www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 5:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 11:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
http://www.tvn24.pl/0,1656652,0,1,polki ... omosc.html

Co o tym myślicie ?

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 12:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
CZY TO GRZECH?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 12:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Milenka napisał(a):
CZY TO GRZECH?
Nie, to sensacja 8) ale jeśli jest prawdziwa, to jest to bardzo "śmierdząca sprawa". Dlatego podnoszę aby i w tym względzie odrodzeni kobiety i mężczyźni odróżniali się w sposób wyczuwalny od innych ludzi w tej niemyjącej się grupie świata. Mykwa to mądry także z higienicznego punktu widzenia zwyczaj 8)

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Milenka napisał(a):
CZY TO GRZECH?

a to już wysoce teologiczne pytania, bo...

Najpierw odpowiedz na pytanie: co to jest grzech ? a uzyskasz podpowiedz, na pytanie które zadałaś.

Dlaczego tak ? bo mam wrażenie, że zadając pytanie: czy to jest grzech ? traktujesz sprawę na poziomie zakazów i nakazów, czyli jak zbiór praw bez głębi duchowej. Czyli w czysto legalistyczny sposób, tylko litera a nie Duch.

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 4:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 10:05 am
Posty: 55
Ja rozumiem ludzi bezdomnych którzy nie mogą się umyć. Rozumiem osoby niepełnosprawne czy chore, które nie mają na to siły. Ale gdy widzę kobietę przystrojoną jak choinka bożonarodzeniowa, z telefonem komórkowym i fantazyjną biżuterią, a przy tym od której czuć fakt nie mycia się... To nie mogę tego zrozumieć. Zresztą nie tylko panie w naszym kraju się nie myją... Oczywiście to uogólnienie, bo nie wszystkie rzecz jasna. Zgadzam się z Ani_iszą że mykwa to bardzo higieniczny i zdrowy wynalazek :) Wiecie dlaczego Żydzi w czasie tzw. czarnej śmierci czy innych średniowieczno-nowożytnych epidemii rzadziej ginęli? Przyczyny były dwie - po pierwsze, skrupulatna higiena, po drugie - dieta pełna witamin i czosnku - a czosnek to jak nauka wykazała naturalny antybiotyk. To tak w ramach ciekawostki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 4:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Quster napisał(a):
Milenka napisał(a):
CZY TO GRZECH?

a to już wysoce teologiczne pytania, bo...

Najpierw odpowiedz na pytanie: co to jest grzech ? a uzyskasz podpowiedz, na pytanie które zadałaś.

Dlaczego tak ? bo mam wrażenie, że zadając pytanie: czy to jest grzech ? traktujesz sprawę na poziomie zakazów i nakazów, czyli jak zbiór praw bez głębi duchowej. Czyli w czysto legalistyczny sposób, tylko litera a nie Duch.
Ale, czy można się myć w sposób duchowy?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 5:20 pm 
Niestety to czuć i widać. Ja nie rozumiem jak będąc kobietą można się zaniedbywać, a już co dopiero nie myć! Ale nie wiem jakim argumentem jest tu to, że tylko 24% myje włosy codzienie. Co to ma do poziomu higieny? A jak moje włosy wymagają mycia raz na 3, 5 dni, to co - mam je niszczyć i przyzwyczajać do codziennego mycia? :shock: Kolejna rzecz to depilacja jako wyznacznik higieny. Z tego co wiem, włosy na ciele nie są brudne i nie śmierdzą, chyba że się człowiek nie myje. Można je również golić. Ale np. w zimie nie widzę takiego wymogu, żeby nogi były ogolone, jeśli ich nie widać :wink:

Pytanie o grzech jest dla mnie trochę bezzasadne.. czy możesz, Milenko, wytłumaczyć, dlaczego je zadałaś?

A tak PS - może się przedstawisz najpierw w dziale "kto jest kim"? Zachęcam.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 5:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Dziewczyny,czy Wy w ogóle możecie sobie wyobrazić niechlujne,brudne,dziecko Boże?
Tak,myslę że to grzech bo gorszy innych.
Chyba,ze nie ma wody a my pracowalismy w pocie czoła cały dzien.
Taki zapach zmęczonego ciała myślę,że i Bogu przyjemny.
No i jeszcze rózne sytuacje kiedy nie ma mozliwości wymycia się i wyprania ciuchów.
Paweł pisał w Listach,że kobiety maja być czyste,gospodarne.

:D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Polki ....
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 6:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
czy Łazasz był pachnący,gdy żebrał u drzwi bogacza?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Polki ....
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 6:56 pm 
Milenka napisał(a):
czy Łazasz był pachnący,gdy żebrał u drzwi bogacza?

A czy Ewa nosiła stanik?

I czy Łazarz jest jakimś wzorem postępowania dla nas? I odpowiedz proszę, na moje pytanie.

Poza tym pamiętajmy, że rozmawiamy o przeciętnej Polce która ma prysznic, mydło i ręcznik, więc po co wyciągać od razu skrajne przypadki?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 7:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
kristina napisał(a):
Dziewczyny,czy Wy w ogóle możecie sobie wyobrazić niechlujne,brudne,dziecko Boże?
Tak,myslę że to grzech bo gorszy innych.
Chyba, że tak-ale jak to gorszy, ze doprowadza do upadku? Czy "gorszy" w sensie "bulwersuje"? Ale normalne takie nie-mycie się w normalnych warunkach nie jest, fakt [nie rozważam skrajnych, bo takich art. nie dotyczył].
kristina napisał(a):
Chyba,ze nie ma wody a my pracowalismy w pocie czoła cały dzien.
Taki zapach zmęczonego ciała myślę,że i Bogu przyjemny.
No, to naturalne jest, że i po wysiłku fizycznym szuka się okazji do umycia, chyba, podobnie np. jak po długich [kilkudniowych] podróżach?

kristina napisał(a):
Paweł pisał w Listach,że kobiety maja być czyste,gospodarne.
:D
Znaczy sie że w Tt 2:3-5 jest o myciu się?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 8:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Schludnoścć, Ani.To cnota.Kobiety powinny być schludne.
Uważam,że niechluj i brudas JEST zgorszeniem.
Nie mówimy o wypadkach szczególnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 10:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Cytuj:
niechluj i brudas JEST zgorszeniem

No jak się o nim plotkuje, to się upada w ten grzech plotkowania - tak gorszy.
A o braciach nigdzie nie napisano, żeby się myli i byli schludni? 8) Czy w takim samym kontekście [w Flp 4:8] jak żonom [w Tyt 2:5] oni mają myśleć TYLKO o czystości?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 18, 2010 3:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ani...nie zrozumiałam o czym piszesz.
Krótko:chrzescijanie powinni byc schludni.Co to ma wspólnego z plotkowaniem? :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 22, 2010 4:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
kristina napisał(a):
Dziewczyny,czy Wy w ogóle możecie sobie wyobrazić niechlujne,brudne,dziecko Boże?
Tak,myslę że to grzech bo gorszy innych.


Nie jestem dziewczyną, ale tak, potrafię sobie wyobrazić niechlujne, brudne dziecko boże- jak najbardziej. I będzie ono takim samym dzieckiem bożym jak Ty :)
Dla Boga liczy się czystość serca.
Łatwo jest kogoś pochopnie ocenić.
Czasem to, że ludzie się nie myją nie wynika z ich złej woli ale z innych czynników.
Od pewnego czasu odwiedzam chrześcijański ośrodek w którym głównie zamieszkują byli bezdomni.
Złe nawyki pielęgnowane latami bywają tak mocno zakorzenione, że są trudne do usunięcia.
Część ludzi nie czuje już własnego smrodu i trzeba ich pilnować jak małe dzieci by poszli się umyć, niestety.
Tych ludzi trzeba tego od początku nauczyć, a nie gorszyć się nimi.

Poza tym większość świata nie żyje w tak komfortowych warunkach jak my. Ludzie czasem nie mają dostępu do bieżącej wody, nie mają łazienek, mieszkają w spartańskich warunkach, tysiące chrześcijan żyje w wiezieniach itd.

kristina napisał(a):
Uważam,że niechluj i brudas JEST zgorszeniem.

Siostro, słowo "gorszyć" ma określone znaczenie, oznacza ono min. doprowadzanie drugiej osoby do upadku.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL