www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 02, 2024 5:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: So sie 06, 2011 12:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Axanna napisał(a):
mama nie chce jechac i nie wiem jak mam ja namowic, sie uparla i koniec, rety, a jak tylko pojade zacznie plakac, ze ja zostawilam :( :(
Musisz wziąć pod uwagę, że dla starszych osób JAKAKOLWIEK zmiana jest poważnym dramatem. Chcą, żeby wszystko było "po staremu". Stąd lęk przed wyjazdem i nowymi doświadczeniami. To jest normalne i zdziwiłbym się, gdyby Twoja mama reagowała inaczej. Spróbuj jej spokojnie powiedzieć, że będzie miała lepszą opiekę, jeśli pojedzie z Tobą i że lepiej być razem tam niż tu.

Axanna napisał(a):
wczoraj plakalam caly dzien i blagalam by ze mna jechala, ale w odpowiedzi tylko mi ubliza i nic nie chce sluchac... Nie wiem co robic ani jak postapic, pomodlcie sie o mnie, prosze...
Spróbuj się modlić przed każdą rozmową o pokój dla siebie i dla niej i o to, żeby Bóg otworzył jej uszy i oczy na to, co chcesz jej powiedzieć, usuwając strach. To strach ją tak zamyka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: So sie 06, 2011 1:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Axanno..własnie strach.A najczęsciej strach przykrywamy innymi emocjami.Dlatego usilnie modlę się o Twoja Mame i o Ciebie.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 8:06 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Dziekue za modlitwy (bardzo!) i prosze modlic sie nadal, szczegolnie w te dni przed wyjazdem i kiedy bedziemy w drodze, jezeli dam rade ja wyciagnac. Mama sto razy na dzien zmienia zdanie, kazde utro sie zaczyna od "zostaw mnie w spokoju", a jest tak slaba, ze niedlugo nie bedzie mogla wyjsc do sklepu. Tu nikogo nie ma, zadnej rodziny, ani dobrych znajomych, mama jest niewierzaca i calkiem jej odbija, mowi rozne - przepraszam - bzdury, ze powtarzac nie wypada, bardzo sie boje, ze nie dam rady jej namowic, a zostawic ja tez nie wolno... Jest mi bardzo ciezko, wesprzyjcie madlitwa, nie wiem juz co mowic - probowalam tlumaczyc, ale nic nie dociera, nawet nie chce sluchcac, krzyczy by sie od niej odczepila i zamilkla. Boze, pomocy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 8:14 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Axanno, jestem z Tobą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Wt sie 09, 2011 9:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Mam osobę w rodzinie, która ze względu na podeszły wiek zachowuje się podobnie. Być może będziesz musiała zadecydować za mamę i wziąć na siebie jej późniejsze wyrzuty, że "lepiej jej było w domu" itp. Jest moment, w którym starsze osoby nie dokonują już racjonalnych wyborów, za które mogą wziąć odpowiedzialność. Pomodlę się również o Twoją mądrą decyzję i o pokój w tym.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Śr sie 10, 2011 8:29 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Bardzo dziekuje za modlitwy i prosze nie przestawac do wyjazdu - jade w piatek. Sprawa chyba sie staje jasna - ona nie pojedzie. Ja by z checia wziela na siebie wszystkie pozdniejsze narzekania, tyle, ze nie moge jej namowic, by ze mna pojechala, im wiecej namawiam tym gorzej, a przeciez nie moge ja gwaltem ciagnac. teraz szukam kogos, kto by mogl do niej przychodzic chocby dwa razy na tydzien - prosze o to tez sie pomodlic. Niech Pan wynagrodzi kazda modlitwe w tej sprawie, a ja bardzo dziekuje Bogu za wsparcie. Ufam (z calej sily), ze On ma nad tym wszystkim kontrole, bo bym zwariowala...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: So sie 13, 2011 11:07 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Daj znać Axanko jak dojedziesz i co u Ciebie.Ja wylatuje za tydzień i też prosze o modlitwę.Dziekuję Wam.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: So sie 13, 2011 7:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
juz dojechalam... sama :(
poza tym nic ciekawego :( :(
co prawda jest slabiutka jeszcze nadzieja, bo za miesiac siostra jedzie - trzeba dalej probowac, choc troche to kosztuje... ja jestem cala w dlugach po takim wojazu :( Blizajszy rok nie ma co i myslec o nawet krotkim wyjezdzie... no i troche to nie za wesola perspektywa - ciezko pracowac na takie wycieczki, wyczerpujace psychicznie, materialnie i fizycznie. Mimo to mam nadzieje, ze Pan ma nad tym opieke i ze jakos to bedzie... no i ze mi pracy nie zabraknie...

Pomodle sie za Ciebie, Kristinko - niechaj Twoja podroz bedzie udana, bezpieczna i szczesliwa. A za swoja - tez dziekuje ze szczerego serca kazdemu kto sie modlil i Bogu - widocznie tak musialo byc... Pan lepiej wie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: So sie 13, 2011 7:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Bóg to poukłada.Będę wspominała o Twoich sprawach w modlitwie.Bądź dobrej myśli i wiary dzielna kobieto.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: N sie 14, 2011 7:20 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
a tam "dzielna" :|

dzieki, Kristinko <kwiatuszek>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Cz wrz 08, 2011 10:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Napisz jak sie masz, Kristinko, czy juz wrocilas, czy wszystko dobrze...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Pt wrz 09, 2011 9:48 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:D Wylądowałam!!!!
Byłam w kraju muzułmańskim i mam trochę przemyśleń ale najpierw pozbieram się i ogarnę.Dziękuję Axanno za pamięć.
Nawet nie było tak źle.Tzn mimo iż lot był "trzęsący" i lądowanie dość twarde to nie bałam się.Dziwne... :lol:

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Pt wrz 09, 2011 9:59 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Jej, to podziel sie wrazeniem, jak juz odpoczniesz! Ciesze sie ze ok :)
A jak to trzesacy lot i twarde ladowanie? Ja bym chyba umarla :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Pt wrz 09, 2011 12:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Witaj Kristino :D
Bardzo jestem ciekawa Twoich przemyśleń


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: WYJAZD :(
PostNapisane: Pt wrz 09, 2011 6:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Kristinko, mi cos switalo, ze mialas na wyspy jechac :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL