www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz maja 02, 2024 5:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: hide park
PostNapisane: So sty 11, 2014 1:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Nie żyje Ariel Szaron

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nie-zyje-Ariel-Szaron,wid,16319458,wiadomosc.html?ticaid=11200e

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hide park
PostNapisane: So sty 11, 2014 5:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
prostak napisał(a):



trzeba wspomnieć że "proroctwo" Kaduriego nie mówi ani o Mesjaszu ani o antychryście

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hide park
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 6:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
MieczDucha napisał(a):
trzeba wspomnieć że "proroctwo" Kaduriego nie mówi ani o Mesjaszu ani o antychryście

Proroctwo Kaduriego mówi własnie o mesjaszu (celowo piszę przez małe "m"). Ale niekoniecznie o biblijnym Mesjaszu, wcielonym Bogu - Panu Jezusie.

Chce się chwilę zatrzymać przy tym proroctwie i zachęcić wszystkich, aby naprawdę badali "czy tak się rzeczy mają" według Pism, jak Berejczycy.

Proroctwo Kaduriego, który rzekomo nawrócił się przed swoją śmiercią w 2007 roku, zostało otrąbione przez świat chrześcijański jako zapowiedź pochwycenia Kościoła (sama się na to złapałam na początku). Kaduri miał oznajmić, że kiedy umrze Ariel Sharon (a był już w śpiączce), to przyjdzie mesjasz do Izraela. Problem jednak w tym, że Kaduri nie zasugerował nawet niczego, co miałoby jakikolwiek związek z pochwyceniem.

A teraz kilka ważnych faktów:
1. Kaduri był kabalistą - czyli okultystą tak naprawdę i nigdy się tego nie wyrzekł. Choć twierdził, że spotkał Mesjasza w wizji, nie pokutował w żaden sposób, a myślę sobie, że osoba tak publiczna, tak wielki autorytet, który tylu ludziom wpajał fałszywą naukę, jednak powinien to również publicznie zrobić. Nie trzeba do tego dzisiaj stawać na rynku - jest internet, gazety i wszystko można upublicznić w każdej chwili.

2. Imię mesjasza zostało zaszyfrowane w notatce i pierwsze litery wyrazów zdania zagadki dawały imię Yehoshua. Wszystko ładnie ale to za mało. Dotychczas było i nadal jest wielu mesjaszy - dokładnie jak ostrzega Pismo. Czemu nowy uczeń Jezusa miałby objawiać światu swoje odkrycie w zagadkach? Wstydził się, bał? Nawet własnemu synowi i rodzinie nie powiedział? Nie wiadomo, kim jest ten "Yehoshua".

"He will lift the people and prove that his word and law are valid." Czyli: "(On) podniesie swój naród i udowodni, że jego słowo i prawo ma wiążącą moc".

Charakterystyka dość mglista i ogólna i pasuje do niejednego, ambitnego przywódcy. Może jest to taka żydowska formuła, Ok, ale jak czytam o nawróceniu innego rabina, Saula z Tarsu, to nie ma tam ani cienia wątpliwości, kim jest Mesjasz i co uczynił dla Izraela (umarł na krzyżu, oferując im Nowe Przymierze). W dodatku Kaduri twierdził, że Mesjasz "już jest w Izraelu", czytałam nawet, że twierdził, że przechadza się po ulicach. Wiem, że wielu się oburzy pewnie, ale jak dla mnie, to ten Kaduri zapowiada przyjście antychrysta. Przecież ten niegodziwiec się objawi właśnie wobec świata i Izraela, jako zbawiciel, który ma świetne rozwiązania dla nieuleczalnych bolączek politycznych, ekonomicznych i konfliktów religijnych. Udowodni swoje słowa czynami i świat za nim przepadnie. A potem ... to już wiemy. Izrael otrzeźwieje nagle, ale zapłaci za to wielką cenę. My wiemy, że nasz Pan, Mesjasz Izraela przyjdzie w wielkiej chwale (nie spaceruje w przebraniu po Jerozolimie) i sam będzie walczył w ostatniej bitwie pod Meggido. Powróci z Kościołem i sam zabije antychrysta "tchnieniem swoich ust".

http://www.israeltoday.co.il/NewsItem/t ... fault.aspx

3. Kaduri był fałszywym prorokiem - twierdził od 2004, że jest już pierwsza faza wojny Goga i zapowiadał serię wielkich katastrof na świecie - na wschód od Izraela. Owszem, niedługo potem było straszne trzęsienie ziemi w Indonezji i tsunami, ale to jedynie dowód na to, że pomagał mu duch wieszczy. Jedne rzeczy się zgadzają, inne nie. Typowe.

Na zakończenie muszę uczciwie powiedzieć też, że oglądałam wywiady z jego byłymi uczniami, którzy się nawrócili i są uczniami Jezusa teraz. Nie wiem o tym więcej, jednak wiem, że Bóg ma moc użyć różnych narzędzi, byle tylko dotrzeć do zgubionych ludzi.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hide park
PostNapisane: Śr sty 15, 2014 8:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
ale jak dla mnie, to ten Kaduri zapowiada przyjście antychrysta.


Kiedy przeczytaliśmy z mężem proroctwa Kaduriego, pomyśleliśmy dokładnie to samo...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: hide park
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 3:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Mama Muminka napisał(a):
A teraz kilka ważnych faktów:
1. Kaduri był kabalistą - czyli okultystą tak naprawdę i nigdy się tego nie wyrzekł. Choć twierdził, że spotkał Mesjasza w wizji, nie pokutował w żaden sposób, a myślę sobie, że osoba tak publiczna, tak wielki autorytet, który tylu ludziom wpajał fałszywą naukę, jednak powinien to również publicznie zrobić. Nie trzeba do tego dzisiaj stawać na rynku - jest internet, gazety i wszystko można upublicznić w każdej chwili.

2. Imię mesjasza zostało zaszyfrowane w notatce i pierwsze litery wyrazów zdania zagadki dawały imię Yehoshua. Wszystko ładnie ale to za mało. Dotychczas było i nadal jest wielu mesjaszy - dokładnie jak ostrzega Pismo. Czemu nowy uczeń Jezusa miałby objawiać światu swoje odkrycie w zagadkach? Wstydził się, bał? Nawet własnemu synowi i rodzinie nie powiedział? Nie wiadomo, kim jest ten "Yehoshua".




Mamo ;)
mam podobne przemyslenia do Twoich. Właśnie to że był okultystą nie pozwala mi uwierzyć w jego proroctwo, jako proroctwo o Mesjaszu Jeszui. Zachwyt i wyczekiwanie niektórych Mesjańskich braci i sióstr uważam za nieporozumienie. Sam mam dość sceptyczny stosunek do tego. Jeżeli mówił prawdę, chwała Bogu, przecież oczekujemy powrotu Pana i zbawiciela ludzi. Ja oczekuję także na powrót Mesjasza, aby ożywił obumarłe gałęzie i odnowił Izraela. Z drugiej strony, niezmiernie współczuję tym z pogan którzy wciąż się nie nawrócili i nie zawarli przymierza z Bogiem.
Co do pokutowania z bycia kabalistą, pełna zgoda. Nie mogę zrozumieć jak moi bracia w ciele mogą "łykać" kabałę, skoro czary są wyraźnie zabronione przez Torę.
Z tym pytaniem czy się wstydził i bał, też mnie to ciekawi. Wszak skoro dostał poznanie, powinien być światłością dla narodów i głosić ewangelię wszelkiemu stworzeniu. To że imię się zgadza jeszcze nic nie znaczy. A jeśli ktoś nawróci się do Adonaj z powodu tego co powiedział rabin Kaduri? Chwała Bogu, wszak ten używał nawet oślicy. Trzymajmy się Pism i sprawdzajmy proroctwa w oparciu o solidny fundament.

w miłości,

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL