www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 10:32 am 
Offline

Dołączył(a): N wrz 18, 2011 9:04 am
Posty: 37
Witajcie ludzie :-)
Zajrzałem na to forum i postanowiłem się zarejestrować. Znalazłem tu kilka wątków w których wyrażano poglądy zbieżne z moimi, zatem myślę, że da się tu czasem trochę podyskutować, może też czegoś się od Was nauczyć, pogawędzić, a nawet uzyskać poradę.

Jestem tzw 'starym' wierzącym - chrzest wodny przyjmowałem w 1988 roku. Od tamtego czasu sporo się zmieniło wśród ludzi mających się za wierzących Słowu Bożemu. Nie mnie jednak oceniać nikogo.

Wywodzę się z prostych zborów nierejestrowanych o skrajnie konserwatywnych poglądach :-)

Posługuję się starym przekładem Biblii - Biblią Gdańską, zatem proszę się nie przestraszyć używanych w niej określeń typu: 'azaż', izali', 'przetoż' i innych tego typu ;-). Uważam, że jest to najwierniejszy z polskich przekładów i... ma swój klimat :-).

Na marginesie...
Pracuję nad wersją audio tego właśnie przekładu, bo nie ma czegoś takiego. Jednak szczegóły przybliżę, kiedy ktoś będzie zainteresowany - nie chcę uchodzić za spamera :-).

Pozdrawiam wszystkich ciepło
Robert G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 11:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj,

Pozdrawia rocznik 1989. Są tutaj weterani, przy których jesteśmy młodzi stażem. :D Reszta na priva, bo jestem ciekaw - zarówno zborów jak i Twojej pracy.

Wawelski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 11:12 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Pozdrawia też trochę tylko młodszy rocznik 1994 :D
Jestem zainteresowana wersją audio Biblii Gdańskiej, jakby co. Nie mam jej w domu, chętnie posłucham. Witaj na forum, Robercie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 1:37 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 19, 2010 8:58 pm
Posty: 27
Witam Brata!
Ja też w pewiem sposób wywodzę się z tych Zborów i jestem rocznik 1990. Pozdrawiam serdecznie. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 1:51 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 18, 2011 9:04 am
Posty: 37
Co do pracy nad Biblią Gdańską w wersji audio, to niebawem wywieszę próbki na stronie www, ale muszę tam trochę uporządkować :-).

pozdrawiam
Robert G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 2:01 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 18, 2011 9:04 am
Posty: 37
Smok Wawelski napisał(a):
Witaj,

Reszta na priva, bo jestem ciekaw
Wawelski


A mógłbyś mi na priva podesłać swój mailowy adres - mam jakieś problemy z obsługą skryptu forum w obszarze wysyłania prywatnych wiadomości, a stokroć wygodniej mi korespondować na tradycyjny e-mail, niż przez te - co jeden to inny - interfejsy www... ;-).
Staroświecki jestem - wiem.

pozdr
Robert G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 2:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Poszedł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 5:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Witaj Robercie G!

czy mógłbym zadać Tobie trzy pytania?
oczywiście nie musisz odpisywać na żadne z nich.

1. Ile masz lat?
2. Czy byłeś kiedyś oficjalnie zarejestrowany w jakimś zborze/społeczności/denominacji ?
3. skąd dowiedziałeś się o tym forum?

pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 6:05 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 18, 2011 9:04 am
Posty: 37
Ile mam lat...? :-)
40.

Czy byłem gdzieś zarejestrowany w denominacji religijnej?
Z własnej woli nigdy. Katolicyzmu za sprawą babci, nie liczę. Ostatni mój kontakt z KK, to komunia w wieku 8 lat.

A skąd dowiedziałem się o forum?
Coś szukałem w necie i trafiłem na forum protestanci. Tam zapytałem o coś i jak doznałem pewnych tłumaczeń zagadnienia, to poczułem się rozczarowany. Powiedziałem o tym żonie, a ta znalazła w necie drugie forum. Zajrzałem i znalazłem inny trochę ton wypowiedzi, a i mniej pokrętnych tłumaczeń.

Ja prosty chłop jestem. Nie znam się na filozofiach i nurtach. Nie przeczytałem chyba ani jednej książki o Biblii.
Nie przemawia do mnie kiedy ktoś szermuje argumentami zaczerpniętymi z różnych książek, a spory przybierają postać zawodów erystycznych.

Jakoś nie tak mi się jawi chrześcijaństwo :-). Chrześcijaństwo to wiara, nadzieja i miłość.

Jak ktoś jeży się kiedy usłyszy o tym, że inny raczy podważać jego wyczytane w książkach dogmaty, to ja...
Wysiadam :-)...

pozdr
Robert G.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Witam Was.
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 6:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Witaj Robercie :)
Biblia Gdańska jest niezrównana, właśnie przez swój język, pomijając oczywisty walor wierności przekładu.
("Lazł tedy Jonatan na rękach swych, i na nogach swych, a wyrostek jego za nim" :) - cytuję z pamięci)

Bardzo ciekawa inicjatywa z tą wersją audio, powodzenia!

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL