www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 28, 2005 10:10 am 
Małżeństwu, które dłuższy czas nie mogło mieć dzieci, pewien ksiądz poradził, aby poszło z pielgrzymką do Częstochowy zapalić świecę przed cudownym obrazem. Minęło z górą dziesięć lat i ksiądz znowu zawitał do ich domu - tym razem pełnego dzieci! Kiedy zapytał ich o rodziców, odpowiedziały:
- Poszli do Częstochowy zgasić świecę. :wink:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 29, 2005 8:39 am 
Jasio pyta się mamy:
- Mamo, czy to prawda, że naszymi przodkami były małpy? Tatuś mi tak mówił...
- Nie wiem, synku, czy to prawda, bo twój tato nigdy mi nie mówił o swojej rodzinie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 04, 2005 11:46 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Wycieczka młodych diabłów w piekle.
Jeden pyta przewodnika:
-A ten zanurzony po szyję w kotle,to kto?
-A,to baptysta.
-A ten,co mamrocze ''zbawienie jest nie utracalne,zbawienie jest nie utracalne...''?
-To Darbysta
-A ten,co siedzi skulony z głową pomiędzy kolanami?
-To gość z Ruchu Wiary naśladujący Eliasza(1Król.18,42) i mamroczący ''..jestem w niebie,jestem w niebie,jestem w ...''
-A ten,co mówi-''piekła nie ma,piekła nie ma''
-To ŚJ.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 06, 2005 6:07 pm 
Ortodoksyjny Izraelita modli sie :
Panie Boże , mam żonę sekutnice , interes mi nie idzie,dzieci odeszły od wiary ...dlaczego mi to robisz ?
Nagle odzywa sie głos z wysokości :
Icek ...bo ja cię poprostu nielubię .... :D


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 07, 2005 10:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2005 7:09 am
Posty: 23
Lokalizacja: małopolska
Pewien katolik zatroskany perspektywą reform w swoim kościele, przadstawia swoje wątpliwości papieżowi Janowi XXIII, który zapoczątkował proces zmian:,, Wasza świątobliwość! Matka nasza kościół, ma przecież klucze Królestwa Niebieskiego! Po co jej więc jeszcze reformy po tylu wiekach ustalonej tradycji ?" Papież uśmiechnął się nieznacznie: ,, To całkiem proste,mój synu. Protestanci zmienili zamek".

_________________
,,....Na świecie ucisk miec będziece, ale ufajcie Ja zwyciężyłem świat.''


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 16, 2005 6:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Przed bramę nieba trafił ksiądz i jego parafianin kierowca atobusu. Piotr popatrzył na obu i mówi do księdza ze ty do czyścca, a kierowca do nieba.

Ksiądz się zdziwił, bo uważał że był bogobojny, duzo sie modlił i nauczał z ambony, zaś kierwoca prawie nie odwiedzał koscioła i mało sie udzielał.
Zapytał więc czemu, a Piotr mówi że jak ty głosiłeś kazania, to wszyscy spali, a jak kierowca prowadził autobus to wszyscy sie modlili.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 19, 2005 12:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
akurat bardzo spodobał mi sie pewien dowcip z filmu, jak uczestnik konnego wyscigu wśród arabów (a był tzw niewiernym), przezył pustynna burzę, i na tą część usłyszał że Allach miał pewnie przed nim wielu grzeszników w kolejce i dlatego przezył.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 21, 2005 3:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 10:26 pm
Posty: 3
fragment listu od Babci z Ameryki:

Któregoś dnia poszłam do miejscowej księgarni katolickiej i ujrzałam naklejkę na zderzak z napisem:
"ZATRĄB, JEŚLI KOCHASZ JEZUSA".
Akurat byłam w szczególnym nastroju, ponieważ właśnie wróciłam ze wstrząsającego występu chóru, po którym odbyły się gromkie, wspólne modlitwy wiec kupiłam naklejkę i założyłam na zderzak. Jak dobrze, ze to zrobiłam!!!
Co za podniosłe doświadczenie nastąpiło później!
Zatrzymałam się na czerwonych światłach na zatłoczonym skrzyżowaniu i pogrążyłam się w myślach o Bogu i o tym, jaki jest dobry...
Nie zauważyłam, ze światła się zmieniły. Jak to dobrze,ze ktoś również kocha Jezusa, bo gdyby nie zatrąbił, nie zauważyłabym... a tak odkryłam,ze MNÓSTWO ludzi kocha Jezusa!
Wiec gdy tam siedziałam,gość za mną zaczął trąbić, jak oszalały,potem otworzył okno i krzyknął: " Na miłość boska! Naprzód! Naprzód! Jezu Chryste, naprzód!"
Jakimże oddanym chwalca Jezusa był ten człowiek! Potem każdy zaczął trąbić!
Wychyliłam się przez okno i zaczęłam machać i uśmiechać się do tych wszystkich, pełnych miłości ludzi. Sama tez kilkakrotnie nacisnęłam klakson, by dzielić z nimi te miłość! Gdzieś z tylu musiał być ktoś z Florydy, bo usłyszałam, jak krzyczał cos o "sunny beach". Ujrzałam innego człowieka, który w zabawny sposób wymachiwał dłonią, ze środkowym palcem uniesionym do góry.
Gdy zapytałam nastoletniego wnuka, siedzącego z tylu, co to może znaczyć,odpowiedział, ze to chyba jest jakiś hawajski znak na szczęście, czy cos takiego.
No cóż, nigdy nie spotkałam nikogo z Hawajów, wiec wychyliłam się z okna i tez pokazałam mu hawajski znak na szczęście.
Wnuk wybuchnął śmiechem... Nawet jemu podobało się to religijne doświadczenie!
Paru ludzi było tak ujętych radością tej chwili,ze wysiedli z samochodów i zaczęli iść w moim kierunku. Z pewnością chcieli się wspólnie pomodlić, lub może zapytać, do jakiego Kościoła należę, ale właśnie zobaczyłam, ze mam zielone światła.
Pomachałam wiec do wszystkich sióstr i braci z miłym uśmiechem, po czym przejechałam przez skrzyżowanie.
Zauważyłam, ze tylko mój samochód zdążył to zrobić, bo znowu zmieniły się światła - i poczułam smutek, ze musze już opuścić tych ludzi, po okazaniu sobie nawzajem tak pięknej miłości; otworzyłam wiec okno i po raz ostatni pokazałam im wszystkim hawajski znak na szczęście,a potem odjechałam.
Niech Bogu będzie chwała za tych cudownych ludzi!!!

Wasza Ziutka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2006 1:36 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Koniec świata.Przed niebem stoi tłum czekających na wejście.Ale są dwie bramy.Nad jedną jest napis;
Wejście dla pantoflarzy,
Nad drugą;
Wejście dla prawdziwych mężczyzn.
Pod pierwszą tłum,a pod drugą stoi jedej gość.
Podchodzi do niego św.Piotr i pyta;
-Dlaczego tu stoisz?
O on na to;
-Bo żona mi kazała.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 10:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Stary Żyd, fabrykant win, leży na łożu śmierci otoczony rodziną i szepcze:

— Teraz przekażę wam tajemnicę produkcji win. Należy wziąć zleżałych śliwek, albo gruszek ulęgałek, albo obitych jabłek, albo...
Przerywa mu syn:
— Tate, ja słyszałem, że wino robi się z winogron!
— Też można...





Pewien mieszkaniec Homla, przemysłowiec, jechał w podróż handlową do Warszawy. Zatrzymał się w małym miasteczku, banku nie ma, hotel lichy. A miał on 30 tysięcy rubli, bo to było za carskich czasów. Myśli sobie: pójdę do swojego przywódcy duchowego, akurat był tam rabin, pójdę, może u niego te 30 tysięcy rubli zdeponuję. Poszedł, a rabin mówi:

— Słucham cię?
— Rebe, ja chciałbym u ciebie zdeponować trzydzieści tysięcy rubli...

Ale rabin na to:

— Nie, kochany, tak to nie ma. Musimy mieć świadków.

Rabin zawołał dwóch najzacniejszych ludzi w mieście i mówi:

— Słuchajcie, ten oto przemysłowiec z Homla chce u mnie zdeponować 30 tysięcy rubli.

W obecności świadków rabin wziął od niego te pieniądze, schował, a uspokojony właściciel poszedł do hotelu. Rano przychodzi do rabina i mówi:

— Dzień dobry, poproszę moje trzydzieści tysięcy rubli.
— Jakie 30 tysięcy rubli, oszuście jeden — oburzył się rabin.
— No jakże, przecież tu dwóch najzacniejszych ludzi w tym mieście było świadkami, jak ci dawałem te pieniądze...

Rabin mówi:

— Zaraz, kochany!

Wezwał tych dwóch szlachetnych mężczyzn i mówi:

— Ten oto przemysłowiec z Homla, twierdzi, że zostawił u mnie 30 tysięcy rubli.
— Jakie 30 tysięcy? — zdziwili się zacni i wyszli.

Wtedy Rabin wyjął pieniądze, 30 tysięcy rubli, wręcza mu i mówi:

— Masz.
— Boże! — krzyczy przemysłowiec — przecież ja mogłem całkowicie umrzeć na zawał serca.
— To nie o to chodzi — mówi rabin — ja ci chciałem pokazać z kim ja muszę pracować...





Żółtko udaje się po poradę do znanego specjalisty. Po konsultacji wręcza lekarzowi dwadzieścia złotych.

— Przepraszam pana, ale należy się więcej.
— Och, mój Boże, nie wiedziałem i mam przy sobie tylko dwadzieścia złotych.
— Dobrze, ale na przyszłość niech pan pamięta, że wizyta u mnie kosztuje pięćdziesiąt złotych.
— Pięćdziesiąt? A mnie mówiono, że trzydzieści.





Okres międzywojenny. Północ. Ulica Bielańska. Kon spotyka Łabędzia.

— Co robisz tutaj o tej porze?
— Wracam od bankiera Aprikozenkranca. Jego córka zaręczyła się. Z tej okazji wydał wspaniałe przyjęcie. Jakie menu! Jaka zastawa! Nakrycia jakie — samo srebro, a łyżeczki deserowe ze szczerego złota!
— Pokaż!







W pewnym miasteczku rabin zwołał zamożniejszych Żydów do synagogi i zwraca się do nich, żeby się złożyli na remont świątyni.

— Patrzcie, jak nasza światynia wygląda: szyby stłuczone, ściany odrapane, podłoga brudna i zniszczona, gorzej niż w bajzlu...

Głos z sali:

— O właśnie...
— Panie Kon, co to ma znaczyć: „O właśnie..?” — pyta oburzony rabin
— Przypomniałem sobie, gdzie zostawiłem kalosze..

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2006 10:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 4:52 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Świdnik
łatwo poznać, że byłeś na stronie izraelskiej
:D

_________________
k.murawski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 16, 2006 1:18 pm 
Jasiu postanowił sie ożenić. Rozmawia więc na ten temat z księdzem.
- A ładna ta Twoja narzeczona? - pyta ksiądz
- Oj, piękna. Wszyscy mówią, że jak Matka Boska.
- Na pewno? A masz zdjęcie?
- A mam - odpowiada Jasio i pokazuje księdzu zdjęcie.
Ksiądz spojrzawszy na zdjęcie woła:
- O Matko Boska...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 10:49 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
...


Ostatnio edytowano Cz paź 22, 2009 4:23 pm przez Szukający Sceptyk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 17, 2006 11:05 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
...


Ostatnio edytowano Cz paź 22, 2009 4:23 pm przez Szukający Sceptyk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 18, 2006 10:04 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
W pewnym zborze bracia starsi z niepokojem obserwowali siostrę-anorektyczkę.W końcu wezwali ją na poważną rozmowę i powiedzieli jej,że takie podejście do jedzenia graniczy z grzechem.Po dłuższej rozmowie siostra ta zrozumiała,że tak być dalej nie może.
-Dziękuję wam,drodzy bracia za napomnienie.Zrozumiałam jak źle postępowałam głodząc się.Będę teraz dużo modlić się i pościć,by Pan dał mi siły na wyjście z tego.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL