www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 9:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2007 10:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Imię: Marcin
Rok:1975
Pochodzenie: Białystok
Rozwiedziony.
Ojciec 1 dziecka-wspaniałego syna.
Były ŚJ.
Co do nawrócenia: czerwiec 2006
Co do kościoła: Chrystusowy

Uwolnił mnie Jezus od pijaństwa, papierosów, narkotyków, wulgaryzmów i wielu innych "rzeczy", o których nie godzi się pisać.
W ciągu jednej chwili.. w oka mngnieniu.

Chwała mojemu Zbawcy. Chwała Jezusowi.

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2007 1:19 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Zbyszek, 43 lata z tego 17 lat wierzący(ochrzczony w wodzie i w Duchu)Pochodzę z grodu Kraka.Chodzę do jednego ze zborów zielonoświątkowych,ale jako sympatyk.
Wcześniej przez kilka lat byłem w zborze mocno identyfikującym się z teologią sukcesu i innymi "charyzmaniackimi"wyskokami ("padanie pod mocą","śmiech w duchu" itd),tak że miałem okazje poznac to dośc mocno od środka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 21, 2007 12:40 pm 
Czyli co,powinienem i ja?
Na forum nowy,wiekiem raczej stary a pasją,pragnieniem i chęcią życia wciąż młody,jak sądzę.
Jestem chrzescijaninem takim o których sie mówi"starej daty"ubolewałem i frustrowały mnie wszelkie nowinki,rewelacje i rewolucje jakie się pojawiały,głównie przychodząc z USA.No i w swej gorliwości postanowiłem(a raczej odruchowo zacząłem)bronić prawdy i czystości.Wiadomo jednak jak może wyglądać taka praca,którą wykonuje frustrat.Klęska,głównie moja.Na szczęście dość szybko zrozumiałem iż wcześniej niż mnie wzięło na "bronienie prawdy" Pan nasz powiedział iż bramy piekielne Kościoła nie przemogą,więc zrozumiałem że prawdy bronić nie trzeba,prawdą się nie walczy,prawdy się nie narzuca ale w prawdzie się żyje.Szybko ujrzałem że istotnie prawda nie umiera w Kościele choćby i przeciw niej ruszyły całe bataliony,kłamców,oszczerców,zwodzicieli.Zobaczyłem że nawet młodzież(pono taka zdegenerowana nowoczesnością)żyje w prawdzie,wzrasta w niej i pielęgnuje ją.Trudne czasy to są dla wiary,dla Kościoła ale tylko prawda nas wyzwoli,prawda którą jest Jezus.
Poza tym, choć dane mi było przejść w życiu kilka doświadczeń,prób to uważam się za człowieka szcęśliwego i z całą pewnością mogę powiedzieć że nie spotkało mnie żadne nieszczęście a każda wylana przeze mnie łza była potrzebna i była mi błogosławieństwem.Na forum od czasu do czasu wchodzę także po to by zobaczyć że prawda jest żywa.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 12:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
up
:D
kogo tutaj jeszcze nie ma :?: :!:

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 19, 2007 2:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
No więc, (miałem już nic nie pisać, ale jeszcze się przedstawię ;)

Mam 34 lata. Nawróciłem się w wieku 20 lat w skutek ponadnaturalnej Bożej interwencji. Bóg przysłał w odpowiedzi na moją desperacką modlitwę („Boże jeżeli jesteś to daj mi jakiś znak i pomóż mi, jeżeli nie to się powieszę bo nie mam już żadnej nadziei”) prawie 80’cio letnią babcię z wioski w Teksasie (USA) która modląc się usłyszała Boży głos że ma jechać do Europy środkowej. Jak się później okazało chodziło o mnie.

Przez pierwszy rok byłem w ChWZ, gdzie jednak jako rewolucjonista wyraźnie nie pasowałem ;).
Przez następne 10 lat byłem jednym z liderów wspólnoty KZ w moim mieście. Szalone lata ekstremy, radości i łez, szukania Boga, popełniania błędów i prawie totalnego wypalenia. Z perspektywy wieczności pewnie okaże się że to był najbardziej istotny czas mojego wzrostu :).
4 lata temu poznałem „księżniczkę” dla której przeprowadziłem się w inną część polski i przez jakiś czas byłem (raczej dość mało aktywnym) członkiem (umiarkowanego) zboru KBwCh. Obecnie jestem poza tzw. strukturami i praktykuję prostszą formę kościoła przez niektórych zwaną kościołem domowym.

Po tych różnych etapach mojej chrześcijańskiej wędrówki jestem coraz bardziej pewien iż Bóg pragnie objawić swoją moc w kościele jak jeszcze nigdy dotąd. Mimo że odkrywam w sobie coraz większa słabość, wiem że to on jest moją „mocą którą wszystko sobie poddać może” (Filip. 3:21). Czasami czuję się jak rakieta która czeka aż ktoś ją odpali, wiedząc jednak że Bóg jest wierny swoim obietnicą, oczekuję „żarliwie, z cierpliwością” (Rzym. 8:25).

PS. A może z nudów jeszcze coś skrobnę czasem.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Ostatnio edytowano Wt gru 30, 2008 6:35 pm przez ozymandias, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 21, 2007 4:57 pm 
sylka napisał(a):
Hej mam lat 35, chodze z Jezusem 18 lat.
Mam męza, czwórke dzieci i psa.

Witam.
Hehe a ja troszku sie roznie od sylki naprzyklad tym z e jestem przedewszystkim facetem, rok młodszym mam 34 lata i rok młodszy także w wierze w moim chodzeniu za Jezusem :). Nie mam żony, dzieci ani psa :)
A moje swiadectwo jest na stronie www w profilu. Strone ulicy prostej odwiedzalem od dawna ale nie dawno sie dopiero zarejestrowalem jakos tak wyszlo poniewaz udzielam sie wiece na innym forum.
Pozdrawiam w Chrystusie


P.S. Zainteresowanych kontaktem ze mną zapraszam na Stronę dla głodnych Boga i Jego Słowa


Ostatnio edytowano So mar 31, 2012 10:50 am przez hungry, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 25, 2007 7:53 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Chyba trzynascie lat wierzący. Lewą nogą w świecie a prawą w Królestwie Niebieskim i jest mi z tym dobrze, czuje się normalny. Do koscioła wpadam sporadycznie, bo nie znosze nabozeństw o porannej porze. Wyznaję ewangelie sukcesu, jak najbardziej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 07, 2007 8:26 am 
:shock: o rety wybacz co masz na mysli te ewang sukcesu... Hmm jesli krzyż Jezusa i Jego doskonale dzielo odkupienia to chwala Bogu bo to rzeczywiscie sukces w Krolestwie Bozym że człowiek dzieki drogocennej krwi Pana naszego Jezusa Chrystusa zostaje wykupiony z marnego postępowania swojego, a wiec w zwiazku z tym nie powinienes miec problemow takich jak stapanie jedna noga w świecie druga w Krolestwie Bozym... Prosze wiec zdefiniuj co masz na mysli mowiac o ewang sukcesu... Bo wiesz różnie sie wykorzystuje to pojecie przez chrzescijan że mozna miec juz metlik w glowie :)



P.S. Zainteresowanych kontaktem ze mną zapraszam na Stronę dla głodnych Boga i Jego Słowa


Ostatnio edytowano So mar 31, 2012 10:49 am przez hungry, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 15, 2008 8:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Witam !
Ten post jest pierwszym jaki napisałem na tym forum...

Mam na imię Paweł, mieszkam w tyglu zwanym Wisła, z urodzenia Luteranin, z Bożej Łaski Uczeń Jezusa...

Rocznik 1979, od 2008 szczęśliwy mąż cudownej żony...
Z zawodu technolog wody i (ups) ścieków...

Lubię ulicę prostą, często tu bywam...

Na razie tyle...
Pozdrawiam wszystkich, którzy cenią Prawdę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 15, 2008 8:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Off_czyk napisał(a):
Witam !
Ten post jest pierwszym jaki napisałem na tym forum...

Pierwszy post masz ładny.
Witaj : )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 17, 2008 3:00 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 08, 2008 12:22 pm
Posty: 15
Może i ja się po krótce przedstawię :)
Nie wstydze sie swojego wieku :D mam 43 lata :D (nie rozumiem kobiet,które wstydzą się swoich latek :wink: )
Mam kochanego i kochającego wymodlonego męża i cudowne 4 córki (Wiktoria-16,Esterka-14,Kornelia-10 i Maria-Magdalena-3,5 roku)
Nawróciłam się i zostałam ochrzczona w Duchu sw 4 kwietnie 1983 r
Interesuje mnie praktyczne chrześcijaństwo,czyli wykonywanie Słowa i jest to dla mnie ciekawym doświadczeniem.
Przez praktykę tym bardziej wierzę,że Biblia jest prawdą i Boże słowo jest mądrością.
Przez pozostawienie przykładu śmierci Chrystusa na problemy zyciowe znajduje odpowiedź :) .Wierzę i doświadczam zwycięstwa i zmartwychwstałego życia przez krzyż i smierć swojego "ja".
Wymagam przede wszystkim więcej od siebie niż od innych.
Co mi się nie podoba na tym forum to za dużo jest krytyki pastorów ewangelistów,czyli zwierzchności :-( oddajmy ich Bogu,módlmy się za nimi,bądźmy przykładem dla nich...

_________________
Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, Lecz wyparł się samego siebie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 17, 2008 5:49 pm 
Witajcie!
Mam na imię Kamil, mam 18 lat (a zatem jeszcze w liceum) i mieszkam w Bytomiu. Nawróciłem się w lipcu 2007 roku, teraz jestem w Kościele Ewangelicznych Chrześcijan. Obserwuję sobie to forum od długiego czasu, czytając prowadzone tu dyskusje. Jestem raczej zwolennikiem słuchania (tutaj czytania), niż mówienia, dlatego wypowiadać będę się chyba dość rzadko. No, ale tak czy siak jestem tutaj :) Miło wszystkich poznać.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 11:51 am 
Witam,

O forum wiem od dawna, ale internet dopiero teraz dotarł do Doliny Muminków. Jeśli o mnie chodzi, to jestem prawie żoną tego biedaczyska Elendila i zawsze myślałam, że jestem nawrócona, dopóki Bóg mi pokazał (całkiem niedawno) jak bardzo NIE jestem. Myślę, że tak się zdarza kiedy człowieka wychowują wierzący rodzice. Od tego czasu dużo się zmieniło i ciągle zmienia. Już nie muszę się bać, że Jezus przyjdzie wkrótce :D


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Mała Mi
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 12:59 pm 
Przeniosłem tutaj wszystkie wpisy z Tablicy ogłoszeń.
Dyskusja, która się rozwinęła bardziej pasuje do tego tematu.

Admin

----------------------------------

Achtung Achtung!

Mała Mi zmieniła się w Scarlett Lloyd. Powodem zmiany jest to, że myślę, iż wiele osób mogło pomyśleć, że nick Mała Mi wziął się z mojej złej woli i odgórnego założenia cięcia żyletkami, oblewania kwasem i wpychania do wilczych dołów innych użytkowników oraz z zadowolenia z mojego złośliwego charakteru. Żeby pokazać, że tak nie było i że mam dobrą wolę, a także aby ułatwić innym pisanie na tym forum zmieniam moje personalia i chciałabym, aby poszła za tym zmiana sposobu pisania. Tzn. wolę mam dobrą ale charakter zły, więc charakter często brał i bierze nadal górę, ale na zmiany trzeba czasu. Aczkolwiek Mahatmą Ghandim nie będę :P

Tak więc jeśli ktoś przypadkiem chciałby mnie napomnieć może to zrobić tutaj albo wysłać mi prywatną wiadomość. Tak byłoby o wiele bardziej w porządku i po chrześcijańsku swoją drogą, niż plotki, półsłówka i skargi do osób trzecich...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 08, 2010 4:45 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Ale z was małolaty. :lol:
To ja sie tez przedstawie ale ogolnikowo. :wink:
Lat mam "dziesci", narodzilam sie na nowo dosc mlodo, maz wierzacy, kolejne dziecko w drodze :D , czlonkini niewielkiego zboru w niewielkim miescie, podziwiam pokornych, nasladuje "Berejczykow".

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 673 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL