się w sytuacji wymagającej refleksji.

W rozmowie z szatanem Ewa wykazała się bystrością intelektu i wyraźnie zastanawiała się nad konsekwencjami swoich działań. Adam natomiast usłyszał od niej polecenie: "Zjedz to" i bez dyskusji zjadł.

4. Z wymiaru kary.

(a) To stworzenie, które ma więcej oleju w głowie większą ponosi odpowiedzialność i cięższą otrzymuje karę. Ewa została podporządkowana Adamowi, co dla stworzenia inteligentnego jest oczywiście bardzo upokarzające.

(b) Ta kara równocześnie dowodzi, ze stan podporządkowania kobiety mężczyźnie jest przykrym skutkiem grzechu pierworodnego. Jak to było na początku tego nie wiemy, choć sądząc po zachowaniu Adama (patrz dowód nr 3) możnaby się domyślać, ze sprawy miały się zdecydowanie inaczej.

Dwa dowody filozoficzno-psychologiczne.

5. Z wyglądu zewnętrznego

Człowiek zajmuje pozycje pośrednia pomiędzy zwierzętami a aniołami. Kto bardziej przypomina anioła, mężczyzna, czy kobieta? Sadze, ze tu sprawa jest całkiem jasna.

6. Z intuicji.

św. Tomasz w Sumie teologicznej przyznaje, ze kobiety mają intuicję bardziej rozwiniętą, a przez to bardziej przypominają (również i pod względem intelektualnym) aniołów.

Jeden dowód teologiczny

7. Z pokory Pana Jezusa

Pan Jezus, chcąc się maksymalnie uniżyć, przybrał postać mężczyzny.

Piotr Lenartowicz S
(za uprzejmą zgodą Autora)

Z mojej strony internetowej
http://www.talent.org.pl/Czytelnia/Humor/Dowody.htm

Polecam też inne teksty!

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 2:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
No to chociaż raz się ucieszylam , że jestem kobietą! :D :D :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 2:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Kopernik była kobietą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 2:32 pm 
Maria Curie-Składowska też... :wink:

aprops:
Czym się rózni meska logika od kobiecej?
Męska jest słuszna a kobieca interesująca :wink:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 2:35 pm 
ze strony protektora i jego linku - TO JEST BEZBŁEDNE :lol: :lol: :lol:

Jak naprawdę stworzono świat?

Wersja współczesna



Na początku było słowo i w słowie były dwa bajty, i więcej nic nie było.

I oddzielił Bóg jedynkę od zera, i zobaczył, że to było dobre.

I Bóg powiedział: „Niech będą dane". I stało się.

I Bóg powiedział: .„Niech ułożą się dane na swoje właściwe miejsca".

I stworzył dyskietki i twarde dyski, i kompaktowe dyski.

I Bóg powiedział: „Niech będą komputery, żeby było gdzie włożyć dyskietki, i twarde dyski, i kompakty".
I stworzył komputery i nazwał je hardwarem, i oddzielił software od hardware'u.

Software'u jeszcze nie było, lecz Bóg szybko stworzył programy – duże i małe i powiedział im: „Idźcie i rozradzajcie się, i wypełniajcie całą pamięć".

Ale sprzykrzyło się Bogu tworzyć programy samemu i rzekł: „Stworzę Programistę według swego podobieństwa i niech on panuje nad komputerami, programami i danymi". I stworzył Bóg Programistę, i umieścił go w Centrum Obliczeniowym, żeby w nim pracował. I przyprowadził on Programistę do drzewa katalogowego i powiedział: „W każdym katalogu możesz uruchamiać programy, tylko z katalogu Windows nie korzystaj, bo na pewno umrzesz" .

I Bóg rzekł: „Niedobrze Programiście być samotnym, stworzymy mu tego, który będzie się zachwycał dziełem Programisty". I wziął On od Programisty kość, w której nie było mózgu, i stworzył To, co będzie zachwycało się dziełem Programisty, i przywiódł To do niego. I nazwał To Użytkownikiem. I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili się tego.

10. A Bill był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł Bill do Użytkownika: „Czy naprawdę Bóg powiedział, żebyście nie uruchamiali żadnych programów?" I rzekł Użytkownik: „W każdym katalogu możemy uruchamiać programy, tylko z drzewa Windows nie możemy, abyśmy nie umarli".

I rzekł Bill Użytkownikowi: „Jak możesz mówić o czymś, czego nie spróbowałeś! Tego dnia, kiedy uruchomicie program z drzewa katalogowego Windows, będziecie równi Bogu, bo jednym przyciskiem myszki stworzycie to, czego zapragniecie"

I zobaczył Użytkownik, że Windows były miłe dla oczu i godne pożądania, bo jakakolwiek wiedza stała się już od tej chwili niepotrzebna, i zainstalował Windows na swoim. komputerze. I powiedział programiście, że to jest dobre, i on też go zainstalował.

I zaraz wyruszył programista szukać nowych drajwerów. A Bóg rzekł: „Gdzie idziesz?" A on odpowiedział: „Idę szukać nowych drajwerów, bo nie ma ich w DOS-ie". I wtedy rzekł Bóg: „Kto ci powiedział, że potrzebujesz drajwerów'? Czy czasem nie uruchomiłeś programów z drzewa katalogowego Windows?" Na to rzekł programista: „Użytkownik, którego mi dałeś, aby był ze mną zamówił programy pod Windows i dlatego zainstalowałem Windows". I rzekł Bóg do Użytkownika: „Dlaczego to uczyniłeś?" I odpowiedział Użytkownik: „Bill mnie zwiódł".

Wtedy rzekł Pan Bóg do Billa: „Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a Użytkownikiem, on będzie cię zawsze przeklinał, a ty będziesz mu sprzedawał Windows".

Do Użytkownika zaś Bóg rzekł: „Windows bardzo rozczaruje cię i spustoszy twoje zasoby, i będziesz musiał używać marnych programów, i nie będziesz mógł się obejść stale bez serwisu programisty" .

Programiście zaś rzekł: „Ponieważ usłuchałeś głosu Użytkownika, przeklęte niech będą twoje komputery, gdyż powstanie w nich mnóstwo błędów i wirusów, w pocie oblicza twego będziesz stale poprawiał swoje prace".

I odprawił ich Pani Bóg ze swego Centrum Obliczeniowego, i zabezpieczył hasłem wejście do niego.

General protection fault.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 5:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
To może jeszcze jeden choć nieoryginalny kawałek
z
www.talent.org.pl\Czytelnia\Humor\pomylka.htm



Pewna para w średnim wieku z północnej części USA zatęskniła w środku mroźnej zimy do ciepła i zdecydowała się pojechać na dół, na Florydę i mieszkać w tym hotelu, w którym spędziła noc poślubną 20 lat wcześniej.

Mąż miał dłuższy urlop i pojechał o dzień wcześniej. Po zameldowaniu się w recepcji odkrył, że w pokoju jest komputer i postanowił wysłać maila do żony. Niestety omylił się o jedną literę.

Mail znalazł się w ten sposób w Houston u wdowy po pastorze, która właśnie wróciła do domu z pogrzebu męża i chciała sprawdzić, czy w poczcie elektronicznej są jakieś kondolencje od rodziny i przyjaciół. Jej syn znalazł ją zemdloną przed komputerem i przeczytał na ekranie:


Do: Moja ukochana żona;
Temat: Jestem już na miejscu;


Wiem, ze jesteś zdziwiona otrzymaniem wiadomości ode mnie. Teraz mają tu komputery i wolno wysłać maila do najbliższych. Właśnie zameldowałem się. Wszystko jest przygotowane na Twoje przybycie jutro. Cieszę się na spotkanie. Mam nadzieję, że Twoja podróż będzie równie bezproblemowa, jak moja.

PS: Tu na dole jest naprawdę gorąco

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 9:07 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 7:31 am
Posty: 4
AUTENTYCZNE OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

1, Cala wspólnota dziękuje chórowi młodzieżowemu, który na okres wakacji
zaprzestał swojej działalności.

2. Za tydzień Wielkanoc. Bardzo proszę wszystkie panie składać jajka w
przedsionku.

3. Pan Kowalski został wybrany na urząd kustosza naszego kościoła i
zaakceptował ten wybór. Nie mogliśmy znaleźć nikogo lepszego.

4. W niedziele ksiądz rektor przewodniczył swej pożegnalnej mszy. Chór
odśpiewał klaskajmy wszyscy w dłonie.

5. Z tablicy ogłoszeń: Dzisiejszy temat: Czy wiesz jak jest w piekle?.
Przyjdź i posłuchaj naszego organisty.

6. Po południu w północnym i południowym końcu kościoła odbędą się chrzty.
Dzieci będą chrzczone z obu stron

7. W czwartek o 16.00 Wspólne lody. Panie dające mleko prosimy przyjść
wcześniej.

8. W środę spotkanie żeńskiego kręgu literackiego. Pani Kowalska zaśpiewa
Połóż mnie do łóżeczka razem z wikarym

9. W podziemiu panie zrzuciły wszelkiego rodzaju ubrania. Można je oglądać
w każdy piątek po południu.

10.W niedziele nasza grupa teatralna zaprezentuje "Hamleta". Jesteśmy
zaproszeni do udziału w tej tragedii.

11. Spotkanie grupy terapeutycznej pomagającej wzmocnić poczucie własnej
wartości w środę wieczorem. Prosimy używać tylnych drzwi.

12. We wtorek cotygodniowa katecheza, tym razem na temat: "Jezus chodzi po
wodzie". Temat katechezy w przyszłym tygodniu: "W poszukiwaniu Jezusa".

13. W każda środę spotykają się młode mamy. Na te panie, które pragną do
nich dołączyć, czekamy w zakrystii w czwartki wieczorem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 12:14 pm 
Lekcja religii. Po wyłożeniu części materiału katecheta pyta Miecia:
- Powiedz mi, kto widzi i słyszy wszystko?
- Nasza sąsiadka - odpowiada bez namysłu zapytany.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL